2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Gözün aydın canm sağlıkla buyut insaAllah nasl geçti doğum acaba ağrı gaz olayı bunları çok merak ediyorum açıkçası 😇
Doğumum iyi geçti ufak tefek ağrılar acılar oluyor tabi ama öyle aman aman dayanılmayacak ağrılar değil, zaten serumlar peşpeşe agri kesici igneler felan agriya firsat vermiyorlar, devlet hastanesi ama bakım özelden güzel, dk da geliyorlar şeker tansiyon kanama kontrolü yapıyorlar, yetiskin bezinide hastane verdi hatta kendileri temizleyip taktılar, şaşırdım açıkçası ilk cocugumda öyle değildi, her hastane farklı demekki. Gaz olayını daha anlayamadım sonta çıkmadı henuz idrari yeterli gormedi hemsire az daha kalsin dedi, meyve suyu, şu içebilirsin, un corbasi, tavuk suyu felan içebilirsin dedi, az yürüdüm gayet iyi dedi, yürüyüşlere yeni başlayacam daha

Biz almadık ben de bakıyorum. Tek almadığımız şeyler oto koltuğu ve mama sandalyesi 😅
Yoyko markasını iyi diye duydum fiyatlarına bakmadım henüz
yaaa benim de aynı🤣🤣 ben de pregoyu biraz uygun fiyatlı gördüm. joie var e bebekte ama çok pahalı

Evet normaldi canm ilk doğumum çok kolay oldu ama ikinci de dikisim çok fazlaydı nerdeyse 20 gün oturamadim bebeğimi emziremedim çok zor bı surecti afedersin nerdeyse bir yıla yakın ilişki bile olmadı hayatımızda sürekli aciyodu dikis yerleri .. yani iki dogumumda bambaşka o yüzden zaten bu kadar stres araftayim Allah hayırlı olanı versin
Yaa ozaman baya zor geçmiş hayırlısı ne ise o olsun inşallah 🤲 eğer bu şekilde zorlamışşa seni sezeryanı tercih etmen daha iyi tabiki ama son ana kadar bekle yinede stres yapma Rabbim en doğru olanını bilir bizim için , senin için en iyi olanı nasip olsun inşallah 🙏

Kızlar hala doğurmadım açılmam 4cm oldu sancılar devam ama dayanabilecek kıvamda 🙈doktor gayet güzel dedi bu sıpa çok nazlı çıkası yok heralde 😁
aslında bütün bilirkişiler doğumun böyle zamana bırakılması ve sabredilmesi yönünde düşünüyor senin doğumun da böyle oluyor gibi 🥹 o yüzden çok sevindim inşallah en doğru zamanda annesini hiç yormadan gelecektir nazlı bebiş 🥹♥️

Merhaba kızlar bebeği kanala girenler ne gibi değişiklik hissettiniz kendiniz de benimde sürekli vajinama baskı yapıyor ama kanala girdi mi girmedi mi anlamadım
Bebeğin normalde hıçkırıyor muydu? Mesela benimki sol kasığımın oralarda üstlerde hissedilen bi hıçkırıktı doğuma birkaç gün kala tam vajinamın 7-8 parmak üstünde ve daha derinlerden hissetmeye başlamıştım hıçkırığını. Yani bebek kanala girip sırtını göbeğime dönmüş demekti bu. Belki biraz saçma gelcek ama böyle anladım😂

Tabii canım annem hala bana diyor ki tam olarak doğumgününü kestiremiyorum 20 sinde sancılarım başladı sen 22 sinde doğdun diyor 😂
aslında bütün bilirkişiler doğumun böyle zamana bırakılması ve sabredilmesi yönünde düşünüyor senin doğumun da böyle oluyor gibi 🥹 o yüzden çok sevindim inşallah en doğru zamanda annesini hiç yormadan gelecektir nazlı bebiş 🥹♥️

