2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
En son iki gün önce betahcg 1007 çıkmıştı bugün idrar testi yaptım bu şekilde çıktı daha koyu olması gerekmez miydi beta artmamis olabilir mi kızlar 😪

Eklentiler

• 20230504_162814.jpg
    20230504_162814.jpg
    137,8 KB · Görüntüleme: 66
Eğer kilo ölçümü güvenilir olsa grlişimi çok iyi iki haftada üç kiloyu geçer ozaman erken doğması sıkıntı olmaz inş korkma. Ama sen yinede bir sıkıntı olmadığı sürece bekle bir hafta daha. Rabbim yardımcın olsun canım

İç ne olacak. Canım bişey soracam demir hapı kabızlık yapıyormu. Bende yapıyor perişan haldeyim hapı almasam olmuyor değerler çok düşük şaştım kaldım yaa
bana gyneferon vermişti kabızlık yapmıştı söyledim vegaferonla değiştirdi biraz farketti tabi her sabah kefir falan içiyorum eğer 1 gün sağlıksız hamurişi ya da hamburger gibi bişe tüketirsem direk kabız oluyorum o yüzden dikkat ediyorum baya

Vajinada ağrı baskı yanma batma vs hisseden var mı? Enfeksiyonum olduğunu sanmıştım dün idrar tahlili ve kültür verdim ama sorun çıkmadı. Bebek baskı yapıyor galiba
Gün içinde birkaç kere batma oluyor 2-3 sn sürüyor bebek tekme atıyor bi yerlerime diye düşünüyorum😅 ayakta fazla kalırsam da baskı oluyor, hemen uzanıyorm bana uzun süre ayakta kalmak yasak zaten. Yanma olmadı hiç

bana gyneferon vermişti kabızlık yapmıştı söyledim vegaferonla değiştirdi biraz farketti tabi her sabah kefir falan içiyorum eğer 1 gün sağlıksız hamurişi ya da hamburger gibi bişe tüketirsem direk kabız oluyorum o yüzden dikkat ediyorum baya
Benim yarın kontrolum var söyleyecem doktoruma artık ne verirse kabızlık için.

Maalesef yapıyor. Şayet doktorunuz veya eczacınıza sorabilirsiniz, barsaktan neredeyse tamamı emilen ilaçlar var onların barsak yan etkisi daha az olur. Lipozom teknolojisi diye tarif edebilirsiniz. Sidefer bunun bir örneği. Sizn ülkede başka markalar da vardır.
Yarın soracam bakalım ilacı değiştirirmi yoksa kabızlık için mi bişey verir

Kızlar baskı bende de oluyor benim bebeğim makat geliş özellikle tekme attığı zaman mesanemde idrar hissi baskı hissediyorum hatta bazen makat kısmımda da anlık tekmeleri hissediyorum🙈 bazen yürüyemiyorum o baskı yaptığında altıma kaçıracakmışım gibi oluyor. Doktora sormuştum benim de tahliller temizdi bebek makat geliş ondan demişti. Ama sizinki döndüyse belki yine de baskı yaptığı için olabilir☺️

2 kiloyu geçince erken doğsa da daha az sıkıntı oluyormuş ya o yüzden şöyle bi 2.5 kilo görsem rahat edicem :) bakayım 35 de diğer kontrolüm ne çıkacak kilosu 🤷🏻‍♀️
Herkesin bebeği kilolu olacak yada kilolu benek çok sağlıkla diye bir şey yok. Bazı şeyler genetik sürekli kilosunu düşünüp kendinizi strese sokmayın. Doktorunuz sorun yok diyorsa güvenin. 2 kilo altı doğup sağlıklı olanda var. Benim bebeğimde haftada 300-400 almıyor mesela 100 gr. Anca alıyor.

Günaydın kızlar nedir son durumlar kendinizi nasıl hissediyorsunuz varmı yeni gelişmeler olanlar benim oğlan 2736 olmuş mintik büyüyor 🥰 ağrım gece çoktu şimdi yok magnezyum 36. Haftada kesmek lazımmış bende nasıl olacak merak ediyorım çünkü preeklampsi de magnezyum önemli doğum için magnezyum sonlanmalı 🙈 şeker tansiyon da ki gibi yine iki denklem ile karşı karşıyayım çok ilginç bir durum valla
Magnezyumun kesilmesi gerektiğini bilmiyordum. İlk gebelikte doğuma kadar kullanmıştım ben hatta sonrasında bile

Eğer kilo ölçümü güvenilir olsa grlişimi çok iyi iki haftada üç kiloyu geçer ozaman erken doğması sıkıntı olmaz inş korkma. Ama sen yinede bir sıkıntı olmadığı sürece bekle bir hafta daha. Rabbim yardımcın olsun canım

İç ne olacak. Canım bişey soracam demir hapı kabızlık yapıyormu. Bende yapıyor perişan haldeyim hapı almasam olmuyor değerler çok düşük şaştım kaldım yaa

Ben sadece gebeliğin başında vermiştim. Tekrar vermek gerekiyor mu hiç söylemedi ne doktorum ne sağlık ocağı
Nasıl yani düzenli bir şekilde izleminiz yapılmıyor mu?

Magnezyumun kesilmesi gerektiğini bilmiyordum. İlk gebelikte doğuma kadar kullanmıştım ben hatta sonrasında bile
Doktorunuz söylemediyse yada denk gelmediyseniz nerden bileceksiniz benim şansıma Türkiye’deki özel ders aldığım doğum ebesi o söyledi ilaveten burada almanyada zaten söylüyorlar gebelik başında bilgilendirme formunda yazıyor birde doktorlar söylüyor

Biraz önce detaylı yazdım ama sizede kısaca anlatayım diğer yorumdan bakabilirsiniz 36+0 da doğuma hazırlık için kasılmaların başlamasına engel olmasın diye çünkü magnezyum kasılmaları önler hata düşük erken doğum riskimde yada bacak kasılmalarımız için rahim kasılmalarımız için veriliyor.son 4 hafta doğuma hazırlanmak içinse kesiliyor ki rahim kasılabilsin yoksa suni sancıya ihtiyacımız olur.mesela bende preeklampsi var kasılma yapan bir hastalık aynı zamanda bende kesmediler belki cumadan sonra ne zaman kesmeliyim söylerler ama hayati riskim olduğundan sen kesme zaten suni sancıyla başlayacağında diye bilirler amasizin bir sılıntımız yoksa Dr unuza danışın 36 da kesecekmişiz deyin mutlaka doğum geçirmemesi için bu detay YouTube da bazı Dr lardan da dinleyebilirsiniz
Teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız 🌸 sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi 🙏🏻

Doktorunuz söylemediyse yada denk gelmediyseniz nerden bileceksiniz benim şansıma Türkiye’deki özel ders aldığım doğum ebesi o söyledi ilaveten burada almanyada zaten söylüyorlar gebelik başında bilgilendirme formunda yazıyor birde doktorlar söylüyor
İlk gebeliğimde açılma başlamasına rağmen iki hafta sonra doğurabildim onda da suni sancı verdiler. Belki de o yüzdendir

X