2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
ben de çileği aylar önce ilk çıktığında verdim içim rahat değildi hormonludur diye ama çok sevdi hep yemişti o günler

Valla benimki de düştü, uyurken çok hareket ediyor, beşikte zaten yatmıyor, ben yan tarafında eşim de ayak ucunda yatıyor diğer yanı da hiç kullanamadığımız beşik kapatıyor böylelikle bu çemberde geze geze uyuyor, oda yaptım yer yatağı aldım daha hiç kullanmadık döne döne mutfağa kadar gider diye korkuyorum, uyurken girmediği hareket yok, doktora gittim bunları söyledim bi şurup verdi sakinleştirici sanırım ama onu da veremedim tadı berbat.
benimki de aynı yuvarlana yuvarlana bi bakıyoruz kütt yerde 🤣 ay insanın gülesi geliyor kötü bi durum ama. allah korusun. muhtemelen odayı kapatmanız gerekir yerde yatarsanız 🙈

Biz de düşündük tatile gitmeyi ama sonra dedim havaya atıcak paramız mı var bu çocukla, decathlona bakabilirsin bu arada. Sen git sonra bize anlat nasıl geçtiğini😄
biz de aynıyız aşırı derecede ekside ve borç içindeyiz ama canım çok sıkıldı ya… ev sahibi evden çıkarıyor çok stres oldum selim de saçma sapan bi bebiş oldu…

Benim artık tahammülüm kalmadı aman dökülmesin üstü kirlenmesin diye uğraşıyordum şimdi kaşığı istiyor kendisi yemek istiyorlar diye düşünüyorum keşfetmek istiyorlar o öyle yaparken ben de bir iki tıkıştırıyorum ağzına evin hali acınası tabi saldım ben de hiç gücüm kalmadı, eşim de daha çocuğa yemek bile yediremiyorsun açlıktan gece uyanıp duruyor diyor😄 eşimle uğraşmak daha zor yani dün gece bi uyandı 2 saat uyumadı tahıllı mama yaptım yemedi açsa yemez mi sıkıldım artık aç mı tok mu mevzusundan valla, çocuğu uyutmaya çalışırken halüsinasyon gördüm uykusuzluktan sanki biri girmişti eve bağırdım hırsız diye çocuk ağlıyor eşim bağırıyor ne saçmalıyosun diye, ilaç içmem gerekiyormuş, hayır sadece uykuya ihtiyacım var.
erkekler kapatılsın sen bile isteye çocuğunu aç mı bırakacaksın allah allah çok düşünüyorsa kendi bir şeyler yapsın da beslesin bebeği😭

Ayy bakıyorum da hepimiz aynıyız içim rahatlıyor. İki günde bir evi süpürüp silersem şükrediyorum. Çamaşırları aksamdan ayırıp makineye atıyorum uyanma saatimizde bitecek şekilde ayarlıyorum çünkü bebek sadece kendisi ile ilgilenmemi istiyor.

Yemek te eh işte, eşim evde yoksa çok basit şeyler yapıyorum kendime , bebeğe de aynısından veriyorum.

Ben yanımda yatırıyorum , yatak yüksek döner düşer diye korktum yer yatağı yaptım yerini yadırgadı uyumadı beni de uyutmadı . Yine yatağa aldım etrafına koltuk minderleri , yere yorganları koyuyorum düşerse zemin alçak yumuşak olsun diye.şimdi başka sebeplerden uyumuyor çözemedim.
Yanımdan ayırmayı düşünmüyorum yuvarlanıp uzaklaşıyor, geri geliyor kafasını koluma ,göbeğime ,göğsüme koyup yüzüme bakıyor, eğleniyor, oyun yapıyor çok hoşuma gidiyor. Zaten büyüyecek bu günleri geri gelmeyecek.

