2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar 36+5 oldum karnım 2 gündür baya sert kasılma gibi değil ama bayağı gergin sizler yaşadınız mı bu durumu?
Bende de sürekli kasılma oluyor aramızda 1 gün var. Bebek toplanıyor tek noktaya. Kızımda da böyle oluyordu 37+3 te gelmişti. Bakalım bu bebiş ne zaman gelecek

S sevgicik0149 M mlksbn teşekkür ederim cevaplar için ama benim karnım artık yumuşamıyor böyle hep gergin ondan soruyorum kasılmam var arada o olup geçiyor ama gerginlik geçmiyor acaba karnım büyüdü derim mi geriliyor🤷🏼‍♀️

şükür bende iyi gibiyim. gördüğün üzere bu saatte yazıyorum çünkü sen gibi uyku problemi var. çatım ve kasuklarimda çok ağrı acı oluyor ama dogum sancisi değil biliyorum. bu cuma kontrole gidicem bende . gün verecek doktor işte. ama muhtemelen 39. dolduracak var yani benim biraz daha. ne kadar oldu boyu kilosu da merak ediyorum. daha kendi hastane çantamı da hazırlamadım.
Ben çantayı hazırladım koydum kenara ne olur ne olmaz.
Benim bebekte genel bi hareketsizlik var yani başından beri zaten çok hareketli değildi artık nerdeyse hiç etmiyor. Benim kilolu olmamın etkisi de olabilir bunda.
Benim doktorum 38+1 de alacak. Ben de 39u bekletsin isterdim ama müdahale etmek istemedim sonra bir şey olur vicdan azabı çekerim aman aman. En son 2.600 dü kilosu inşallah doğana kadar 3 olur

S sevgicik0149 M mlksbn teşekkür ederim cevaplar için ama benim karnım artık yumuşamıyor böyle hep gergin ondan soruyorum kasılmam var arada o olup geçiyor ama gerginlik geçmiyor acaba karnım büyüdü derim mi geriliyor🤷🏼‍♀️
Belki bebek büyüdüğü için olan gerginliktir. Kasılma olunca bebek toplanıyor sonra gevşiyor. Ben biraz tontik hamile kaldığım için mevcut yağlarım nedeniyle çok gergin değil hala😊

Belki bebek büyüdüğü için olan gerginliktir. Kasılma olunca bebek toplanıyor sonra gevşiyor. Ben biraz tontik hamile kaldığım için mevcut yağlarım nedeniyle çok gergin değil hala😊
İşin ilginci ben de tontikim😂🙈 ama alt karın değil de mide kısmına doğru göbek deliği ve üst bölge gergin baya🙈 97 kiloyum 🙈

Kızlar ben bir şey yaptım sancılar başlasın diye ama yöntemi tutturdum süt sağma olayını tabi daha doğum yapmadığım için ve zatn bebek doğunca midesi 2 ml ile başladığı için kasmadım korkmadım bence benim gibi sona yaklaşıp suni den korkanlar alsınlar ellerine pompaları birde kolostum şiringası internetten sipariş ettim.neyse ilk gğn 0.1 ml şaka gibi bir damla berrak ikinci gün onun. Yarısı bugğn ise nerdeyse 2 ml acaip mutluyum ama olay şuymuş bol bol su içmek sağım yaparkende su içmekgün içinde 10 dk dahi olsa kestirmek bugün uyumuştum kısaca birde omuzları kasmamak öne çok eğilmemek ben geriye yaslanıyorum uyarıyorum sağanağımda hafif öne doğru durup omuzlarımı serbest bırakıyorum geliyor çok eğilmemek lazım eğilince denedim gelmiyor ztn sırtından hissediyorsun geldiğini umarım bu bilgiler doğum yapan arkadaşlara yarar ben daha doğuramadım bir fasıl atlayıp yeni döneme geçtim bebek yok 😅😅😅🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Ben de göğsüme masaj yapıyorum doğum başlasın diye, benim de kolostrum geldi ama boşa gitmesin diye bıraktım masajı. Şırıngam yoktu, olsa da nasıl saklayacağım bilmiyorum siz dolapta mı saklıyorsunuz?

