2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hayır 10 gün kalıyor 9 haziranda doğmazsa suni verecekler hani bende preeklampsi varya onlar bu vakte kadar bile bekletmek istemedilerse işte ben iiyim dedikçe kan tahlillerim iyi geldikçe müsade ettiler ama 9 dan sonra vermeyecekler suni çeşitlerini sırayla deneyecekler artık ne kadar kalınsa rahim ağzı bende anlamadım
Çok kaygılanıyorsun kuzucugum, sakin kalmaya çalış ve mümkünse biraz başka şeylere ver kendini... Gün düşünme, sancı düşünme bırak biraz...
Seni çok iyi anlıyorum ama inan bana o gününü biliyor annesi :KK66:

ah canım nerden bileceksin ki? bilsen beklerdin tabi ki 🥹 ilk bebişler hep böyle oluyor. tecrübesizliğe denk geliyor. ablamı doktor bayrama denk geliyor diye hemen sezeryana almıştı 🙈 şimdi de öyle şeyler duyuyorum. doktorlar bile öyle yapıyorlar yani bizim hiç suçumuz yok sen de hiç öyle düşünme sezeryan ya da normal allah hepimize kolaylık versin ♥️
İlk zamanlar çok üzüldüm gerildim ama artık umursamıyorum kaderim böyleymiş napim 😂

23 yaşındayım tahmini doğum tarihim 09.06

Benim bugün 2. Günüm ama ameliyattan çıktığımdan beri gaz sancısından ölüyorum resmen. Sağ omzum ve bütün karnım aşırı kötüydü. Karnım gaz yüzünden 9aylık hamile gibi şişti tekrar. Üstelik o gün benim sancım var diye doğum yapıcam belli ki düşüncesiyle sadece sıvıyla beslenmiştim ona rağmen böyle bi gazla karşılaştım. Neyse ki zorla da olsa bugün gaz çıkarabildim ama hala gaz sancıları devam ediyor ve aynı sizin gibi desteksiz oturup kalkamıyorum bile
Ayy bende 3.günü zorla gaz çıkarmıştım 🤣eşimin yanında sürekli soruyolardı bende utanıyırdum artık 🙈

benim sütüm depremden sonra ailem malatyaya geri döndüğünde gelmişti çok endişelenmiş üzülmüştüm bi baktım atlet ve pijamam ıslanmış🙈 ondan sonra da atlete her baktığımda sarı nokta şekilde lekeler görüyorum minnoş minnoş çıkıyor demek..
sütün böyle gelmesi doğumun işareti değil bence. ama doğumu başlatmak isteyen ileri haftalardaki hamilelere memeyi sağmayı önerenler olmuş. ben denemedim sadece okudum🙈 denesek mi acaba diye içimden geçmiyor değil 🤣
Maşallah sütün çok olacak belli sakın dokunma memene Sağım yapma ilk süt çok önemli bebişine kalsın

Çok kaygılanıyorsun kuzucugum, sakin kalmaya çalış ve mümkünse biraz başka şeylere ver kendini... Gün düşünme, sancı düşünme bırak biraz...
Seni çok iyi anlıyorum ama inan bana o gününü biliyor annesi :KK66:

İlk zamanlar çok üzüldüm gerildim ama artık umursamıyorum kaderim böyleymiş napim 😂
Şimdi ebe kontrolünden çıktık akupunktur yaptırıyorum bol yürü falan dedi ayın 9 son tarihimiz bebek büyük doğuramazsın aonra stres yapma falan dedi.salıcam da işte bilmediğin şeyler korkutuyor napayım kuzum yaaa garip bişi çubuk suni sancı

Kızlar doktor baktı açılmam 2 buçuk santim doğal akışına bıraktık biraz uyardı tabi 🙈sancılarım artık netleşmeye başladı yani artık rahatsz ediyo ve sık umarım olabildiğince kolay doğum olur 🙏

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    65,3 KB · Görüntüleme: 52
Eşim rüyasında görmüştü 1 ay önce 30 mayısta doğuruyosun die gece çok bekledik ama tık yok😅 bugün kontrolüm var bakalım ne diycek dr. 39 haftalık oldu bide erkekler geç doğar derler ama artık kızlar daha geç doğuyo sanki 🤔

