2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Progestan kullanan hanımlar bir sorum var. Şöyle anlatayım. Saat en geç 11 de progestani yatarken koyuyorum. Gece 3-5 arası avuç icinin yarısı kadar iccamasirim ıslanıyor. Yani bildigimiz su geliyor. Ardından ayağa kalkarsam ilaç gelmeye başlıyor beyaz-sari renkte. Ama gelen bu su beni korkutuyor. Normalde hiç böyle bı su gelmesi yok. Yani gun içerisinde su yok. Progestan sizde de böyle yapıyor mu?

çok geçmiş olsun öyle haklısın ki benim eniştem senelerdir şeker hastası dediğin gibi bizim şikayetler 9 ayda biter ama onlar bir ömür bu hastalıkla mücadele ediyorlar.. rabbim yardımcın olsun kolaylaştırsın inşallah 🫶♥️
Amin canım çok teşekkür ederim 🥰💕

Evet 1 hafta önden gidiyor ilginç olanı da betam 4 hafta 4 günlükken 23 bindi bu kadar yüksek olması ve bebeğimin önden gitmesi işkillendirdi beni açıkçası o_O
Merhaba benim de sizinle aynı. İlk doktor kontrolüne gittiğimde 5 haftalıkken kese görünmüştü beta 23.000 çıkmıştı. Hatta kan sonucu çıkınca doktor beta çok yüksek hemen gel diye çağırmıştı. Gittiğimde bebeği görüp molar gebelikten şüphelenmiştim ama normal gibi görünüyor haftada bir gel kontrol edelim demişti. Sonraki gittiğimde ultrasonda normal merak etme sık sık kontrol etmek yeterli demişti. Sonra ben tabi epey telaş yapıp 2 doktora daha göründüm onlar da normal dedi. Ama beta hcg hep çok yüksek seyretti doktorlar ilk haftalardan sonra gerek yok bakmaya dese de ben düzen laboratuvarında yaptırdım testleri 120.000 ve 330.000 civarı çıkmıştı. Haftasına göre sınır değerlerinin çok üzerindeydi. En son ikili test için bakılan beta hcg 220.000 çıkmış yine yüksek ama papp-a değerim de yüksek çıkmıştı o yüzden riskim düşük geldi. Çok sayılara takılmamak gerek sanırım ikiliden sonra biraz rahatladım, sizin de sonuçlarınız çok güzel gelir inşallah. Bu arada gebelik haftam da sizin gibi 1 hafta 1 gün ileriden gidiyor. Doktorlar onda da sorun olmadığını söylüyor.

Evet magnezyum zaten gebelikte çok önemli kalsiyum kadar
Haklısın bu yüzden günde iki maden suyu içiyordum ama yetmiyormuş demek ki
İlk aydan itibaren günde 6 tane magnezyum içiyorum doktorum verdi
Bana 1 dedi ama çok ağrım oluyor daha önce ameliyat geçirdiğim için midir nedir anlamadım yarın randevum var bakalım ne çıkacak belki benimkinin dozunu da yükseltir

Haklısın bu yüzden günde iki maden suyu içiyordum ama yetmiyormuş demek ki

Bana 1 dedi ama çok ağrım oluyor daha önce ameliyat geçirdiğim için midir nedir anlamadım yarın randevum var bakalım ne çıkacak belki benimkinin dozunu da yükseltir
Ben zaten gebe kalma serüvenimde kullanıyordum çok önemliymiş doktoruma söylemiştim oda bana dedi ki bir süre sonra hangi magnezyum dedim işte X marka (almanyada olduğum için adlarını unuttum birde Almanca o nedenle yazmıyorum ) oda dedi ki ben değiştireceğim şimdi y marka yazacağım eczaneden al bunu 3 sabah 3 akşam iç.. düşün ki bence huzursuz bacak sendromu var ben magnezyum kullanmalıyım düzenli ztn bebekle yetmiyor muz yiyorumm soda içiyorum ama bazen bu kadar olmasına rağmen ağrıya bakınca ihtiyaç oluyor o nedenle dpktor mg göre vermiştir dozunu ayarlamıştır siz o dozdan şaşmayın ama dediğim gibi vücutta çok şey eksiliyor bu minikler emiyor resmen hepsini

kızlar selam temmuz ayında evlendim eylül ayında hamile kaldım 9. haftama girdim eşim sabah 630 da evden çıkar aksam 9 da eve gelir her gün aksam 10 da yatar 2 haftadır da yatakları ayırdınkendisini hiç görmüyorum hafta sonları da dahil bu evlilik nasıl sürecek bu bebeğe yazık mı olacak bilmiyorum tek basıma büyütebilir miyim

