2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ooo büyümüş maşallah 38-39 çok iyi değil mi sezeryan sen mi istiyorsun epilepsiden dolayı mı

Çok net fark edebiliyorsun onu, hem karnin üst tataftaki ağırlığı gidiyor rahatlatıyor senin hemde vajina kemiklerinde ağrı oluyor ve karnın aşağıya doğru düşmeye baslıyor.
Benim karnım az aşağı yönlü kasıklarımda ağrılar çok uzun zamandır vardı vajina kemiklerimde falan sadece farklı olarak alt karnımda ağırlık hissi hissediyorum sanki yük oluşuma gelmiş gibi onu da karnım gergide değilken idrak edebiliyorum biraz karışık

Benimde plesentam seviye 1 e gelmiş ama sona yaklaştığımız için sanırım ben.37 nin içindeyim bakalım ne zaman doğum başlayacak

Valla mıııı yarın bir kontrol var ama bakalım başka nasıl hissediyorsun yazsana neler olduğunu hissediyorsun belki bende anlarım birde doğum işi ne oldu ne dedi sana Dr konuşcaktın falan
Bende yürüdüğüm zaman sanki heran bebek çıkacak gibi baskı var alt kısımda, bişey giymek istediğim zaman ayağımı kaldıramıyorum, ayaklarını göğsüme yakın yerde hissediyorum baskı yapıyor en çokta yürüdüğüm zaman rahimde çok baskı oluyor canım. Doğum işi cuma günü randevum var konuşulacak bakalım artık doktor ne karar verir. Bebişin kilosu ve gelişimine bağlı.

En güzel en hayırlı nasılsa öyle olsun canım benim bakalım cumayı bekle dur.vakit çok benimde yarın Dr cuma hastane kontrolü var .perşembe anacığım geliyor ona çok seviyorum.yürümeyi azalttım buna canım çok sıkılıyor nabzımdan dolayı biraz bende yürüsem annem gelirse eşim çalışıyor olsa bile onla çıkarım hiç değilse köpeklerden korkuyorum gebeliğin başından beri 5 haftalıkken bir köpek atladı üzerimede. Nu arada benim plesenta 1 olmuş yaşlanması yani kireçlenmesi yavaştan doğuma hazırlık içerde başlamış gibi ama bebeğin beslenmesi normal gidiyor bebeğin beslenmeside azalırsa sanırım doğumun habercisi oluyordu kafamda heeep bunlarla dolaşıyorum 38 de doğurmak istiyorum öncesinde istemiyorum çok sonrasınada kalmasını istemiyorum hep aklımda 38-39 vardı kalbimde… birde 28 Mayıs bakalım ne vakit olacak bu doğumlar

Öyle vallah arkadaşım çok sükır sayılı gunler var ahh nerde keşke öyle olsa botle sevip öpüp koklayıp geri koysam içime. Orası öyle de inşallah beklesinler 37+38i sorun olmasın en azından vallah

O Zaman kanala inmiş olabilir şimdi ne desem yalanda olabilir arkadaşım kontrolun ne zaman? O zaman sorarsın doktora.

Çok teşekkür ederim, hayir vermedi sirke ve travazol kullan dedi antibiyotik sonraki iş benim doktoruma göre işte doktorumda öyle dedi 38 de alirız büyük ihtimalle dedi
Mantar enfeksiyonlarında zaten antibiyotik verilmez, çünkü antibiyotiğin kendisi mantara neden olur. Doktorunuz doğru olan tedaviyi vermiş, travazol çok etkili bir ilaçtır, iyi gelecektir.

Ayy günlerimiz aynı ben bir aydır kontrole gidemedim yarın gideceğim inşallah bakalım bizim kız nasıl kaç kg olmuş ben de 38 gibi doğursam hiç yok demem 40 beklemek çok zoorr

Kızlar bugün 37+4 olduk. Nasip olursa haftaya bugün bebeğim kucağımda olacak. Doktorum 38+4 te sabah 8 de sezeryana alacak. Ama çoook agirlastim ayakta duramıyorum. Rahimde batmalar falan oluyor. Bir an önce günümüz gelsin diye bekliyorum ama heyecan da basıyor. Uykularım kaçıyor düşünmekten

Oto koltuğuna hemen oturamaz ki bebe pusetlerin otomobil uyumlu olanlarından alıyorsun o nedenle emniyet kemer kısmına takılıyor çıkarınca bebek arabasına
bebek arabasını pusetsiz tercih ettim puset kullanmayacağım. yeni doğduğu için oto koltuğuna oturamayacağını biliyorum ama puset gibi iş görür mü diye sormak istedim çevirme vs için

bebek arabasını pusetsiz tercih ettim puset kullanmayacağım. yeni doğduğu için oto koltuğuna oturamayacağını biliyorum ama puset gibi iş görür mü diye sormak istedim çevirme vs için
Bak pusetlerin amacı otoya takılması emniyet kemeri yerlerinden takılıyor en basit olanı ama oto koltuğu 6 ay ve 4 yaş arası başlıyor burda hepsi ayrı ayrı tr de belki vardır bilmiyorım ama aşırı karmaşık işler ya

benim de ağrılarım epey oluyor. çok kilo aldım ona yoruyordum ayaklarım, ayaklarımın altı falan ağrıyor. özellikle yatakta dönerken kalkarken vs vajina kısmı ağrıyor. inşallah sağlıkla bebeğimizi kucağımıza alıp bu ağrılardan kurtulacağız

0 kilodan başlayanlar yenidoğanlar için de tasarlanıyor diye biliyorum tabi ki saatlerce bırakılmıyor minicik bebiş ben bi de başka anne gruplarında sorayım belki kullanan vardır
bebek arabasını tam yatan aldım sonradan öğrendim ki puset takılmıyormuş. arabayla da bi eve döneriz diye düşünüyorum yine de olmazsa mecburen puset ve oto koltuğu alacağız

Bak biz puset diye geçen şey otoyada arabayada takılıyor.birde arabasının spor koltuğu oluyor onu çıkarıp puseti takıyorsun.bunların dışında yatan küvet denilen bir kısım var bebek rahatça yatabiliyor oda hem arabaya hem otomobil takılıyor bak ben puset almadım o yatan küveti ve normal yatabilen bebek arabası kısmını aldım hepsine her yere kullanabiliyorum yenidoğanda zaten o spor koltuk denilen(normal bebek arabası kısmı)kullanamıyorsun.bir tek ya puset ya küvet 6 ay olunca yine otokoltuğu devreye giriyor ben bu karmaşayı çözene kadar baya yorulmuştum neyseki bitti darısı sana

Ben o babywanne dediginizi ben de okudum ama benek magzasinda tavsiye etmediler kafami cok karistirdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…