2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Baktım amazonu satışı yok maalesef. Silikon kullandım meme ucu olmadığı için ama yarayı iyileştirme gibi bir özelliği yok. Gümüş kapakları kullanacam inş o fayda verir
Silikon memeyi iyileştirmiyor,amma yara olunca onu takıp süt vermek oluyor yazmıştılar galiba,doğru mu peki?Krem yerine yarayı kurutacak bir şey sürmek lazım ki,tez iyileşsin benim anladığım o oldu.En iyi doğru süt vermek ki,hiç yara olmasın.Onla ilgili videolardan öğrenib doğru emzire bilir miyiz?

Alla canım bir aşı oldum kendi zorumla içinde tetanozda var diyip geçti Dr .İki ay öncesiydi bir ay önce işti bilmiyorım.. hastane randevusu ayarladım bakalım aile odası isteyeceğiz ama müsaitlerim kayıt alacaklar bizi bilmiyorım kafam karışıyor.yarın ebe kontrolüm var napacak bilmediğim için ondan da korkuyorum çünkü ilk kez olacak bilmediğim herşey korku bana yani.
Siİn doktora ben çok kızdım,nasıl da rahatlar.Hamile psikolojisinden hiç mi anlamıyorlar?Yurtdışında bir çok yerde böyleymiş,ben oralarda yaşayamam gibi geliyor,bizim ülkemiz sağlık açısından böyle şeylerde iyi,istediğin zaman doktora git,istediğini sor cevablasınlar.

Bu arada bizim sayfanın en çok konuşanını fark ettim 🙈 bir baktım ki beeen heran yazıyorum maşallah Allah çene vermiş mübarek sanırım bir bana vermiş bu denlisini 😅
En az yazışan grup bizimkisi bence. Yanılmıyorsam,bizden sonraki aylarda olan anneler bizim grupdan daha çok yazışmışlar.Oylamada 130-a yakın kişi oy atmış,amma yorum yazan 20 kişi zor olur.

Arkadaşlar merhaba, 27 Haftalık hamileyim ve bebek arabasına karar veremedik hala.
30-35 bini geçmediği sürece fiyat problemimiz yok, ama hafif, ergonomik, kolay katlanan, mümkünse çift yönlü, ekstra puseti de olan veya puset uyumlu araba önerileriniz varsa çok mutlu olurum.

Kızlar hepinize günaydın🤗 bebek şampuanı yağı ya da losyonu için ne almayı düşünüyorsunuz acaba ?
şampuan olarak baby me markası temiz içerik olduğundan onu almayı düşünüyorum.yağ almayı düşünmüyırum doğal yağlar kullanabilirim kantoron hindistan cevizi vs daha araştırmadım ama
Silikon memeyi iyileştirmiyor,amma yara olunca onu takıp süt vermek oluyor yazmıştılar galiba,doğru mu peki?Krem yerine yarayı kurutacak bir şey sürmek lazım ki,tez iyileşsin benim anladığım o oldu.En iyi doğru süt vermek ki,hiç yara olmasın.Onla ilgili videolardan öğrenib doğru emzire bilir miyiz?
arkadaşım ocak ayında doğum yaptı meme uçları yara oldu silikon uçla emzirdi hala da onla emziriyor normal ucu alamıyormuş bebeği çok denedi bıraktıramadı ebe 6 aylıkken falan normal uca alışır demiş. silikon uç ciddi kolaylık sağlıyor ama bebek bu sefer de ona alışıyor. yine de bence emzirememekten iyidir

Kızlar hepinize günaydın🤗 bebek şampuanı yağı ya da losyonu için ne almayı düşünüyorsunuz acaba ?
Gunaydinlar . Mustelaya bakıyorum ben set alayim dedim eczaneden 500-600 tl civarı. Internettw var yarı fiyatına ama onlara da güvenmedim gerçek mi değil mi diye. ( en azından ilk aylar için, sürekli alabileceğim fiyatlar değil)

Arkadaşlar merhaba, 27 Haftalık hamileyim ve bebek arabasına karar veremedik hala.
30-35 bini geçmediği sürece fiyat problemimiz yok, ama hafif, ergonomik, kolay katlanan, mümkünse çift yönlü, ekstra puseti de olan veya puset uyumlu araba önerileriniz varsa çok mutlu olurum.
ben kanz travel d.go diye bir şey aldım geçen ay e_b3bekte 2800 tl. Ama görünüşte boşken kullanması kolay rahat. Önemli olan bebekli nasıl olacak. Avm de dolaşırken bakıyordum bebek araba markalarına hiç öyle pahalı marka kullananlar yoktu. 10 bin altı ikinci çocuğu da cikarabileceginiz bir şey almanız benc3 daha mantıklı.

