2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Dişi mi acıyor acaba?
Ya da gazı mı var?
Bizimkinde gaz sancısı yeniden başladı ,önce ağlıyor sonra gürültülü gaz çıkarıyor.
Emerken bir pırt yapıyor ama öyle gürültülü değil. Düşündüm banyoda sürekli vakit geçiriyor usutup gaz mı yapıyor diye ama sürekli olmuyor.
. Eskiden uyanınca babası kucağında sallayınca uyurdu. Şimdi göğsüme alana kadar çığlık çığlığa.

Emerken bir pırt yapıyor ama öyle gürültülü değil. Düşündüm banyoda sürekli vakit geçiriyor usutup gaz mı yapıyor diye ama sürekli olmuyor.
. Eskiden uyanınca babası kucağında sallayınca uyurdu. Şimdi göğsüme alana kadar çığlık çığlığa.
Yaaa benim ki de sürekli banyoda, her gün 1-2 kezküvetine su dolduruyorum oynuyor , ben klimadan şüphelenmiştim

Olabilir seninki canım. Klima değiyorsa banyodan sonra. Kisin bende usutunce gaz yapıyor
. Diş olabilir mi acaba diye düşünüyorum.
ani ağlamalarında 1 kabızsa bu değilse 2 diş geliyor benim aklıma
tam yazdıklarınızı okurken selim çığlık çığlığa uyandı🤣 ay beşikte kolu sıkışmış galiba kolu kıpkırmızıydı 😭 böyle şeyler de olabiliyor kolunu görene kadar aklıma acaba bi böcek mi rahatsız etti diye geldi

Valla benimki de düştü, uyurken çok hareket ediyor, beşikte zaten yatmıyor, ben yan tarafında eşim de ayak ucunda yatıyor diğer yanı da hiç kullanamadığımız beşik kapatıyor böylelikle bu çemberde geze geze uyuyor, oda yaptım yer yatağı aldım daha hiç kullanmadık döne döne mutfağa kadar gider diye korkuyorum, uyurken girmediği hareket yok, doktora gittim bunları söyledim bi şurup verdi sakinleştirici sanırım ama onu da veremedim tadı berbat.
bu mesajını cevapladım mı hatırlayamadım canım ama tam selim’i tarif etmişsin. ben bu sebeple doktora götürmedim ama eminim sakinleştirici benimkine de verir. meme emerken bile bi ayağını kaldırıp sallıyo elleriyle bana vuruyo ya da bi şeyler yapıyo gülüyo falan… bizim bebeklerimiz hareketli çıktı yıllarca hareketli çocukların ailelerine laf etmiştim 🙈🤣

ani ağlamalarında 1 kabızsa bu değilse 2 diş geliyor benim aklıma
tam yazdıklarınızı okurken selim çığlık çığlığa uyandı🤣 ay beşikte kolu sıkışmış galiba kolu kıpkırmızıydı 😭 böyle şeyler de olabiliyor kolunu görene kadar aklıma acaba bi böcek mi rahatsız etti diye geldi
Ya hiç sorma kütür kütür tatlı kayısı almış eşim çok sevdi her gün yediği için cıvık biraz kakasi.( kütür kütür olan her şeyi seviyor) ama diş belirtisi yok. Yani önceden dışı cikacagi zaman eli ağzından çıkmazdı. Şimdi öyle bir şey yapmiyor

Geçmiş olsun.Benim de oğlum daha önce 2 defa düşte,birinde bezini almak için yüzümü dönmüştüm,bir de görüyorum ki, yerde,kaşla göz araaında derler ya,aynen öyle,nasıl düştü hiç anlamadım,saniye meselesi,birinde de gece kollarımda uyumuştu ,ben de uykuluydum,elimden kaydı,yüzüstü düştü,ama çok şükür hiç bir şey olmadı,hiç ağlamadı da diye bilirim,uykuda olduğu için pek hissetmemişti sanırım.1 hafta 10 güne başka şehire gideceğiz inşallah,orada yerde yatacağız,döndüğümüzde yatağına alıştırmaya çalışacağım
benim de bir yanım büyük yatağa geçin diyor ama selim şimdilik kendi beşiğinde uyuyor (uykuya zor dalsa da)
tam anlattığın gibi düşüyor benimki de ya bi an gözünü çeviriyorsun yerde 🙈 ben henüz yürümemesine rağmen koltuktan yataktan inmeyi gösteriyorum deneyebilirsiniz işe yarıyor
ayaklarını aşağıya sarkıtıyorum öyle iniyoruz

Doktora gittik tahlil istemedi viral dedi antibiyotik vermedi calpol dolven dönüşümlü bi de ishal başlarsa probiyotik verdi geldik eve daha iyi gibiyiz ateş bi tık düştü geceyide atlatırsak tamamdır inşallah🙏
hadi inşallah huzurla uyuyordur kuzucuk ve sen de biraz dinlenirsin 🙏🫶

