2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
27+5 te 1258 gr di

Bana tam doğumhane de sordular, nasıl anestezi yapalım diye ben biraz fazla heyecan yaptım dr um dediki genel yapalım panik olması çok heyecanlı, genel yaptılar ama soruyorlar yani nasıl olmal istedigini
maşallah makinalardanda çocuğun duruş şeklinden felanda değişiyor sanırım bu kilo olayı çünkü oglumda en son kontrole gittiğimde doktor gününde doğarsa 3 200 felan olur demişti 10 gün önce doğdu ve 3900 du

Kızlar 3-4 gündür bebek hareketleri sanki karnımın iç tarafına doğru oluyor ve önceden çok güçlü hissederdim şimdi daha hafif, güçsüz hissediyorum. Acaba bebeğin pozisyonu mu değişti ondan mı böyle yoksa bir sorun mu vardır? Bugun 26+0

Kramplar bende evvelinde vardır huzursuz bacak sendromu var bende tabi böyle olunca haliyle zaten kullandığım magnezyumu artırmıştı Dr ben onlara ek olarak epsom tuzu aldım her akşam sıcak suya 3 kaşık kadar atıp ayağımı koyuyorum gayet iyi geliyor destek olarak.baş ağrısıda yaşadım hatta bir arkadaşımızda yaşamıştı burada yazıştık gebelikten diyor dpktor…
Bende önceden nadiren olurdu kramp cok yorulunca ancak, epsom tuzunu alacagim bende deneyeyim agrisi dayanilacak gibi değil sen nerden almıştın ilk kez duyuyorum teşekkür ederim canim

Yaa doğru valla, o saflık bizimle beraber uçmuş gitmis, ben herşeye inanırdım, oğlum hayatta inanmıyor, değişik bisey söylediğimde anne sen biraz dinlen beynin yanmış senin, hiç olacak ismi şimdi bu deyip kızıyor bana😂. En güzeli yine duygusal noktasina parmak basmam, zehir gibiler ama sonuçta duyguları vicdanları var dimi
Oyy maşallah laflara bak kaç yaşında paşa

maşallah makinalardanda çocuğun duruş şeklinden felanda değişiyor sanırım bu kilo olayı çünkü oglumda en son kontrole gittiğimde doktor gününde doğarsa 3 200 felan olur demişti 10 gün önce doğdu ve 3900 du
Aynen ultrason tam ölçü yapmıyor, çok dediğinde az, az dediğinde çok çıkıyor.

27+5 te 1258 gr di

Bana tam doğumhane de sordular, nasıl anestezi yapalım diye ben biraz fazla heyecan yaptım dr um dediki genel yapalım panik olması çok heyecanlı, genel yaptılar ama soruyorlar yani nasıl olmal istedigini
Ay böyle olursa çok iyi
Dün hastaneye alt tarafı kan vermeye gittim. Valiziyle gelen bi çift gördüm doğuma muhtemelen.
Beni bir korku bir heyecan bastı anlatamam. Dedim şimdi böyleysem ben ne yaparım.
Bir de şu belden iğne olmak beni korkutuyo nedense bu konularda abartıyorum biraz paniğim.
Genel olsam çok iyi olur çok, doktorum inşallah tamam der. Adamcağız daha bırakın geneli sezaryen istediğimi bile bilmiyor :KK45:

Yok be abartmış doktorun gayet iyi değerin. Önlem amaçlı yasaklamıştır
Ama şöyle 3. Kanım yüksek çıktı
150 altı olması gerekirken 155 mi neydi
O yüzden şeker hastası değilsin ama diyerek bir sürü yasak saydı :63:
Yürüyüş verdi. Bir de 2 hafta sonra açlık tokluk ölçtürüp tekrar sonuçları atacakmışım

Daha doktorla doğum konusu hakkında hiç konuşmadık
Artık genel anestezi çok tercih edilmiyor diye biliyorum da o yüzden sordum. Eğer ihtimal varsa doktora ısrarcı olabilirim :))
Bize eğitimde spinal anestezi de olsa hasta çok panik yaparsa uyutuyorlar dedi. Anestezi de sağlığınız el veriyorsa sizin tercihiniz. Genel yada lokal olması

Ama şöyle 3. Kanım yüksek çıktı
150 altı olması gerekirken 155 mi neydi
O yüzden şeker hastası değilsin ama diyerek bir sürü yasak saydı :63:
Yürüyüş verdi. Bir de 2 hafta sonra açlık tokluk ölçtürüp tekrar sonuçları atacakmışım
Anladım canım. Ben yurt dışındayım burdaki yükseklik sınırı açlık 95 tokluk 140 önlem amaçlı yasaklamış. Yasaklar bazen delinir😁bazen kaçamak iyidir tabi abartmamak şartıyla benim doktorumun bana dediği senin doktorun çok katı yaw😂😂

Benimde magnezyum günde 6 tane 2 şerden toplan kaç mg bakmadım ama iyidir benimde gece ne tarafa dönersem o taraf yok çok ağrıyor bakalım ya katlanacağız olacak bugğn olmadı hatta şimdi yürüyüşten geldim iiyim şükür
Yürüyüş çok iyi geliyor ama servik kısalık olayından dolayı şu sıralar yürüyemiyorum. Gece son 3 ay nasıl geçecek diye düşündüm saat başı uyanıp dönüyorum

Anladım canım. Ben yurt dışındayım burdaki yükseklik sınırı açlık 95 tokluk 140 önlem amaçlı yasaklamış. Yasaklar bazen delinir😁bazen kaçamak iyidir tabi abartmamak şartıyla benim doktorumun bana dediği senin doktorun çok katı yaw😂😂
Sonuçlarım bu şekildeydi. Aslında öyle biri de değil ama topun ucundayım sanırım biraz dikkat etmesem şekere doğru koşucam :KK53:
Şimdilik çok uyduğum söylenemez zaten :))

Eklentiler

• DC4AACB2-117D-4C43-84E8-2EB5AEB1C8C4.jpeg
    DC4AACB2-117D-4C43-84E8-2EB5AEB1C8C4.jpeg
    41,2 KB · Görüntüleme: 29
hanımlar göğüs pompası alan var mı alan varsa hangi markayı tercih ettiniz ben lansinoh elektrikli olanı sipariş verdim ama yorumlarda emiş gücü yetersiz diyende var bilemedim manuel de alayım bir tane dedim ama hangisini alacağımı bilmiyorum daha önce kullanan annelerin tavsiyesine ihtiyacım var 😇

Bende önceden nadiren olurdu kramp cok yorulunca ancak, epsom tuzunu alacagim bende deneyeyim agrisi dayanilacak gibi değil sen nerden almıştın ilk kez duyuyorum teşekkür ederim canim
Tr deyken trendyoldan almıştım fiyatı çok uygun ama dikkat et yenilebilecek değil küvete yada ayakların için hem hamileler içinde güzel oku ama önceden yinede ben okudum kullanmaya devam ettim Almanya’ya gelinceye Amazon’dan istettim bayılıyorum resmen mucizem yani

X