2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar sonuçlarım çıktı ama hiç anlamadım.
Açlık şekerim 69 (bu normal sanırım)
Tokluk şekerim 165 (internete göre şeker hastası adayıyım 140 altı olması gerekirmiş ama referans değerini 74-200 yapmışlar yani tahlilde normal duruyor)
Şu an şeker hastası mıyım yoksa 50lik yeterli değil 100 lük mü yapılacak demek bu. Bir sitede de 140-200’arası şüpheli test tekrarlanır demiş çünkü
Doktora atana kadar size de danışmak istedim
Tokluk 140 üzeri belki 75 lik belkide 100 lük ister ama sonuç olarak diyetisyene yönlendirebilir kontrol altında tutabilmen için

Kızlar merhaba, yazılanları hep okuyorum ama pek dahil olmuyordum Allah muhabbetinizi arttırsın ☺️
Bugün 28+2 olduk dün akşam yemekten sonra çok kötü oldum ensemden bi naş ağrısı girdi birden bire boğazım acımaya başladı uzandım uyurum belki diye kaburgalarım ayrı sırtım belim ayrı ağrıdı sonra afedersiniz ishal kusma 🥴 gece ateşim 37.6ya çıktı ne olduğunu bile anlayamadım birden hala başım ağrıyor bugün 2de kontrolüm var bebeğim etkilenmemiştir inşallah 🥺
Geçmiş olsun mutlaka hekimine anlat ama bir daha olursa acile git ertesi gün Dr randevun olsa bile o an müdahale gereken bir şeyse geç kalmamalısın

Kızlar ben de kıyafet için alışveriş yapacağım ama kaç aylık alacağımı bilemiyorum ben iri bebek olarak doğmuşum bebeğim de bana benzerse yenidoğan kıyafetleri olmaz diye düşünüyorum doğuma ertelesem kıyafeti diyorum hemen her şey alınıp hallolur mu ki acaba
Sen yinede. Yenidoğan olarak bir. Hastane çıkışı al onun dışında 3-6-9 aya kadar değişik boylarda al tulumlarını doğumu bekleme zor olur

kızlar merhaba 24+4 um . 17. haftanın sonunda hissettim hareketleri son zamanlarda epey artık kuvvetlendi. dün sabahtan beri hareket var ama çok cansız tekmeliyi. eskiden canimi yakardı. cuma kontrolüm var ama tedirgin oldum bi problem var mıdır evham mu yapıyorum ki şu saat oldu yatakta dönüyorum uyku haram oldu uyur uyanık az uyudum kafam ona takik
Bana da geçen hafta (25) aynı his geldi, tedirgin oldum ilerleyen günlerde tekrar arttı. Beslenme çok etkiliyor sanki, bi şeyler yedikçe artıyor kuvveti ama her zaman aynı olmuyor. Bir de hareket alanı günden güne azaldığı için gerilip gerilip vuramiyordur belki 😅. Zamanla hissedilen hareketin şekli değişiyormuş zaten. Hareketi var sonuçta kaliteli beslenme ve suya devam inşallah bir sorun yoktur.

Kendimi takip edeceğim bir daha olursa,doktora söyleyeceğim.Benim diğer akıntılarım kokusuz.başından beri pogesteronkullandığım için gebelik akıntım öncekilerden farklı mı oluyor onu tam kestiremiyorum.İnşallah bir sorun yoktur,çünki kötüyü düşünmek istemiyorum
Canım ben de progestana başladım ve azda olsa su gibi akıntı geliyor ilaçtan diye düşünüyorum çünkü öncesinde yoktu. Kokusuz bir akıntı. Sen takip et yine doktoruna danışırsın

