2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Doğum yapan ve sutu aslolan arkadaşlarım, duş alın, ne bulursanız yiyin, özellikle kuru incir ve çay bisküvi ikilisi acaip süt yapıyor. Duş aldım, çocuğu emzirdim uyuttum, az yemek yedim 3 bardak çayla bi paket bisküvi bitirdim, 2 saat ıçinde iki göğsümde süt taştı, çocuğu uyandirip biraz birinden biraz diğerinden emzirip azalttirdim, yiyin kızlar bolca

Doğum yapan canlar hiç duydunuz mu sırta ağrılar giriyor mu sırtıma kramplar giriyor sanki belime değil bildiğin sırt yaşayan var mı bunu

37+1 den bildiriyorum
Resmen bir anda çöktüm :KK14: iki çamaşır serdim sanki bir yıl durmadan ev işi yapmışım gibi bir yorgunluk
Yürürken bile acı çekiyorum magnezyum içmezsem. Bebek de kanala inmeye başlamış öyle dedi doktor
Resmen 37 ye kadar hamilelik değilmiş yaşadığım. Şimdi başlamış :confused:
Doğum sancıları vaktinde başlamasıniçin magnezyum 36. Haftada bırakılıyor kuzum Dr bahsetmedi mi sana bir sor dilersen olur mu

Rezene, dereotu, çorba, komposto, bolca su, pekmez, tahin. Şu an aklıma gelen denediğim şeyler bunlar ama benim de sütüm yetmiyor her şeyi yiyorum içiyorum ama çoğalmıyor bir türlü. Bende tavsiyelere açığım bu konuda
Emzirdikten sonra max. 10 dk daha süt gelmese de Sağım yapın ve bol bol emzirin. Gün içinde memelerr 3-4 kere sıcak uygulama ve masaj yapın. Bol su için. Bisküvi çikolata pekmez vs şekerli olduğundan susatıyor su içiriyor ondan su yapıyor. 3 ana öğün 3-4 ara öğün olarak beslenin. Bebek uyudukça gün içinde uyuyup dinlenin. Benimde azdı bunlara dikkat ederek sütüm arttı. Çay olarak ben papatya içiyorum 2 kere. Bazen de anne çayı 1 bardak. Ama bebek emdikten sonra çok az da süt gelebilir bebek hepsini çekiyorsa ve günde z5-6 çişli bez varsa sütünüz yetiyordur bende önceden yetmedi düşünüp mama veriyordum meğerse mideye hemengisip oturduğu için uyku yapıyormuş. Çok emzirdim hala meme istiyorsa emzik veriyorum bir süre sonra uyıyor

Kızlar bugün alttan muayene oldum. 3 cm acilmam varmış. Doğum yakın olabilir dediler. Özellikle son günlerde fazlasıyla kasılmam oluyordu. Sanırım acilmalarimi yapmış o kasılmalar. Ayrıca muayeneden sonra belim falan daha çok ağrımaya başladı sanırım .
Nst çekildi mi? Açılma olup nst de kasilma çıktı mı merak ettim. Sağlıkla kavuşuruz inşallah evlatlarımıza 🤲🏻
Doğum yapan canlar hiç duydunuz mu sırta ağrılar giriyor mu sırtıma kramplar giriyor sanki belime değil bildiğin sırt yaşayan var mı bunu
Bugün kontrole gittiğim doktor kasılmalar ve bel ağrıların olursa doğum belirtisidir dedi. Yaklasiyorsunuz hadi inşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza 🤲🏻

Kızlar bugün alttan muayene oldum. 3 cm acilmam varmış. Doğum yakın olabilir dediler. Özellikle son günlerde fazlasıyla kasılmam oluyordu. Sanırım acilmalarimi yapmış o kasılmalar. Ayrıca muayeneden sonra belim falan daha çok ağrımaya başladı sanırım .
Ah kuzummm bu çok güzel haber hele böyle ben gibi açılma bekleyenler için o nedenle dilerim seni bu açılma haberi mutlu etmiştir.çünkü açılmayınca açılmıyor niyeyse güzel güzel vakti gelmiş çok mutlu oldum senin adına çatı muayenesi açar falan derler ama bana bugğn yaptılar bana mısın demedi dünde yapmışlardı neyle kapattıysam açılmıyor sadece sırtıma ağrı giriyor bir kaç saattir öyle tuaf şeyler oluyor anca bana 😅 senin adına çok mutlu oldum

Nst çekildi mi? Açılma olup nst de kasilma çıktı mı merak ettim. Sağlıkla kavuşuruz inşallah evlatlarımıza 🤲🏻

Bugün kontrole gittiğim doktor kasılmalar ve bel ağrıların olursa doğum belirtisidir dedi. Yaklasiyorsunuz hadi inşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza 🤲🏻
Yani belden ziyade sırtımın ortası ama eğer Buda belirtilerdense razıyım ağrısın ama duymamıştım o nedenle bekliyorum artık

Hayır bugün çekilmedi. Yarın sabah çekilecek. Şuan iyiyim sanki kasilmalarim azaldı.

kızlar b grubu strepok testi nasıl yapılıyor? hem vajinadan hem rektumdan örnek alınıyormuş? acı verici bişey mi bilen var mı?

