2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de sırt çantası istiyorum. Ama tecrübeli anneler hafif kullanışlı bir sırt çantası alın illa bebek bakım çantasına gerek yok hatta decathlon un şu meşhur çantasını seviyorlarmış 😁 bebek bakım çantası büyük ve detaylı olduğu için günlük kullanımda yorucu olabiliyormuş.
Ben bir yere gitdiğim zaman yanımda çok şey götüren biriyim,o yüzden çocuk için de çok şey götüreceğimi düşünüyorum😃Bu bakımdan böyle detaylı çantalar cazip geliyor😃
Kızlar benim bebek 25+5 ultrasonda sorun görünmüyor
Ama çok mu tembel anlamadım
2 saatte 10 hareket sayılmalı deniyo ya benimki asla etmez o kadar
Gece yine tribe girdim kaç kere uyandırmaya çalıştım tüm gece ses yoktu sabah 2 kere vurdu o kadar
Neden anlamadım bi türlü
Ben oturduğum,ya da yemek yediyim zaman tekme atdığı,hareket etdiği oluyor,her gün de aynı sayda değil,bir gün çok,bir gün az.Her şey yolundadır inşallah,boşuna endişelenmeyin bence de.Günlerimiz yakın,o yüzden yazmak istedim.

Kızlar merhaba ramazan orucu tutucakmısınız ben çok kararsızım doktorada daha gitmedim
Ben tutmayacağım çalışıyorumda hem iş hem oruç iyice halsiz kalırım zaten artık dahada ağırlaşıyorum susuz da kalmamak gerekiyor oyüzden kendi adıma tutmamam gerektiğini düşünüyorum

Kızlar merhaba ramazan orucu tutucakmısınız ben çok kararsızım doktorada daha gitmedim
Ben tutmayı deneyeceğim. Cuma günü doktoruma sordum. Oruç tutan annelerle tutmayan annelerin bebekleri arasında fark olmuyor ama olan anneye oluyor dedi. Bi deneyeceğim iyi olursam devam edeceğim

Ben tutmayacağım şahsen uzun süre susuzluk ve açlık durumu var. Dini ve tıbbi açıdan görüşlerde genelde tercih annenin . Dinde tutmayabilirsin sonradan tutabilirsin diyor. Tıbbi bir kaç okuduğum yazıya göre tutulmaması daha iyi. Tabiki son tercih yine annenin.

Dr Banu Çiftçi’nin uygulamasında oruç tutmakla ilgili yazılanları ssledim hanımlar. İlgilenenler okuyabilir, indirip de bakabilirsiniz 😇

Eklentiler

• D48590B6-E528-4715-B431-608FD73505CC.png
    D48590B6-E528-4715-B431-608FD73505CC.png
    238 KB · Görüntüleme: 54
  • 33EB7441-0837-4E3C-ACFF-553AA541C4BA.png
    33EB7441-0837-4E3C-ACFF-553AA541C4BA.png
    245,5 KB · Görüntüleme: 57
Kızlar dün muayenem vardı. Oğulcuğum 1100 gr 35 cm olmuş. İlk defa ultrason sırasında uyudu da yüzünü net görebildik. Öncekilerde kıpırdanıp göstermiyordu🤭. Başı hala yukarıda olduğu için doğum şeklini diğer sefer konuşalım dedi doktorum. Sezaryenden korkuyorum. Umarım gerek kalmaz. Doktorum gereksiz yere sezaryen yapılmasına karşı. Doğum ücreti her ikisi için de 8 bin denildi. Epidural istersen artı 2 in. Biz de bu şekilde şimdilik

Kızlar dün muayenem vardı. Oğulcuğum 1100 gr 35 cm olmuş. İlk defa ultrason sırasında uyudu da yüzünü net görebildik. Öncekilerde kıpırdanıp göstermiyordu🤭. Başı hala yukarıda olduğu için doğum şeklini diğer sefer konuşalım dedi doktorum. Sezaryenden korkuyorum. Umarım gerek kalmaz. Doktorum gereksiz yere sezaryen yapılmasına karşı. Doğum ücreti her ikisi için de 8 bin denildi. Epidural istersen artı 2 in. Biz de bu şekilde şimdilik 🤗
Merhaba hangi hastaneye gidiyorsunuz ya ben istanbulda devlete gidiyorum oradaki doktorum özel levent hastanesinde de çalışıyor rutin muayenelere devlete gidip ücret ödemiyorum. Doğumu konuştum hangi hastanede olacak vs.fiyat bilgisi almak için ama daha tam konuşqmadık müsait olamadığından. Sizinki bana uygun geldi de, o yüzden merak edip sordum😊

