2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
31.08.2022 olmasın sat ultrasona göre bak bebek önde gidebiliyor ya da erken döllenme olmuş olabilir
Canım benim de 5 gün büyük çıktı ama cihaz olcumlerinden olabiliyormuş.dr 2 gün büyük olarak dusunebiliriz dedi.Eşim de diyor bana benziyor demek ki 😂 kendisi 1.90 olunca bebe de buyuk olabilir🤪 9 haftaliktan başladık biz benzetmeye.

Kızlar Allah yardımcınız olsun bend ekizima hamileyken neler çekmiştim 5 ay kan kusar mi bir insan gerçekten ben 5 ay 1 bardak dolusu kan kustugumu bilirim rabbim yasatmasin kimseye merak etmeyin kesiliyo birden bire bu hamileliğimde bir başka sancılı geçiyor midem ara ara bilmiyor kusmamak için direniyorum çünkü beni bayiltacak kadar kötü ediyor ama çok şükür bu hamileliğim kizimdaki gibi değil tek sorun sancı bugün kan sonuçlarını almaya gidicem ikili test için birşey demedi doktor bakalım bir daha ne zaman çağırır🤗
Canım inşallah güzel sonuçlar alırsın

Sizinle aynı haftalarda aynı sorunları yaşadım. Rahimde sarkma oluştuğunu söyledi doktor. İlk gebeliginiz mi?
Evet ilk gebeliğim benim durumum kabızlıktan olmuş burdan da söylemiş olayım. Çünkü wcye çıkınca düzeldi. Böyle bir sorun yaşayan varsa kabızlık da vajinada daralma yapıp ileri gitmesini önlüyor fitilin . Dışkı orda biriktiği için vajinaya doğru baskı yapıp daraltıyor. Bende bu şekilde oldu☺️ yazdığınız için de teşekkür ederim 🌸

Selam kızlar bu aralar sabahları çok acıkmjş şekilde uyanıyorum aç kalınca bi de çok yiyince midem bulanıyor ama çıkarmıyorum sadece bulantı benim gibi olan var mı kansızlığım var ve troitlerim yüksek çıkmıştı bunlarla alakası var mıdır

Valla sana şu kadar diyim salatalık ayva bu ikisi hariç her şey düşün resmen aç kaldım Allah yardımcımız olsun yeni yeni umut veriyor.yeni yeni biraz bir şey yeniliyor su içiliyor
Bu bulantı yüzünden prilam denediniz mi arkadaşlar siz? Ben doktoruma sorarak başladım maşallah çok işe yaradı bende.

Selam kızlar bu aralar sabahları çok acıkmjş şekilde uyanıyorum aç kalınca bi de çok yiyince midem bulanıyor ama çıkarmıyorum sadece bulantı benim gibi olan var mı kansızlığım var ve troitlerim yüksek çıkmıştı bunlarla alakası var mıdır
Aynı durumu yaşadım haftalarca yaklaşık 5 haftadan itibaren 9 buçukken bulantı pik yaptı ve kusunca doktora yazdım. Acilde serum taktı ve prilam ilaca başlattı hamdolsun o zamandan beri çok iyi geldi bana🤲🏻 denemediyseniz doktora danışın isterseniz🌸

Bu bulantı yüzünden prilam denediniz mi arkadaşlar siz? Ben doktoruma sorarak başladım maşallah çok işe yaradı bende.
Ben tr de değilim burada başka bir ilaç var evet denedim ona rağmen neler çektim neler banamısın demedi.ben bitti demeden bitmez diyor resmen 🥰 anladım ki bu 14-16 haftaya kadar çekilecek öyle yada böyle

Ben tr de değilim burada başka bir ilaç var evet denedim ona rağmen neler çektim neler banamısın demedi.ben bitti demeden bitmez diyor resmen 🥰 anladım ki bu 14-16 haftaya kadar çekilecek öyle yada böyle
Yaa anladım Allah yardımcınız olsun 🤲🏻 inşallah bir an önce geçer bu bulantılar