Kız onun lafıyla bırakma magnezyum bana baştan beri veriyor bak çok lazım demir ise anne bebek doğum ve sonrası için olan zamana kadar şart eksikliğinde tehlikeli d vitamini bağlayıcı bir vitamin olup bağışıklık kuvvetti için bile şart sen onu boşver geri başla ve bnce doktorunu değiştir vitaminlerin suçu yok doktorlar tuaf
Merhabalar Cuma günü sağlık ocağına gittim doktorumuz hastaymış. Bugün müsait olursam tekrar gideceğim. Benim belirli bir doktorum yok maales3f. Rand3vuyu nerede bulursam oraya gidiyorum gibi bir duruma düştüm.

Gunaydinlar . Mustelaya bakıyorum ben set alayim dedim eczaneden 500-600 tl civarı. Internettw var yarı fiyatına ama onlara da güvenmedim gerçek mi değil mi diye. ( en azından ilk aylar için, sürekli alabileceğim fiyatlar değil)
bende mustela düşünüyorum kararsız kaldım biraz

Dün 10 parca hastane çıkışı aldım yenidogan çok küçük dedi kayinvalidem . Pişman oldum acaba sığmaz mi ? Beşli set alacağım onu 3 aylık mı alayım? Ne dersiniz

Dün 10 parca hastane çıkışı aldım yenidogan çok küçük dedi kayinvalidem . Pişman oldum acaba sığmaz mi ? Beşli set alacağım onu 3 aylık mı alayım? Ne dersiniz
yenidoğanlar genelde küçük zaten sadece yenidoğan alıp stok yapmaya gerek yok bence çünkü bebekler hızlı büyüyor çoğu arkadaşım en fazla kırkına kadar giydirdik demişti bana ben oyüzden şuan sadece yeni doğan değil 3 aylıkta aldım

bebek magazasinda karsilastigim bir anne önermişti. Sebamed filan alma demişti. Hatta pişik içinde hametan al demişti. Umarım hediye gelir akrabalardan 🤣🤣
dalinde hala kullanan çok anne var ve memnunlar arkadaşlarımda dalin kullanıyor sabunundan deterjanına kadar ama cildi kuruttuğu ve alerjik olduğu için artık pek tavsiye etmiyor uzmanlar bilemedim valla biraz daha araştırmak istedim almadan önce bende

yenidoğanlar genelde küçük zaten sadece yenidoğan alıp stok yapmaya gerek yok bence çünkü bebekler hızlı büyüyor çoğu arkadaşım en fazla kırkına kadar giydirdik demişti bana ben oyüzden şuan sadece yeni doğan değil 3 aylıkta aldım
Teşekkür ederim . Aslında ben daha iki üç zibindan farklı bir şey almadım. O da karışık aldım. Ama hastaneye goturecegimi bir an önce alayim dedim.

Teşekkür ederim . Aslında ben daha iki üç zibindan farklı bir şey almadım. O da karışık aldım. Ama hastaneye goturecegimi bir an önce alayim dedim.
hastane için yenidoğan alabilirsin insanın gözüne bakınca çok küçük geliyor buna ne sığcak diyosun ama gerçekten sığıyor minnoşlar çok iri bebekler hariç tabi onların durumu farklı

dalinde hala kullanan çok anne var ve memnunlar arkadaşlarımda dalin kullanıyor sabunundan deterjanına kadar ama cildi kuruttuğu ve alerjik olduğu için artık pek tavsiye etmiyor uzmanlar bilemedim valla biraz daha araştırmak istedim almadan önce
Evet benim de kafam karışık. Ama arastirinca daha da karışıyor. O yüzden tavsiye üzerine almak istiyorum. Dediğim gibi o gün karşılaştığım anne içeriklerini filan da gösterdi.

Screenshot_20230313-111611.png
Screenshot_20230313-111351.png
beşik bunu aldık biz ... Hastane içinde bu takımı aldım ..

X