2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Canım mutlaka al,eğer sütün bol olursa,çok ihtiyacın olacak.her iki göğsümü 15-20 dk-da sağıb bitiriyorum,benim sağ elim şu an.Yoksa memelerimin ağrısından dayanamaz duruma gelirdim.Bebeğimin gücü yetmiyor,10-15 dk emip bırakıyor bu yüzden de bazen 1 saat ya yarım saatten uyanıyor bir de meme istiyor,o zaman sağdığımı verdiyim zaman daha uzun,2-3 saat uyuyor.Bende diamond elmasınki,memnunum.2ci el aldım,sahibi sütüm olmadı diye kullanamadım onun için satıyorum dedi.Kaynar suyla dezenfekte edib kullanıyorum,onun biberonuna sağıb bebeğimin biberonuna aktarıp veriyorum.
elektrikli makine acıtmıyor mu? mochi şu anlık benim işimi görüyor ama ileride işe başlarsam daha bol süt sağılması gerekebilir

Kızlar selam doğum yapan herkesin gözü aydın, yapmayı bekleyenler de en kısa zamanda sağlıkla kucaklarına alsınlar inşallah ☺️ Size bir soru benim bebiş çok uyuyor 3 saatte bir uyanıyor emmek için ama memeye emmeye başlayınca yine gözlerini kapatıyor. Sarılığı vardı bir gece ışın tedavisi gördü sonra düzeldi. Şimdi strese giriyorum sarılığı arttı da mi o yüzden çok uyuyor diye😀Sizin bebişler günde kaç saat uyuyor?
Ne zaman emzirmeye kalksam iki çekiyor gözler gidiyor o yüzden doyuyor mu doymuyor mu soru işareti

Elektrikli süt sağma.makinelerinde gözüm çok kaldı ama almadım. Belki gerek olmayacak diye düşündüm. Peki süt depolayabiliyosun dimi onunla?
mochi ile depolayabilirsin ama daha çok zaman harcıyor anladığım kadarıyla 🤷🏻‍♀️ galiba benim de bir tane elektrikli almam gerekecek

bugün geçirdiğim en kötü gün sanırım. kulak enfeksiyonu olmuşum ilaç da kullanıyorum ama sabah 6 ya kadar uyuyamadım 7de misafir geldi. o 1 saatlik uykuda kaynanam sağdığım sütü vermiş ağzından burnundan kusmuş. ben de rüyada çok kötü şeyler gördüm sanki nefes alamıyordum uyanamıyordum.
çok üzüldüm sürekli ağladım. sonra bebiş uyumuşken kendime 1-2 tişört bebeğin eksiklerini falan alayım diye dışarı çıktık eşimle. 1 saat olmamıştı ki anneler aradı bebiş çok ağlıyo gelin diye. çok moralim bozuldu yalnız bıraktığım için yıkıldım 4 saattir ağlıyorum 😭 ablam annemi arayıp kızmış mathildays neden geziyor yatak odasından çıkmaması lazım siz orada iki anne ne yapıyosunuz yatağın başına kuran soğan vs koymamışsınız bile diye. onlar bu hazırlıkları yaparken kaynanam ben biliyodum da yok dediniz bundan sonra bizim sözümüzü dinleyeceksiniz diye gülüyordu ben de kızdım epey olay çıktı. keşke sadece eşimle yalnız kalsaydık diyorum. evde bi yemek yapılacak benden adım bekleniyor bi temizlik çamaşır yine öyle ya ben yapıyorum ya annem. biri ağzını açsa hep olumsuz negatif konuşuyor zaten yeni hayatımıza alışmamız zaman alacak bir de bunlarla uğraşıyoruz 😪 ben bu lohusalığı hiç sevmedim yeniden hamile olarak kalmak istiyorum 😪
bir de bu bebişi bırakıp işe nasıl başlayacağım hep annelere güvenmiştim yarı yolda bırakıldım

