2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Amin. Kontrolüne daha 1 hafta var. Cok sukur bebeğin hareketleri guzel ama bende kacak varsa neden eve gönderdiler anlamadim. Kendi kendini tamir eden birsey de değilmiş su kesesi. Ama suyu iyi dediler ve enfeksiyon da çıkmadı cok sukur. Ama cok endişeleyim tabi
Hareketleri güzel, suyu da iyiymiş, enfeksiyonda yok. Kafana takma o halde guzel anne😊 ama farklı bir dueum sezersen kontrol zamanını bekleme hemen git.

Mide yanmalari başlayanlar oldu mu acaba? Benim 4-5 gündür çok fazla yanmam varm rennie cigneme tableti aliyorum ama hiç fayda etmedi. Dün gece yanan mide borumdan dolayı artık sonunda istifra ettim. Soğuk sütte işe yaramıyor. Çare bulan?

Ay keşke ilk 3 ay bunlar olsaydı ya defnekuşum beslenemicek yaa 😣😣😣
Beslenir o beslenir, bebek biz tamamen aç kalmadığımız sürece besleniyomuş depolardan. Ama biz bitkin kalırmışız
Belki geçici sürelidir hem. En azından az bile yiyosan ceviz, muz vs bebeğe en çok ne yarıyo tam bilmiyorum ama onlarla mideni doldur için rahat eder hem
Halk arasında bebek saçlı olursa annenin midesi yanar iştahı gider derler :KK53:

İyi geceler ya 32. Haftadayım birde böle çabuk yoruluyorum enerjim tükeniyor sanki dermansız kakıyorum sizlerede de oluuomu kolumu kaldıracak halim kalmıuo sanki….
Bende oluyor. Bu hafta basladı. Ben çalışıyorum hala. Ayağa kalkıp birşeyler yaptığımda yurudugumde enerjim bitiyor nefesim daralıyor hatta kalbim çarpıntı yapmaya basladı.

Bende oluyor. Bu hafta basladı. Ben çalışıyorum hala. Ayağa kalkıp birşeyler yaptığımda yurudugumde enerjim bitiyor nefesim daralıyor hatta kalbim çarpıntı yapmaya basladı.
Aynen odadan odaya giderken dinefes nefese kalıyorum sanki. Ağırlaşıyoruz onun da etkisi var tabi vücut anca taşıyo

Günaydın kızlar. Şimdi doktordan çıktım
Çok şükür gelen su değilmiş, akıntıymış :KK53:
Fitil verdi bi tane onu kullanacakmışım. Böylece ilk kez alttan da muayene olmuş oldum acılı bi şey değilmiş çatal korkumu da yenmiş oldum böylece
27+6 , 1173 grammış kızım .
Ama doktorum yine 1 ay sonraya randevu verdi ben artık 2 haftada 1 verir diyodum :63:
Herşeyi biz anneler evham yapıyoruz :) Çok sevindim herşeyin yolunda olmasına :)

Kızlar imdat iştahım kesildi yemek yiyemiyorum artık ben ki bir kase çorba bir tabak yemek ve salata yiyen biriydim son 1.5 haftadır 1 tabak yemek bile çok fazla geliyor şişiyorum bu normal mi?
Mideye baskı yapıyor senin defnekuşun ee garibim mide ezilince yer kalmıyor içinde :) Bende aynı gibiyim son 1 haftadır.
14 kilo alarak rekor kırdım yemiyorum ama yine de alıyorum nasıl oluyor anlamıyorum :halay::halay:

Mide yanmalari başlayanlar oldu mu acaba? Benim 4-5 gündür çok fazla yanmam varm rennie cigneme tableti aliyorum ama hiç fayda etmedi. Dün gece yanan mide borumdan dolayı artık sonunda istifra ettim. Soğuk sütte işe yaramıyor. Çare bulan?
Bütün geceyi uykusuz geçirdim ben de bu sebepten. Tek iyi gelen şey yatmadan saatler önce yemek ve mideyi çok çok doldurmamak galiba. Ben dün baya kaçırdım bütün gece midem ağzımdaydı asitten boğazım acıyo hala