Kızlar ishal sorunu yaşayan var mı çok fena ishal oldum ve mide bulantısı kusma var Doğumla mı alakalı üşüttüm mü acaba anlamadım
İshal ve bulantı belirti olabiliyor bazılarında . Ben de hala nişan bekliyorum ama ne nişan var ne düğün 🤭 Bugün 2 kez merdiven indim 13 kat yine etkili olmadı.

Ayın 11 inde kızımın yılsonu gösterisi var öğüne denk gelmesin diye uğraşıyorum ama elimizde olmuyor maalesef 😊

Bende de nişan gelmesi falan olmadı olduysa bile ben anlamadım bilmiyorum 😁 sizin de hazır olduğunuz zaman gelir inşallah bebişiniz sağlıcakla kucağınıza alırsınız🥰

Kızlar ishal sorunu yaşayan var mı çok fena ishal oldum ve mide bulantısı kusma var Doğumla mı alakalı üşüttüm mü acaba anlamadım
Kaçıncı haftadasınız son haftadakarsa evet doğum başlangıç belirtileri içerisinde çok okudum vaktiniz gelmişse şayet hayırlı doğumlar dilerim
Hayır bugün çekilmedi. Yarın sabah çekilecek. Şuan iyiyim sanki kasilmalarim azaldı.
Yarına güzel haberler verirsin inşallah canım
kızlar b grubu strepok testi nasıl yapılıyor? hem vajinadan hem rektumdan örnek alınıyormuş? acı verici bişey mi bilen var mı?
Hiç acımıyor sadece his olarak ince bir çubuğun içine sokulması bir tuaf rektuma sokmuyorlar ucundan alınıyor o kadar acımıyor

Kızlar dün gece sancılar yaşadım sabah bi baktım nişan gelmiş doktora gittik apar topar alttan muayenede açılma yok ve çatı kemiği dar dendi bebeğin kafası takılır dediler o alttan muayene açılmam olmadığı için bana ölüm gibi geldi sonra bir kere daha kendi doktorum alttan muayene yaptı ve acıdan ağladım resmen bnun sonucunda açılmamın olmadığını bebeğin kafasının yukarda olduğunu ve suyunun azaldığını üstüne kordonunun gırtlak tarafında öğrenince sezaryene karar verdik saat 15 civarları bebeğimi aldılar bebek emiyor ama ben doyup doğmadığını anlamıyorm gece susmayınca emzik verdim biraz sustu emzik çok mu zararlı en azından şu geceyi çıkarmak için benimde dikişlerim acıyor ama yürüyorum yine de emzik konusunda bilemedim ama verdim ve sustu

Selam kızlar ben bu sabah doğum yaptım 🥰 dün yatışım yapılmıştı hiç açıklığım yoktu alttan fitil verdiler 2 cm oldu yarım saat kadar damardan suni verdiler sonra sabaha kadar kendi sancımı çektim ama en fazla 3 cm e kadar ilerledi bebeğin kalp atışları çok yükselmeye başlayınca sabah acil sezeryana alındım. Kızım 52 cm 3630 gram doğdu 3 haziran 2023 saat 07.33 🥰 elhamdülillah sütüm var emziriyorum pembiş bi kızım oldu Arianaa Arianaa
selamlar aynı gün doğum yapmışız🙈 rabbim size bağışlasın analı babalı mutlulukla büyüsün pembiş kız ♥️

Kızlar dün gece sancılar yaşadım sabah bi baktım nişan gelmiş doktora gittik apar topar alttan muayenede açılma yok ve çatı kemiği dar dendi bebeğin kafası takılır dediler o alttan muayene açılmam olmadığı için bana ölüm gibi geldi sonra bir kere daha kendi doktorum alttan muayene yaptı ve acıdan ağladım resmen bnun sonucunda açılmamın olmadığını bebeğin kafasının yukarda olduğunu ve suyunun azaldığını üstüne kordonunun gırtlak tarafında öğrenince sezaryene karar verdik saat 15 civarları bebeğimi aldılar bebek emiyor ama ben doyup doğmadığını anlamıyorm gece susmayınca emzik verdim biraz sustu emzik çok mu zararlı en azından şu geceyi çıkarmak için benimde dikişlerim acıyor ama yürüyorum yine de emzik konusunda bilemedim ama verdim ve sustu
allah analı babalı büyütsün canım gözün aydın hiç sıkma canını. emzik konusunda ben de çok kararsızım ama iiki üç defa emdi diye bağımlılık yapmaz özellikle bu ilk günleri atlatmak için verebilirsin bence. çünkü annenin ayaklanması duygusal olarak bile toparlanması min birkaç hafta sürer..

X