Aynı durumu yaşadım haftalarca yaklaşık 5 haftadan itibaren 9 buçukken bulantı pik yaptı ve kusunca doktora yazdım. Acilde serum taktı ve prilam ilaca başlattı hamdolsun o zamandan beri çok iyi geldi bana🤲🏻 denemediyseniz doktora danışın isterseniz🌸
Gittiğimde soracam en son 6 haftalıkken gittim randevu çıkmasını bekliyorum

Kızlar progestan kullanın veya kullanmayın, genitalden herhangi bir akıntınız varsa veya suyunuz geliyorsa veya kanamanız varsa sakın ped takmayın. O pedlerin dışı plastik oluyor, o plastikler yüzünden genital bölge hava almıyor. Aynı şekilde polyester içerikli alt giyimi de bırakın. Pamuklu iç çamaşırı ve pamuklu alt pantolon veya eşofman giyin. Akarsa aksın. Değiştirirsiniz üstünüzü. Çok zorda kalıyorsanız iş yerinde falan, Gerçek temiz pamuk koyun veya yüzde yüz pamuk bir bez. Bebeğin sağlıklı gelişimi için genital gölgenizin hava alması lazım. Pedlerle hava almasını engelliyorsunuz, zaten uzun süre bu pedlerden kullananlarda mikrop ürediği için idrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıklar, rahimde kist oluşması gibi şeyler oluyor. Ben mühendisim, başka bir mühendis arkadaşım 5 yıl kadar önce beni market pedlerinden kurtardı. Onun önerdiği Airiz diye bir pede başladım. Doğumdan sonra da onu kullanacağım.

Gittiğimde soracam en son 6 haftalıkken gittim randevu çıkmasını bekliyorum
Bacım sağlık ocağına git yazdır prilam dr ilacını. Reçeteye hastalık olarak gebelik yazdır, yoksa sgk ödemiyor, o zaman da 155 tl ilaç. SGK öderse 43 tlye alıyorum. Sağlık ocağındaki doktora günde 3 adet içeceğim de, o zaman 10 gün sonra tekrar reçete ettirme hakkın oluyor. Günde 2 adet derse 2 hafta reçete ettiremiyosun ve ilaç bitiyor 😭 Akşam yatarken 2 tane yut. Çekme boş yere bulantı ve kusma. Benim ablam doçent kadın doğum doktoru, onun önerisiyle başladım ben.

kızlar selam temmuz ayında evlendim eylül ayında hamile kaldım 9. haftama girdim eşim sabah 630 da evden çıkar aksam 9 da eve gelir her gün aksam 10 da yatar 2 haftadır da yatakları ayırdınkendisini hiç görmüyorum hafta sonları da dahil bu evlilik nasıl sürecek bu bebeğe yazık mı olacak bilmiyorum tek basıma büyütebilir miyim
Tamam da bunun sebebi nedir arkadaşım? Yatakları eşin mi ayırdı sen mi? Tamam insan yorgun olur ama eşine vakit ayırmamak da ne bileyim çoo saçma. Üstelik hamilesin. Bu şekilde evliliğinin süreceğini sanmıyorum üstelik daha 6 oy olacak nerdeyse bunun illaki bir sebebi vardıt konişmayı denedin mi?

kızlar 12+6 haftalığız ama su içsem çıkartıyorum 9. haftadan beri günde 3 adet prilam kullanıyorum ama malesef değişiklik yok önerebileceğiniz bir şey var mı 7 kilo zayıfladım doktor kilo kaybı risk oluşturur yemeye çalış diyor ama olmuyor yemek için sofraya oturuyorum 2 kaşık yiyorsam koşa koşa lavaboya kalkıyorum