Evet,6 numaraya geçin.Uzun süredir bezi 6 numara kullanıyorum,hep 1 numara büyük kullandım erkek olduğu için,çoktandır gece hiç taşma yaşamadık.
sleepy mi 6 numara kullanıyorsun? ben molfixte hala 4teyim bi ara 5 i denedim ama sırt kısmı çok uzun geldi

Hormonlu çilekler kötü alerji,hatta boğulma yapa biliyor,o yüzden önermiyorlar sanırım.Osman hoca diyor ki,süt proteini alerjisi daha fazla çıkmasına rağmen ek gıdaya yoğurtla başlatıyorlar,çileğin alerji riski daha az,ama onu vermeye korkuyorlar.
Ben de dahaçilek vermedim.Karpuz da vermek istemiyoruz,2 defa bizim karpuzdan ısırdı,dün karpuzygörünce eliyle gösterip istiyordu,hormonu fazladır diye eşim ağustosa kadar vermeyelim diyor
Haklısın Avrupa da meyve ve sebzelerde kalite standartı var. Burda ne olduğu belli değil. Karpuz verdim ben valla. Organik bulmak zor. Bulsan da gerçekten pahalı umarım aldıklarımız çok zararlı değildir. Bu arada bende emzirirken bir iki kere kucağımdan kaydi düşürmeden geri tuttum. Ama öyle bir çığlık attim ki cigligima ağladı oglan

Ya biz banyo işini çözdük. Banyodan çıkmak istemiyor elimizden tutup banyoya götürüyor bizi. Duş başlığını yere koyduk önce biZ yükselen suya yüzümüzü tuttuk sonra o kendi tuttu. Filan derken alisti
ben de bebişle yalnız kaldığımdan beri selimi küvette yıkıyorum. önce ben yıkanıyorum o oyuncaklarıyla takılıyor su doldurup boşaltıyor sonra onu yıkıyorum. küvete yapışan sandalyesinde oturtuyorum

İki günde bir evi silsem kendimi takdir eder ödüllendirirm. Ya biberon yikayacagim arkamdan biri emekleyerek geliyor bacaklarimdan tutup çöpü karıştırmaya çalışıyor.( en sevdiği şey çöp karıştırmak) yemek bile yapamiyorum
Ayy bakıyorum da hepimiz aynıyız içim rahatlıyor. İki günde bir evi süpürüp silersem şükrediyorum. Çamaşırları aksamdan ayırıp makineye atıyorum uyanma saatimizde bitecek şekilde ayarlıyorum çünkü bebek sadece kendisi ile ilgilenmemi istiyor.

Yemek te eh işte, eşim evde yoksa çok basit şeyler yapıyorum kendime , bebeğe de aynısından veriyorum.

Ben yanımda yatırıyorum , yatak yüksek döner düşer diye korktum yer yatağı yaptım yerini yadırgadı uyumadı beni de uyutmadı . Yine yatağa aldım etrafına koltuk minderleri , yere yorganları koyuyorum düşerse zemin alçak yumuşak olsun diye.şimdi başka sebeplerden uyumuyor çözemedim.
Yanımdan ayırmayı düşünmüyorum yuvarlanıp uzaklaşıyor, geri geliyor kafasını koluma ,göbeğime ,göğsüme koyup yüzüme bakıyor, eğleniyor, oyun yapıyor çok hoşuma gidiyor. Zaten büyüyecek bu günleri geri gelmeyecek.

ben de bebişle yalnız kaldığımdan beri selimi küvette yıkıyorum. önce ben yıkanıyorum o oyuncaklarıyla takılıyor su doldurup boşaltıyor sonra onu yıkıyorum. küvete yapışan sandalyesinde oturtuyorum
Küveti kullanmıyoruz biz Oğlum ayakta durarak yapıyor banyosunu 😅bir yürüse hiç tutamayacaz .

bu mesajını cevapladım mı hatırlayamadım canım ama tam selim’i tarif etmişsin. ben bu sebeple doktora götürmedim ama eminim sakinleştirici benimkine de verir. meme emerken bile bi ayağını kaldırıp sallıyo elleriyle bana vuruyo ya da bi şeyler yapıyo gülüyo falan… bizim bebeklerimiz hareketli çıktı yıllarca hareketli çocukların ailelerine laf etmiştim 🙈🤣
Vurma bizde yok da sinirlenip bağırıyor öfke krizi geçirir gibi, ilerde disiplin sorunu yaşamaktan zapt edememekten korkmuyor değilim, böyle çocukları görünce nasıl şımartmışlar bu kadar derdim ben de

X