2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Göğüs ucu yarası bende de oldu ağlayarak verdim mememi bi kaç kere,krem zaten doğumdan önce kullanmaya başladım ama göğüs pedine yapışıyodu memem daha çok acı çektim gümüş kapak aldım iyi geldi arada sağıp verdim göğüslerimi dinlendirmek için çünkü bebişşm çok memeci bırakmak bilmiyor ve emdirdikteb sonra 5 dk falan açıkta bıraktım mememi iyice kurduktan sonra kapattım şuan hafiften acı var ama iyileşiyo daha rahatım
Süt için de kızlar daha önce yazmıştım bestlak damla ve laktamax kapsül verdi doktor bence işe yarıyo ayrıca bol su ,sıcak duş iyi geliyor arttırıyo bisküvi çay,yeşillik te arttırıyo bende işe yarıyor yani ve ben sağdıktan sonra da arttı 🥰
Sıkıntı yapmayın ilk günler az oluyor zamanla artıyor sevgiler
Düzenli olarak sağma yapıyor musunuz

Kızlar daha öncede yazmıştım sezeryan oldum sütüm yok ve gelecek gibi değil çünkü aşırı moralim bozuldu var olan damla damla da gitti. Ben doğum sonrası bir türlü kendimi toparlayamıyorum bu kadar zor mudur sezeryan.Normal doğum çok istedim ama olmadı. Göğüs ucum komple yara kan akıyor. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var
Çok geçmiş olsun. Hastanelerde emzirme bölümleri gibi bir şey duymuştum. Belki de yardım almak lazım. Kan için ne yapılır bilmiyorum. Göğü kalkanları var denediniz mi ?

Kızlar dün gece sancılar yaşadım sabah bi baktım nişan gelmiş doktora gittik apar topar alttan muayenede açılma yok ve çatı kemiği dar dendi bebeğin kafası takılır dediler o alttan muayene açılmam olmadığı için bana ölüm gibi geldi sonra bir kere daha kendi doktorum alttan muayene yaptı ve acıdan ağladım resmen bnun sonucunda açılmamın olmadığını bebeğin kafasının yukarda olduğunu ve suyunun azaldığını üstüne kordonunun gırtlak tarafında öğrenince sezaryene karar verdik saat 15 civarları bebeğimi aldılar bebek emiyor ama ben doyup doğmadığını anlamıyorm gece susmayınca emzik verdim biraz sustu emzik çok mu zararlı en azından şu geceyi çıkarmak için benimde dikişlerim acıyor ama yürüyorum yine de emzik konusunda bilemedim ama verdim ve sustu
Tebrik ederim.Sağlıkla,analı-babalı büyüsün,güzel bahtı olsun

Ben de doğurdum kızlar. Hastaneye sabah 9da geldim sancım vardı. 3cm açıklık var dedi doktor. 3 saar sonra kendi sancımla doğurdum. Herkese böyle kolay doğum dilerim.
Tebrikler,ne güzel,sağlıkla,analı-babalı büyüsün,güzel ömrü,bahtı olsun

Kızlar daha öncede yazmıştım sezeryan oldum sütüm yok ve gelecek gibi değil çünkü aşırı moralim bozuldu var olan damla damla da gitti. Ben doğum sonrası bir türlü kendimi toparlayamıyorum bu kadar zor mudur sezeryan.Normal doğum çok istedim ama olmadı. Göğüs ucum komple yara kan akıyor. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var
Canım ömceliklü moralinizi iyi tutmalısınız.Bu sütünüze de etki ediyor.ben de sezeryan oldum, ilk gün süt olmadı,sonraki gün bulanık ve de sarı süt gelmeye başladı.Gümüş kapak kullanmadınızmı?Bebek memeyi doğru tutmamış ondan olmuş ola bilir.Şimdilik mama verin ve göğsünüzü iyileştirmeye bakın.Silikon göğüs ucluğunu ya da göğüs kalkanı deniliyor,onu da deneyin onla süt vermeye çalışın.Ben 3cü günümden itibaren gümüş kapak kullanıyorum,onun göğüslerimi koruduğunu görüyorum.Göğüslerinize masaj yapın ki süt kanalları açılsın.Benim süt pompamın masaj özelliği de var.önce masaj yapıp sonra sağıma geçiyorum,bence benim sütüm bu da çoğaltdı.Sabah 1 incir kurusu,gün boyunca 2-3 adet hurma yiyorum,rezene çayı ve bol su içiyorum.Başka da bir şey yapmadım,sütüm iyi geliyor.

