2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Mide yanmalari başlayanlar oldu mu acaba? Benim 4-5 gündür çok fazla yanmam varm rennie cigneme tableti aliyorum ama hiç fayda etmedi. Dün gece yanan mide borumdan dolayı artık sonunda istifra ettim. Soğuk sütte işe yaramıyor. Çare bulan?
Soda rahatlatiyo bı nebze canım benide kusturuyo son çare yanmalar

Beslenir o beslenir, bebek biz tamamen aç kalmadığımız sürece besleniyomuş depolardan. Ama biz bitkin kalırmışız
Belki geçici sürelidir hem. En azından az bile yiyosan ceviz, muz vs bebeğe en çok ne yarıyo tam bilmiyorum ama onlarla mideni doldur için rahat eder hem
Halk arasında bebek saçlı olursa annenin midesi yanar iştahı gider derler :KK53:

Mideye baskı yapıyor senin defnekuşun ee garibim mide ezilince yer kalmıyor içinde :) Bende aynı gibiyim son 1 haftadır.
14 kilo alarak rekor kırdım yemiyorum ama yine de alıyorum nasıl oluyor anlamıyorum :halay::halay:

Ben 28. Haftadan beri öyleyim hiç acikmiyorum iştah yok .. güya oruç tutmuyorum ama bı sabah biraz kahvaltı gündüz öyle geciyo
Sormayın kızlar tuhaf bir şekilde gündüz kahvaltıyı çok iştahlı yapıyorum akşam olunca da yarım tabak yemek bile şişiriyo beni anlamadım bu işi… mide yanmalarını asla saymıyorum bile o ne öyle ya boğazımda bir acı nefes almamıda engelliyo resmen gözümden yaş alıyo o an canımı veresim geliyo benim en zorlandığım dönem olucak gibi 3. Trimester altı buçuk ay ne kadar güzeldi yaaa yürüyüşlerim bile etkileniyo her zaman yürüdüğüm güzergahta 3 kere dinlenmezsem mahvediyo beni 😭😭😭

Kızlar bir şey soracağım. Ben zaten vitamin, kalsiyum, demir hapı kullanıyorum ayrı ayrı
Şimdi doktor vajinal akıntı için hap verdi ama bunda da baktım hep vitamin var
Bu kadar vitamini içcem ama sorun olmaz mı ya? Ebeye sordum karaciğerini yorabilir kan değerlerin yüksek çıkar dedi.
Bu ilaçtan ya da benzerinden kullanan oldu mu olduysa diğer vitaminlere devam ettiniz mi

Eklentiler

• 729C40C7-82B9-44AA-816C-38E3DAA1B424.jpeg
    729C40C7-82B9-44AA-816C-38E3DAA1B424.jpeg
    27 KB · Görüntüleme: 27
Kizlar ben de aynı dertten muzdaribim. Biraz su geldi doktoruma söyledim hemen buyuk hastaneye sevk etti. Bebek ve suyu normal cikti ama vajinadan çubukla protein testi yaptılar pozitif cikti. o da amniyotik su kaçırıyormuşum demekmiş. 16 mm ye düşmüş serviks boyuda. Hastanede yattım 4 gün erken dogum riskine karşılık ama sanci yok. Bana pessary denilen bir aparat taktılar yurt dışındayım. O servikse destek olacakmış. Böyle birşey taktıran var mı? Cok sukur bu hafta 29. haftaya gireceğim. Oyle korktum ki ilk hamileliğim hic beklemediğim birşeydi. Full yatak istihareti yapıyorum ama simdi de kabızlık cikti. Ikınmaya da korkuyorum haliyle. Surekli az az su gibi akıntı var. Vajinal akıntıyla nasil edeceğim bilmiyorum.
Gecmis olsun canm, bebegin suyu normalse sorun yoktur hic stres yapma 🙏 bana da pessary taktilar 1 hafta oluyor. Bugun nst kontrolune gittim sorun yok dediler. Haftaya da dr bakacak. Serviks olayini anlamadim bazilari 0 uzunlukla haftalar geciriyormus 🤷🏻‍♀️ seninki 16mm destekle bebegini sonuna kadar tasirsin. Istirahat et pozitif diziler videolar izle ben oyle yapiyorum. Yanimda kimse olmadigi icin yemek ve kahvalti icin kalkiyorum.onun harici uzaniyorum.ilk gunler zor olsada sonra alisiyorsun sanki hayat hep boyleymis gibi😅yurt disinda pessary i tercih ediyor doktorlar sanirim. Ve ilk iki gun acik kahve akinti olabiliyor aletten dolayi sonra geciyor olursa panik yapma.

