2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Öyle vallah arkadaşım çok sükır sayılı gunler var😄 ahh nerde keşke öyle olsa botle sevip öpüp koklayıp geri koysam içime. Orası öyle de inşallah beklesinler 37+38i sorun olmasın en azından vallah😄
🙃 34 ü geçince bir rahatlama geldi fazla dolanıyorum ortada ev işi yapıyorum biraz 🙈 aslında 36-37 ye kadar yatmam gerek.sağlıkla alalım kucağımıza 🙏

Ben o babywanne dediginizi ben de okudum ama benek magzasinda tavsiye etmediler kafami cok karistirdi
Olur mu bize direk bebek mağazasından tavsiye ettiler birde ebe tavsiyesi aldık ebeler pusette çok rahat edemedikleri için uzun süre kalamadıklarını 1 saat falan uzun denilen zaten söylüyorlar biz gittiğimiz mağazalarda da bebek için en konforlu seyehat babywannedir diyorlar

Bak biz puset diye geçen şey otoyada arabayada takılıyor.birde arabasının spor koltuğu oluyor onu çıkarıp puseti takıyorsun.bunların dışında yatan küvet denilen bir kısım var bebek rahatça yatabiliyor oda hem arabaya hem otomobil takılıyor bak ben puset almadım o yatan küveti ve normal yatabilen bebek arabası kısmını aldım hepsine her yere kullanabiliyorum yenidoğanda zaten o spor koltuk denilen(normal bebek arabası kısmı)kullanamıyorsun.bir tek ya puset ya küvet 6 ay olunca yine otokoltuğu devreye giriyor ben bu karmaşayı çözene kadar baya yorulmuştum neyseki bitti darısı sana
galiba ikisini de almam gerekiyormuş allah yardımcım olsun 🤣🤣

Merhaba kızlar uzun süredir yazamadım konuşmaların tamamını da malesef okuyamadım nasılsıniz aramızda doğum yapan var mı biz 36+5 olduk çarşamba sabah 7 de sezeryana gireceğim hepimiz Sağlıkla kavuşalım inşallah son 1 ay erken doğum riski ile çok zor geçti malesef sizlerin nasıl geçiyor
ahhh çok az kalmış kötü anılarını unutup bebişini kucağına almanın hayalini kur canım 🥹🥹 rabbim yardımcın olsun 🥰♥️🙏

Kızlar merhaba ben de bugün kontrole gittim boyu kilosu haftasıyla uyumlu çok şükür 37+1 oldum. Doktorum sezeryan için yine gün vermedi 39 40a kadar bekleriz dedi 😪hatta espri bile yaptı sen bu gidişle normal doguracaksin beklerken diye. Sancı çıkmıyor bir sorun yok bin şükür o yüzden ne kadar beklersek kârdır dedi inşallah 42ye kadar bekleyelim demez 😂

Merhabaa biz bugün 36 olduk. Yavaştan çanta hazırlamaya başladım 😊 İlk doğumda hasta bezi goturmemistim koskoca özel hastanede bez bulamadilar . Şimdi hemen aldım koydum 🤭 Bir yandan da evde sıkılmayim diye hediyelikleri yapmaya başladım . Kendi emegim olunca daha mutlu oluyorum . İlk kızımda da hepsini ben ayarlamistim . Bu sefer de böyle bı konsept yaptım paylasmak istedim 💞

Eklentiler

• IMG_20230515_223826.jpg
    IMG_20230515_223826.jpg
    120,4 KB · Görüntüleme: 62
galiba ikisini de almam gerekiyormuş allah yardımcım olsun 🤣🤣
Çakal tr de nasıl oluyor bilmiyorım ki burda çok farklı ben iyi buldum yani seçimlerimde ebeler yardımcı oldu çok önemli detayları var ama bilmek gerekiyormuş gelişi güzel alacaktım yoksa ama öğrenerek bilerek yaptım hepsini şükür