Elektrikli süt sağma.makinelerinde gözüm çok kaldı ama almadım. Belki gerek olmayacak diye düşündüm. Peki süt depolayabiliyosun dimi onunla?
Canım mutlaka al,eğer sütün bol olursa,çok ihtiyacın olacak.her iki göğsümü 15-20 dk-da sağıb bitiriyorum,benim sağ elim şu an.Yoksa memelerimin ağrısından dayanamaz duruma gelirdim.Bebeğimin gücü yetmiyor,10-15 dk emip bırakıyor bu yüzden de bazen 1 saat ya yarım saatten uyanıyor bir de meme istiyor,o zaman sağdığımı verdiyim zaman daha uzun,2-3 saat uyuyor.Bende diamond elmasınki,memnunum.2ci el aldım,sahibi sütüm olmadı diye kullanamadım onun için satıyorum dedi.Kaynar suyla dezenfekte edib kullanıyorum,onun biberonuna sağıb bebeğimin biberonuna aktarıp veriyorum.

Canım mutlaka al,eğer sütün bol olursa,çok ihtiyacın olacak.her iki göğsümü 15-20 dk-da sağıb bitiriyorum,benim sağ elim şu an.Yoksa memelerimin ağrısından dayanamaz duruma gelirdim.Bebeğimin gücü yetmiyor,10-15 dk emip bırakıyor bu yüzden de bazen 1 saat ya yarım saatten uyanıyor bir de meme istiyor,o zaman sağdığımı verdiyim zaman daha uzun,2-3 saat uyuyor.Bende diamond elmasınki,memnunum.2ci el aldım,sahibi sütüm olmadı diye kullanamadım onun için satıyorum dedi.Kaynar suyla dezenfekte edib kullanıyorum,onun biberonuna sağıb bebeğimin biberonuna aktarıp veriyorum.
Çok sağol. Ne kadara almıştın ikinci el? Gerçekten çok istediğim birşey ama ya diğer çocuklarda kullanmadım bunda niye ihtiyacın olsun ki diyorum🥲

Hee bide biberonla veriyorsun sanırım degilmi? İlk bir hafta mecburi olarak verilebilir ama sonrasında biberon kullanımı meme reddine neden olabilir

Güzel haberlerini okumamıza al kaldı inşallah🤲
İnşallah ama sancım kaçtı gitti ne oldu bilmiyorım top iyice yukarı mı çıktı nedir bir doğuraydım bugün yumurta akı şeklinde olan akıntıda yavaştan geldi ama sancım gelmedi illaki gelecek başlayacak ama bakalım ne zaman

Kızlar doğum bekleyenlerinze allah sabır yeni doğuranlara da kolaylık versin inşallah😊ben sezeryan sonrası sütü gelmeyenlerdenim daha iki gün oldu ama umutsuzluğa kapıldım dün mecbur mama verdik mememi hiç istemiyor gibi bir günde alıştı sanki sağıyorum boş boş memelerim acıyor sağmaktan inşallah işe yarar ve süt gelir varsa bir öneriniz lütfen paylaşın🥺