Ben de göğsüme masaj yapıyorum doğum başlasın diye, benim de kolostrum geldi ama boşa gitmesin diye bıraktım masajı. Şırıngam yoktu, olsa da nasıl saklayacağım bilmiyorum siz dolapta mı saklıyorsunuz?
Ben kolostum şiringası var internetten aldım onunla damla damla geleni çekiyorum buzluğa koyuyorum üzerine tarih yazıyorum bantlıyorım bu şekilde yapıyorum

Ben de bugün kontrole gittim sat a göre 39. Haftaya girdim bugün ama ölçümler daha geri çıkıyor. Tahmini doğumu da 21 Haziran yazıyordu moralim bozuldu. Kanala girmemiş ama bu hafta doğar dedi doktor. Zaten bu sabah sonsuza kadar böyle kalacakmisim psikolojisiyle uyandım . Ölçümler de bı garip olunca modum iyice düştü. Vazgeçtim beklemeyecegim arayıp soranlara da doğum iptal deyip göndermeyi düşünüyorum 😒

Benimki 35+4 te 2600 dü 40 haftayı doldursa bile max 3000 olur dedi minyon bebek olacak dedi 🙈 Doğunca teyit edeceğim artık ultrason verisi doğru mu değil mi?
Ben de pek ultrasona güvenemiyorum bakalım ne kadar doğacaklar 🤷🏼‍♀️ sağlıkla doğsunlar da kilo çok önemli değil direk kucağımıza gelsinler inşallah 🤲🏻 ben bu aralar doğurmak üzereyim sezaryen olucak tansiyon ve şeker var en geç salı günü doğurmuş olurum gibi duruyor

Ben de bugün kontrole gittim sat a göre 39. Haftaya girdim bugün ama ölçümler daha geri çıkıyor. Tahmini doğumu da 21 Haziran yazıyordu moralim bozuldu. Kanala girmemiş ama bu hafta doğar dedi doktor. Zaten bu sabah sonsuza kadar böyle kalacakmisim psikolojisiyle uyandım . Ölçümler de bı garip olunca modum iyice düştü. Vazgeçtim beklemeyecegim arayıp soranlara da doğum iptal deyip göndermeyi düşünüyorum 😒
Bukacgundur benide ariyip soruyorlar dogurdun mu diye.. en son bende dedim ki, millet hamile olduğunu gizliyor , bende doğurduğumu gizleyecegim🤣

Anne olan kizlarrr nasıl hissediyorsunuz... 😍 Ben çok merak ediyorum nasıl bişi çıkacak diye🥲
Kötü olan kısımları söyleyip korkutmayayım ben sizi🤣🤣 Ama güzel olan kısmı her şeye rağmen onun o boncuk boncuk bakan gözlerini görmek, mis kokusunu içinize çekebilmek😍 Bizim bebiş ne babasına ne bana benziyor hatta bugün 9günlük oldu, 9günde 9 farklı tip oldu resmen o kadar hızlı değişiyor ki şaşarsınız 🥰

kızlar benim bebito altını değişirken çok ağlıyor. ne yapmalıı
Benimkide öyle ya, boğazını yırtıyor bi alt değiştirmeye
Canım bize ebe eğitimde emzik alın dursun diyince hepimiz ay biz vericez dedik kadında güldü dedi ki tabiki vermeyin normalde ama bazen bebekler emme reflexi kuvvetli doğar ozman da sizi yorup perişan edebilir.ağlayınca değilde işte çok emme reflexi olunca dinlene bilmek için verin dedi tabi hepimiz bilmediğimiz için şaştık ağlayıncayı biliyoruz çok emme durumunu yeni duydum açıkçası neyse sanda bunu için rahat etsin diye yazdım olduğu gibi inşallah yardımcı olur canım 🌸
Ya evet benimkinin emmesi çok kuvvetli maşallah, daha öncede yazmıştım ilk emzirdim hemşireye bunun dişimi var dedim, öyle geldi resmen, kendi minnak etkisi büyük. Bazen karnımi agriyor napiyor cok yoruyor beni
Anne olan kizlarrr nasıl hissediyorsunuz... 😍 Ben çok merak ediyorum nasıl bişi çıkacak diye🥲
Şaka gobi ben haka inanamiyorum

X