2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kontrolden çıktım 39+0 bebiş 3600 gram 53 cm (ultrason ölçümleri doğruysa yani)
Nst de hiç sancım yok hatta 0 sancı diyebilirim çizgi dümdüz 😢 ben ümidimi kestim arkadaşlar 41i beklicek bizimki büyük ihtimalle çok bunaldım durup durup ağlamak istiyorum
Bir de plesantamız yaşlanmaya başlamış takip edicez dediler cuma günü tekrar gidicem çok yoruldum
bugün ben de bir kadınla karşılaştım 42.haftayı bitirmişti 🥹 ay inşallah bir haftaya kadar doğururuz

Bende ne o tümsekler nede sancılar var o nedenle çok merak ediyorım hayır tümsekleri görsem heveslenecem belki hissederim diye oda yok.sadece karnım sert hatta baya baya sert oluyor ve o sertlik içinde oğlum yinede dönüp duruyor ha bire 😅

Alıcam yarın hemen birde onun bant gibi yapışanı var buzdolabına koyuyorsun mastit yada ağrı yada yara için diyor burst-gelauflagen ona bak mutlaka
Tmm bakarım canım.

Benim bebeğim de hem çok kuvvetli hem çok hareketli. Acaba erken mi doğar diye düşünüyorum çünkü bunun büyük hali hiç durmaz yani kese dayanmaz buna diye düşünüyorum 😂😂 böyle bir tecrübesi olan var mı yani çok aşırı hareketli bebeği olup erken gelen 😂
benim oğluş çok hareketli erken doğum vs olmadı 🙈

Evvet hanımlar öğlen 2 çeyrek gibi kısım afra mi aldım kucağıma doğdu kizcem ben çok yorgunum kendime geleyim görüşürüz kizceler
o kadar sevindim ki canım lütfen bize de dua et. inşallah ikiniz de çok sağlıklı ve mutlusunuzdur allah analı babalı büyütsün ♥️♥️

Kızlar tekrar sancım çıktı ve doktor bu sancılarla yollayamam dedi yatış verdi hemn eve gidip duşumu aldım çantamı aldım geldi şuan hastanedeyim nst takip yapılıyo bakalım ne olacak benim için dua edin 🙏🥰😊
inşallah çok küçük hissedeceğin sancılarla bir an önce bebişini kucağına alırsın canım ♥️

Ben dün öyleydim, ağlamak rahatlattı ağlamak istiyorsanız ağlayın bence.. Hepimiz ağırlaştık türlü türlü rahatsızlıklarımız oluyor kolay değil içimizden bir can çıkacak. Benim de belim tutulduğu için çok kötüydüm dün, geçicek inşallah. Hepimize hayırlı sağlıklı sıhhatli doğumlar diliyorum kızlar 🤍
ben en çok hiçbir şey hayalimdeki gibi olmadı diye üzülüyorum ama sanırım kabul edip teslim olmak gerekiyor 🥹 çok sağol inşallah hepimiz kolaylıkla kucağımıza alırız bebişleri♥️♥️

benim oğluş çok hareketli erken doğum vs olmadı 🙈
Aslında benim ilk oğlum da böyleydi 39+2 de sezercikle geldi 🤭 benim çocuklarım pek doğmak istemiyor da hani ne bilim bu kiz bebek ve ilk oğlumdan da beter hareketli ve ilerde diye acaba dedim 😂

Aslında benim ilk oğlum da böyleydi 39+2 de sezercikle geldi 🤭 benim çocuklarım pek doğmak istemiyor da hani ne bilim bu kiz bebek ve ilk oğlumdan da beter hareketli ve ilerde diye acaba dedim 😂
valla benim de ilk tecrübem oluyor çok korkuyorum gelmezse diye 🤣🤣 ama gerçekten o ana bebişler karar veriyorlar bir avuç boylarıyla 🙈

Bende nişan gelmedi.bebek hazneye kafasını sokmuş ama işte nişan falan gelse azcık ümit edicem ama bende 40 bir gün geçirmeyecekler birde o durum var yani. İnşallah bende de bir şekilde başlar bir şeyler bakalım
Merhaba. Kaç haftalık hamilesiniz şuan acaba. Bende 40ı doldurmak uzereyim 39+6 . Bugun bebegin kafasinin kanala yerleşmeye baslandigi soylendi. Ne durumdasınız şuan?

