2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Selam kızlar bebisler ne alemde, ben geçen pazartesi gittim kontrole 1250 gr olmuş kızım, 28 haftalik, gelişimi güzel dedi 29 haftalık görünüyor ultrasonda. 3 hafta sonra tekrar gidecem şekerime tekrar bakılacak ama ben çok diyet yapamıyorum ya vişne receline dayanamiyorum
Benim 25. Haftada 794 gram
25 den sonra çok hızlı büyüyolar galiba 🥰

Mamas papas Ocarro ya bakabilirsiniz. Kullananlar çok memnun o kadar bütçem olsa ben de bunu alırdım. Ebeannecim instagramda tanıtmıştı bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim Mamas palas ağır geldi biraz. Şöyle yaptık ilk 9-12 ay için Dooana aldık, gerçekten çok hafif ve pratik. Sonrası için İnglesina sketch kabin tipi aldık, o da aynı şekilde hafif ve pratik. Joker baby de mağaza indirimi ile 20 bin oldu.

Kızlar nasılsınız ben bayadır bakamadım buraya bebişler nasıl. Biz baya büyüdük galiba karnım kocaman oldu bi anda. 26+3 haftadayım artık tekmelerini eşimde hissetmeye başladı. Sabahları uyandırıyor bile sıpam. Özellikle sağ tarafıma yatınca baya tekmeliyor sol yanımı 🙈😂 çok ilginç bişey. Bu arada son kontrolümde göbeği 2 hafta önde cıkmıştı. 870 gramdı sanırım şişko olcak oğlum 3 nisanda kontrolum var kilosunu aşırı merak ediyorum. Şeker korkusu bastı beni takip ediyorum şuan değerler yolunda çok şükür bakalım kontrolde ne diyecek doktor. Sizler nasılsınız ?

Ben dijital temassız ateş ölçer aldım alın boyun vücut vs bakabiliriz. Hastanede de bunu kullanıyoruz. Koltuk altı alacaksanız koltuk bacak ağız alın vs yüksek ateş dereceleri farklı

Gebelikte parol kullanılıyor çok rahatsız ederse içilebilir. Sonuçta doktorunda özel hayatı var, çakılmadığı günler var, işe gidiyor hastalarla ilgileniyor vs. bütün hastaları her saat mesaj atsa çokta uygun olmaz müsait zamanda normal mesajlaşır gibi mesajlaşma beklemek pek mümkün değil.

Ben gecelik ve pijama aldım. Açıklık kontrol ederken gecelik iyi oluyor dediler alt üstte çıkarmak zor belki sezeryanda gerek kalmayabilir ama.
o zaman gecelikle durmuyorsun ki yani ben kendi geceligimle durmadım onlar kendileri verdi

Teşekkür ederim Mamas palas ağır geldi biraz. Şöyle yaptık ilk 9-12 ay için Dooana aldık, gerçekten çok hafif ve pratik. Sonrası için İnglesina sketch kabin tipi aldık, o da aynı şekilde hafif ve pratik. Joker baby de mağaza indirimi ile 20 bin oldu.
Sevindim bak hepsi daha uyguna hallolmuş. Bebek bu eksikler bitmiyor nerden kar edilirse o iyi sevindim senin adına

Kızlar nasılsınız ben bayadır bakamadım buraya bebişler nasıl. Biz baya büyüdük galiba karnım kocaman oldu bi anda. 26+3 haftadayım artık tekmelerini eşimde hissetmeye başladı. Sabahları uyandırıyor bile sıpam. Özellikle sağ tarafıma yatınca baya tekmeliyor sol yanımı 🙈😂 çok ilginç bişey. Bu arada son kontrolümde göbeği 2 hafta önde cıkmıştı. 870 gramdı sanırım şişko olcak oğlum 3 nisanda kontrolum var kilosunu aşırı merak ediyorum. Şeker korkusu bastı beni takip ediyorum şuan değerler yolunda çok şükür bakalım kontrolde ne diyecek doktor. Sizler nasılsınız ?
Bence kilosuniyi bazen yediklerimizden şişkinlik oluyor onlarında karınlarında endişe etme bence rahat ol. Mesela ben bugğn dayanamadım bulgurlu bir şey yedim yarın şişkinlik çıkabilir durdum durdum son gün doktordan önce hata yaptım şuan pişmanım ama napalım.🤷‍♀️ neyse artık.. benimde baya büyüdü sığınamıyorum

Merhaba ben de düğmeli alt üst pijama takımı almak istiyorum,amma bir yanım da yaz olucağı için gecelik daha iyi mi olur diye düşünmekteyim.Bir de beden olarak kaç beden almak daha iyi?Gebelikten önceki kendi bedenimiz olan lohusa takımı mı yoksa,bir kaç beden büyük bir pijama mı almak daha iyi?
Canım her pijama takımının bedeni farklı oluyor. ilk hamileliğimde lohusa takımı almıştım ama normalde pek kullanıp giyemedim tüllu vs olunca bunda da trendyoldan alt üst onu düğmeli pijama takımı aldım şuan 67 kiloyum 2 beden çok çok rahat oldu dogumdan sonrada gayet raht olabileceğini düşünüyorum kumaşı da %100pamuk viskon kumaş aşırı kaliteli ve güzel bir kumaşı vr tam yazlık tiril tiril istersen muslinlerde var onlardanda tercih edebilirsin ama haziran ayı sonuçta aşırı sıcak olacağını düşünmüyorum ama yinede sen bilirsin tabi ben ilkinde kullanmadığım için şimdi tercih etmedim. bu arada istersen pijama takımını atabilirim fikir olur

