2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Aklımda zaten ama ilgisini çeker mi bilmiyorum
Beniki de evi süpürmeye başlayınca gelip elektrikli süpürgenin borusundan tutuyor benim de alasım var

Ben de emzirdiğim zamanlar telefona rahatlıkla baka biliyorum.Benim oğlum ben nereye gidersem oraya geliyor,yanımdan ayrılmıyor,seninki ise seni peşinden koşturtuyot anlaşılan.Allah yardımcın olsun.
Dişi çıkıyor ola bilirmi?Belki o yüzden iştahsızdır

Kizlar ek gıda başlayan yardımcı olurmusun.1gunde saat kaç gibi veriyorsun ek gıdayı.
Anne sütü yada mama veriyormusun.
Süpürge, mop ,çöp kovasi oğlana özel ev mi düzelim napalim
Ben evi neredeyse ona göre ayarlanmış durumda,ortalıkta onun eliyle ulaşacağı,kendine zarar vereceği şeyler yok.Bir mutfak çekmecesine son günler yeniden merak sardı,önceleri üst çekmeceye boyu yetişmiyordu,ama şimdi eliyle kaşık,çatal,bıçak,diğer yemek yaparken kullandığım şeyleri götürüp oynuyor.Kesici şeyleri direkt elinden alıyorum,ama artık onları da elinin ulaşamayacağı bir yere koymak zorundayım

Ya inanın onu da düşündüm o kadar güzel geçirdiğimiz akşamlar oluyor evde oynuyoruz öpüyoruz seviyoruz gülüyor eğleniyor babasıyla da mutlu bizimde aramız iyi şükür ama aynı gece uyku kriz şeklinde yatakta bizimle yatamıyor onu da denedim durmuyor yani fazla dönüyor ben odasını yapmaya başladım yatak aldım daha gelmedi bir umudum o karyolası gelince odasını kurunca belki biraz gecemiz normaller sürekli çıkmayan dişinin kulağını tutuyor diş ağrısı da olabilir sabır sabır sabır çekiyorum her gece ama gerçekten sağlığımızdan endişeliyim tutuldu heryerimiz sinir stres had safhada Allah sonumuzu hayır etsin

Diş çıkardığı için son zamanlar arada beni ısırdığı oluyor,başka birilerini görmediği için bir şey söyleyemiyorum.Ama kızdığı zaman oyuncaklarını fırlatıyor Allah yardımcın olsun.Gündüz sen işdeyken kim bakıyor?Gündüz uykusu nasıl?
Benim oğlum gece 12,1 ya 2de uyanıyor,o da ben eğer uyumamışsam,yani yanında değilsem çığlık atıp ağlıyor,yanına uzanıp sakinleştirip uyutuyorum,sabaha 6:30,7-ye kadar uyuyor.Ben de yanımda yatırıyorum,kendi yatağına koyduğumda çok sık-sık uyanıyordu,o yüzden yanımda yatırmaya başladım,ondan beri de gece uykusu iyi

Kizlar ek gıda başlayan yardımcı olurmusun.1gunde saat kaç gibi veriyorsun ek gıdayı.
Anne sütü yada mama veriyormusun.

Bebeğiniz kaç aylık?6 aylıkken ben ek gıdaya başlamıştım,9. aya kadar da ana öğün olarak anne sütü,ek gıdayı ara öğün gibi verdim.İlk 2 ay tadımlık verilmeli,doyumluk değil.İlk gün 1 çay kaşığıyla başlıyorsunuz.Ben ilk gün öğlen 1 çay kaşığı vermiştim.Osman Gönülalın videolarını izleyin,ayrıntılı anlatıyor,ben de neredeyse onun dediği gibi yaptım.

Benimki de çok dönüyor, yatağım da çok yüksek. Yatağın önünü kenarını hep yastıklarla bariyer yaptım . Koltuk minderlerim uzun ve ağır uyurken hareket ettiremiyor. Zaten fazla dönerse ben de uyanıyorum, düzeltiyorum.
Allah kolaylık versin size de. İnşallah odası gelince düzene girer uykusu.

Daha iletişim kurmayı bilmedikleri için öyle davranıyorlar bence.
Ben oyun grubuna götürüyorum benimkini yaşıtları hırpalıyor kendini savunmayı bilmiyor .

benimki tüm bunları annesine yapıyor diğerlerine karşı sakin

bana herkes neden hala bıraktırmıyosun diyorlar ya hani 2 yaşa kadar emzirmek gerekirdi diyorum.
bence hiç üzülme kendi kendine bırakması daha güzel. benimki aşırı düşkün psikopat gibi sataşıyor ve bu sebeple yemesi de çok az iştahsız bir bebiş oldu.

çok üzüldüm canım maalesef bebekler biraz da her şey kullanmaya başlıyorlar. çok fenalar. burada uyumaya alışmış ve muhtemelen diş onu rahatsız ediyor. acaba uyutmaya çalışma kısmı babada mı olsa? çünkü bize çok nazlanıyorlar. benim 1 saatte zorla uyuttuğum bebeği babası 5 dkda uyutuyor sinir oluyorum.

bu arada ben de emzirmek için uyandığında yanıma alıp emzirirken birkaç defa uyuyakaldım. baktım bizim yataktan düşmüyor artık neyse kalsın dedim. şimdi sadece bizim yatakta uyuyor kendi yatağına koyunca uyanıyor. yani hemen alışıp bu durumu kullanmaya başladı. bu yüzden çok korkuyorum ağladığı zaman panik olup istediğini her yaptığımda ödüm kopuyor buna da alışacak diye. biraz sert çıkmaya çalışıyorum.

Babası uyutuyor ondada aynı gece nöbet yapıyoruz zaten yatakta düşer diye yanıma almadım ama yatağına alışsın istiyorum yoksa hep bizle yatar dediğin gibi ama zaten istesemde rahat durmuyor gece fır dönüyor benim yatakta olsa dönerken düşer az önce mesela ikinciye bezi sızdırdı sebebi sürekli dönmesi uyanması rahat durmaması uyuttum zorla bir saat sonra çığlık kıyamet uyandı o ara sızdı üstüne bezi prima sleepy hepsini denedim bazen yokolmak istiyorum ya çaresiz bir derde düşmüş gibiyim isyan etmek istemiyorum ama sadece bi çocuk yaptım diyorum içimden hayatımın bu kadar içine edilmemeliydi diyorum

Bana da niye hala emziriyorsun diyorlar Emzir emzir emzir diye başımın etini yiyenler yeter diyor. benim oğlum bebekken hiç sevmezdi emmeyi tüm günüm emzirmeye çalşmakla geçerdi göğsüm agrirdi emmedigi için ama şuan meme meme kendi açmaya çalışıyor bilmiyorum belki de çalıştığım için beni ilk gördüğü yerde meme meme diye tepki veriyordur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…