2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar sabah nişan geldi.dedikleri gibi yapışkan sümük gibi içinde kan damarcığı gibi bilgiler var ince ince belimde karnımda hafif ağrı oluyor karnımdada kasılma.gece de kasılma oldu karnımda hayırlısı artık sanırım mutlu son yakın 🥰
Hadi inşallah bi solukta gelsin

Sürekli sağmak gerekiyor mu? Benm sütüm var emziriyorum bebeği olabildiğince uzun tutmaya çalışıyorum memede doyuyor mu bilmiyorum ama sıkınca sütüm geliyor. Sağdığımı biberonla veriyordum bu kez de beni zor almaya başladı
Sürekli sağmak gerekiyor mu ben de bilmiyorum,onu araşdırmam lazəm.Ben bebek az emdiğinde,göğsüm çok şişdiğinde,ağrı verdiğinde emiyorum,dün 2 göğsüm de akıyordu resmen.Siz o zaman sağdığınızı kaşıkla verin.

Ebet biberonla veriyorum,amma günde 1 defa.Memeyi iyi emip uyuyorsa,vermiyorum,altı temiz,emzirdim,bir sorun yok ama uyumuyorsa,o zaman sağdığım sütü veriyorum.Bu gün artık memeyi de iyi bir şekilde emmeye başladı çok şükür.
Bir de kızlar meme ya da ağzı ya da her ikisi ıslak olduğu zaman benim oğlum memeyi tutamuyordu,emzirirkken yanımda mutlaka kendim için peçete,oğlum için ağız mendili oluyor,onlarla silip tekrar memeyi verdiğimde emmeye devam ediyor
Kaç günlüksünüz canım

bugün geçirdiğim en kötü gün sanırım. kulak enfeksiyonu olmuşum ilaç da kullanıyorum ama sabah 6 ya kadar uyuyamadım 7de misafir geldi. o 1 saatlik uykuda kaynanam sağdığım sütü vermiş ağzından burnundan kusmuş. ben de rüyada çok kötü şeyler gördüm sanki nefes alamıyordum uyanamıyordum.
çok üzüldüm sürekli ağladım. sonra bebiş uyumuşken kendime 1-2 tişört bebeğin eksiklerini falan alayım diye dışarı çıktık eşimle. 1 saat olmamıştı ki anneler aradı bebiş çok ağlıyo gelin diye. çok moralim bozuldu yalnız bıraktığım için yıkıldım 4 saattir ağlıyorum 😭 ablam annemi arayıp kızmış mathildays neden geziyor yatak odasından çıkmaması lazım siz orada iki anne ne yapıyosunuz yatağın başına kuran soğan vs koymamışsınız bile diye. onlar bu hazırlıkları yaparken kaynanam ben biliyodum da yok dediniz bundan sonra bizim sözümüzü dinleyeceksiniz diye gülüyordu ben de kızdım epey olay çıktı. keşke sadece eşimle yalnız kalsaydık diyorum. evde bi yemek yapılacak benden adım bekleniyor bi temizlik çamaşır yine öyle ya ben yapıyorum ya annem. biri ağzını açsa hep olumsuz negatif konuşuyor zaten yeni hayatımıza alışmamız zaman alacak bir de bunlarla uğraşıyoruz 😪 ben bu lohusalığı hiç sevmedim yeniden hamile olarak kalmak istiyorum 😪
bir de bu bebişi bırakıp işe nasıl başlayacağım hep annelere güvenmiştim yarı yolda bırakıldım
Hiç kendini üzme, benim ikiz bebeklerim oldu. Annem yanıma geldi yardıma diye ama ben mi lohusa annem.mi lohusa anlamadım. Bir şeye elini sürmüyor bir çay demelemedi. Birsey desem ben bilmem karışmam modünda, bu durum beni aşırı sinir ediyor.