Kızlar ramazan orucu gebeye farz değil.hatta şunu diyeyim islam dininde akla ikna bilme uymayan islama da uygun değildir.bu çok doğru bir sözsüz.. kaldı annenin uzun süren açlığının az çok etkisi bebeğe oluyor ilaveten hastalara yada müşküliyeti olana bile farz değil.. düşünün bir regliyken neden oruç farz değil sadece abdestsiz olduğumuz için mi tabiki hayır..kan azalmasının bilimde hormonal dengelenmenin bizim gözle göremediğimiz ama bedenimizin sağlığı açısından gerekli olan şeylerin olduğu bir dönemdir regli dönemi susuz kalmamak vücudun kanın dengede olması gerekli olan… ve dinimiz o kadar mükemmeldir ki bunu bile hesap eder bu nedenle Allahü Teala o dönemlerde de izinli görmüştür bizleri.. gebelik ise başlı başına bir mucizevi dönem dinimizi yaşarken körü körüne yaşamayalım bilerek yapalım.. bedene eziyet edilen şeyler günahtır gebeyken tuttuğun örün hem kendi bedenine hemde bebeğe bir nevi eziyet ama az ama çok sevaba girelim derken günaha girmeyelim.. bunlar kendi düşüncelerim ama sizlerle paylaşmak istedim.. bildiklerim dahlinde tabiki. Hepimizin kendi bedeni kendi bebeği kendi maneviyatı Rabbim hepinizin niyetini güzel bol sevaplı kabul eylesin o neylerde güzel eyler 🌸💙

Canım hamileye farz değil ki ramazan orucu yani sonra tutmak zorunda değilsin ayrıca zaten anne için uzun süre açlık sıkıntılı bir durum ama yinede sen bilirsin
Ben öyle olduğunu sanmıyorum bunun fetvasını iyice araştırmadan sonradan tutulmaz diyemem ilk çocuğumda yaz aylarıydı ramazan tutamadım ama şimdi tutabiliyorum çünkü bu üç aylarda on gün kadar tutmuşluğum oldu zorlanmadım o yüzden tutabildiğim kadar tutarım

Ben öyle olduğunu sanmıyorum bunun fetvasını iyice araştırmadan sonradan tutulmaz diyemem ilk çocuğumda yaz aylarıydı ramazan tutamadım ama şimdi tutabiliyorum çünkü bu üç aylarda on gün kadar tutmuşluğum oldu zorlanmadım o yüzden tutabildiğim kadar tutarım
Tut canım sana tutma diyemem. Ama bunun bedenen hissetmesende zararı var bebeğe dinimizde bu açıdan kolaylık sunuyor zaten demek istiyorum herkesin kendi büleceği bir şey sonuçta ama bunu bilipte söylemeden durmak istemedim tabi sen araştır yinede

Kızlar biberon aldınız mı hepsinden memnun olan da var olmayan da 🫤
Ben almadım emzirme eğitimi aldım oradaki hemşire dedi ki biberon almıyorsun gerek yok çünkü emzireceğine odaklan üstelik her yerde bulursun çok gerek olursa dedi ve bana mantıklı geldi birde normal biberon yada göğüs ucuna en yakın vs gibi tasvirlere hemşireler ve ebeler diyor ki sadece reklam beberonların hepsi meme reddi yapabilir çünkü çalıştırdığı kas farklı bunu fark eden bebeğin kolayına geleceği için memeyi reddedecektir diyorlar ilaveten eğer şartsa meme dışında sağılmış sütü vereceksen kaşın biberon öneriliyor hele ki yeni doğanda şiringa ve parmakla beslemek süt kadehi ile beslemek bunlar öneriliyor bir araştır instgramda çok emzirme hemşiresi var bunları yazan bir oku dilersen

X