2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Arkadaşlar bebeklerinizin üst dişleri ayrık mı ?
Üst ayrık altta orta ikinin yanındakiler ayrı ayrı çıktı ben ortodonti parası biriktirmeye başladım bile eşimde bende diş konusunda sıkıntılıyız ben tel takmıştım ne olur ne olmaz teller çok pahalı

Benim de eşim uzun süre tel kullanmış. Ben de biriktireyim

Kızımı bugün kaşınıyor diye tekrar doktora götürdüm. Yine tahlilleri yapıldı. Kesin bir şey diyemiyorum dedi doktor, bir kolundaki izi uyuza benzetti, vücudu için de alerji dedi.
Hem alerji hem de uyuz köpüğü verdi. Yavrum kıvranıp duruyor anlayamamışız.
İnşallah geçer.
Parkta filan çocuklarla temas etmesi ve oyun grubu beni şüphelendirdi.
Bu arada ciddi uyuz salgını varmış. Cansız yüzeylerde de yaşayabiliyormuş.
Ben her gün parka götürüyordum ne yapayım şimdi bilmiyorum.

Arkadaşlar benim oğlum hala kelimeler söylemiyor kendi kendine mırıldanıyor ama kelime yok 26 Haziran doğumu daha erken mi bilemiyorum

çok geçmiş olsun ben de götürüyorum valla bu havalarda evde zapt etmek çok zor inşallah hemencecik geçer rahatlar kuzucuk

Arkadaşlar benim oğlum hala kelimeler söylemiyor kendi kendine mırıldanıyor ama kelime yok 26 Haziran doğumu daha erken mi bilemiyorum
benimki de söylemiyor sadece pipisine mam diyor
bi şey istediğinde bana tarif ediyor bağırıyor ııı falan diyo mecbur anlayıp yapıyorum

Şuan konuşması beklenmiyor zaten, 1 yaşında 2 3 kelime bilse yeterli diyor Osman hoca, o kelimelerde net çıkmıyor zaten, benim kızım en net anne diyor öyle güzel diyorki, içimden bin tane anne çıkıyor baba, diyor de de (gel gel), emmeh(Emir) abisinin adı, mama, meme, bisey istemiyorsa kafasını iki yana sallayıp ıh ih diyor, istiyorsa yukardan aşağı sallayıp hi hi diyor, bizim sorunumuzda kendi kendine yürümüyor hatta denemiyor bile, illa bi yerden tutunup yürüyecek

Arkadaşlar bebeklerinizin üst dişleri ayrık mı ?
Dudak bağı mı var? Bende vardı dudak bağı ön iki dişim ayrıktı bu yüzden dudak bağını kestirip kaplama yaptırmıştım, çok basit bi işlem, erkenden yaptırırsanız ayrılık kapanır, oğlum doğduğunda ilk baktığım şeydi ve onda da var dudak bağı ayrık olcak diye üzüldüm ama garip bi şekilde birleşik dişleri.

Geçmiş olsun, inşallah uyuz değildir ama bence değildir size de bulaşırdı, bebeklerde uyuz ayak tabanları ve baş bölgesinde daha çok tutuluyor, sizin kollar hep, geçen sene deli gibi kaşınıyordum uyuz olduğumu falan düşündüm sürekli araştırma yapıyordum, doktora gittik değil dedi ona bile inanmadım, benim böcek ısırığına alerji, sirkeyle silin vücudunu hem güvenli hem çok etkili, uyuza benzettiği yerin fotoğrafını atarmısınız?

Çok teşekkür ederim.
Çevremizde kaşınan hiç kimse yok, uyuz deyince çok şaşırdım.
.Vücudunda görünüp, bir kaç saat sonra geçen kızarıklıklar , kabarma oluyor. Zaten teşhisine alerji dedi, alerji damlası verdi.
Bir kolundaki ize uyuza benziyor diyerek 3 günlük bir losyon ve şampuan tedavisi verdi.
Ayaklarında , başında bir şey yok, oraları kaşınmıyor bile.

Sirkeyi sulandırayım mı doğrudan mı süreyim.

Dudak bağı yok gibi ama bariz ayrık dişleri.
Görüntüsü çok tatlı ama büyüyünce sıkıntı yaşasın istemem

bebişlerinde kansızlık çıkan kızlar nasıl bir yol izlediniz? doğru düzgün yemek yemediği için demir takviyesi konusunda kararsızım. doktorunuz ilaç mı verdi takviyeye devam ettiniz mi? şu an doktor bey izindeymiş başlayınca götüreceğim ama şimdiden bir şeyler yapmak istiyorum
kansızlık saç dökülmesine asabiyete sebep olurmuş tam selim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…