2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Benim eşimde çocuk aç ağlıyor mama ver vs diyordu sürekli ama bebek yani ağlayacak. Onunla da en son tartışmıştım çünkü çişli bez 5-6 oluyor geçiyor Buda doyduğuna işaret yani biliyorum anlatamıyordum onunla da tartıştım birdaha karışma dedim. Bez sayısı önemli tamam ilk günler sütüm gerçekten gelmedi ama zamanla gerçekten stresi azaltıp uyumayı arttırınca geldi yani

Öncelikle hayırlı olsun inş sağlıcsklada büyür bebeğin. Ben yetersiz beslenme de kanlı olduğunu duydum. Ama böbrekten gelen bir sorun olur mu bakmak lazım.

Ben 36 haftada doğurdum gelişim geriliği olduğundan 3 haftayı geçmişti doktor alalım dedi sezaryen oldum olsalar kullanıyordum 24 saat önceden bıraktım. Kendi doktorunuza da gidin stres yapmayın. Geri diye kötü değil şuan biz 39 günlük olduk bile. Kilo alımı da iyi sadece anne karnında yeterli beslenmiyor gelişemiyor dışarda daha iyi beslenip gelişecek öyle düşünün
Çok teşekkür ederim canım

Burada 3 hafta geriden gelen bebeğini sağlıkla kucağına alan arkadaşlar oldu. Bizler de farklı farklı endişeler atlattık mesela benim 34te her an gelebileceğini söyledi doktorum ama şükür 38i bekledi bebiş.
Bir yenidoğan hekimi bana 28 hafta ve 1 kilo üzeri bebekten korkmayız demişti. Bebeğin geriden gelmesi iyi beslenemediği anlamına geliyor, bebekte bir gerilik olmuyor. Benim de son haftalarda 1 hafta geriye düştü bebeğim, doktorum hala kilo alıyor olması önemli, almıyorsa çıkarıp dışarda besleriz neden içerde tutarız demişti.
Yine bir gün başka bi endişem oluşmuştu hangisydi hatırlamıyorum. Gece yatarken benim içimde de olsa bu canın sahibi ben değilim, Allah korusun yavrumu benim elimden gelen ve yapmadığım bir şey yok diye düşünerek uyumuştum.
Sizi anlıyorum ama bayağı bir eşik atladınız, buralara geldiniz. Bundan sonrası için de ipler sizde değil. İyi dileklerde güzel şeyler düşünerek geçirmeye çalışın süreci. İnşallah sağlıkla huzurla kavuşun yavrunuza.
Ne güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim.Kendi doktoruma da muayene oldum bugün doğuma giriyorum ❤️🙏

Ben 36 haftada doğurdum gelişim geriliği olduğundan 3 haftayı geçmişti doktor alalım dedi sezaryen oldum olsalar kullanıyordum 24 saat önceden bıraktım. Kendi doktorunuza da gidin stres yapmayın. Geri diye kötü değil şuan biz 39 günlük olduk bile. Kilo alımı da iyi sadece anne karnında yeterli beslenmiyor gelişemiyor dışarda daha iyi beslenip gelişecek öyle düşünün
Evet büyütürüz Allah’ın izniyle sağlıklı olsunlar yeter ki insan ister istemez psikolojisi bozuluyor.
Bende dün akşam yapmadım oksaparı hala rüya gibi geliyor 🥹❤️

Arkadaşlar kızımdan alınan topuk kanında biotinidaz eksikliği diye bir hastalık riskli çıktı ege üniversitesinde tekrar kan verdik 2 tüp birini metabolizma kliniği için diğerini genetik kliniği için 20 gün sonra metabolizma için verdiğimiz kanın sonucu çıkıcak umarım temiz çıkar umarım yanlışlık vardır… bize dua edermisiniz dualarınıza talibiz…

Kızlar hastaneden yeni geldim az kalsın doğurtacaklardı beni bebeğin suyu fazlaymış şuan 38+3 ama 39 haftayla uyumlu dedi iri bebek dedi gel suni verelim bugün doğur dediler kabul etmedim kendi sancımı bekleyecem dedim zaten bu aralar sık sık sancılanıyorum eli kulağında yani nst de sancı çıkmadı bakalım bekleyeceğiz artık hanımefendi ne zaman gelmek isterse o zaman gelsin

Kızlar sonunda sütüm geldi 🥺🥺 şimdilik çok az 10 ml anca sağdım koca gün ama bana çok moral oldu
Yalnız kızım asla asla emmiyor. Memeye geldiği an kıyamet koparıyor biberona o kadar alışmış ki anlatamam
En kötü sağıp sağıp vereceğim başaramazsam emzirmeyi
Süt arttırıcı damla, rezene çayı bir de karışık süt arttırıcı çay vs hepsini kullandım bol da su içtim

Kızlar sonunda sütüm geldi 🥺🥺 şimdilik çok az 10 ml anca sağdım koca gün ama bana çok moral oldu
Yalnız kızım asla asla emmiyor. Memeye geldiği an kıyamet koparıyor biberona o kadar alışmış ki anlatamam
Süt arttırıcı damla, rezene çayı bir de karışık süt arttırıcı çay vs hepsini kullandım bol da su içtim
Daha da artacak merak etme