0 kilodan başlayanlar yenidoğanlar için de tasarlanıyor diye biliyorum tabi ki saatlerce bırakılmıyor minicik bebiş 🙈 ben bi de başka anne gruplarında sorayım belki kullanan vardır 🤣
bebek arabasını tam yatan aldım sonradan öğrendim ki puset takılmıyormuş. arabayla da bi eve döneriz diye düşünüyorum yine de olmazsa mecburen puset ve oto koltuğu alacağız
0-36 olanlar yenidoğan bebişin de rahat edeceği şekilde tasarlanıyor ve isofix olduğu için pusetten de güvenli. Uzun yola dahi çıkabilirsiniz. Bebiş büyüdükçe içindeki minderleri kaldırıyorsunuz. İlk 6 ay kullanılan minder var sonra o çıkıyor 3 yaş civarında da diğer minder çıkıyor ve çocuk oto koltuğu oluyor. Çok kullanışlı👍

Ooo büyümüş maşallah 38-39 çok iyi değil mi🙂 sezeryan sen mi istiyorsun epilepsiden dolayı mı
İlk kizcem sezeryanla oldu ters geldiği için aradan 6 yıl geçti doktor sezeryana hazırlıyorlar beni ben normal istiyorum ama doktor biz hazirlanalim o zamana kadar normal yolla da olabilir dedi anestezi den de olumlu sonuç çıktı belden aşağı uyusturcaklar beni hayırlısı ya 24 Mayıs'ta 37 artı 3 günlük olacak sancı gozukmezse nst de 1 hafta daha erteleyecegini söyledi

Mantar enfeksiyonlarında zaten antibiyotik verilmez, çünkü antibiyotiğin kendisi mantara neden olur. Doktorunuz doğru olan tedaviyi vermiş, travazol çok etkili bir ilaçtır, iyi gelecektir.
Hamileliğin başından beri travazol+sirke ikilisi yardakçım oldu resmen öyle doktorum vallah sağolsun herseyi düşünür

benim de ağrılarım epey oluyor. çok kilo aldım ona yoruyordum 🙈 ayaklarım, ayaklarımın altı falan ağrıyor. özellikle yatakta dönerken kalkarken vs vajina kısmı ağrıyor. inşallah sağlıkla bebeğimizi kucağımıza alıp bu ağrılardan kurtulacağız 🥹🫶
Inşallah kuzum inşallah. Aldıgımız kilolar dışinda bebekde fazlasıyla etkiliyor bizi. El ayaklar davul gibi şiş bende, 1 saat ayakta kalayım ayakkabı olmuyor resmen😂 neyseki az kaldi azz. Çok sükür geldik buralara biraz daha dursunlar sağlıkla alalım bebeklerimizi kucaklarımıza🥰

🙃 34 ü geçince bir rahatlama geldi fazla dolanıyorum ortada ev işi yapıyorum biraz 🙈 aslında 36-37 ye kadar yatmam gerek.sağlıkla alalım kucağımıza 🙏
Doktormu veriyor yatışı yoksa sen mi istediğinden diyorsun?😇 vallah ben hic durmuyorum kayinvalidemle yaşıyoruz zaten, haftada 4 gün dışarı çıkiyorum resmen arkadaşlarla, kocamla annemlerle ayrı. Hergün hareketliyim çok çabuk yoruluyorum ama sezeryan sonrası için hareket ediyorum şimdi. Baktım yoruldum eve gelimce hemen dinleniyorum birkaç saat oh benden iyisi yok. Hatta beni gören bu gidişle dışarda doğurursun sen diyor😂 inşallah vallah sağ sağlim sağlık sıhhatle alalım da herşeye değer o zaman🥰

Ah kızlar canım kızlar, dün akşama kadar hiç bir şeyim yoktu, akşam bi boğazım yanmaya başladı, gece boğaz ağrısından uyuyamadım, bugünde felaket gribim burnum basım tutmuyor, her yanım ağrıyor, son 2 haftama girdim parol içsem zararı olurmu acaba çocuğa, yakınlarda dr una danışıp içen varmi