Merhaba benim de sizinle aynı. İlk doktor kontrolüne gittiğimde 5 haftalıkken kese görünmüştü beta 23.000 çıkmıştı. Hatta kan sonucu çıkınca doktor beta çok yüksek hemen gel diye çağırmıştı. Gittiğimde bebeği görüp molar gebelikten şüphelenmiştim ama normal gibi görünüyor haftada bir gel kontrol edelim demişti. Sonraki gittiğimde ultrasonda normal merak etme sık sık kontrol etmek yeterli demişti. Sonra ben tabi epey telaş yapıp 2 doktora daha göründüm onlar da normal dedi. Ama beta hcg hep çok yüksek seyretti doktorlar ilk haftalardan sonra gerek yok bakmaya dese de ben düzen laboratuvarında yaptırdım testleri 120.000 ve 330.000 civarı çıkmıştı. Haftasına göre sınır değerlerinin çok üzerindeydi. En son ikili test için bakılan beta hcg 220.000 çıkmış yine yüksek ama papp-a değerim de yüksek çıkmıştı o yüzden riskim düşük geldi. Çok sayılara takılmamak gerek sanırım ikiliden sonra biraz rahatladım, sizin de sonuçlarınız çok güzel gelir inşallah. Bu arada gebelik haftam da sizin gibi 1 hafta 1 gün ileriden gidiyor. Doktorlar onda da sorun olmadığını söylüyor.
Peki bebeğin durumu nasıl hareketleri nasıl ben şu an 13 haftalık oldum damar seğirmesi dışında pek hissetmiyorum ama ultrasonda çok hareketliydi elleri ayakları tamdı 10 haftalık ve küçük olduğu için parmaklarını sayamadı doktorum ama baya hareketliydi maşaÂllah.Uzuvları tam ve hareketi iyiyse ben sıkıntı hiç etmedim ama 5 haftadan sonra mide bulantısından 5 kilo verdiğim için hani bu kadar gelişmesi korktuttu beni ama doktorum meyve yemen bile etkiler demişti ama işte anne yüreği daha öncede bir ikiz düşüğüm birde 6 aylık kaybım olunca yüreğim ağzımda atıyor.Kime sorsam ilerde olması sorun değil geride olmasın diyor doktorumda boyu uzun bir bebek diyor ama içimdeki o kötü düşünce peşimi bırakmıyor.ikili üçlü test yaptırmicam çünkü kızımda yaptırdım sonuçlar yanlış geldi hamileliğim berbat geçti ama kızım doğdu sağlıklı her uzvu tamdı.nöral tüp dediler boynu omurilikleri beli kapalı kafası herşeyi normal insanlarınki gibiydi hatta bana çok benzetiyor herkes.:KK16:

Merhabalar tekrardan :)
Benim 3 gündür şiddetli kusmam ve bulantım vardı. Dün kusmadan sonra avuç içi kadar kırmızı kanamam oldu neye uğradığımı şaşırdım. Ağrım yok ama kanamam oldu. Sonra durdu ben acile gittim. Kanama alanı var dedi doktor 3 cm. Bu kanamayı yaşabilirsin vücudun atması gerekiyor çünkü dedi, ama kanama durmazsa bebeğe o zaman zarar verir dedi. Progestan fitil verdi. Bebeğin gayet iyi 10 haftalık kalp atımı da var dedi. Fakat sen ikili tarama yaptırırsan bu kanama alanında dolayı yanlış çıkabilir testin sana önerim NIPT testi yaptırman dedi. Araştırdım maliyeti yüksek bi test, doğruluğu da yüksek diyorlar. Ama emin olamadım, 12. Haftayı beklemene gerek yok şimdide yaptırabilirsin dedi. Aranızda yaptıran var mı ? Kanama alanım yoktu şimdiye kadar bende şaşırdım