Merhabalar preeklampsi hakkında bir yorumunuzu gördüm anladığım kadarıyla sizde var. Maşallah normal haftalara gelmişsiniz inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız 👶🏻🌸 Bende de gelişme riski var sizin kaçıncı haftada fark edildi neler yaptınız süreci nasıl yönettiniz inanılmaz endişe ediyorum bebeğim erken doğarsa diye ☹
Ben bu konuda şanslısıydım şanssız mı bilemiyorum 34. Haftada yakalandım bir bakıma iyi ama bir bakıma kötü sona doğru olması iyi ama aynı zamanda sona dopru risk yükseliyor yani şuan günse bir kere uğraştığın şey ozaman 10 oluyor.onun dışında ben görmemde bir bozukluk yaşadım yıldıLar uçuyor zannettim tansiyon ölçtüm ilk kez yükselmişti düşmesi için limonlu au içtim düşmedi ne yaparsam yapayım yüksekti 20 dk daha bekledim yükseliyor acile gittim kan idrar tansiyon baktılar teşhis konuldu zaten yaşım var gebelik şekerim de vardı iyice işler karıştı tabi.ama şöyle yaptım yediklerimden tuzu az kullanırım onuda kaya tuzu tercih ederim.ama bu sefer minnacık bir tuz kullandım tamamen kesmedim vücuda minareli lazım onun için kaya tuzu önemli ama çay kaşığının ucuyla.tansiyonumu günde 6-8 kez ölçüyorum çıkma eğilimi varsa limonlu su içiyorum ve bir tane sarımsak soyup çiğnemeden suyla hap gibi yutuyorum.unutma tansiyon çok önemli o çıkmayacak.hareketlerini ani yada hızlı yapmayacaksın baş aşağı eğilme birde kaldırma bunlar tansiyon yükseltir tehlikeli burada tehlike bebeğe değil tamamen. Anneyle alakalı annenin hayatı tehlike altında bebek için rahat ol bir kaç haftaya kadar kendini kurtaracak kafanda onun endişesi olursa sürwkli tansiyon yükselir çok sıkıntılı olur ama sen şınu yapmalısın o kendini kurtardı ben kurtarmalıyım demelisin.23 haftadan itibaren bebekler hayatta kalıyor korkma haftaya sınırını atlatmış olacak sen önce kendini düşünmelisin sen iyi ol ki bebek beslensin büyüsün benim bebeğim hiç durumdan etkilenmedi ne şeker ne tansiyon nede preeklampsi bak onun için herşey tek düzeyde devam etti ki ben şekerde kontrol etmeliyim. Sen tansiyon tuy düşük kalsın hep soluna uzan kan gitsin bebeğe oksijen gitsin suyuna dikkat et bol su iç su içeri hastalıklar dışarı diye bir denklem var hayatta ben bu şekilde yaptım çpk ama çoook geçmiş olsun 💐

Ben bu konuda şanslısıydım şanssız mı bilemiyorum 34. Haftada yakalandım bir bakıma iyi ama bir bakıma kötü sona doğru olması iyi ama aynı zamanda sona dopru risk yükseliyor yani şuan günse bir kere uğraştığın şey ozaman 10 oluyor.onun dışında ben görmemde bir bozukluk yaşadım yıldıLar uçuyor zannettim tansiyon ölçtüm ilk kez yükselmişti düşmesi için limonlu au içtim düşmedi ne yaparsam yapayım yüksekti 20 dk daha bekledim yükseliyor acile gittim kan idrar tansiyon baktılar teşhis konuldu zaten yaşım var gebelik şekerim de vardı iyice işler karıştı tabi.ama şöyle yaptım yediklerimden tuzu az kullanırım onuda kaya tuzu tercih ederim.ama bu sefer minnacık bir tuz kullandım tamamen kesmedim vücuda minareli lazım onun için kaya tuzu önemli ama çay kaşığının ucuyla.tansiyonumu günde 6-8 kez ölçüyorum çıkma eğilimi varsa limonlu su içiyorum ve bir tane sarımsak soyup çiğnemeden suyla hap gibi yutuyorum.unutma tansiyon çok önemli o çıkmayacak.hareketlerini ani yada hızlı yapmayacaksın baş aşağı eğilme birde kaldırma bunlar tansiyon yükseltir tehlikeli burada tehlike bebeğe değil tamamen. Anneyle alakalı annenin hayatı tehlike altında bebek için rahat ol bir kaç haftaya kadar kendini kurtaracak kafanda onun endişesi olursa sürwkli tansiyon yükselir çok sıkıntılı olur ama sen şınu yapmalısın o kendini kurtardı ben kurtarmalıyım demelisin.23 haftadan itibaren bebekler hayatta kalıyor korkma haftaya sınırını atlatmış olacak sen önce kendini düşünmelisin sen iyi ol ki bebek beslensin büyüsün benim bebeğim hiç durumdan etkilenmedi ne şeker ne tansiyon nede preeklampsi bak onun için herşey tek düzeyde devam etti ki ben şekerde kontrol etmeliyim. Sen tansiyon tuy düşük kalsın hep soluna uzan kan gitsin bebeğe oksijen gitsin suyuna dikkat et bol su iç su içeri hastalıklar dışarı diye bir denklem var hayatta ben bu şekilde yaptım çpk ama çoook geçmiş olsun 💐
Öncelikle zaman ayırıp yanıtladığınız için çoook teşekkür ederim dediklerinizde çok haklısınız kesinlikle dikkate alacağım. Pozitif öyküler umut verici oluyor. 😊🌸 sabah akşam tansiyon takibine başladım bugün itibari ile, tuzu da azalttım, soluma uzanarak dinleniyorum inşallah sadece risk olarak kalır hiç gerçek olmaz bu hastalık 🤲🏻 Size de çok geçmiş olsun miniğiniz bugün yarın sizinle olacaktır siz ve bebeğiniz inşallah bu süreci sağlıkla tamamlarsınız darısı miniğimle bana bize de dua edin teyzeleri 🐣