Tamam da bunun sebebi nedir arkadaşım? Yatakları eşin mi ayırdı sen mi? Tamam insan yorgun olur ama eşine vakit ayırmamak da ne bileyim çoo saçma. Üstelik hamilesin. Bu şekilde evliliğinin süreceğini sanmıyorum üstelik daha 6 oy olacak nerdeyse bunun illaki bir sebebi vardıt konişmayı denedin mi?
canım ailesi sabah aksam annesine gidiyor abisini işe bırakıp getiriyor işten 7 de çıkar 730 da annesinde olur annesinden 8 de çıkar sabahları da 630 da evden çıkar annesine gider çay içer ordan işe gider annesine de söyledim biz birlikte size gelelim belirli günlerde dedim tatlı tatlı da konustum kavga da ettim nafile hiçbir işe yaramadı bu arada evimiz ve işyeri 15 dakika mesafede ama uzakta olan annesine gidip geldiği için gelmesi 9 u buluyor kendisi yatağı ayırdı koltukta yatıyor daha rahat uyuduğunu söyledi kendisiyle iletişimimiz 0. ailemle paylaştım kendisi ile ayrılmaya karar verdim çocuğu tutucam yaşım 39 mahkeme izin verdiği günlerde gelsin görsün annesiyle doyamamışlar demek ki o da annesiyle yaşasın en azından ben de bu kadar yanlızlık yaşamam kendi yoluma bakarım bu arada evlendik ailesi bir küçük altın bile takmadı annesi de dahil kaldı ki çok varlıklı insanlarız iki taraf da

Son düzenleme:
canım ailesi sabah aksam annesine gidiyor abisini işe bırakıp getiriyor işten 7 de çıkar 730 da annesinde olur annesinden 8 de çıkar sabahları da 630 da evden çıkar annesine gider çay içer ordan işe gider annesine de söyledim biz birlikte size gelelim belirli günlerde dedim tatlı tatlı da konustum kavga da ettim nafile hiçbir işe yaramadı bu arada evimiz ve işyeri 15 dakika mesafede ama uzakta olan annesine gidip geldiği için gelmesi 9 u buluyor kendisi yatağı ayırdı koltukta yatıyor daha rahat uyuduğunu söyledi kendisiyle iletişimimiz 0. ailemle paylaştım kendisi ile ayrılmaya karar verdim çocuğu tutucam yaşım 39 mahkeme izin verdiği günlerde gelsin görsün annesiyle doyamamışlar demek ki o da annesiyle yaşasın en azından ben de bu kadar yanlızlık yaşamam kendi yoluma bakarım bu arada evlendik ailesi bir küçük altın bile takmadı annesi de dahil kaldı ki çok varlıklı insanlarız iki taraf da
Bazı insanlar evliliği kaldıramıyor. Anlattığınız ortamda sağlıklı çocuk büyümez zaten. Çocuk olduğunda çocuğu da çekiştirecekler. En iyisini siz bilirsiniz ama iletişim kuramıyorsanız baştan bitirmek en iyisi.

Normalde yorum yapacak konumda değiliz ama burada paylaştığin için söylüyorum ki sana, madem ailesi ile ilgili o ladar konuştum işe rayaramdı diyorsun o halde boşan. Daha 6 aylık evlilikte ailesiyle iç içe üstelik seni yok sayarak üstelik onun çocuğunu taşıyorsun ayrılmak en sağlıklısı fikrimce. Çok saşırdım üstelik daha yeni evlisiniz. Bu kadarı bemce fazla. Onun yüzünden yalnızlık çekmene gerek yok. Fikrimce tabii ki. Ama karar senin.

zehra12 zehra12 ben de progesteronlu fitil kullanıyorum,adı utrojestan.Ben peçete kullanıyorum,peçete sabah kalkdığımda bazen ıslak oluyor.Ben onun fitil geri aktığı için öyle olduğunu sanıyorum.Benim barmaklarım da küçük,çok da ileri itemiyorum.

X