Öncelikle selam herkese yeni katıldım aranıza 30. Haftadayım Ankaradan yazıyorum ikinci hamileliğim 8 yaşında kızım var benim tek sıkıntım göğüsleriniz kaşınıyo mu ya benim bu hamileliğimde göğüslerim birden büyüdü ve acayip kaşıntı Kahverengi kısımları kuruluk oluyo egzama gibi pul pul dökülüyo yaglıyorıö kremliyorum geçiyor gibi oluyo tekrar başlıyo göğüs ucum hassaslaştı Varmı yaşayan
Benimde kaşınıyor günde 2 kere her gün krem yağ sürüyorum. Kuruluktan diye düşünüyorum.
He bir de suyum daha iyi olabilirmiş öyle demişti. Havuç suyunu sordum. Faydalı ama şeker için hem abartma dedi hem de A vitamini fazlası da sıkıntı olur dedi
Evet A D E VE K vitaminleri karaciğerde depolanıyor diğerleri idrarla atılıyor fazla alınması zararlı. Depolananların
İdrar testi verdim. Keton çıktı sadece
Bol su iç dedi ebe o yüzden olur dedi ama internette diyabet ölüm bi sürü şey yazmışlar yine 😂
Aç olduğun zaman keton çıkıyor internete takılmayın bir çok bulgunun da beraber olması ve miktarının fazla olması lazım 😁

Benimde kaşınıyor günde 2 kere her gün krem yağ sürüyorum. Kuruluktan diye düşünüyorum.

Evet A D E VE K vitaminleri karaciğerde depolanıyor diğerleri idrarla atılıyor fazla alınması zararlı. Depolananların

Aç olduğun zaman keton çıkıyor internete takılmayın bir çok bulgunun da beraber olması ve miktarının fazla olması lazım 😁
Kahvaltı yapıp gitmiştim ama akşam 7 den beri açtım şeker bakılacak diye. Evet ondandır inşallah . İnternete kalsa gidiciyim 😂

Gaviscon diye bir ilaç var o iyi gelmişti bana. Doktor kullanabilirsin dedi. Bir de yüksek yastıkta yatmak.

Kizlar benim burkulma gibi bi sancim vardi nstye girmistim sorun cikmamisti dun ama eve geldikten sonra gittikce siddetlenen kasik sızisi girip cikmaya basladi sonrada adet sancisi gibi bir agri butun gece uyumadim doguruyorum galiba dedim sabaha karsi azalmis uyumusum simdilik de yok denecek kadar az uzandim dinleniyorum başina gelen var mi noldu boyle 3 gundur anlamiyorum😔

İdrar testi verdim. Keton çıktı sadece
Bol su iç dedi ebe o yüzden olur dedi ama internette diyabet ölüm bi sürü şey yazmışlar yine 😂
Ahahah aklıma şey geldi bi kuzenim var aşırı panik atak ama öyle böyle değil dişeti kanıyor internete bakıyor neden kanar diye işte vücunuzda morluk oluşurşa kanser felan yazıyor bu da bacağını nereye vurduysa mor. Bakıyor işte bi yerde morluk var mı diye bacağını görüyor soluğu hastanede alıyor ağla ağla kendini maffediyor :-)

Ahahah aklıma şey geldi bi kuzenim var aşırı panik atak ama öyle böyle değil dişeti kanıyor internete bakıyor neden kanar diye işte vücunuzda morluk oluşurşa kanser felan yazıyor bu da bacağını nereye vurduysa mor. Bakıyor işte bi yerde morluk var mı diye bacağını görüyor soluğu hastanede alıyor ağla ağla kendini maffediyor :-)
O da iyiymiş aynı ben 😂😂 valla araştırmak etmek iyi de bazen yorumlar abartılı oluyo en kötüsünü yazıyolar gerçekten :KK53: Ebeye tekrar sordum açlık ya da susuzluktan olur merak etme dedi. Diyabette oluyomuş bi de

Kızlar imdat iştahım kesildi yemek yiyemiyorum artık ben ki bir kase çorba bir tabak yemek ve salata yiyen biriydim son 1.5 haftadır 1 tabak yemek bile çok fazla geliyor şişiyorum bu normal mi?
Ben 28. Haftadan beri öyleyim hiç acikmiyorum iştah yok .. güya oruç tutmuyorum ama bı sabah biraz kahvaltı gündüz öyle geciyo

X