bunu ben de çok düşündüm çünkü doktorlar hep bir karar vermemi istemişlerdi. ama bence bu karar verilecek bir şey değil. ben kendimden örnek veriyorum belki yol gösterir. sabırla doğum zamanını beklemeye ve doğal doğum yapacakmışım gibi hazırlıklara başlayacağım. bebek gelmeye başladığında bir problem olursa vs zaten doktorlar riske atmaz, sezeryan olurum. bu süreçte kontroller devam ettiği için yine bi aksilik olursa doktorlar söyler. ama ortada
her şey doğal ilerlerken sezeryan tercih etmeyeceğim. bu arada sezeryanı küçümsediğimden değil lütfen yanlış anlaşılmasın. ancak ülkemizde bir kolaylık olarak görülmeye başlanmış dsö sezeryan oranının maks %15 olması gerektiğini söylerken bizim ülkemizde bu oran çok çok yüksek. bir şekilde yönlendiriliyoruz. çünkü doktorlar için bir kolaylık, günü saati belli. halbuki doğal doğum zaman alan bir süreç.
bu arada eğer sezeryan olacaksam da şu isteklerde bulunacağım, kordonun hemen kesilmemesi, bebeğin yüzüne fazla ışık tutulmaması, doğar doğmaz ten tene temas ve bebek göğsümdeyken kalan ameliyat işlemlerinin tamamlanması. büyün bunları doğal doğumda da isteyeceğim. bebeğe anneye, iyileşmeye, oluşacak muhtemel travmaların en az hasarla atlatılmasına, emme refleksinin gelişmesine vs vs bir sürü şeye çok faydalıymış 🥰♥️
Sezeryan yapmış biri olarak, isteklerin gayet doğal ama olanaklar dışındadır. Seryenda seni yatirdikkarinda bir kolunda tansiyon aleti takılı iken diğer kolunda serum yolu bağlıdır. Ten tene temas yapiliyor evet ama bebeği yüzüne doğru getirip yanak yanağa yaptirabiliyorlar. Bebek göğsünde olmuyor önlük ve göğüs üstünde kalp ölçüm toplarını takıyorlar. Benim yaşadıklarım bu şekildedir. İnşallah senin gönlünden geçirdiklerini gibi doğum yasarsin

En güzel en hayırlı nasılsa öyle olsun canım benim bakalım cumayı bekle dur.vakit çok benimde yarın Dr cuma hastane kontrolü var .perşembe anacığım geliyor ona çok seviyorum.yürümeyi azalttım buna canım çok sıkılıyor nabzımdan dolayı biraz bende yürüsem annem gelirse eşim çalışıyor olsa bile onla çıkarım hiç değilse köpeklerden korkuyorum gebeliğin başından beri 5 haftalıkken bir köpek atladı üzerimede. Nu arada benim plesenta 1 olmuş yaşlanması yani kireçlenmesi yavaştan doğuma hazırlık içerde başlamış gibi ama bebeğin beslenmesi normal gidiyor bebeğin beslenmeside azalırsa sanırım doğumun habercisi oluyordu kafamda heeep bunlarla dolaşıyorum 🙈 38 de doğurmak istiyorum öncesinde istemiyorum çok sonrasınada kalmasını istemiyorum hep aklımda 38-39 vardı kalbimde… birde 28 Mayıs bakalım ne vakit olacak bu doğumlar
Öncelikle annenin gelmesine çok çok sevindim gözün aydın. Benimde acayip köpek korkum var hem çok seviyorum hemde çok korkuyorum.bende 38.Haftada doğurmak istiyorum ama doktorumu dinleyecem sanırım çünkü son haftalar herhangi bir riski göze almak istemiyorum. Hakkımızda hayırlısı yarın naptın haberdar et mutlaka🥰

Öncelikle annenin gelmesine çok çok sevindim gözün aydın. Benimde acayip köpek korkum var hem çok seviyorum hemde çok korkuyorum.bende 38.Haftada doğurmak istiyorum ama doktorumu dinleyecem sanırım çünkü son haftalar herhangi bir riski göze almak istemiyorum. Hakkımızda hayırlısı yarın naptın haberdar et mutlaka🥰
Tamam yarın önce doğum kursu sonra doktor randevusu var kan vercem idrar falan sonra ultrason ctg bakalım neler olup bitecek merakla bekliyorum

X