çok geçmiş olsun canım. molfixte de kışın taşıyordu ben epeyce gece altını değiştim. şimdi az yaptığı için değişmiyorum. istersen 1 beden büyük takabilirsin gece
Çok teşekkürler canım evet gece 6 numara takıcam ya ateş düşmüyor yemek yedi sabah öğlen iki kere dolven verdim 38.6 hala fitil versem mi acaba

Çok sağolun kızlar ya doğru diyosunuz dişten değil az önce çözdük mevzuyu gece bezi taştı geçen gün eşimdeydi içerdelerdi o ara kıyafetine de geçti tabi ıslak kaldı bi kaç saat muhtemelen ordan mideyi üşüttü sleepynin gece olayı berbat ya
geçmiş olsun,ateş varsa,bağırsak enfeksiyonu ola bilir.B
Martda biz de öyle bir durum yaşadık,kusma yoktu ama.Doktora gittik,ilaç yazdı,evə döndükten sonra ne ishal olmadı,ne de ateşi çıkmadı.Ben de ilaç vermedim daha.Rotavirus aşısı yaptırmışmıydınız?Bizde devletde o aşı yok,ben de yaptırmadım.Yazda o haatalık çok görülüyor

geçmiş olsun,ateş varsa,bağırsak enfeksiyonu ola bilir.B
Martda biz de öyle bir durum yaşadık,kusma yoktu ama.Doktora gittik,ilaç yazdı,evə döndükten sonra ne ishal olmadı,ne de ateşi çıkmadı.Ben de ilaç vermedim daha.Rotavirus aşısı yaptırmışmıydınız?Bizde devletde o aşı yok,ben de yaptırmadım.Yazda o haatalık çok görülüyor
Çok teşekkürler biz iki doz rotayı yaptırdık ishal yok sabah kustu sonra iki öğün yedi kusmadı hemşireye yazdım salgın var dedi yarım fitil verebilirsin dedi valla doktora gitmekte istemiyorum kan alcak falan of ya çocuklar hasta olmasın😔

benim bebişim 3-4 defa yataktan düştü üstelik ben yanındayken kaşla göz arasında gidiveriyorlar en iyisi yere yatak sermek😞
Geçmiş olsun.Benim de oğlum daha önce 2 defa düşte,birinde bezini almak için yüzümü dönmüştüm,bir de görüyorum ki, yerde,kaşla göz araaında derler ya,aynen öyle,nasıl düştü hiç anlamadım,saniye meselesi,birinde de gece kollarımda uyumuştu ,ben de uykuluydum,elimden kaydı,yüzüstü düştü,ama çok şükür hiç bir şey olmadı,hiç ağlamadı da diye bilirim,uykuda olduğu için pek hissetmemişti sanırım.1 hafta 10 güne başka şehire gideceğiz inşallah,orada yerde yatacağız,döndüğümüzde yatağına alıştırmaya çalışacağım

Alt temizliği yaparken benim kadar zorlanan varmıdır bilmiyorum ama ben şöyle biraz kolaylaştırdım, tabi bi süre için geçerli olabilir, bezini kendisine aldırıyorum hadi gel bezini almaya gidelim diyorum zaten yürümeye çoktan istekli hemen geliyor döke saça alıyor atıyor tekrar alıyor vs, hadi koltuğa çık diyorum bazen çıkıyor bazen ben yardım ediyorum her yaptığı şeye çoşkulu seviniyorum aferin diyorum ıslak mendili veriyorum içinden vermesini söylüyorum çıkarmaya uğraşırken değiştiriyorum altını. Sonra bezini ona veriyorum çöpe atmaya gidiyoruz kendisi atıyor, çöpe atma aşamasına bayılıyor hatta yalandan peçeteleri buruşturup sürekli çöpe atmaya çalışıyoruz. Kendisi dahil olunca süreç baya uzuyor ama çatlayana kadar morarana kadar ağlamıyor.
Allah yatdımcın olsun,sen işi bir az zorlaştırmışsın sanki.Şimdi en fazla 15 dk-mı alıyor,böyle yaparsam gitti yarım saat.Benimki daha yürümüyor da.Eline merak ettiği bir şey verip bezini takıyorum,banyoya yıkamaya girdiğimizde çok ağlıyor,o beni çok yoruyor.

