2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bana da geçen hafta (25) aynı his geldi, tedirgin oldum ilerleyen günlerde tekrar arttı. Beslenme çok etkiliyor sanki, bi şeyler yedikçe artıyor kuvveti ama her zaman aynı olmuyor. Bir de hareket alanı günden güne azaldığı için gerilip gerilip vuramiyordur belki 😅. Zamanla hissedilen hareketin şekli değişiyormuş zaten. Hareketi var sonuçta kaliteli beslenme ve suya devam inşallah bir sorun yoktur.
insallah canım ya dün sabahtan beri tedirginligim nere vardı. kapalı kutu gibiyiz göremiyoruz ki içimizi. aslında 2. hamileliğin ama ilkinde böyle bisey yaşamadım bir de benim hep problemli geçti bu gebelik tedirginlik hep var işte. inşallah dediğin gibidir çok teşekkür ederim

Burda aynı haftalarda sorun yaşayanlar oldu. Can sıkıcı bişey olduğunu düşünme birincisi büyüdü yeri daraldı. Sen dürtünce geri tepki veriyorsa genellikle sıkıntı olmuyor. İçin rahat etsin doktora kontrole git olmadı. Valla ben sakin duran çocuklara hastayım ikinci hamileliğim, ikinci kızım , horon tepiyor içerde ilkide aynıydı beni ne beklediğini biliyorum mesela doğum sonra :KK48: bırakın yaa çocuklarınız sakin olsun. Uykuyu seviyordur belki benim evdeki cadı gibi değildir gerçi karnımdaki de aynı uyumuyor :)
işte dune kadar çok hareketliydi ben bir de hareketlerini erken hissettim 17. haftamdaydı. hiç böyle olmamisti

Akinti icin de benin de asiri akintilarim vardi tabii progesteronla daha da artti, almanyada olanlaa ph ölcer var her yerde satiliyor o cok pratik insani rahatlatiyor

Bir de araştırınca kötü şeyler okudum sen de okumuşsundur onlar biraz canımı sıktı, erken doğum falan en korktuğum şey süreci biliyorum etrafımdan o yüzden.
Çok sevindim, inşallah benim de düzene girer bakalım 1 hafta beklemedeyim şimdilik salı günü yaptırcam 🙏🏼
Bak bende okudum çok üzüldüm sonra diyetisyene gittik zaten sevk ediyorlar türkiyeden dahiliye ye sanırım gidiliyor bilmiyorım..bana şeker ölçmek için cihaz verdi dediği şekilde yiyip için hareket ediyorım ölçüyorum sürekli ideal sadece bir gğn bir kere yükseldi oda çok yediğimden o kadar onada dediki bir şey olmaz ondan rahat ol dedi bitti gitti yani senin anlayacağın. Ha ben doğuma kadar ölçeceğim. Çünkü öyle istiyorlar ihtiyat tedbirden. Eğer ki yükselme eğilimi olursa yada olsaydı insülin vereceklerdi ve bu şekilde kontrol altında tutulacaktı.. yani yine korkmayı gerektiren bir şey yokmuş.ama diyelim ki insülin de aldın ona rağmen düşmüyor işte ozaman erken doğum ve diğer etkileri düşün ama şimdi her yemekten sonra oturma kalk dolaş ii yap yürüme yap hiç bir şey oluyor çok güzle gidiyor

Bak bende okudum çok üzüldüm sonra diyetisyene gittik zaten sevk ediyorlar türkiyeden dahiliye ye sanırım gidiliyor bilmiyorım..bana şeker ölçmek için cihaz verdi dediği şekilde yiyip için hareket ediyorım ölçüyorum sürekli ideal sadece bir gğn bir kere yükseldi oda çok yediğimden o kadar onada dediki bir şey olmaz ondan rahat ol dedi bitti gitti yani senin anlayacağın. Ha ben doğuma kadar ölçeceğim. Çünkü öyle istiyorlar ihtiyat tedbirden. Eğer ki yükselme eğilimi olursa yada olsaydı insülin vereceklerdi ve bu şekilde kontrol altında tutulacaktı.. yani yine korkmayı gerektiren bir şey yokmuş.ama diyelim ki insülin de aldın ona rağmen düşmüyor işte ozaman erken doğum ve diğer etkileri düşün ama şimdi her yemekten sonra oturma kalk dolaş ii yap yürüme yap hiç bir şey oluyor çok güzle gidiyor
Çok teşekkür ederim çok tatlısınız içimi rahatlattınız 🙏🏼 burda da süreç aynıdır muhtemelen doktor dahiliyeye o da diyetisyene yollar diye düşünüyorum
Ben nerdeyse sıfır hareket yaşıyordum yürüyüşe başlayacağım şu 1 haftada faydası olur inşallah

Sevgili anneler bir şey soracağım. Kelle eti yenir mi (beyin filan degil) hamilelikte. Yoksa o da sakatat diye mi geçiyor.

Selam kızlar bebisler ne alemde, ben geçen pazartesi gittim kontrole 1250 gr olmuş kızım, 28 haftalik, gelişimi güzel dedi 29 haftalık görünüyor ultrasonda. 3 hafta sonra tekrar gidecem şekerime tekrar bakılacak ama ben çok diyet yapamıyorum ya vişne receline dayanamiyorum

Selam kızlar bebisler ne alemde, ben geçen pazartesi gittim kontrole 1250 gr olmuş kızım, 28 haftalik, gelişimi güzel dedi 29 haftalık görünüyor ultrasonda. 3 hafta sonra tekrar gidecem şekerime tekrar bakılacak ama ben çok diyet yapamıyorum ya vişne receline dayanamiyorum
Maşallah kuzuya. Benim 26.Haftada 910 gr dı. Ayın 27 sinde gidecem bakalım gelişimi nasıl ilerlemiş. Bende şeker var insülin kullanıyorum onun için doktor gelişimi istediğimiz gibi ilerliyor dedi🥰🥰

Çok teşekkür ederim çok tatlısınız içimi rahatlattınız 🙏🏼 burda da süreç aynıdır muhtemelen doktor dahiliyeye o da diyetisyene yollar diye düşünüyorum
Ben nerdeyse sıfır hareket yaşıyordum yürüyüşe başlayacağım şu 1 haftada faydası olur inşallah
Hadi bakalım olmaz olur mu çok iyi gelir emin ol

kız senin tecrüben yok ilk olacak, hele bir bilsen ağrısını değil dondurucuya oksijene koyup öyle kullanırdın poşeti😂😂😂denemekte fayda diyorum ben
Ayyy korkutma beni yaa o derece yani diyorsun Allah sonumuzu hayır etsin o halde bakalım ne olacak ama iyi olsun başı sonu hep herzaman öyle diyelim hatta sende bu sefer bir değişiklik olsun hiç bir şey olmadan sorunsuz geçsin

Maşallah kuzuya. Benim 26.Haftada 910 gr dı. Ayın 27 sinde gidecem bakalım gelişimi nasıl ilerlemiş. Bende şeker var insülin kullanıyorum onun için doktor gelişimi istediğimiz gibi ilerliyor dedi🥰🥰
Benimde yarın kontrol bakalım heyecanlıyım nedense kilosunu merak ediyorım kaç kilo oldu karnı falan normla mi nasıl diye

X