2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
ayyy ilk doğduğunda kocamandı sanki şimdi minicik kaldı🤣 muhtemelen şişlikleri gidiyor.. hastanede 2 gün kaldım ama tekrar ölçmediler kiloları. ben de sadece anne sütü veriyorum.
memelerim çok değişik oldular sanırım 2-3 beden büyüdüler. sezaryen olduğum için sırtüstü yatıyorum ya kalkarken dikişlerden çok memelerim ağrıyor🥴 ben bazen sağıp biberonla veriyorum inş yanlış yapmıyorumdur.. çünkü çok acıyorlar.
bir de yarın topuk kanı vermeye gideceğiz 🥴
Canım ilk 1-2 gün sağdığında nasıldı? Ben sağıyorum ama çok çok zor azcık geliyor. Bu süt ne zaman artacak ? Çocuk günde bi kere çiş yapıyor sadece ve aç gibi sürekli

Kızlar bugün bebişim 1 günlük oldu ama çok bariz aç görünüyor. Çok az çiş yapıyor yani süt az alıyor belli ki. Sağdığımda 1-2 ml zar zor çıkıyor. İlk günler bu normal midir? Sağım yapan varsa ne zaman arttı sütler? Ufak bir moral bozulması yaşadım bugün

Artış kaçıncı günde oluyor peki
Benim 1 haftayı bulmuştu ama sütüm hiç gelmiyor sayılırdı şimdi de azıcık bile üzülsem hemen sütün gelmesi duruyor damla damla geliyor resmen. Şu anda güzel geliyor sanırım yani bebeğimin kilo alımı güzel ama sadece pompa sayesinde değildir diye düşünüyorum, pompa üretime destek sağlıyor bence

Canım ilk 1-2 gün sağdığında nasıldı? Ben sağıyorum ama çok çok zor azcık geliyor. Bu süt ne zaman artacak ? Çocuk günde bi kere çiş yapıyor sadece ve aç gibi sürekli
selam canım öncelikle bunları hiiiiçç düşünmemeye çalışmalısın biliyorum zor ama stres çok etkiliyor bence. benim çok hızlı gelmişti sütüm hatta doğum öncesi bile geliyordu. dün ufak çaplı bir kriz yaşadım yarı yarıya süt miktarı düştü bence. öyle hissediyorum.
ilk 2-3 günsarı bir sıvı geliyordu benim spinal anestezi ile olduğu için hemen emzirttiler o zaman geldi mi hatırlamıyorum bile. önemli olan bebişin memeyi tutması, tutunca süt üretimi uyarılıyor. 3.gün birden sapsarı koyu bir süt gelmeye başladı. sonra da normal sıvılıkta bir süt oluştu. şu an düne göre çok çok az dediğim gibi.
eğer pompa yoksa mochi’yi öneririm göğsü hiç acıtmıyor. takıp öyle unutabilirsin. unutmak da sütün gelmesini daha fazla sağlayabilir.
ve eğer aç kaldığını düşünüyorsan mutlaka mama vermeni öneririm. benim sütle alakalı bir problem görülmediği halde ilk iki-üç gün mama da verdim. şu an sadece süt içiyor meme reddi gibi bir problem olmuyor yani. 🙏 biraz mamayla destekleyince sen de moral olarak daha iyileşeceksin.

kızlar hatta ben çok uykusuzsam (bu yeni uyku düzenine hiç alışamadım öyle 1er 2 şer saat yatmak hiç bana göre değil) sütü bazen sağıp dolaba koyuyorum. kaynanam çıkarıp sıcak suda bekletiyor bebişe vakti geldiğinde veriyor. inşallah yanlış yapmıyorumdur

bu arada ne çok kıyafeti kirleniyor demi? 🙈 yenidoğan az alın hemen büyüyor diyorlardı. 2-3 parça kıyafeti varmış meğer 🤣 bugün biraz sipariş ettim. inşallah büyümeden gelir 🤣
siz kirli sepeti aldınız mı bebişe? sürekli kakası falan sürülüyor bi şeyler oluyor hem leke kalmasın diye ıslatıyorum hem de kirlileri çok ortada kaldı. öneriniz olursa sevinirim ♥️

Kızlar bugün bebişim 1 günlük oldu ama çok bariz aç görünüyor. Çok az çiş yapıyor yani süt az alıyor belli ki. Sağdığımda 1-2 ml zar zor çıkıyor. İlk günler bu normal midir? Sağım yapan varsa ne zaman arttı sütler? Ufak bir moral bozulması yaşadım bugün
hem daha 1 günlükmüş kuzum onun daha mide bağırsak yeni yeni çalışmaya başlıyor. yarın siyah kakalarını yapmaya başlar, önce bağırsak boşaltıyorlarmış. anne karnındayken birikenleri. sonra kakanın rengi değişince doyup doymadığını anlayabilirmişiz🌸

