2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Sanırım kırmızı kan hücreleri ile alakalı bir durum demir eksikliği falan obalara bakılıyor operasyon sorası da kan vermek gerekirse diye sanırım hemoglobin demir düşük olabilir takviye kan isteyeceklerse önceden baktırmak lazımdır.bu arada sorularını unutmamak için ben bildiğin kağıt kalem yazıyorum yoksa herşey ınutuluhor
Evet tek tek değerlere baktım kanka alakalıymış bütün sezaryen olanlara yapılıyor yani.
Doktora sordum gayet güzel dedi o kadar.
Bir de sezaryen saatim 13.30 doktor bana 7 gibi kahvaltı yap dedi ama ben yapmayı düşünmüyorum acaba bir şey olur mu böyle soruları sormadım hiç. Sonrasında tuvalet olayı hiç olmasın istiyorum. Hatta bana kalsa son 2 gün komple sıvı beslenirdim

Kızlar sütüm yok diye üzülmeyin hiç muhtemelen bebek doyuyor. Mamadan mide bulanması değil de genelde fazla geldiği için kusuyorlar. Emzirmek ilk doğumda gerçekten zor iş ama sabrederseniz sonrası kolay. Benim hiç sütüm olmadı 1 hafta sonra duvar fışkırıyordu. 2 yaşına kadar emdi oğlum. Bir de acısı gerçekten zor o yüzden ben şuan başladım krem sürmeye. Doğuma kadar yumuşatabilirsem süper olacak.
Eki Görüntüle 3254363
İlk 1 hafta mamayı biberonla mı verdiniz peki yoksa şırınga vs mi ? Ben de ilk süt olmaz biberona alışır sonra emmez diye korkuyorum da

Kızlar bir de ben bu bebeğe nasıl kilo aldırabilirim acaba. 1 haftada sadece 100 gram almış moralim bozuldu :KK43:
Bildiğim kaşar peyniri, muz, kefir yiyip içmek
Ama başka bildiğiniz varsa söyleyin lütfen.

Sorma ya bi kaynanam var çocuğu yıkama 40 gün yağla dedi bende dayanamadım yıkadım dün oğlu yıkadık dedi aferin ona iyi yaptı nasılsa benim dediğim yapılmıyor siz bilirsiniz artık ağlar o çocuk hep susmaz dedi çok moralim bozul du yaaa
Yaw öyle bişeymi var ben kızımı ikinci gün yıkadım çocuk yıkadığım gün öyle rahatlıyorki saatlerce yatıyor daha huzurlu oluyor. Sen yıka canım çok iyi geliyor bebeğe

Ya bırak arkadaşım ne derlerse desinler. Ben bizzati doktoruna sormuştum. Günaşırı yıkanacak çocuk suda büyür dedi bana yahu... Ayrıca bebek bu ağlayacak tabii ki. Derdini nasıl anlatacak 🤢
Sorma ya bi kaynanam var çocuğu yıkama 40 gün yağla dedi bende dayanamadım yıkadım dün oğlu yıkadık dedi aferin ona iyi yaptı nasılsa benim dediğim yapılmıyor siz bilirsiniz artık ağlar o çocuk hep susmaz dedi çok moralim bozul du yaaa

Protein ağırlıklı beslen, tahin pekmez ye. Avokado ye. Sağlıklı yağlar ve proteinle büyür :KK66:
Kızlar bir de ben bu bebeğe nasıl kilo aldırabilirim acaba. 1 haftada sadece 100 gram almış moralim bozuldu :KK43:
Bildiğim kaşar peyniri, muz, kefir yiyip içmek
Ama başka bildiğiniz varsa söyleyin lütfen.

kızlar bir konu var size danışmak istediğim doğumdan ne kadar sonra bebek yıkanır 2 ye ayrılmış durumdayım doktorlar göbek kordonu düşene kadar yıkamayı önermiyorlar annemler ise olur mu öyle şey biz hastaneden geldikten sonra sizi yıkayıp kundaklıyorduk diyor
Bende annenlerden tarafım bencede hemen yıkanır ben 5 tane çocuk büyüttüm hepsini hep yıkadım hiçte birgün sorun olmadı.

