2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ayyy korkutma beni yaa o derece yani diyorsun Allah sonumuzu hayır etsin o halde bakalım ne olacak ama iyi olsun başı sonu hep herzaman öyle diyelim hatta sende bu sefer bir değişiklik olsun hiç bir şey olmadan sorunsuz geçsin
Aminnnnnn aminnnnn inş canım. Valla bacı ben çok çekiyorum inş senin rahat geçer

Evet yaaa 😃 bu arada shein dan aşığım gecelik geldi gayet iyi saten gibi kumaşı ama uzun ve v yakalı 16 € bu işimi görür çok saol canım ya sayende iyi bir şey buldum
Çok sevindim sağlıkla kullan. Ne demek sende sagol canım. Erken gelmiş kargo süper valla

Bir cubuk var cubugu fitil yapar gibi kullanip cikariyorsun hemen rengi beliriyor. Benim cok akintim var paniklememeknicin ebe tavsiye etti cok faydali:)
Bir deneyeyim bakalım merak ettim alayım dursun lazım olursa kullanırım
Doğru diyosun ya sordum aslında doktora doğurabilirim dimi normal hersey diye oda normal standartlarda dedi umarım herşeyde öyle gider. bence gitmeden yakarsın sende onu için rahat olsun. Sağlıklı yolunda gitsinde her şey gerisi çok önemli değil.
Amin canım inşallah

Geçen ay 628 gr di, kızlar biraz narin oluyorlar galiba diyordum oğluma kıyasla yavas gidiyordu, 2 ayda tam 2 kati olmus kilosu bende sasirdim, ultrasonda 29 haftalik gosteriyor ama dr 27+5 olarak hesapladi. Seker bende de var ama insulin kullanmiyorum diyetle kontrol edelim dedi. 3 hafta sonra tekrar bakilacak sekerime insallah düşük cikar çokta dikkat edemiyorum

Ya galiba öyle geçen ay 628 gr di, 1 ayda tam iki katina cikmis, kuzuma maşallah deyim, bende şaşırdım Rabbim evlatlarımıza sağlık sıhhat versin

Katılıyorum benim oğlumda 3850 gr doğdu, iç zibinlar 1 ay bile giyemedi, hele tulumlar hic olmadi dizleri bukuk durunca hic giydirmedim. 20 25 günlükken artık zor olunca citcitli bady ye geçmiştim, oglumdan kalma 1 tane iç zıbın buldum 1 tane daha alacam yeter değişikliğe, kıyafet çok zaten ufak tefek alacaklarım var sadece, tüketim çılgınlığı yapmama gerek yok, oğlan kız hepsi bebek sonuçta abisinin kıyafetlerini giysin dimi
Evin içinde sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ben olsam kesinlikle kullanırdım evde.giydirin tabi.
Ya ben diğer iki çocuğumda hiç iç zıbın kullanmadım. Direk çıtçıtlı badi kullandım. Ne amacı var bu cotcitli badinın?

Kızlar bende lohusa 4 lü takım aldım lohusasepetinden güzel kaliteli geldi duruşunu beğendim internetten düşünen olursa modellerine bakabilir

Kızlar nasılsınız ben bayadır bakamadım buraya bebişler nasıl. Biz baya büyüdük galiba karnım kocaman oldu bi anda. 26+3 haftadayım artık tekmelerini eşimde hissetmeye başladı. Sabahları uyandırıyor bile sıpam. Özellikle sağ tarafıma yatınca baya tekmeliyor sol yanımı 🙈😂 çok ilginç bişey. Bu arada son kontrolümde göbeği 2 hafta önde cıkmıştı. 870 gramdı sanırım şişko olcak oğlum 3 nisanda kontrolum var kilosunu aşırı merak ediyorum. Şeker korkusu bastı beni takip ediyorum şuan değerler yolunda çok şükür bakalım kontrolde ne diyecek doktor. Sizler nasılsınız ?
Bende de son 1 haftada karnım çok büyüdü,tekme atdığında dışardan karnım titriyor,eşim de elini koyduğunda,dikkatli baktığında hiss ede biliyor🥰

Canım her pijama takımının bedeni farklı oluyor. ilk hamileliğimde lohusa takımı almıştım ama normalde pek kullanıp giyemedim tüllu vs olunca bunda da trendyoldan alt üst onu düğmeli pijama takımı aldım şuan 67 kiloyum 2 beden çok çok rahat oldu dogumdan sonrada gayet raht olabileceğini düşünüyorum kumaşı da %100pamuk viskon kumaş aşırı kaliteli ve güzel bir kumaşı vr tam yazlık tiril tiril istersen muslinlerde var onlardanda tercih edebilirsin ama haziran ayı sonuçta aşırı sıcak olacağını düşünmüyorum ama yinede sen bilirsin tabi ben ilkinde kullanmadığım için şimdi tercih etmedim. bu arada istersen pijama takımını atabilirim fikir olur
Hayırlı olsun,sağlıkla giyin canım.Evet resim atarsan çok iyi olur. 2 beden yazmışsın,2 beden büyük mü aldın?