Kızlar bir sorum var acil cevap verin lütfen. Meme ucu yarası için türkiyede hangi krem iyi tavsiyeniz nedir acaba, arkadaşım türkiyede cuma günü geliyor ona siperiş vericem.
Lasinoh var meshur ama tr sen alinacak ozel bir krem degil her yerde satiliyor.amazonda da var. ya da buyuk eczanelerden kendin alabilirsin hem tarihini de kontrol etmis olursun. Bebege zarari yok bazilari memnun kalmis bazilarinda hic ise yaramamis. Kremi surdukten sonra kapaklardan kullanirsan daha fazla etki ediyormus ben oyle yapmayi dusunuyorum. Krem surup gogus ucu kapagi kullanacam ki uclari kurumasin

Gaviscon diye bir ilaç var o iyi gelmişti bana. Doktor kullanabilirsin dedi. Bir de yüksek yastıkta yatmak.
Gaviscon double action diye bi şurup varmış. Sanırım ondan alacağım çok zor çünkü.
Ben 28. Haftadan beri öyleyim hiç acikmiyorum iştah yok .. güya oruç tutmuyorum ama bı sabah biraz kahvaltı gündüz öyle geciyo
Ayyy bende böyleyim. Annem yanıma geldi 10 günlüğüne. O oruç tutuyor ama ben tutmuyorum. Ama oruçlu gibi geziyorum ortalıkta. İştah sıfır oldu. Nazar mı ettim kendime. İştahım çok güzel diye diye .
Kızlar bir şey soracağım. Ben zaten vitamin, kalsiyum, demir hapı kullanıyorum ayrı ayrı
Bu kadar vitamini içcem ama sorun olmaz mı ya? Ebeye sordum karaciğerini yorabilir kan değerlerin yüksek çıkar dedi.
Bu ilaçtan ya da benzerinden kullanan oldu mu olduysa diğer vitaminlere devam ettiniz mi
Bu sana verilen fitil mi hap mi canim. İçerisinde sanırım bunun yararlı bakteri var. Gebeligimin ilk aylarinda Dr bana vermişti fitil olarak lakin bundan dolayı ama benzettim. . o zman sadece folik asit kullanıyordum.

Ben hamile kaldığımda senin şimdiki kilondan da fazlaydım. Şu an 85 civarlarındayım
Şu an bile bazen nefesim daralıyor, o yüzden çok da almamak lazım :KK43: evet son 3 olayı fenaymış iştahım bir arttı ki anlatamam
Akşam yemeğini yiyip ağzıma lokma koymazdım diğer sabaha kadar. Ama mesela artık şu saatlerde acayip acıkmaya başladım
Merhaba benimde iştahım açık hala diyetisyenin verdiğiyle hemen 1 kilo gitti ama tam da uyamıyorum. Canım bir şeyler istiyor, en azından kontrollü olucam artık.

Mide yanmalari başlayanlar oldu mu acaba? Benim 4-5 gündür çok fazla yanmam varm rennie cigneme tableti aliyorum ama hiç fayda etmedi. Dün gece yanan mide borumdan dolayı artık sonunda istifra ettim. Soğuk sütte işe yaramıyor. Çare bulan?
Rennie pek işe yaramıyor bende de gaviscon şurup dene en iyisi.