Son düzenleme:
Ben zaten gebe kalma serüvenimde kullanıyordum çok önemliymiş doktoruma söylemiştim oda bana dedi ki bir süre sonra hangi magnezyum dedim işte X marka (almanyada olduğum için adlarını unuttum birde Almanca o nedenle yazmıyorum ) oda dedi ki ben değiştireceğim şimdi y marka yazacağım eczaneden al bunu 3 sabah 3 akşam iç.. düşün ki bence huzursuz bacak sendromu var ben magnezyum kullanmalıyım düzenli ztn bebekle yetmiyor muz yiyorumm soda içiyorum ama bazen bu kadar olmasına rağmen ağrıya bakınca ihtiyaç oluyor o nedenle dpktor mg göre vermiştir dozunu ayarlamıştır siz o dozdan şaşmayın ama dediğim gibi vücutta çok şey eksiliyor bu minikler emiyor resmen hepsini
Evet bütün minerallerimizi emiyorlar daha şimdiden : ) içince biraz daha rahatladım düzenli kullanımda daha etki ediyormuş inşallah kolayca geçer hamileliğimiz

Evet bütün minerallerimizi emiyorlar daha şimdiden : ) içince biraz daha rahatladım düzenli kullanımda daha etki ediyormuş inşallah kolayca geçer hamileliğimiz
İnşallah canım ağrılar neyse de bulantı en kötüsü sanırım baş ağrısıyla birlikte başlıyor bitiyor delirtene kadar sabah kadar uyutmuyor falan

İnşallah canım ağrılar neyse de bulantı en kötüsü sanırım baş ağrısıyla birlikte başlıyor bitiyor delirtene kadar sabah kadar uyutmuyor falan
Evett ne kraker ne leblebi hiç bir yiyecek bulantımı kesmiyor. uyuyup uyanınca geçiyor benim o yüzden akşam olsa da uyusam diye saat sayıyorum : ))

Valla benim ters değil kalp rahim hepsinin ayrı sıkıntıları oluyor.bu kısım ayrı kalçadaki ağrı muhtemelen hormonlar yükseltildiği için yaklaşık 10 gün sonra hafifler bende oldu oturamadan kalkamadım yürüyemezsin sağıma şokuma dönemedi acı doku bi 10 gündü sonra yavaşladı geçti bu hafta yeniden başladı ama ayakta çok durum çok yürümüşsüm ozaman oluyor oda çok normal dinlenince geçiyor.bağlar ve kaslar gebelik hormonlarıyla bebeği taşımak için gevşermiş oda ağrırmış.hareketler var onları yap az da olsa rahatlarsın.internete gebelikte sol kalçaya yada sağ neyse vuran ağrı yaz YouTube da videoları var biraz rahatlık veriyor ağrıların atak yaptığı zamanlarda
Çok teşekkür ederim bakacağım ☺️

Evett ne kraker ne leblebi hiç bir yiyecek bulantımı kesmiyor. uyuyup uyanınca geçiyor benim o yüzden akşam olsa da uyusam diye saat sayıyorum : ))
Beni uyuyunca uykudan uyandırıyor çok çok fena bakalım ilerki haftalarda geçecek diyorlar inşallah öyle olur

Beni uyuyunca uykudan uyandırıyor çok çok fena bakalım ilerki haftalarda geçecek diyorlar inşallah öyle olur
Benim bundan önceki gebeliğimde 13. Haftada bulantım bıçak gibi kesilmişti rahatlamıştım inşallah az kaldı

Teşekkür ederim, mutlaka içicem :KK200: Malum şurup bende pek işe yaramadı daha çok mide yanması için sanırım.
12. Haftadan sonra ağrı azalır diyorlar umarım doğrudur yoksa işim iş :KK51:
Nane limon yapın rahatlatıyor. Taze zencefil, rezene de iyi geliyor. Abartmadan kullanabilirsiniz bunları geçmiş olsun.

Kızlar aranızda progestan fitil kullanan var mı? Bugun kullandığımda ileri itemedim sanki kapalı gibi orası itiyorum geri geliyor anlayamadım 🤷🏼‍♀️ bir sorun yoktur inşallah 🤲🏻

X