Keşke başta 50lik yaptırmasaydı doktorum. Çünkü hem fazla kiloluyum hem de ailede şeker hastası çok var. Direkt 100 lük yaptırsa iyiymiş
Kolum delik deşik oldu tekrar o süreç beni stres yaptı. Damarlarımı bulamıyolar falan öff.
Sağlık ocağındaki ebe 1 hafta sonra yaptır 100lüğü hemen yaptırma dedi doktorumdan cevap bekliyorum şimdi. Arası kaç gün olmalı acaba
Diğer yükleme yaptırdığınız da 3 kere kan alınıyor damar yolu açtırın sürekli kan aldırmazsınız ben öyle yaptım her saati geldiğinde damar yolundan aldılar kanı.
Kızlar 28.haftaya 8.5 kiloyla devam ediyorum sizin durumlar nasıl ?
28+1 6.5 kilo aldım
Kızlar ben de kıyafet için alışveriş yapacağım ama kaç aylık alacağımı bilemiyorum ben iri bebek olarak doğmuşum bebeğim de bana benzerse yenidoğan kıyafetleri olmaz diye düşünüyorum doğuma ertelesem kıyafeti diyorum hemen her şey alınıp hallolur mu ki acaba
Ben yenidoğan hastane çıkışı aldım. Yenidoğan 2 tane 3 lü takım aldım. Diğerlerini 3-6 ay aldım 🙈

kızlar merhaba 24+4 um . 17. haftanın sonunda hissettim hareketleri son zamanlarda epey artık kuvvetlendi. dün sabahtan beri hareket var ama çok cansız tekmeliyi. eskiden canimi yakardı. cuma kontrolüm var ama tedirgin oldum bi problem var mıdır evham mu yapıyorum ki şu saat oldu yatakta dönüyorum uyku haram oldu uyur uyanık az uyudum kafam ona takik
Burda aynı haftalarda sorun yaşayanlar oldu. Can sıkıcı bişey olduğunu düşünme birincisi büyüdü yeri daraldı. Sen dürtünce geri tepki veriyorsa genellikle sıkıntı olmuyor. İçin rahat etsin doktora kontrole git olmadı. Valla ben sakin duran çocuklara hastayım ikinci hamileliğim, ikinci kızım , horon tepiyor içerde ilkide aynıydı beni ne beklediğini biliyorum mesela doğum sonra :KK48: bırakın yaa çocuklarınız sakin olsun. Uykuyu seviyordur belki benim evdeki cadı gibi değildir gerçi karnımdaki de aynı uyumuyor :)

Tokluk 140 üzeri belki 75 lik belkide 100 lük ister ama sonuç olarak diyetisyene yönlendirebilir kontrol altında tutabilmen için
100 lük yapılacakmış haftaya aç karnına gel dedi..
Diyete razıyım bebeğe zarar gelmesin yeter ki insan korkuyor ister istemez :KK43:

Yenidoğan fazla almayın zaten bebeğiniz ufakta olsa yenidoğan kıyafeti çok az giydiriliyor yaa göbeği düşene kadar düştükten sonra büyümüş oluyorlar sanki :) Genelleme konuşuyorum. İlk kızım 3.600 gramdı en fazla 3 hafta giyebildi hastane çıkışı vs. Ben genelde 3-6 ay almıştım çok nadir 1-3 ay vardı.

Diğer yükleme yaptırdığınız da 3 kere kan alınıyor damar yolu açtırın sürekli kan aldırmazsınız ben öyle yaptım her saati geldiğinde damar yolundan aldılar kanı.

28+1 6.5 kilo aldım

Ben yenidoğan hastane çıkışı aldım. Yenidoğan 2 tane 3 lü takım aldım. Diğerlerini 3-6 ay aldım 🙈
Evet çok mantıklı. 50 likte bile kollarım delik deşik sağlık ocağında bulamadılar damarlarımı çok derinde diye.

100 lük yapılacakmış haftaya aç karnına gel dedi..
Diyete razıyım bebeğe zarar gelmesin yeter ki insan korkuyor ister istemez :KK43:
Ne hissettiğini biliyor çooook iyi anlıyorım ama panik yok çünkğ bende öyle düşündüm ve şimdi düzenli gidiyor ve çok normal düzenli ölçüyorum

Ne hissettiğini biliyor çooook iyi anlıyorım ama panik yok çünkğ bende öyle düşündüm ve şimdi düzenli gidiyor ve çok normal düzenli ölçüyorum
Bir de araştırınca kötü şeyler okudum sen de okumuşsundur onlar biraz canımı sıktı, erken doğum falan en korktuğum şey süreci biliyorum etrafımdan o yüzden.
Çok sevindim, inşallah benim de düzene girer bakalım 1 hafta beklemedeyim şimdilik salı günü yaptırcam 🙏🏼

X