Yenidoğan fazla almayın zaten bebeğiniz ufakta olsa yenidoğan kıyafeti çok az giydiriliyor yaa göbeği düşene kadar düştükten sonra büyümüş oluyorlar sanki :) Genelleme konuşuyorum. İlk kızım 3.600 gramdı en fazla 3 hafta giyebildi hastane çıkışı vs. Ben genelde 3-6 ay almıştım çok nadir 1-3 ay vardı.
ben 4.500 kilo doğmuşum bebek bana benzerse 3-6 ay ile başlarız herhalde :)

o zaman gecelikle durmuyorsun ki yani ben kendi geceligimle durmadım onlar kendileri verdi
Arkadaşlarımdan bir kaçı al vs deyince bende almışken takım aldı .
Kızlar ben bu takımları aldım bu arada izmire gittim eşimin annenesine ziyaret için kemeraltı çarşısından aldım trendyoldada var bu modelin aynısı aralarında çok fiyat farkı yok hatta aynı nerdeyse sadece işte mağazadan aldığım için pazarlık yaptırtık tek takım 850 tlydi iki takımı 1500 e almış olduk
Bende bu marka aldım bir benzerini lohusa sepetinde de var. Birde monamise sitesinde de var. Malını beğendim ütü gerektiriyor. S beden giyiyorum normalde m beden aldım tam oldu

Evin içinde sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ben olsam kesinlikle kullanırdım evde.giydirin tabi.
Ya ben diğer iki çocuğumda hiç iç zıbın kullanmadım. Direk çıtçıtlı badi kullandım. Ne amacı var bu cotcitli badinın?
Bebek teni hassas olduğu için citcitli şeylerin tenine değmesi çok önerilmiyor, iç zibinlar bağlamalı ince ve pamuklu oldugundan öneriliyor, ama yandan kapamalı badylerde var yeni doğanlar için onlarda güzele benziyor

ben 4.500 kilo doğmuşum bebek bana benzerse 3-6 ay ile başlarız herhalde :)
Öyle doğarsa okula yazdır direk :)) Ayy anacığım küçük doğur el kadar olan bebikler çok tatlı oluyor :)) Ablamda 4 kilonun üstünde doğurdu taşıması zor oluyor :)) Kuzeenimde 2600 felan doğurdu ufacık bişeydi gerçi hala ufacık bişey çanta gibi taşıyor her yere çocuğu , biz yeğenimi taşımak için tüm aile çıkıyorduk evden ahahah :)

Ben de bunu alcam bedeni gelsin diye bekliyorum :KK53:
Üstü yukarı kalkıyormuş emzirme için. Haziranda buralar çok sıcak oluyo o yüzden inceliği sorun olmaz diye düşündüm. Sezaryen olursam da geceliği öneriyorlar zaten nolur nolmaz pijama takımı da almıştım

Eklentiler

• C1D91323-390D-4149-B01E-33EA3FCABD58.jpeg
    C1D91323-390D-4149-B01E-33EA3FCABD58.jpeg
    44,8 KB · Görüntüleme: 73
  • 0727EB04-FAF7-4974-9442-DE9217A20906.jpeg
    0727EB04-FAF7-4974-9442-DE9217A20906.jpeg
    47,3 KB · Görüntüleme: 67
Az önce elma yerken bile 2 kere düşündüm. Bu şeker beni gerdi baya :KK51: Üzerine tarçın serptim. Bazı sitelerde faydalı denmiş ama bazı yerlerde de tarçın kasılma yapıp erken doğuma neden olur yazıyor
Ama azıcık serptim bir şey olmaz herhalde

Az önce elma yerken bile 2 kere düşündüm. Bu şeker beni gerdi baya :KK51: Üzerine tarçın serptim. Bazı sitelerde faydalı denmiş ama bazı yerlerde de tarçın kasılma yapıp erken doğuma neden olur yazıyor
Ama azıcık serptim bir şey olmaz herhalde
azıcıktan bir şey olmaz,ben de 1-2 defa yulaflı kahvaltıma eklemiştim

Kızlar Dr randevusundan çıktım rahim uzunluğum iyi şükür Ma oğlum kuduruyor resmen tepiniyor kalbi 200 üstüne çıkıyordu babası konuşunca çok şaştık hemşire çok şaşırdı kasılmalarımı söyledim ölçtü rahim iyi dedi şeker ölçütlerini verdik ben buna bakmıyorum bu diyetisyenin işi hiç bana göstermeyin dedi bizde tamam dedik bebek sağlıklı suyum iyi o nedenle bizde sallamadık kalanını bebeği çok göremedik çünkü diyetisyenin istediği ölçümleri yaptı ve geçti yüzü bize dönük değil dedi oysaki dönüyor yani ama para aldığı zaman bakıyor bu ücretsizdi ya ondan sanırım sallamadı neyse artık çekeceğiz

Kızlar Dr randevusundan çıktım rahim uzunluğum iyi şükür Ma oğlum kuduruyor resmen tepiniyor kalbi 200 üstüne çıkıyordu babası konuşunca çok şaştık hemşire çok şaşırdı kasılmalarımı söyledim ölçtü rahim iyi dedi şeker ölçütlerini verdik ben buna bakmıyorum bu diyetisyenin işi hiç bana göstermeyin dedi bizde tamam dedik bebek sağlıklı suyum iyi o nedenle bizde sallamadık kalanını bebeği çok göremedik çünkü diyetisyenin istediği ölçümleri yaptı ve geçti yüzü bize dönük değil dedi oysaki dönüyor yani ama para aldığı zaman bakıyor bu ücretsizdi ya ondan sanırım sallamadı neyse artık çekeceğiz
Maşallah 🧿 Rahim boyunuz kaç çıktı biliyor musunuz? Bir de vajinadan mı bakıldı?

X