Bir de sezeryan olan arkadaşlar, sizler de oturup kalkarken, yatağa yatarken dikiş yerleriniz çok acıyor mu? Benim için çok zorlayıcı oluyor, bebekle ilgilenirken eğiliğ kalkmak da çok canımı yakıyor. Kendim desteksiz yatakan kalkamıyorum bile.
Benim bugün 2. Günüm ama ameliyattan çıktığımdan beri gaz sancısından ölüyorum resmen. Sağ omzum ve bütün karnım aşırı kötüydü. Karnım gaz yüzünden 9aylık hamile gibi şişti tekrar. Üstelik o gün benim sancım var diye doğum yapıcam belli ki düşüncesiyle sadece sıvıyla beslenmiştim ona rağmen böyle bi gazla karşılaştım. Neyse ki zorla da olsa bugün gaz çıkarabildim ama hala gaz sancıları devam ediyor ve aynı sizin gibi desteksiz oturup kalkamıyorum bile

Merhaba. Kaç haftalık hamilesiniz şuan acaba. Bende 40ı doldurmak uzereyim 39+6 . Bugun bebegin kafasinin kanala yerleşmeye baslandigi soylendi. Ne durumdasınız şuan?
38+3 teyiz sizden geride ama bana kanal ile hazne aynımı bilmiyorım hazneye başını sokmuş demişlerdi kanal daha ilerisiyse onu bilmiyorım henüz o ümitli sözcük ile karşılaşmadık 😔 sizinkine sevindim ama çünkü siz daha ileridesiniz

Boşver bozulsun senin minnacık savunmasiz bebeğinin sağlığı daha onemli su durumda bosver

Canim kilo alir ben 3 hafta önce gittiğimde 2.600 dedi, 2 hafta sonra kontrole gittim 3200 kilosu dedi, 1 hafta geçti yarın sezeryanim var 340p felan olmuştur diyorum bakacaz bakalim

Canım benim ilk çocukta dr kaynanama dönüp özellikle tane tane anlattı, teyze eskiden hemen yikaniyormus çocuk, annemde beni yıkamış ama bilim öyle demiyor göbek bağı düşmeden sakin yıkama demisti

Bendende çok kan ve idrar tahlili aldilar ekg ye gittim anestezi dr una gittim epey uğraştım

Epidural anestezide özellikle baş ağrısı oluyormuş, ve narkozu kolay atmak icin sade kahve iyi geliyormuş, bende kucuk kavanozla aldim yanima ve 2 tane kucuk kayisi suyu aldim, ilk dogumda kayisi suyu ic 2 yudum demislerdi, ve ileri saatlerde de tanesiz nanesiz yayla corbasi dediler
Hazır kayısı suyunun da faydası oluyor mu ki
Oluyosa ben de alayım koyayım çantama. Sadece komposto olur sanıyodum
Kilo inşallah alır çünkü 1 haftada 110 gram almış çok az :KK43: en azından 3 ü görse iyiydi bakalım 15 günde ne kadar olacak

38+3 teyiz sizden geride ama bana kanal ile hazne aynımı bilmiyorım hazneye başını sokmuş demişlerdi kanal daha ilerisiyse onu bilmiyorım henüz o ümitli sözcük ile karşılaşmadık 😔 sizinkine sevindim ama çünkü siz daha ileridesiniz
Mesajlarini okudumda 40 ı gectin sandım. O zaman varmış biraz daha. Kanalda 2 ila 4 hafta da durabiliyormuş. Arastirdim baktım. Benimde hic sancım falan yokta bakayım dedim. Gununu mu gectin diye. Ben 40 bitmek uzere belirtim yok gunde 10 kat merdiven cikiyorum sabah aksam ama yine yok hurma, ananas vb. Hayirlisi olsun

Kuzum sen çok stres yapıyorsun stres doğumu geciktire de bilir , sakin kal biraz. O geleceği günü ve şekli biliyor kendini biraz akışa bırak kuzum, daha çok erken senin ,daha 40 haftanın dolmasına 2 hafta var...

X