Kızlar sancılar geliyor ctg girdim sıfır sancı diyor ama sıfırda insan böyle olmaz bnde aldım midemin üzerinden yana koydum işte 53 e kadar gördüm bilmiyorum yazdım mu kafa gitti 😅 hepinizi öpüyorum yazamazsam doğuruyorummmm 🥰
Doğru yere koymuşsun😀 Hadi hayırlısı kendim doğuruyor ginş Ginnys doğurdu mu diye girip bakıyorum ikide bir😀

6 dk da bir sancı var ama dozu az habereyim dedim
Yakındır daha da düşer sıklığı sonlara doğru daha şiddetli hissedersin. Ben de kasılıp duruyorum yalancı mı gerçek mi ayırt edemiyorum. Kendimi tecrübeli sanırdım ama her doğum farklıymış bunu anladım. Tek tecrübr çatala daha rahat çıkmak sanırım😁😁

Yakındır daha da düşer sıklığı sonlara doğru daha şiddetli hissedersin. Ben de kasılıp duruyorum yalancı mı gerçek mi ayırt edemiyorum. Kendimi tecrübeli sanırdım ama her doğum farklıymış bunu anladım. Tek tecrübr çatala daha rahat çıkmak sanırım😁😁
Evet şimdi tr deki ebemle konuştum sıcak duş al uyu dedi enerjin artmış bunu kullanılacaz hormonların tavan yapmış dedi. Bnde uygulamak üzere konumumu aldım yoksa haremde gezinip duruyordum.heyecanlı panda gibiyim sorma

Bende bazen senin gibi düşünüyorum ne zaman bitecek bu lohusalık ne zaman normale dönecem diye. Benim kızımında hem gazı hem kakası çok kötü koktu geçen iki gün önce dedim allahım bu ne ve ağlıyordu iki defa ishal şeklince sıvı ve bezinden taşacak kadar kakasını yapınca hem rahatladı hem koku kalmadı senin bebişte böyle oldumu.
Hayır benimkinin kakası koca kokaca pıhtılı yapıyor sulu veya katı değil yarın gidicem bakalım ne dicek ama kakası hala aynı şu gaz mevzusu çok fena ya

Memeyi doğru tutduğunuzdan emin misiniz?Ben hastanede yalnış yapıyormuşum.Evde kayınvalidem öğretdi,memeyi işaret ve orta parmak arasında tutub vermek lazım,orta parmakla aşağıdan memeyi yukarı doğru kaldırarak desteklemek lazım.
Kız bu benim 4. Bebeğim emzirmeyi çok iyi bilirim meme ucunu lastik gibi çekiştiriyor anlamadım sonra ağlamaya başlıyor daha önce hiç böyle bşrşey yaşamadım ya

IMG_20230610_231812.jpg
çooook özür diliyorum lütfen kusuruma bakmayın affınıza sığınıyorum sizin bebelerinizde böylemi kaka yapıyor

Kızlar bugün bebişim 1 günlük oldu ama çok bariz aç görünüyor. Çok az çiş yapıyor yani süt az alıyor belli ki. Sağdığımda 1-2 ml zar zor çıkıyor. İlk günler bu normal midir? Sağım yapan varsa ne zaman arttı sütler? Ufak bir moral bozulması yaşadım bugün
Benim de öyleydi hiç canını sıkma geliyor süt bebeğin kan şekerine bakılıyor hastanede zaten ihtiyaç olursa mama verirler benim de öyle oldu çok şükür sütüm geldi mamaya gerek kalmadı

Hiç kendini üzme, benim ikiz bebeklerim oldu. Annem yanıma geldi yardıma diye ama ben mi lohusa annem.mi lohusa anlamadım. Bir şeye elini sürmüyor bir çay demelemedi. Birsey desem ben bilmem karışmam modünda, bu durum beni aşırı sinir ediyor.
çok üzgünüm hem de iki bebişle ne kadar zorlanıyorsundur.. tek istediğimiz huzurlu bir ortam, iki kaşık yemek ve birazcık dinlendirilmek.. tam tersini yapıyorlar gerçekten. bugün olanları ablamlara anlattım onlar mı lohusa sen mi anlamadık dediler. iyi ki dertleşebiliyoruz, yanındayım ♥️🫶

X