Kızlar genital bölge dış kısmında ağrı acı normal mi acaba. Hani şu dış dudak kısmı var ya ön tarafı sanki bıçakla kesiyorlar gibi :KK43:
Hiç okumadım oranın acıdığını bende mi tuhaflık var. Hele şu an sandalye üstündeyim öyle böyle acımıyor
Benim de tam oradaki kemik ağrıyor bazi gunler. Hamilelikte pelvik ağrı diye aratırsaniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Benim baktığım kadarıyla olabiliyormus.

kızlar hatta ben çok uykusuzsam (bu yeni uyku düzenine hiç alışamadım öyle 1er 2 şer saat yatmak hiç bana göre değil) sütü bazen sağıp dolaba koyuyorum. kaynanam çıkarıp sıcak suda bekletiyor bebişe vakti geldiğinde veriyor. inşallah yanlış yapmıyorumdur
Biberonla mı veriyorsunuz

Daha çok minikmis annesi emdikçe gelecektir moralinizi bozarsaniz süre uzar. Koklaya koklaya emzirin 😊 Şuan dört gözle bekliyorum emzirmeyi en çok onu özledim çünkü 🥰

Artış kaçıncı günde oluyor peki
Bünyeye göre değişir o . Uzun süreli örnekleri duyup moral bozmayın hemen gelecek deyin gelsin😊

Selamlar 2022 Haziran annesiyim sizin şimdi yaşadığınız kaygıları bir çoğumuz yaşadı ☺️ Sağma makineleri olan sütten daha az çıkarıyor. Birde ilk zamanlar kolostrum biraz yoğun bir süt.. ilk zamanlar süt kanal tıkanıkları olabiliyor ona dikkat edin. Sıcak uygulama ve doğru masajla göğüs rahatlatılıyor. Birde bebek memeyi tam kavrayamadığından aktif bir emme olmayabilir. Bunlara dikkat edin gerisi düzelir bence ☺️

Biberonla mı veriyorsunuz
valla hastanede kimse biberon kullanma demedi benim de o halde aklıma başka bi şey gelmedi.. sonraları ayıkınca biraz şırıngayla verdim ama artık hep biberonla veriyorum 🤣
şu ikisi var bende ikisiyle de veriyorum
bir de ben emzik kullanmamayı düşünüyordum ama altını değişirken çok ağlıyor. altını değişirken 5 dk veriyorum bazen. uykuya geçişte kolaylık olsun diye de verecektim ama bir iki defa denedim emiyor ağzından bırakınca ağlıyor o yüzden uykuda henüz işe yaramadı🤣 sancısı olunca zaten hiçbir şey fayda etmiyor.

Eklentiler

• 8155CDE0-0819-4433-91BA-45D6C54593B2.jpeg
    8155CDE0-0819-4433-91BA-45D6C54593B2.jpeg
    97,3 KB · Görüntüleme: 63
Kızlar bu balın evet etkili 5 olan sancım takılınca 45 yaptı 30 dk 2 kez sonrasını bilmiyorum tekrar bağlandılar sabaha bağlarlar belki ama sancım var inşallah diğerlerine iş kalmaz sancıysa sancı yani giderek artar bu heralde birden giriyor yatamıyorum oturamıyorım zor bir olaymış inşallah doğururum dua edin bana

Kızlar bu balın evet etkili 5 olan sancım takılınca 45 yaptı 30 dk 2 kez sonrasını bilmiyorum tekrar bağlandılar sabaha bağlarlar belki ama sancım var inşallah diğerlerine iş kalmaz sancıysa sancı yani giderek artar bu heralde birden giriyor yatamıyorum oturamıyorım zor bir olaymış inşallah doğururum dua edin bana
Canımmm rabbim yardımcın olsun sıkıntısız kurtulursun inş. Hastanedemisin. Bana dediğin süreyi bol bol oku(sümme sebira yessera) inş doğru yazmışımdır gerçi sen biliyorsun. Duamdasın🥰😘