bugün geçirdiğim en kötü gün sanırım. kulak enfeksiyonu olmuşum ilaç da kullanıyorum ama sabah 6 ya kadar uyuyamadım 7de misafir geldi. o 1 saatlik uykuda kaynanam sağdığım sütü vermiş ağzından burnundan kusmuş. ben de rüyada çok kötü şeyler gördüm sanki nefes alamıyordum uyanamıyordum.
çok üzüldüm sürekli ağladım. sonra bebiş uyumuşken kendime 1-2 tişört bebeğin eksiklerini falan alayım diye dışarı çıktık eşimle. 1 saat olmamıştı ki anneler aradı bebiş çok ağlıyo gelin diye. çok moralim bozuldu yalnız bıraktığım için yıkıldım 4 saattir ağlıyorum 😭 ablam annemi arayıp kızmış mathildays neden geziyor yatak odasından çıkmaması lazım siz orada iki anne ne yapıyosunuz yatağın başına kuran soğan vs koymamışsınız bile diye. onlar bu hazırlıkları yaparken kaynanam ben biliyodum da yok dediniz bundan sonra bizim sözümüzü dinleyeceksiniz diye gülüyordu ben de kızdım epey olay çıktı. keşke sadece eşimle yalnız kalsaydık diyorum. evde bi yemek yapılacak benden adım bekleniyor bi temizlik çamaşır yine öyle ya ben yapıyorum ya annem. biri ağzını açsa hep olumsuz negatif konuşuyor zaten yeni hayatımıza alışmamız zaman alacak bir de bunlarla uğraşıyoruz 😪 ben bu lohusalığı hiç sevmedim yeniden hamile olarak kalmak istiyorum 😪
bir de bu bebişi bırakıp işe nasıl başlayacağım hep annelere güvenmiştim yarı yolda bırakıldım
Offf mathicim su ilk hafta özellikle eğer aile yanindaysa böyle sorunlar oluyor :KK43: sadece sende var zannetme. Gerçekten cahiller. Kendini yıpratma. Yinede kalp kırmamaya da dikkat et. Ağlama yavrun için sağlam dur canim. Motiveni yükselt. Gerektiğinde cevap ver. Seni seviyoruz. Dikkat et kendine

Offf mathicim su ilk hafta özellikle eğer aile yanindaysa böyle sorunlar oluyor :KK43: sadece sende var zannetme. Gerçekten cahiller. Kendini yıpratma. Yinede kalp kırmamaya da dikkat et. Ağlama yavrun için sağlam dur canim. Motiveni yükselt. Gerektiğinde cevap ver. Seni seviyoruz. Dikkat et kendine
ahhh zehram çok teşekkür ederim beni anlayacağınızı bildiğimden sizlerle dertleşiyorum🥹♥️ ben de seni çok seviyorum 💐

Bir korkudan diğerine geçiyorum resmen şimdi katater çıktı sancı baktılar yok prostoglandin verdiler suni sancı çeşiti ama artık kimyasal olanlar.. herkeste farklı seyredermiş sancıların başlaması şimdi korkuyorum hani herkes çok fenaydı diyorya ister istemez endişelerim var. Hiç korkmadığım doğumdan korkmaya başladım yalan yok oysa hiç endişe etmiyordum önceden şimdiyse korkular beni sardı inşallah sorunsuz gelişir herşey ama kaç saat sürecek bilemeyiz diyorlar.burada bir kadın vardı mesela ona tablet verdiler 3 saatte bir artırdılar hatta ertesi gün 19 de sancısı var gibiydi ama 22 doğdu 2 gün tablet aldılar.nispeten kolay doğurdu hiç açıklığı yoktu ama oldu sancılar ile açıldıda herşeyi biliyorum ama kalbim sıkışıyor korkuyorum

Bir korkudan diğerine geçiyorum resmen şimdi katater çıktı sancı baktılar yok prostoglandin verdiler suni sancı çeşiti ama artık kimyasal olanlar.. herkeste farklı seyredermiş sancıların başlaması şimdi korkuyorum hani herkes çok fenaydı diyorya ister istemez endişelerim var. Hiç korkmadığım doğumdan korkmaya başladım yalan yok oysa hiç endişe etmiyordum önceden şimdiyse korkular beni sardı inşallah sorunsuz gelişir herşey ama kaç saat sürecek bilemeyiz diyorlar.burada bir kadın vardı mesela ona tablet verdiler 3 saatte bir artırdılar hatta ertesi gün 19 de sancısı var gibiydi ama 22 doğdu 2 gün tablet aldılar.nispeten kolay doğurdu hiç açıklığı yoktu ama oldu sancılar ile açıldıda herşeyi biliyorum ama kalbim sıkışıyor korkuyorum
İnşallah kolay bir doğumun olur korkma diyeceğim ama biliyorum cok faydasi olmayacak kendini telkin etmeye çalış Rabbim kolaylaştırır inşallah 🤲

Geçen hafta bugün tamda bu dakikalarda kızım doğmuştu başta güzel başlayan sonu zorlayan bi süreçten sonra.. İlk günler emmediği için sodyum yüksekliği çıktı kızımda iki gün hastanede yattık kontrollerimiz devam ediyor olabildiğince emzirin mama kullananlar düzenli verin mamalarınızı bebek beslenmediğinde sarılık dışındada problemler çıkıyor. Malum uyum sürecindeyiz kızlar gözümden kaçıyor doğum yapanlar doğum tarihi ve bebek kilonuzla etiketleyin beni listeyi güncelleyeyim.

