2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar iyi akşamlar dün kızın okuma bayramı vardı katılmak zorundaydım bebeği bırakacak kimse olmadığı için bebeği doyurup bebek arabasına koydum gittim şükür uyanmadı sanırım araba beşik gibi geldi eve döndüm akşam üstü kıyameti kopardı görseniz ağlama krizlerini kafayı yedim eşimle susturamadık saatlerce sanki etlerini kopardılar öyle ağlama bugün de ağladı ama dünki gibi değil bide kaka yaptığında aman allahım nasıl nasıl bçr koku resmen burnum yanıyor kokudan Pazartesi hastneye gidicez birde pipi ucu çok darmış hemen sünnet olması gerekiyormuş offf zaten sürekli ağlar oldum herşeye ağlıyorum yaa kızlar ben ne zaman toparlanırım 😔kendimi. Çok kötü hissediyorum yetemiyorum artık hiç bir şeye
Bende bazen senin gibi düşünüyorum ne zaman bitecek bu lohusalık ne zaman normale dönecem diye. Benim kızımında hem gazı hem kakası çok kötü koktu geçen iki gün önce dedim allahım bu ne ve ağlıyordu iki defa ishal şeklince sıvı ve bezinden taşacak kadar kakasını yapınca hem rahatladı hem koku kalmadı senin bebişte böyle oldumu.

Hanımlar ben birkaç saat önce suyumun sızıntı şeklinde gelmesi nedeniyle sezaryene alındım. Sancım yoktu, bebiş kanala girmemişti. Suyum geldiğinden enfeksiyon riski olduğu için normali denemedik. Duanızı beklerim. Minnoşum yanımda ben uykuluyum ama uyuyamıyorum çok ani oldu ama çok şükür güzel geçti. Daha güzel kavuşma hikayeleri sizlerin olsun inşallah 🎈🎈🎈
Hayırlı olsun :). Sızıntı şeklinde olduğunu nasil anladınız. Benim hep idrar kaçıyor. Hep ıslak iç çamaşırım. Öyle bir şey olsa anlar miyim bilemdim

Hayırlı sabahlar olsun. Kasığımda ağrıyla uyandım adet sancısı gibi yavaştan belimi ağrıtıyor. Bugün kızımın gösterisi var ve 39+6 dayiz 😣 stres mi yaptim acaba?
Sancılar artmadan nişan,su vs gelmeden panik yapmak istemiyorum . Bugün kızımı yalnız bırakmak da istemiyorum.
Umarım bugünü atlatırsın:)

Çok sağol. Ne kadara almıştın ikinci el? Gerçekten çok istediğim birşey ama ya diğer çocuklarda kullanmadım bunda niye ihtiyacın olsun
Ben Azerbaycanda aldım,35 manata.Bu da şu an 482 tl ediyor,yenisi trendyolda 560 tl.Azerbaycana bu pompanın kargo parası 82 tl ediyor,toplam 642 tl,bu da 46-47 manat ediyor.Ama bunu bana satan kadının bebekleri aralıkta doğmuşlar,o zamanlarda tl daha değerliydi.

Kızlar selam doğum yapan herkesin gözü aydın, yapmayı bekleyenler de en kısa zamanda sağlıkla kucaklarına alsınlar inşallah ☺️ Size bir soru benim bebiş çok uyuyor 3 saatte bir uyanıyor emmek için ama memeye emmeye başlayınca yine gözlerini kapatıyor. Sarılığı vardı bir gece ışın tedavisi gördü sonra düzeldi. Şimdi strese giriyorum sarılığı arttı da mi o yüzden çok uyuyor diye😀Sizin bebişler günde kaç saat uyuyor?
Benim oğlum 2-3 saat yatıyor,uyanıyor,30 dk-1 saat arası alt temizleme ve emmeye ve uykuya geçmeye gidiyor,bazen 30 dk içinde bile bunlar olup bite biliyor.Bazen rahatsızlığı olduğu ve bizim hangi rahatsızlığı olduğunu analayana kadar daha uzun zaman uyanık kala biliyor🙈Kaç saat uyuduğuna dikkat etmedim açıkçası.Mesela bu gece 2 defa uyandı 2-3 saat uyuduktan sonra uyandı.

Hayırlı olsun :). Sızıntı şeklinde olduğunu nasil anladınız. Benim hep idrar kaçıyor. Hep ıslak iç çamaşırım. Öyle bir şey olsa anlar miyim bilemdim

İdrarımı yeni yapmıştım. Alt çamaşırımı giymemiştm bacağımdan süzüldü dizimin altına kadar aktı. İdrar olmadığına emindim. Ama bende de akıntı ile karıştırma korkusu vardı, fark etmeyebilir miydim diye sordum, Doktorum o sızıntı zamanla artardı zaten fark ederdin dedi. Ben muhtemelen erken yakaladım. İnternette de sızıntı şeklinde olanın yatarken gelmesinden bahsediyorlar. Amniyon sıvısının pH'sı farklı olduğu için bunu anlamak için pedler var bana hastanede koyuldu belki eczane getirtir onu da araştırabilirsiniz endişeli iseniz.