Kızlar meme ucu yarası için böyle bişey aldı kızım eczacı çok faydasını gördüm tavsiye ederim inş sizede faydası olur. Ben yurtdışındayım burda var bilmiyorum türkiyede varmı. Ama internetten belki bulunur

Meme ucu yarası için

Eklentiler

• 20230529_141152.jpg
    20230529_141152.jpg
    41,9 KB · Görüntüleme: 45
o durrum bende var malesef 5 dk önce ev giriyorum iki adım atıyorum saatlerdir yapmamışım gibi. en son ne zaman gittiniz kontrole ne kadardı ki. bide benim iki gündür hareketleri çok sakin geliyo nerdeyse hep sol tarafımda oluyo ve pek kendi kendine hareket etmiyo ben dürtersem öyle tepki veriyo seninki nasil
Ben 35+6 dayım
Şimdilik bi sorunum yok tek sıkıntım sürekli idrar varmış hissi olması 1 damlayken bile kilolarca varmış gibi 😅😅 bebiş zayıf biraz ona kilo aldırmaya çalışcam 15 gün var muz-kaşar vs yemem lazım sanırım

Evet tek tek değerlere baktım kanka alakalıymış bütün sezaryen olanlara yapılıyor yani.
Doktora sordum gayet güzel dedi o kadar.
Bir de sezaryen saatim 13.30 doktor bana 7 gibi kahvaltı yap dedi ama ben yapmayı düşünmüyorum acaba bir şey olur mu böyle soruları sormadım hiç. Sonrasında tuvalet olayı hiç olmasın istiyorum. Hatta bana kalsa son 2 gün komple sıvı beslenirdim
Bak anestezi şöyle birşey 5-6 saat öncesinden bir şey yememek gerekiyor sadece o kadar gaz ve ağrın az olsun diye sıvı ve boşaltıcı kolay şeyler ye kabak yemeği ye mesela kahvaltın ağır olmasın veya ekmek yemek mesela karabuğday ekmeği falan ye ki kolay dışkılayaasın doğumdan sonra bugünden beslenmeni düzenle çorba falan.. sıvı beslenebilirsin yani sıkıntı yok.açta olma kahvaltı etmeyerek çünkğ doğum sonrası süt lazım güç lazım kuvvet lazım.birde sezeryan çoktın ister yatım ister komple uyuşturdular başının altına hemen yastık koy dik olsun ve mutlaka ama kesinlikle sert bir nescafe iç ama bildiğin acı olsun bir fincan baş ağrısı vs olmaması için önemli .Allah kolaylık versin canım

İlk 1 hafta mamayı biberonla mı verdiniz peki yoksa şırınga vs mi ? Ben de ilk süt olmaz biberona alışır sonra emmez diye korkuyorum da
Hatırladıklarımı yazıyorum. Öncelikle mama vermedim. 15 cc de çıksa çıkanı sakladım biriktirdim. Kaşıkla beceremedim biberonla verdim .Önce emzirdim kalanı sağdım bebeğin kendisinin az da olsa memede kalması anneyi uyarıyor ve ona göre süt üretiliyor diye okumuştum. 4. günde birden süt indi ve mastit oldu kanallar tıkalı olduğu için çıkmıyordu. Hastanelik oldum orada sağdılar 3 saat sağım yapıldı 30 40 CC anca çıktı. Oradaki doktor at bunu memeye alışmaz dedi ama yalan yok biberonla verdim çünkü ilk hafta sütleri çok değerli bence. Göğüs ucum azdı silikon göğüs ucu kullandım. Onunla daha iyi emmeye başladı sonra yavaş yavaş silikonsuz denemelerle devam ettim.
İlk 20 gün çok acı çektim yara oldu vs. Sütümü azıcık çıkarıp yarayı hep nemli tutmaya çalıştım. Kuru olduğunda kanıyordu çünkü. En sonunda kazanan bendim. Hiç mamasız büyüdü çok şükür🙏🙏

o durrum bende var malesef 5 dk önce ev giriyorum iki adım atıyorum saatlerdir yapmamışım gibi. en son ne zaman gittiniz kontrole ne kadardı ki. bide benim iki gündür hareketleri çok sakin geliyo nerdeyse hep sol tarafımda oluyo ve pek kendi kendine hareket etmiyo ben dürtersem öyle tepki veriyo seninki nasil
Daha bu sabah gittim. Doktorum haftaya kendini iyi hissedersen boşuna para verme sadece nts çektir göster bana dedi. Diğer hafta da sezaryen olacağım zaten nasipse.
Benimki hep sakin. Gün içinde korkup uyandırmak için uğraştığımız çok oldu. Hani bazıları diyor ya tekmelerinden uykumdan uyandım, canım acıdı falan diye. Bende hiç öyle şeyler olmadı hep sakindi az hareket ediyor