Nerde nasıl bişi birde nasıl kullanılıyor hemen anlat bakayım
AEDF2176-296A-4996-BD84-0B043A4F5D70.jpeg

Bunu kullanabiliyorsun mesela renklerine göre amnio sivksi mi normal sivi mi gösteriyor

Kızlar ben de kıyafet için alışveriş yapacağım ama kaç aylık alacağımı bilemiyorum ben iri bebek olarak doğmuşum bebeğim de bana benzerse yenidoğan kıyafetleri olmaz diye düşünüyorum doğuma ertelesem kıyafeti diyorum hemen her şey alınıp hallolur mu ki acaba
merhaba yenidoğan fazla almamani öneririm oğlum 3900 gram boyunda 52 cm doğmuştu ve yenidoganlari 1 ay ya giydi ya giymedi alt pijamaları zaten patikli olduğu için ilk giydirdigimizde bile beli aşağıya düşüyordu oynadıkça 🤭

Eki Görüntüle 3218660
Bunu kullanabiliyorsun mesela renklerine göre amnio sivksi mi normal sivi mi gösteriyor
Kullanımı nasıl onu bir anlat ben bilmem ki içinde kullanım klavuzu oluyor ama deneyimlenen yada bilen daha iyi anlatıyor birde yapabileceğim bir şey değilse almayım ama eğer yapabilirsem alırım durur önmeli bir malzeme

Kullanımı nasıl onu bir anlat ben bilmem ki içinde kullanım klavuzu oluyor ama deneyimlenen yada bilen daha iyi anlatıyor birde yapabileceğim bir şey değilse almayım ama eğer yapabilirsem alırım durur önmeli bir malzeme
Bir cubuk var cubugu fitil yapar gibi kullanip cikariyorsun hemen rengi beliriyor. Benim cok akintim var paniklememeknicin ebe tavsiye etti cok faydali:)

Bence kilosuniyi bazen yediklerimizden şişkinlik oluyor onlarında karınlarında endişe etme bence rahat ol. Mesela ben bugğn dayanamadım bulgurlu bir şey yedim yarın şişkinlik çıkabilir durdum durdum son gün doktordan önce hata yaptım şuan pişmanım ama napalım.🤷‍♀️ neyse artık.. benimde baya büyüdü sığınamıyorum
Doğru diyosun ya sordum aslında doktora doğurabilirim dimi normal hersey diye oda normal standartlarda dedi umarım herşeyde öyle gider. bence gitmeden yakarsın sende onu için rahat olsun. Sağlıklı yolunda gitsinde her şey gerisi çok önemli değil.

Maşallah kuzuya. Benim 26.Haftada 910 gr dı. Ayın 27 sinde gidecem bakalım gelişimi nasıl ilerlemiş. Bende şeker var insülin kullanıyorum onun için doktor gelişimi istediğimiz gibi ilerliyor dedi🥰🥰
Geçen ay 628 gr di, kızlar biraz narin oluyorlar galiba diyordum oğluma kıyasla yavas gidiyordu, 2 ayda tam 2 kati olmus kilosu bende sasirdim, ultrasonda 29 haftalik gosteriyor ama dr 27+5 olarak hesapladi. Seker bende de var ama insulin kullanmiyorum diyetle kontrol edelim dedi. 3 hafta sonra tekrar bakilacak sekerime insallah düşük cikar çokta dikkat edemiyorum
Benim 25. Haftada 794 gram
25 den sonra çok hızlı büyüyolar galiba 🥰
Ya galiba öyle geçen ay 628 gr di, 1 ayda tam iki katina cikmis, kuzuma maşallah deyim, bende şaşırdım Rabbim evlatlarımıza sağlık sıhhat versin
merhaba yenidoğan fazla almamani öneririm oğlum 3900 gram boyunda 52 cm doğmuştu ve yenidoganlari 1 ay ya giydi ya giymedi alt pijamaları zaten patikli olduğu için ilk giydirdigimizde bile beli aşağıya düşüyordu oynadıkça 🤭
Katılıyorum benim oğlumda 3850 gr doğdu, iç zibinlar 1 ay bile giyemedi, hele tulumlar hic olmadi dizleri bukuk durunca hic giydirmedim. 20 25 günlükken artık zor olunca citcitli bady ye geçmiştim, oglumdan kalma 1 tane iç zıbın buldum 1 tane daha alacam yeter değişikliğe, kıyafet çok zaten ufak tefek alacaklarım var sadece, tüketim çılgınlığı yapmama gerek yok, oğlan kız hepsi bebek sonuçta abisinin kıyafetlerini giysin dimi

Kızlar ben bu takımları aldım bu arada izmire gittim eşimin annenesine ziyaret için kemeraltı çarşısından aldım trendyoldada var bu modelin aynısı aralarında çok fiyat farkı yok hatta aynı nerdeyse sadece işte mağazadan aldığım için pazarlık yaptırtık tek takım 850 tlydi iki takımı 1500 e almış olduk

Eklentiler

• EF25B7FD-A607-4E93-A8B9-2031E201135B.jpeg
    EF25B7FD-A607-4E93-A8B9-2031E201135B.jpeg
    107,4 KB · Görüntüleme: 98
  • 89A9AC21-67EC-4D4F-A3FC-B0AC1014E512.jpeg
    89A9AC21-67EC-4D4F-A3FC-B0AC1014E512.jpeg
    118,9 KB · Görüntüleme: 96
X