Kızlar kontrolden geldim benim kızın hala gelesi yok aktif sancım yok ölçümlerim normal 3240 gr olmuş doktor en fazla 14 gün beklerim sonra suniyle müdahale ederim dedi inşallah suniye gerek kalmadan kendi sancımla doğar 🙏🏻
Anaaam benim vaka inşallah gerek kalmaz suni sancılara benimde 9 Haziran son gğn gelmezse suni ile verecekler coşkuyu Allah yardımcımız olsun ben birde uçuk çıkarttım belkide korkudan bilmiyorım
Öncelikle zaman ayırıp yanıtladığınız için çoook teşekkür ederim dediklerinizde çok haklısınız kesinlikle dikkate alacağım. Pozitif öyküler umut verici oluyor. 😊🌸 sabah akşam tansiyon takibine başladım bugün itibari ile, tuzu da azalttım, soluma uzanarak dinleniyorum inşallah sadece risk olarak kalır hiç gerçek olmaz bu hastalık 🤲🏻 Size de çok geçmiş olsun miniğiniz bugün yarın sizinle olacaktır siz ve bebeğiniz inşallah bu süreci sağlıkla tamamlarsınız darısı miniğimle bana bize de dua edin teyzeleri 🐣
Allah kimsenin başına hem canıyla hem bebeğiyle uğraşacak dert vermesin çok zor endişeli bir durum biliyorum sayfalarca yazılacak şey olsa yazarım emin olun hiç önemli değil.tansiyonu sabah akşamla kalma çok az o sen onu günde 6-8 aralığında ölç şütfen an be an bilmelisin ben ayakta fazLa kalınca bile ölçüyorum belli olmuyor inanki sende ölç en iyi kontrol o ve ben defter tutuyorım tek tek yazıyorum hastane sürekli kontrollerde gidince ona mutlaka bakıyor sen hastane Dr istemesede yap sarımsak atlama çok iyi ilaç inan. Ki hemen düşürüyor

Anaaam benim vaka inşallah gerek kalmaz suni sancılara benimde 9 Haziran son gğn gelmezse suni ile verecekler coşkuyu Allah yardımcımız olsun ben birde uçuk çıkarttım belkide korkudan bilmiyorım

Allah kimsenin başına hem canıyla hem bebeğiyle uğraşacak dert vermesin çok zor endişeli bir durum biliyorum sayfalarca yazılacak şey olsa yazarım emin olun hiç önemli değil.tansiyonu sabah akşamla kalma çok az o sen onu günde 6-8 aralığında ölç şütfen an be an bilmelisin ben ayakta fazLa kalınca bile ölçüyorum belli olmuyor inanki sende ölç en iyi kontrol o ve ben defter tutuyorım tek tek yazıyorum hastane sürekli kontrollerde gidince ona mutlaka bakıyor sen hastane Dr istemesede yap sarımsak atlama çok iyi ilaç inan. Ki hemen düşürüyor
9 haziranda sen kac haftalık olacaksın? Birde devlet mi özel mi senin?

Hayır,fitilin ismi papaverin.Spazm için.Bağırsağa konuluyor.
Anlıyorum seni,insan kocasından ilgi,sevgi bekliyor,bu bu süreçde en çok ihtiyacımız olan şey.Naz yapalım,nazımızı çeksinler istiyoruz.Aksini görünce de bize dokunuyor.Gençleştim dediğinde siz de onaylayın,resim için fikir verin,gıcılık için yapıp yapmadığını anlarsınız belki.Kocamla her şeyi açık açık konuşuruz dediğinizi hatırlıyorum.Ondan beklentilerinizi dile getire bilirsiniz,belki bundan sonra sizi anlar.Yalnızsınız,en çok şimdi desteğe ihtiyacınız var.
Bu şişmiş halinizi kendinize dert etmeyin,en güzel şeyi yaşıyoruz şu an,içimizde bir can taşıyoruz,her gün aynaya bakıp karnımı okşuyorum ben.Bu hissi hiç bir erkek yaşamıyor,hatta her kadına bile nasip olmuyor.Ben böyle düşününce çok mutlu oluyorum.Allahın nimeti,kadrini bilelim.Üzme kendini canım,sen üzülünce ben de üzülüyorum😘.Bu grupta bir aile olduk,kimse üzülsü,kötü bir şey olsa ben de üzülüyorum,tedirgin oluyorum.
Ya sen beni ağlattın bu güzel mesajinla ❤️😍 Rabbim seni ailenle mutlu eylesin. Hep gülesin insaAllah.
Şu dönemde yanlış hareket etme ihtimalim o kadar yüksek ki normalin ne olduğunu kestiremiyorum. İşte o anda kadının kadına destek olması denen şeyi yasattiniz bana. Yanlış yada doğru ne olursa olsun... Omzunuzda dertlestim sanki. Bizim buna ihtiyacımız var. Çok teşekkür ederim.

X