Hatırladıklarımı yazıyorum. Öncelikle mama vermedim. 15 cc de çıksa çıkanı sakladım biriktirdim. Kaşıkla beceremedim biberonla verdim .Önce emzirdim kalanı sağdım bebeğin kendisinin az da olsa memede kalması anneyi uyarıyor ve ona göre süt üretiliyor diye okumuştum. 4. günde birden süt indi ve mastit oldu kanallar tıkalı olduğu için çıkmıyordu. Hastanelik oldum orada sağdılar 3 saat sağım yapıldı 30 40 CC anca çıktı. Oradaki doktor at bunu memeye alışmaz dedi ama yalan yok biberonla verdim çünkü ilk hafta sütleri çok değerli bence. Göğüs ucum azdı silikon göğüs ucu kullandım. Onunla daha iyi emmeye başladı sonra yavaş yavaş silikonsuz denemelerle devam ettim.
İlk 20 gün çok acı çektim yara oldu vs. Sütümü azıcık çıkarıp yarayı hep nemli tutmaya çalıştım. Kuru olduğunda kanıyordu çünkü. En sonunda kazanan bendim. Hiç mamasız büyüdü çok şükür🙏🙏
Çok sevindim sonu güzel bitmiş 🥰 çok yorum okudum biberona alışıp meme almayanlar hakkında. Ben de o yüzden korkuyorum sütüm gelmez biberona alışır diye. Ama böyle örnekler de varmış inşallah benimki de sorunsuz olur bakalım.
Bak anestezi şöyle birşey 5-6 saat öncesinden bir şey yememek gerekiyor sadece o kadar gaz ve ağrın az olsun diye sıvı ve boşaltıcı kolay şeyler ye kabak yemeği ye mesela kahvaltın ağır olmasın veya ekmek yemek mesela karabuğday ekmeği falan ye ki kolay dışkılayaasın doğumdan sonra bugünden beslenmeni düzenle çorba falan.. sıvı beslenebilirsin yani sıkıntı yok.açta olma kahvaltı etmeyerek çünkğ doğum sonrası süt lazım güç lazım kuvvet lazım.birde sezeryan çoktın ister yatım ister komple uyuşturdular başının altına hemen yastık koy dik olsun ve mutlaka ama kesinlikle sert bir nescafe iç ama bildiğin acı olsun bir fincan baş ağrısı vs olmaması için önemli .Allah kolaylık versin canım
Çok teşekkür ederim 💕 evet neskafeyi çok duydum onu içeceğim mutlaka bir de anneme kayısı kompostosu yaptıracağım o da iyiymiş sanırım ya da gün kurusu

Kontrolden çıktım 39+0 bebiş 3600 gram 53 cm (ultrason ölçümleri doğruysa yani)
Nst de hiç sancım yok hatta 0 sancı diyebilirim çizgi dümdüz 😢 ben ümidimi kestim arkadaşlar 41i beklicek bizimki büyük ihtimalle çok bunaldım durup durup ağlamak istiyorum
Bir de plesantamız yaşlanmaya başlamış takip edicez dediler cuma günü tekrar gidicem çok yoruldum
Sağlıkla kucağına alırsın inşallah devlet hastanesine mi gidiyorsun bende 38+1 im bu gün gittim ama bebeğin gelişimi hakkında bişey söylemedi sancımda 105 çıktı

Benim bebeğim de hem çok kuvvetli hem çok hareketli. Acaba erken mi doğar diye düşünüyorum çünkü bunun büyük hali hiç durmaz yani kese dayanmaz buna diye düşünüyorum 😂😂 böyle bir tecrübesi olan var mı yani çok aşırı hareketli bebeği olup erken gelen 😂
Aşırı hareketli karnımı delip çıkıcak sanki. Yarın çatı muayenem var 35+7de yapmış olucak. Bebek 33. Haftada 2850 gramdı çok kilo almadan doğum olsun diye dua ediyorum ben de

X