Sormayın kızlar tuhaf bir şekilde gündüz kahvaltıyı çok iştahlı yapıyorum akşam olunca da yarım tabak yemek bile şişiriyo beni anlamadım bu işi… mide yanmalarını asla saymıyorum bile o ne öyle ya boğazımda bir acı nefes almamıda engelliyo resmen gözümden yaş alıyo o an canımı veresim geliyo benim en zorlandığım dönem olucak gibi 3. Trimester altı buçuk ay ne kadar güzeldi yaaa yürüyüşlerim bile etkileniyo her zaman yürüdüğüm güzergahta 3 kere dinlenmezsem mahvediyo beni 😭😭😭
Artık iyi yönden düşünmeye çalış. Son aylarda kilo artışı çok oluyo ya önüne geçmiş olursun belki hem. Çok iştah da iyi değil valla :KK53: Biliyorum mide insanı mahvediyo ilk 3 ay 10 kiloya yakın vermiştim o ağrılardan ama geçcek öyle düşüne düşüne rahatlat kendini
Gaviscon double action diye bi şurup varmış. Sanırım ondan alacağım çok zor çünkü.

Ayyy bende böyleyim. Annem yanıma geldi 10 günlüğüne. O oruç tutuyor ama ben tutmuyorum. Ama oruçlu gibi geziyorum ortalıkta. İştah sıfır oldu. Nazar mı ettim kendime. İştahım çok güzel diye diye .

Bu sana verilen fitil mi hap mi canim. İçerisinde sanırım bunun yararlı bakteri var. Gebeligimin ilk aylarinda Dr bana vermişti fitil olarak lakin bundan dolayı ama benzettim. . o zman sadece folik asit kullanıyordum.
doktor fitil dedi yazarken ama üstünde tablet yazıyo diye tablet dedim. Kullanayım o zaman sıkıntı olmaz inşallah

Kızlar 28 haftalık hamileyim, bugün kontrolümüz vardı yüzünü görür müyüm diye düşünüyordum ama doğum pozisyonuna girmiş göstermedi 🥲 sizinkilerde durum nasıl? Renkli ultrasonda yüzünü gördünüz mü? Biz siyah beyazda görebiliyoruz sadece pozisyondan kaynaklı

Kızlar 28 haftalık hamileyim, bugün kontrolümüz vardı yüzünü görür müyüm diye düşünüyordum ama doğum pozisyonuna girmiş göstermedi 🥲 sizinkilerde durum nasıl? Renkli ultrasonda yüzünü gördünüz mü? Biz siyah beyazda görebiliyoruz sadece pozisyondan kaynaklı
Geçen hafta bende gittim 30 haftalıktık baş aşağı döndüğü için bizde göremedik haftaya tekrar gitcem bakalım değişmiş mi pozisyonu

Lasinoh var meshur ama tr sen alinacak ozel bir krem degil her yerde satiliyor.amazonda da var. ya da buyuk eczanelerden kendin alabilirsin hem tarihini de kontrol etmis olursun. Bebege zarari yok bazilari memnun kalmis bazilarinda hic ise yaramamis. Kremi surdukten sonra kapaklardan kullanirsan daha fazla etki ediyormus ben oyle yapmayi dusunuyorum. Krem surup gogus ucu kapagi kullanacam ki uclari kurumasin
Bende aynen senin gibi düşünüyorum. Kapakla beraber kullanacam inş işe yarar çünkü çok uzun sürüyor meem ucu yarası bebişi emzirmek işkence haline geliyor resmen.

Artık iyi yönden düşünmeye çalış. Son aylarda kilo artışı çok oluyo ya önüne geçmiş olursun belki hem. Çok iştah da iyi değil valla :KK53: Biliyorum mide insanı mahvediyo ilk 3 ay 10 kiloya yakın vermiştim o ağrılardan ama geçcek öyle düşüne düşüne rahatlat kendini

doktor fitil dedi yazarken ama üstünde tablet yazıyo diye tablet dedim. Kullanayım o zaman sıkıntı olmaz inşallah
Evet canım zaten toplamda 9 kilo almışım düne kadar 😂 12 yi geçmezsem süper 🥰🥰🥰

Bu vitamin değil. Probiyotik takviyesi. Vajinal florayı dengelemek için kullanılıyor. Oradaki iyi kötü bakteri dengesini sağlamak için

Kızlar benim iki gündür kasılmalarım çok oluyor biraz tedirginim sizde varmı kasılma, varsa ne kadar sürüyor doktora gitsemmi fikirlerinizi bekliyorum.

X