Kızlar hastaneden yeni geldim az kalsın doğurtacaklardı beni bebeğin suyu fazlaymış şuan 38+3 ama 39 haftayla uyumlu dedi iri bebek dedi gel suni verelim bugün doğur dediler kabul etmedim kendi sancımı bekleyecem dedim zaten bu aralar sık sık sancılanıyorum eli kulağında yani nst de sancı çıkmadı bakalım bekleyeceğiz artık hanımefendi ne zaman gelmek isterse o zaman gelsin
Benim de tam 38 oldu. Benim de suyu az dediler ama acil sezeryan değil dedi haftaya cumaya inşallah olacak Rabbim izin verirse. Seninkini desglicakla kucağına alırsın. İri bebek derken kaç kilo dedi doktor. Bugün bende gittim geldim sabah

Benim sütüm sezeryanden 4 gün sonra çoğaldı,merak etme,seninki de çoğalacak.Ona kadar sağ göğsümü tam tutamıyordu,o yüzden o göğsümde süt azdı,sağdıktan sonra sağ göğsümde de süt arttı,1 haziranda ameliyyat oldum,6 haziranda her iki göğsümden süt daha fazla gelmeye başladı.Uykuna,su içmeye dikkat et,incir kurusu,hurma ye,rszene çayı iç(ben günde 1 fincan içiyorum),stresden uzak ol.

Merhaba eve geldik bugün. Gece süt çok azdı bebek aç kaldı ağladı baya sonra mama verdik uyudu kuzum.
Doğumdan sonra hemen duşumu aldım ama uyuyamadigim için sut geç geliyor .doğumu anlatayım moral olsun😊
Gece 2 de adet sancısı gibi sanciyla uyandım . Sonra şıklığı takip ettim 3 dk da 1 e düştü ama şiddetli değildi. Sonra bı baktım kanlı akıntı geliyor galiba onun agrisiydi . Duş alıp 5.30 da Hastaneye gittik. Geceden kalma gıcık bir hemşire karşıladı bizi . Açıklığa baktı 1 cm . Sancıya baktı çok az çıkıyor ,kafası da inmemiş dedi. Doktora danıştı yatış verdiler ama hemşire sanki doğuracak neden geldiyse diye söyleniyordu ara baya bozuldum. Her neyse bir saat geçmeden sancılar siddetlenmeye başladı ama vites değiştirmek gibi düşünün düşük doz ağrı 3 dk da bire düşüyor sonra doz yükseliyor ve daha siddetlisi 10 dk da bir gelmeye başlıyor sonra o da düşüyor gibi ...O arada hiç birşey yapmadılar .mesai saatini bekledim sadece kendi sancimi çektim sürekli yürüdüm zaman tuttum ,dua dinledim . Doktor gelince kontrole 6-7 cm olmuş açıklık . Suyu patlatayim daha kolay gelsin dedi ve suyu patlattı.. sancı birden arttı . Bı de suni sancı taktılar 5 dk geçmeden ıkınma isteği geldi bana. Hemşirelere dedim ki doktor gelsin ben ikinmak istiyorum. Hele bı çatıya cik bakalım dediler. 9 cm olmuş . İkin geliyor diyorlar doktor gelmeden ikinmam diyorum 😂. Hemen çağırdılar doktor geldi birkaç nefeste çok güçlü ikinmalarla doğdu kuzum.
Ayıp olmasın ama doğum bekleyen ve yaşamamış kişiler için kabız olmuşsunuz gibi tüm gücünuzle nefesinizi tutarak ikiniyorsunuz. O an çok büyük acı ama inanın birkaç saniyede bitiyor ve kuzunuz kucağınıza geliyor . O son an kendinize güvenin ve bebeğinizi düşünün. Ne zor yollardan geliyor . O sizden çok daha heyecanlı ve korkulu 😊💞
Rabbim hepimizin evladını güzel günlerde buyutmeyi nasip etsin inşallah 💞
Tebrikler,sağlıkla,analı-babalı büyüsün

Benim sütüm sezeryanden 4 gün sonra çoğaldı,merak etme,seninki de çoğalacak.Ona kadar sağ göğsümü tam tutamıyordu,o yüzden o göğsümde süt azdı,sağdıktan sonra sağ göğsümde de süt arttı,1 haziranda ameliyyat oldum,6 haziranda her iki göğsümden süt daha fazla gelmeye başladı.Uykuna,su içmeye dikkat et,incir kurusu,hurma ye,rszene çayı iç(ben günde 1 fincan içiyorum),stresden uzak ol.
Şimdi sağdım yine 10 ml geldi artıyor galiba
Ama bebeğim asla emmiyor ki. Meme verince kendini parçaladı kıpkırmızı oldu bayılacak neredeyse. Biberon verince de 1 yıl aç kalmış gibi emiyor.
Yeni doğduğunda hemşireye demiştim meme reddi olmasın kaşıkla mı verseniz diye, yok bu biberon anne memesine yakın yapmaz demişti. Ama öyle olmuyomuş işte 🤷🏻‍♀️

Benim de tam 38 oldu. Benim de suyu az dediler ama acil sezeryan değil dedi haftaya cumaya inşallah olacak Rabbim izin verirse. Seninkini desglicakla kucağına alırsın. İri bebek derken kaç kilo dedi doktor. Bugün bende gittim geldim sabah
Benim de 37+3. Suyu az kilosu da geçen hafta 3550ydi

3500 dan fazla ölçttü tam sayı vermedi ama normal bu haftada yani kilosu bence fazla deil beni bi de alttan muayene de ettiler yumuşama ve açılma başlamış dedi ebeler kendi sancım gelsede doğursam artık çok yoruldum😞

X