selam canım öncelikle bunları hiiiiçç düşünmemeye çalışmalısın biliyorum zor ama stres çok etkiliyor bence. benim çok hızlı gelmişti sütüm hatta doğum öncesi bile geliyordu. dün ufak çaplı bir kriz yaşadım yarı yarıya süt miktarı düştü bence. öyle hissediyorum.
ilk 2-3 günsarı bir sıvı geliyordu benim spinal anestezi ile olduğu için hemen emzirttiler o zaman geldi mi hatırlamıyorum bile. önemli olan bebişin memeyi tutması, tutunca süt üretimi uyarılıyor. 3.gün birden sapsarı koyu bir süt gelmeye başladı. sonra da normal sıvılıkta bir süt oluştu. şu an düne göre çok çok az dediğim gibi.
eğer pompa yoksa mochi’yi öneririm göğsü hiç acıtmıyor. takıp öyle unutabilirsin. unutmak da sütün gelmesini daha fazla sağlayabilir.
ve eğer aç kaldığını düşünüyorsan mutlaka mama vermeni öneririm. benim sütle alakalı bir problem görülmediği halde ilk iki-üç gün mama da verdim. şu an sadece süt içiyor meme reddi gibi bir problem olmuyor yani. 🙏 biraz mamayla destekleyince sen de moral olarak daha iyileşeceksin.
Mochi den memnun musun canim? Sadece akarken mi kullanıyorsun, sağım yapmak içinde kullanılabilir mi?
bu arada ne çok kıyafeti kirleniyor demi? 🙈 yenidoğan az alın hemen büyüyor diyorlardı. 2-3 parça kıyafeti varmış meğer 🤣 bugün biraz sipariş ettim. inşallah büyümeden gelir 🤣
siz kirli sepeti aldınız mı bebişe? sürekli kakası falan sürülüyor bi şeyler oluyor hem leke kalmasın diye ıslatıyorum hem de kirlileri çok ortada kaldı. öneriniz olursa sevinirim ♥️
Ben ocean homedan kumaş bir sepet aldım. Şimdilik kirli kiyafetleri için kullanırım diye düşündüm. Belki sonra oyuncak sepeti de olabilir.
Ginnys çok güzel haberler bunlar. Her sancıyla bebeğin sana yaklaşıyor unutma ! Sabret basaracaksin yavruna kavuşmana saatler kaldı😍

Canımmm rabbim yardımcın olsun sıkıntısız kurtulursun inş. Hastanedemisin. Bana dediğin süreyi bol bol oku(sümme sebira yessera) inş doğru yazmışımdır gerçi sen biliyorsun. Duamdasın🥰😘
Okuyorum sürekli sancılar artınca okuyacağım şuan normal sancılarmış bunlar bakalım zamanla artacak ama ürün çubuklar gibi değil çalışıyor yani damar yolu açmasalar daha mutlu olurdum ama her ihtimale karşı açıyorlar ne yapalım artık her doğumda açılıyormuş benim iğne fobim ile hiç güzel değil video attı Zehra izlediniz mi aynı o kadındaki gibi takıldı direk adet sancılarınınyüksek haliyle başladı sonra alışıp yavaşlıyor bana alta takılanı takmadılar takarken beynin çıkıyor ztn sonrası kolay 5-10 olan sancım 45 yapmıştı düşün rahatlamışken dün serçe parmak ucu kadar açıklık vardı bugün 1-2 cm dediler inşallah iyiye gider

Okuyorum sürekli sancılar artınca okuyacağım şuan normal sancılarmış bunlar bakalım zamanla artacak ama ürün çubuklar gibi değil çalışıyor yani damar yolu açmasalar daha mutlu olurdum ama her ihtimale karşı açıyorlar ne yapalım artık her doğumda açılıyormuş benim iğne fobim ile hiç güzel değil video attı Zehra izlediniz mi aynı o kadındaki gibi takıldı direk adet sancılarınınyüksek haliyle başladı sonra alışıp yavaşlıyor bana alta takılanı takmadılar takarken beynin çıkıyor ztn sonrası kolay 5-10 olan sancım 45 yapmıştı düşün rahatlamışken dün serçe parmak ucu kadar açıklık vardı bugün 1-2 cm dediler inşallah iyiye gider
Ginnys lütfen bana da dua et ikimizde sağlıklı bir şekilde kavusalim yavrumla❤️

Kızlar bu 2 saatte bir uyandırma olayı kaç güne kadar yapılacak, soran öğrenen varmı, ben dr a sormayı unutmuşum, geçen salı gittik hafif sarılık var, emzirdikçe geçer dedi, bebek gayet sağlıklı görünüyor dedi, sarılık için her ihtimale karşı bi tüp kan verdik, bisey çıkmadı çok şükür, sık sık emzir dedi, kaç gun diye sormayı unutmuşum, sariligini atti gibi yüzünde bisey kalmadı belli oluyor

İnşallah
Mochi den memnun musun canim? Sadece akarken mi kullanıyorsun, sağım yapmak içinde kullanılabilir mi?

Ben ocean homedan kumaş bir sepet aldım. Şimdilik kirli kiyafetleri için kullanırım diye düşündüm. Belki sonra oyuncak sepeti de olabilir.

Ginnys çok güzel haberler bunlar. Her sancıyla bebeğin sana yaklaşıyor unutma ! Sabret basaracaksin yavruna kavuşmana saatler kaldı😍
canım iyiki attın bana videoyu biraz kafamda şekilleniyor kolay oldu kabullenmesi ama tabi sallanan hortumlar komik oluyor sanırım o kadınsa hortum yoktu sallanan bendekşnde var neyse onun ki açılınca düşmüştü benimkide düşer inşallah hemen böylece daha koymazlar 😅

X