Ben hasta oluyorum. Bademciklerin şişiyor, yutkunamiyorum ve basagrim var :KK43:
Ihlamur bal zencefil karışımı da iyi geliyor hamileligin baslarinda yapmistim, doguma kadar gecer insallah
Canım sabah kalktım nişan gelmişti artık şimdi hareket edip kendi sancılarımı bekliyorum zaten jel sancı da verilmişti ama yavaştan artar dediler bizde yardımcınolmaya çalışıyoruz bebeğe hareket ederek
Ayy hadi hayirlisi cok az kaldi bebisine kavusmaya

Hayırlı sabahlar olsun. Kasığımda ağrıyla uyandım adet sancısı gibi yavaştan belimi ağrıtıyor. Bugün kızımın gösterisi var ve 39+6 dayiz 😣 stres mi yaptim acaba?
Sancılar artmadan nişan,su vs gelmeden panik yapmak istemiyorum . Bugün kızımı yalnız bırakmak da istemiyorum.
Benim de doktorum şehir dışında bugün doğurmamam lazım ama bel ağrısı ile uyandım. Umarım bugünü atlatırız🙏
Ben hasta oluyorum. Bademciklerin şişiyor, yutkunamiyorum ve basagrim var :KK43:
Bende de aynısı vardı limon zencefil yaptım iyi gelmedi. En son karbonatlı su yaptım burnumu boğazımı yıkadım günde 3 kez ve diş fırçası ile dilimi temizledim. O geçirdi. Karbonatlı suyu kesinlikle öneriyorum tüm mikrobu kırıyor.

Kızlar sabah nişan geldi.dedikleri gibi yapışkan sümük gibi içinde kan damarcığı gibi bilgiler var ince ince belimde karnımda hafif ağrı oluyor karnımdada kasılma.gece de kasılma oldu karnımda hayırlısı artık sanırım mutlu son yakın 🥰
İnsallah bu sefer bebişine kavuşursun
Surekli takip ediyorum seni nasil oldu diye😍

Kızlar sabah nişan geldi.dedikleri gibi yapışkan sümük gibi içinde kan damarcığı gibi bilgiler var ince ince belimde karnımda hafif ağrı oluyor karnımdada kasılma.gece de kasılma oldu karnımda hayırlısı artık sanırım mutlu son yakın 🥰
Nişan geldiğine göre mutlu son bence de yakın🥰🧿 Hatta baksalar belki 3 4 cm açılma olmuştur. Hayırlısı ile gelsin inşallah🙏

İdrarımı yeni yapmıştım. Alt çamaşırımı giymemiştm bacağımdan süzüldü dizimin altına kadar aktı. İdrar olmadığına emindim. Ama bende de akıntı ile karıştırma korkusu vardı, fark etmeyebilir miydim diye sordum, Doktorum o sızıntı zamanla artardı zaten fark ederdin dedi. Ben muhtemelen erken yakaladım. İnternette de sızıntı şeklinde olanın yatarken gelmesinden bahsediyorlar. Amniyon sıvısının pH'sı farklı olduğu için bunu anlamak için pedler var bana hastanede koyuldu belki eczane getirtir onu da araştırabilirsiniz endişeli iseniz.
Teşekkür ederim :)

Hadi inşallah sağlıklı bir şekilde evladınıza kavuşuyorsunuz. Darısı bizlerin başına 😅

Nişan geldiğine göre mutlu son bence de yakın🥰🧿 Hatta baksalar belki 3 4 cm açılma olmuştur. Hayırlısı ile gelsin inşallah🙏
İnşallah ama muayene etmediler az önce zaten sancıyı ölçen kısmı yanlış taktılar heralde belim karnım kasıklarım geriliyor ama sancı yok diyordu hatta 0 gösteriyordu bende yerini değiştirdim ozman 40 - 53 gösteriyordu bakalım..

İnşallah bakalım bizde sabırsızlanıyoruz inşallah güzel haberler veririz 🌸🥰
Hadi bakalim ağrısız sancisiz dogurursun insallah🙏
Doktorumda bana 21 haziranda gun verdi
37 de alacaklar ama ben emin olamadim
Başka doktora daha gidecem:)

Hadi inş çok bekledin canım

Hee bide biberonla veriyorsun sanırım degilmi? İlk bir hafta mecburi olarak verilebilir ama sonrasında biberon kullanımı meme reddine neden olabilir
Ebet biberonla veriyorum,amma günde 1 defa.Memeyi iyi emip uyuyorsa,vermiyorum,altı temiz,emzirdim,bir sorun yok ama uyumuyorsa,o zaman sağdığım sütü veriyorum.Bu gün artık memeyi de iyi bir şekilde emmeye başladı çok şükür.
Bir de kızlar meme ya da ağzı ya da her ikisi ıslak olduğu zaman benim oğlum memeyi tutamuyordu,emzirirkken yanımda mutlaka kendim için peçete,oğlum için ağız mendili oluyor,onlarla silip tekrar memeyi verdiğimde emmeye devam ediyor

X