2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ah kızlar canım kızlar, dün akşama kadar hiç bir şeyim yoktu, akşam bi boğazım yanmaya başladı, gece boğaz ağrısından uyuyamadım, bugünde felaket gribim burnum basım tutmuyor, her yanım ağrıyor, son 2 haftama girdim parol içsem zararı olurmu acaba çocuğa, yakınlarda dr una danışıp içen varmi
Ara sor iç derse iç sona yaklaştık nefes alsak haber vermeniz gerekiyor

Bazen diyorum ki biz neden yumurtlayıp üzerine oturmuyoruz arada babaya devretsek nöbeti falan yavrumuz öyle çıksa böylesi daha kolay değil mi yaa😅🤣
Ayyyy dimi yaaa biz yumurtluyoruz birinci bölmede besliyoruz tam dışa çıkartıp kabukta büyütsek hiç sorun olmayacak aslında haklısın hemde ilknyumurta minnacık hiç acımaz oh mis

Bende sezeryan oldum bebek normaldeki
Gibi sıvazlanıp çıkmadığı için geç klempleme olmuyor sanırım bir de ameliyat. Kesi vs olduğu için o bölgeye mecbur ışık tutuluyor. Göğüs kısmın örtüyle kapatılıyor eller iki yanda bağlanıyor tansiyon ve serum var zaten bebek 5 dakkada çıkıyor geri kalan 20-30 dakka dikiş oluyor biz bebeği tutamayız istesekte göğsümüzde doktorum süt üretimi için yanağına getireceğim dedi öyle oldu 1-2 dakika.

Sezeryanda pek imkan olmuyor ama normal doğumda hepsi yapılabilecek istekler bende doğum kursuna gittim hep bahsettiler doğum öncesi kesin görüşün doktorunuzla

Ben de gebeliğin başından beri kesin 36 falan doğururum diyordum cidden öyle oldu içime öyle doğmuştu

Ben 36+1 de doğum yaptım doktor 36 ya kadar tutabildi artık doğum gerçekleştirelim önemli olan bebek dedi sezeryan oldum 33 gibi ciğer geliştirici iğne olmuştum
Canım bebişin nasıl sen nasıl oldun herşey yolundamı iyimisiniz.

Kızlar günaydın kordon kanı saklamak konusunda ne düşünüyorsunuz. Aranızda yaptırcak olan var mı?

Devlet hastanesinde ilk bebeğimi normal doğum ile doğurdum. Doğum hikayesini paylaşmak istemiyorum, siz de başkasınınkini okumayın, etkilenirsiniz. Aynısı başınıza gelir. O yüzden hiçbir şey okumayın izlemeyin.

Şunları söylemek istiyorum. Devlette bir sürü seyirci soktular doğuma. Ben de bilmiyordum, öğrencilere izletiyorlarmış. Bilseydim kimseyi istemiyorum derdim baştan. Bebek doğduktan sonra hiç tene temas falan yapmadılar, kestiler kordonu ve hemen götürdüler yıkadılar. Benden birkaç metre ötedeki bebek yatağına yatırdılar bana dönüktü. Bebeğin çırılçıplak resmini çekti doktor ve whatsuptan benim doktor akrabama göndermiş. O da bebeğin babasına göndermiş. İğrenç bir fotoydu, en azından cinsiyet yerini bari kapatsaydı.

Bir diğer konu da bebek orda benden uzakta tek başına yattı ağladı 1 saat. Bana dikiş mikiş bişeyler attılar. Makata kadar kesiyorlar artık risk almıyorlar. Sonra da rahmin içine ve dışına bi sürü dikiş atıldı 1 saat. O 1 saat ben bebeğe baktım konuştum o bana doğru baktı. Ben konuşunca sesimi duyunca susuyordu. Yani ne vardı bebeği kucağıma verseydiniz. Kollarım müsaitti. Dikiş bitince ameliyat önlüğüyle sedyeye oturttular ve bebeği o zaman kucağıma verdiler. Bebeği bir bez parçasına sarmışlar. Hemşireler kıyafet istemiş ama kıyafet götürmemiş bizimkiler. Hemşire açtı mememi emzir dedi. Sol tarafımdan emzirdim ilk defa. Sonra sol memem büyük kaldı, diğeri küçük kaldı. Sağdan yeterince süt gelmedi. Her ikisinden de emirseydim keşke.

Bunlar devlette başıma gelenler. Devlette sıcak su yoktu, 5 gün yıkanamadım öyle yattık hastanede kızımla. Sarılık oldu. İlk 3 gün sütüm azmış ve bebek zaten çenesi gelişmediği için çekemiyomuş. Mama da az veriyorduk şırıngayla. 4. gece kendimi manuel sağma makinesi ile sağarak onu da bebeğe vermeye başladım. O gece 100 gr almış. Sabah taburcu ettiler.

Çok üzüldüm yaşadıklarınıza…Ama kendinizi daha fazla üzmeyin çok şükür sağlıkla kavuşmuşsunuz bebeğinize Allah analı babalı büyütsün sizinle güzel bir geleceği olsun sağlıkla mutlulukla 🙏🏻🥰

Teşekkür ederim kızlar 37+2 de doğurdum ultrasonda 2880di bebeğim 3220 doğdu 52 cm boyu var hiç korkmayın kızlar spinal oldum iğnesini falan hissetmedim biraz ağrım var sadece o kadar o da azıcık , ağrı kesici verildi. bebeğim yanımda çok şükür emdi de
Maşallah ultrasonla baya farklı doğmuş 😁 40 ı beklese 4 ü görecekmiş annesi 😂

Buda gayet olumsuz bir hikaye okumayın dinlemeyin yazıp bir sürü olumsuzluk içermiş.
Devlette ilk defa doğum yapacak olanlar bunları dikkate alıp isteklerini söylesinler diye yazdım. Seyirci istemiyoruz deyin, bebeği kucağıma verin deyin, derseniz her şeyi daha güzel geçirirsiniz. Süt sağma makinenizi ilk günden kullanın. Sağdıkça artıyor süt. Bunlar doğum hikayesi sayılmaz. Bunlar doğum sonrası hikayesi. İnsanların ne kadar sancı çektiği, kaç saatte doğurduğu, suni sancı, epidural alıp almadığı gibi şeyleri okumayın diyorum ben 😅

Devlette ilk defa doğum yapacak olanlar bunları dikkate alıp isteklerini söylesinler diye yazdım. Seyirci istemiyoruz deyin, bebeği kucağıma verin deyin, derseniz her şeyi daha güzel geçirirsiniz. Süt sağma makinenizi ilk günden kullanın. Sağdıkça artıyor süt. Bunlar doğum hikayesi sayılmaz. Bunlar doğum sonrası hikayesi. İnsanların ne kadar sancı çektiği, kaç saatte doğurduğu, suni sancı, epidural alıp almadığı gibi şeyleri okumayın diyorum ben 😅
Her yer aynı değil benim bulunduğum yerdeki devlet hastanesinde hiç böyle şeyler yaşanmıyor genelleme yapmayın lütfen böyle olumsuz şeylerden konuşmayalım bu aşamada böyle şeyler hepimizi tedirgin ediyor

X