Yaa bunu bilmiyordum, evet bacaklarında sinek ısırığı var.
evet ola bilir,benim uzun yıllar yazın yüzüm,ayaklarım ve kollarım kaşımaktan yara olurdu,bir krem vardı,o iyi geliyordu,büyüdükten sonra geçti gitti şükür.

Çok teşekkürler canım evet gece 6 numara takıcam ya ateş düşmüyor yemek yedi sabah öğlen iki kere dolven verdim 38.6 hala fitil versem mi acaba
Evet,6 numaraya geçin.Uzun süredir bezi 6 numara kullanıyorum,hep 1 numara büyük kullandım erkek olduğu için,çoktandır gece hiç taşma yaşamadık.

Allah yatdımcın olsun,sen işi bir az zorlaştırmışsın sanki.Şimdi en fazla 15 dk-mı alıyor,böyle yaparsam gitti yarım saat.Benimki daha yürümüyor da.Eline merak ettiği bir şey verip bezini takıyorum,banyoya yıkamaya girdiğimizde çok ağlıyor,o beni çok yoruyor.
Böyle yapmasam altını değiştirmem imkansız, bizde eline vericek ilginç bi şey kalmadı😄 banyoda ağlaması da çok azaldı, onu da kitapla çözdük, saçını kestirmeye götürdü babası ağlamış kestirememiş, basit bi kitap var elimizde manav meyve satıyor, aşçı yemek yapıyor, berber saç kesiyor diye, öğrendi şimdi elini saçına götürüp kıt kıt yapıyor, bizimki her şeye bi açıklama bekliyor galiba😄

Benim artık tahammülüm kalmadı aman dökülmesin üstü kirlenmesin diye uğraşıyordum şimdi kaşığı istiyor kendisi yemek istiyorlar diye düşünüyorum keşfetmek istiyorlar o öyle yaparken ben de bir iki tıkıştırıyorum ağzına evin hali acınası tabi saldım ben de hiç gücüm kalmadı, eşim de daha çocuğa yemek bile yediremiyorsun açlıktan gece uyanıp duruyor diyor😄 eşimle uğraşmak daha zor yani dün gece bi uyandı 2 saat uyumadı tahıllı mama yaptım yemedi açsa yemez mi sıkıldım artık aç mı tok mu mevzusundan valla, çocuğu uyutmaya çalışırken halüsinasyon gördüm uykusuzluktan sanki biri girmişti eve bağırdım hırsız diye çocuk ağlıyor eşim bağırıyor ne saçmalıyosun diye, ilaç içmem gerekiyormuş, hayır sadece uykuya ihtiyacım var.
Erkekler kapatılsın gerçekten. Cinnet geçirmemek elde değil boş konuşmalar yapıyorlar. Aç mı tok mevzusundan bende sıkıldım. Bir de benim oğlum her şeye mama diyor

Böyle yapmasam altını değiştirmem imkansız, bizde eline vericek ilginç bi şey kalmadı😄 banyoda ağlaması da çok azaldı, onu da kitapla çözdük, saçını kestirmeye götürdü babası ağlamış kestirememiş, basit bi kitap var elimizde manav meyve satıyor, aşçı yemek yapıyor, berber saç kesiyor diye, öğrendi şimdi elini saçına götürüp kıt kıt yapıyor, bizimki her şeye bi açıklama bekliyor galiba😄
Ya biz banyo işini çözdük. Banyodan çıkmak istemiyor elimizden tutup banyoya götürüyor bizi. Duş başlığını yere koyduk önce biZ yükselen suya yüzümüzü tuttuk sonra o kendi tuttu. Filan derken alisti

X