Amin hepimiz inşallah
Şehir hastanesine gidiyorum bana sormazsam söylemiyor sekretere bilgisayara girmesi için söylerken duyuyorum genelde ya da muayene bitince ekranda ölçümler açık kalıyor ordan bakıyorum
Benim de aynı sormazsam söylemiyorlar. Hatta bir kere kilosunu da soylememislerdi . Neden anlamadım 😅

Eşim rüyasında görmüştü 1 ay önce 30 mayısta doğuruyosun die gece çok bekledik ama tık yok😅 bugün kontrolüm var bakalım ne diycek dr. 39 haftalık oldu bide erkekler geç doğar derler ama artık kızlar daha geç doğuyo
Etrafımda doğanlar kız hep 41 haftayı geçmişlerdir diye hatirliyorum

Benim de beklese iyiydi ama. Ultrasonda bebeğin ciğer gelişimi anlaşılıyor mu acaba hiç araştırmadım. Eğer her şeyi tamamsa bi yandan hemen alınsın istiyorum, düşün düşün zaman geçmiyo valla 😅 hiç sormadım ama inşallah sakinleştirici yapıyorlardır şimdiden bende heyecan çok çünkü
rabbim sağlıcakla kucağına aldırsın inşallah ama sakinlestiriciyi zor. bilemicem yani😊 ilk gebeliğin mi

Kızlar merhaba, öncelikle doğum yapmış arkadaşlarımıza bebişleriyle sağlıklı bir ömür diliyorum. Ben de bugün itibariyle doğumumu yaptım oğluma kavuştum bin şükür🙏 kalan arkadaşlarımıza sağlıklı bir şekilde evlatlarına kavuşmasını diliyorum. Rabbim hepinize bir anda kurtulmayı nasip etsin🙏
Hayırlı olsun 😊

rabbim sağlıcakla kucağına aldırsın inşallah ama sakinlestiriciyi zor. bilemicem yani😊 ilk gebeliğin mi
Teşekkür ederim :)) evet ilk gebeliğim. Zaten tavsiye edilmiyormuş bebeğe de geçiyormuş o da sakinleşiyomuş ilk nefes için tehlikeliymiş.
Gün verilene kadar sıkıntı yoktu da şimdi günü belli ya düşünmeye başladım en iyisi akışına bırakmak galiba 😅

oto koltuğu aldınız mı kızlar? tam yatabilen 0-36 kg düşünüyorum. biraz konuları değişmeye doğumu düşünmemeye ihtiyacım var 🤣🤣

Teşekkür ederim :)) evet ilk gebeliğim. Zaten tavsiye edilmiyormuş bebeğe de geçiyormuş o da sakinleşiyomuş ilk nefes için tehlikeliymiş.
Gün verilene kadar sıkıntı yoktu da şimdi günü belli ya düşünmeye başladım en iyisi akışına bırakmak galiba 😅
güzel şeyler dusun herşey yolunda gitsin inşallah kacinci hamileliğin olursa olsun o heyecan hep oluyo ama tabi ilkte başka

Ayy inşallah 🤲🤦🏻‍♀️ En son 10 gün önce gittim ama ultrasonla bakmadı nst ve çatı muayenesi tek yaptı perşembe günü gittiğimde muhtemelen ultrasonla bakacak ozaman kilosunu söylerim
Bende geçen hafta persembe gittigimde 3500 gram dedi, bu hafta ne kadar diyecek merak ediyorum yine persembe gidicem 40 veya 41 haftayi beklersem 4000 gramdan fazla olmasindan korkuyorum, 4000 ustunu sezeryana alıyorlar da😨

oto koltuğu aldınız mı kızlar? tam yatabilen 0-36 kg düşünüyorum. biraz konuları değişmeye doğumu düşünmemeye ihtiyacım var 🤣🤣
Biz almadık ben de bakıyorum. Tek almadığımız şeyler oto koltuğu ve mama sandalyesi 😅
Yoyko markasını iyi diye duydum fiyatlarına bakmadım henüz

X