allah analı babalı büyütsün canım gözün aydın hiç sıkma canını. emzik konusunda ben de çok kararsızım ama iiki üç defa emdi diye bağımlılık yapmaz özellikle bu ilk günleri atlatmak için verebilirsin bence. çünkü annenin ayaklanması duygusal olarak bile toparlanması min birkaç hafta sürer..
Teşekkür ederim canım anca yazabiliyorum sütüm gelmeyince bebeğin boş emdiğini farkettim ve ikinci geceden mama aldım sonraki gün içime sinmeyince aldım elime makineyi başladım sağmaya bebek hala ememiyor çünkü göğüslerim baya sertleşiyor önce sıcak havlu masajı sonra 15 er dakikalık masajla sütümü sağıyorum bebeğe meme gergin geldiği için ağlıyor istediği akışı göremiyor zamanla inşallah geçiçcek o zamana kadar mecburen biberonla sütümü veriyorum

Kızlar iyi akşamlar dün kızın okuma bayramı vardı katılmak zorundaydım bebeği bırakacak kimse olmadığı için bebeği doyurup bebek arabasına koydum gittim şükür uyanmadı sanırım araba beşik gibi geldi eve döndüm akşam üstü kıyameti kopardı görseniz ağlama krizlerini kafayı yedim eşimle susturamadık saatlerce sanki etlerini kopardılar öyle ağlama bugün de ağladı ama dünki gibi değil bide kaka yaptığında aman allahım nasıl nasıl bçr koku resmen burnum yanıyor kokudan Pazartesi hastneye gidicez birde pipi ucu çok darmış hemen sünnet olması gerekiyormuş offf zaten sürekli ağlar oldum herşeye ağlıyorum yaa kızlar ben ne zaman toparlanırım 😔kendimi. Çok kötü hissediyorum yetemiyorum artık hiç bir şeye

Hanımlar ben birkaç saat önce suyumun sızıntı şeklinde gelmesi nedeniyle sezaryene alındım. Sancım yoktu, bebiş kanala girmemişti. Suyum geldiğinden enfeksiyon riski olduğu için normali denemedik. Duanızı beklerim. Minnoşum yanımda ben uykuluyum ama uyuyamıyorum çok ani oldu ama çok şükür güzel geçti. Daha güzel kavuşma hikayeleri sizlerin olsun inşallah 🎈🎈🎈

Hayırlı sabahlar olsun. Kasığımda ağrıyla uyandım adet sancısı gibi yavaştan belimi ağrıtıyor. Bugün kızımın gösterisi var ve 39+6 dayiz 😣 stres mi yaptim acaba?
Sancılar artmadan nişan,su vs gelmeden panik yapmak istemiyorum . Bugün kızımı yalnız bırakmak da istemiyorum.

İnşallah kolay bir doğumun olur korkma diyeceğim ama biliyorum cok faydasi olmayacak kendini telkin etmeye çalış Rabbim kolaylaştırır inşallah 🤲
İnşallah canım pek sancım yok henüz sanki var ama oda sanki tuaf gaz sancısı gibi çeşitli yerlerime giriyor gece nst çekeceklerdi baya bekledim gelmediler sabah bir hemşire odaya girdi baktı uyuyorum gitti gitsinde ztn gece ve akşam boyu. Nst için çağıracağız dedilerbekledik uykusuz kaldık hadi benn biraz uyudum eşim yazık resmen nöbet tuttu biraz saçma bir uygulamaları var biz sizi çağırırız diye bekleyip kalıyorsun

İnşallah canım pek sancım yok henüz sanki var ama oda sanki tuaf gaz sancısı gibi çeşitli yerlerime giriyor gece nst çekeceklerdi baya bekledim gelmediler sabah bir hemşire odaya girdi baktı uyuyorum gitti gitsinde ztn gece ve akşam boyu. Nst için çağıracağız dedilerbekledik uykusuz kaldık hadi benn biraz uyudum eşim yazık resmen nöbet tuttu biraz saçma bir uygulamaları var biz sizi çağırırız diye bekleyip kalıyorsun
Hakikatten de ne saçmalık yapmışlar, su an nasilsin peki sancılarinda artma var mi

Hanımlar ben birkaç saat önce suyumun sızıntı şeklinde gelmesi nedeniyle sezaryene alındım. Sancım yoktu, bebiş kanala girmemişti. Suyum geldiğinden enfeksiyon riski olduğu için normali denemedik. Duanızı beklerim. Minnoşum yanımda ben uykuluyum ama uyuyamıyorum çok ani oldu ama çok şükür güzel geçti. Daha güzel kavuşma hikayeleri sizlerin olsun inşallah 🎈🎈🎈
Gözünüz aydinn Rabbim anali babali buyutmek nasip etsin, insallah cok cabuk iyileşirsiniz🤲

Hakikatten de ne saçmalık yapmışlar, su an nasilsin peki sancılarinda artma var mi
Canım sabah kalktım nişan gelmişti artık şimdi hareket edip kendi sancılarımı bekliyorum zaten jel sancı da verilmişti ama yavaştan artar dediler bizde yardımcınolmaya çalışıyoruz bebeğe hareket ederek

X