Kızlar bugün bebişim 1 günlük oldu ama çok bariz aç görünüyor. Çok az çiş yapıyor yani süt az alıyor belli ki. Sağdığımda 1-2 ml zar zor çıkıyor. İlk günler bu normal midir? Sağım yapan varsa ne zaman arttı sütler? Ufak bir moral bozulması yaşadım bugün
Kızlar sezaryen sonrası 3 gün 3 saatte bir sağmama rağmen 1-2 damla süt geliyordu anca. 4-5 gün 5-10 cc 2 göğüs toplamı gelmeye başladı. Gitgide arttı ilk 1 hafta kolostrum yoğun olduğu için hemen gelmedi stres yapmayın. Mama da verdim yani
kızlar hatta ben çok uykusuzsam (bu yeni uyku düzenine hiç alışamadım öyle 1er 2 şer saat yatmak hiç bana göre değil) sütü bazen sağıp dolaba koyuyorum. kaynanam çıkarıp sıcak suda bekletiyor bebişe vakti geldiğinde veriyor. inşallah yanlış yapmıyorumdur
Bende sağıp gece 1 kere veriyorum o uzun uyuyor bende uyuyorum biberonla veriyorum bazen gündüz de veriyorum. Sağılmış sütüm yoksa evdeki mamadan da verdim.

Elektrikliyle çekim gücünü çok yükseltmeyin 20 dk fazla sağmayın bir göğsünüzü meme ucu kremi kullanabilirsiniz.
Elektrikli süt sağma.makinelerinde gözüm çok kaldı ama almadım. Belki gerek olmayacak diye düşündüm. Peki süt depolayabiliyosun dimi onunla?
Mochi tarzı şeyler süt depolamakta iyi değil bence. Çok sütün oluyorsa göğsünde alıyor ama depolayacak kadar değil. Elektrikli olanlar daha iyi ben onunla depolama yapıyorum. İkisinden de var. Lansinoh marka kullanıyorum

Sürekli sağmak gerekiyor mu? Benm sütüm var emziriyorum bebeği olabildiğince uzun tutmaya çalışıyorum memede doyuyor mu bilmiyorum ama sıkınca sütüm geliyor. Sağdığımı biberonla veriyordum bu kez de beni zor almaya başladı

Ben de doğurdum kızlar. Hastaneye sabah 9da geldim sancım vardı. 3cm açıklık var dedi doktor. 3 saar sonra kendi sancımla doğurdum. Herkese böyle kolay doğum dilerim.
Hayırlı olsun💗💗💗🧿🧿🧿 Benim de bugün ve yarın doğurmamam lazım doktorum şehir dışında ama psikolojik mi bilmiyorum hafiften sancım var. 😊🙈 İnşallah psikolojiktir.

Kızlar selam doğum yapan herkesin gözü aydın, yapmayı bekleyenler de en kısa zamanda sağlıkla kucaklarına alsınlar inşallah ☺️ Size bir soru benim bebiş çok uyuyor 3 saatte bir uyanıyor emmek için ama memeye emmeye başlayınca yine gözlerini kapatıyor. Sarılığı vardı bir gece ışın tedavisi gördü sonra düzeldi. Şimdi strese giriyorum sarılığı arttı da mi o yüzden çok uyuyor diye😀Sizin bebişler günde kaç saat uyuyor?

Kızlar selam doğum yapan herkesin gözü aydın, yapmayı bekleyenler de en kısa zamanda sağlıkla kucaklarına alsınlar inşallah ☺️ Size bir soru benim bebiş çok uyuyor 3 saatte bir uyanıyor emmek için ama memeye emmeye başlayınca yine gözlerini kapatıyor. Sarılığı vardı bir gece ışın tedavisi gördü sonra düzeldi. Şimdi strese giriyorum sarılığı arttı da mi o yüzden çok uyuyor diye😀Sizin bebişler günde kaç saat uyuyor?
Günde 16 18 saatin uykuyla geçmesi çok normal. Sarılık oğlumda olmuştu ışın tedavisinden sonra değerler düşmeye başladıysa genelde sorun olmuyor ama doktor kontrolüne gidince sormakta fayda var tabi.

X