2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Annaaam ben aklıma geldikçe ayy süt gelcek mi diye sıkıyodum hayatta ellemem artık :KK53:

Eklentiler

• 0AF6AB00-69A4-41FF-A9B9-68254CAE7E41.jpeg
    0AF6AB00-69A4-41FF-A9B9-68254CAE7E41.jpeg
    84,7 KB · Görüntüleme: 67
Tekrar bakılsın altındaki neden bulunsun çünkü elde kaşıntı bunların bariz belirtisi kanda çıkar varsa ama neden çıkmadı düzenli takip gerekebilir tansiyon ise gün içinde düzenli dullukla ölçmek lazım bir sefer ölçmekle değil benimkini öyle yapıhorız tedbirli olmak için öyle tarif ettiler.
Sabaha randevu aldım tekrar gideceğim. Bu saat oldu kaşıntıdan uyuyamıyorum. Bakalım ne diyecek dr.

Öncelikle selam herkese yeni katıldım aranıza 30. Haftadayım Ankaradan yazıyorum ikinci hamileliğim 8 yaşında kızım var benim tek sıkıntım göğüsleriniz kaşınıyo mu ya benim bu hamileliğimde göğüslerim birden büyüdü ve acayip kaşıntı Kahverengi kısımları kuruluk oluyo egzama gibi pul pul dökülüyo yaglıyorıö kremliyorum geçiyor gibi oluyo tekrar başlıyo göğüs ucum hassaslaştı Varmı yaşayan

Sabaha randevu aldım tekrar gideceğim. Bu saat oldu kaşıntıdan uyuyamıyorum. Bakalım ne diyecek dr.
Aklıma gelmişken bepante nin. Kaşıntı için kortizon içermeyen kremi var ondan alın evde bulunsun böyle durumlarda lazım okur kortizonsuz krem bulmak zor eczanelerde bulabilirsiniz

Ben de heyecanlanırım o ortamda, normal hastane kontrollerinde bile çok heyecan yapıyorum 😅 boşuna belimden iğne yemiyeyim. Pazartesi kontrolde doğum konusu geçerse sorcam mutlaka, inşallah genel anesteziyle olurum amin 🥲
Sana soruyorlar, anestezi dr u senin fikrine gore hareket ediyor merak etme, Rabbim saglikla kucagimiza aldirsin hepimizin insallah
Slm canlar. Bişey soracam bu bir haftada sanki karnım iki katı büyüdü ağırlaştım sizinde öylemi. Şimdiden hantallaştım daha iki ay var napacam. Kilo olarak en son 5 kilo almıştım doktor kontrolünde evdeki tartıya göre hiç almamışım daha, haftaya kontrolüm var bakalım kaç kilo almışım. Sizde durumlar nasıl. 30 haftalık oldum bu arada
Benimde oyle merdiven cikarken dizlerimi iki yana bukerek çıkıyorum karnıma çarpıyor yoksa, ben çok kilo almamıştım ama bu ay boldum bilmiyorum, sabah kontrolüm var, bakacaz
Merhaba hanımlar;
3.tremesterdeyiz ve idrar yolları iltihabı için neler yapıyorsunuz?
Tabi su iciyorum da başka ne yapılmalı?
Kızılcık kaynatıp suyunu içmekgebelikte idrar yoları için iyi geliyormuş diye okumuştum, bi arastir
Öncelikle selam herkese yeni katıldım aranıza 30. Haftadayım Ankaradan yazıyorum ikinci hamileliğim 8 yaşında kızım var benim tek sıkıntım göğüsleriniz kaşınıyo mu ya benim bu hamileliğimde göğüslerim birden büyüdü ve acayip kaşıntı Kahverengi kısımları kuruluk oluyo egzama gibi pul pul dökülüyo yaglıyorıö kremliyorum geçiyor gibi oluyo tekrar başlıyo göğüs ucum hassaslaştı Varmı yaşayan
Benimde çok kaşınıyor ve büyüdü, süt oluşuyor normal

Anladım kuzucum gerçek uzunluk kaç acaba aslında mezureyle göbeğin en tepe noktasını ölçerek kensin de öğrenebilirsin eskiden öyle yaparmış türkiyedeki drlar teknolojinin gelişmediği dönemlerde
Sizin bahsettiğiniz bebeğin gelişimi ve gebelik haftasını hesaplamak için kullanılıyor. Rahim ağzı uzunluğu o şekilde ölçülmez🏵️😊

Kızlar sezeryan için gün alanlar kendi isteginizlemi sezeryana yoneldiniz herhangi bi durumdan doktor mu yonlendirdi ? Ve gün alanlar devlette minbunkadar erkenden gün verdiler
benim 2. gebeliğim ilk kızım normal doğum ama sancı sürem çok uzun sürdü ve doğumda çok sıkıntı yaşadım bu yğzden bunda riske atmak istemediği için doktorum sezeryan dedi ve bir tarih koyduk 38. hafta iç.in tarih verdi ancak 36 haftadan sonra nst ile karar veririz dedi ilk kızım 36+1 de normal doğum du ama bakalım bu kaçıncı haftada gelecek :) anestezi bende belden uyuşturmadan çok korkuyorum anestezi doktorları beldeni daha olumlu anlatıyor ama bende doğum korkumdan dolayı tansiyon yükseliyor bu yüzden riske atamayız genel anestezi dediler

zehra12 zehra12 ne güzel tatlıyla halletmişsiniz,sevindim.🥰Tüm eksikler için para da bulunacak ,alacağız da inşallah.Kendimizi boş yere üzüyoruz bazen.

Benim de göğüslerim son günler kaşınıyor,önceleri kaşıntı yoktu.Büyüme de var.

Günaydın kızlar. Şimdi doktordan çıktım
Çok şükür gelen su değilmiş, akıntıymış :KK53:
Fitil verdi bi tane onu kullanacakmışım. Böylece ilk kez alttan da muayene olmuş oldum acılı bi şey değilmiş çatal korkumu da yenmiş oldum böylece
27+6 , 1173 grammış kızım .
Ama doktorum yine 1 ay sonraya randevu verdi ben artık 2 haftada 1 verir diyodum :63:

He bir de suyum daha iyi olabilirmiş öyle demişti. Havuç suyunu sordum. Faydalı ama şeker için hem abartma dedi hem de A vitamini fazlası da sıkıntı olur dedi

Sana soruyorlar, anestezi dr u senin fikrine gore hareket ediyor merak etme, Rabbim saglikla kucagimiza aldirsin hepimizin insallah

Benimde oyle merdiven cikarken dizlerimi iki yana bukerek çıkıyorum karnıma çarpıyor yoksa, ben çok kilo almamıştım ama bu ay boldum bilmiyorum, sabah kontrolüm var, bakacaz

Kızılcık kaynatıp suyunu içmekgebelikte idrar yoları için iyi geliyormuş diye okumuştum, bi arastir

Benimde çok kaşınıyor ve büyüdü, süt oluşuyor normal
Hayırlı haberlerle gelirsin inş canım.

Fitil verdi bi tane onu kullanacakmışım. Böylece ilk kez alttan da muayene olmuş oldum acılı bi şey değilmiş çatal korkumu da yenmiş oldum böylece
Ama doktorum yine 1 ay sonraya randevu verdi ben artık 2 haftada 1 verir diyodum :63:
Hadi gözün aydın çok kafana takıyordun. Maşallah civcive rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Gözün aydın demistim bizimkiler akıntı ya da idrar kacirioruz farketmeden diye😁ben de bugun gittim benimkininin de suyu iyiymis 🧿

X