2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Doğum günü olan bebeklerin doğum gününü kutlarım.Sağlıkla büyüsünler.

Benim oğlumda cumartesi gecesinden beri döküntüler oluşmaya başladı,dün doktorlar çalışmadığı için,diğer hastanelerde de nöbetçi doktorlar olacağı için,ateşi olmadığı, yemek yediği için götürmedik.Bu gün kendi doktoruna götürdüm.Yüzünde,kafasında,omuzlarında döküntüler bu sabah daha da artmıştı.Kızamık olmuş oğlum.Aşıdan sonra olduğu için pek de ağır geçirmiyor dedi doktor.11 haziranda aşı olmuştu.19 haziranda ve 20 haziran sabah saatlerinde ateşi oldu.Her baktığımda içim acıyor.Çocuklar hastalanmasın.
çok geçmiş olsun canım. çok üzüldüm inşallah hemen atlatır kuzucuk💐

Bebeğim bugün yaşını doldurdu,aşıları acıtacak diye neredeyse aşı redci olucam 🥹.
Dün doğum günü yaptık yavrum kalabalığa alışık değil , gündüz uykusunu hiç uyumadı, Huysuzdu .Adam akıllı güzel bir fotoğraf çekemedik .
Bir ara tekrar fotoğraf çekmeyi düşünüyorum.
Bu fotoğrafı sabah denize giderken çektim, en güzeli bu oldu 😂😂😂😂
Eki Görüntüle 3443717
bu fotoğrafa bayıldımmmm😍😍♥️ iyi ki doğmuş kuzucuk ♥️

Selam arkadaşlar, bi süre kayboldum ama misafir kalabalığım vardı, çoğunu yolcu ettik yeniler bekleniyor 🥴 kızım geçen perşembe ateşlendi acile gittik, dünde pikniğe gitmiştik güneş kremi sürdüm akşamına yüzü kabardı, bugun vücudu da kabardı, değişik bisey yemedi güneş kremi alerji yaptı galiba, dr a gittik oda kremden şüphelendi, 1 hafta ilaç kullanacak, ona üzülüyorum çok huzursuz birini atlatamadan bi sıkıntı daha geldi minik bedenine

Eklentiler

• 20240624_095405.jpg
    20240624_095405.jpg
    81,7 KB · Görüntüleme: 40
Selam arkadaşlar, bi süre kayboldum ama misafir kalabalığım vardı, çoğunu yolcu ettik yeniler bekleniyor 🥴 kızım geçen perşembe ateşlendi acile gittik, dünde pikniğe gitmiştik güneş kremi sürdüm akşamına yüzü kabardı, bugun vücudu da kabardı, değişik bisey yemedi güneş kremi alerji yaptı galiba, dr a gittik oda kremden şüphelendi, 1 hafta ilaç kullanacak, ona üzülüyorum çok huzursuz birini atlatamadan bi sıkıntı daha geldi minik bedenine
Çok geçmiş olsun, Allah şifalar versin

oy kuzum çok geçmiş olsun 😔😔

Çok geçmiş olsun. Hangi güneş kremiydi acaba

Gwcmis olsun

Çok geçmiş olsun. Hangi güneş kremiydi acaba
Cire aseptin baby 50 factor almıştım, oglumada bebekliğinden beri o kremi kullandım memnunum diye güvendim ama kızımda alerji oldu, aynı gün oglumada sürdüm ama ona bisey olmadı banada bisey olmadı, demekki kızında bi madde alerjik reaksiyon gosterdi

Bu arada arkadaşlar güneş kremini amazondan almıştım, müşteri hizmetlerine yazdım kızımın alerji olduğunu, parasını iade ettiler, kremi gondermeyin sizde kalsın dediler. Böyle sorun yaşarsanız iade ediliyor ücreti, tabi trendyol hepsiburada ürünün arkasında ne kadar duruyor bilmiyorumda amazon müşterisini asla mağdur bırakmıyor

Kizlar merhaba biz dün aşimizi olduk
Oğlum dünden beri huysuz iştahı azaldı
Bugün farkettim oğlumun bacağı sismiş dokunduğunda ceviz büyüklüğünde siş etrafida kizarmiş normalmi?
Asi yapan arkadaşlar sizde böyle bı durum oldumu?

Eklentiler

• IMG_20240626_102938.jpg
    IMG_20240626_102938.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 24
Bugün farkettim oğlumun bacağı sismiş dokunduğunda ceviz büyüklüğünde siş etrafida kizarmiş normalmi?
Bizde pazartesi günü aşı olduk. Zatürre olan aşı tek bacak olan bizimde dün böyleydi. Bugün geçti hemşire demişti zatürre olan bölge şişebilir. Aşı bizde huysuzluk olarak uyku konusuda çekiyoruz. 🙄

Bizde pazartesi günü aşı olduk. Zatürre olan aşı tek bacak olan bizimde dün böyleydi. Bugün geçti hemşire demişti zatürre olan bölge şişebilir. Aşı bizde huysuzluk olarak uyku konusuda çekiyoruz. 🙄
Gecmiş olsun
Ozaman normal şişmesi yani
İnşallah çabuk geçer oğlum bugün içtiği sutu hepsini attı bide yemek yemiyor istahsiz

Evet normal, çok geçmiş olsun. Pamuğa bolca kolonya döküp üzerine koyun , rahatlatsın kuzuyu. Çok ağrısı varsa ağrı kesici verebilirsiniz.

Benim bebeğim gündüz uykusunu teke düşürdü. Gün içinde 2 -2,5 saat uyuyor, akşam erken yatıyor. Gece de neredeyse uyanmıyor.
Hala yanımda uyuyor, sanırım artık yatağı ayırabilirim.
Cuma günü de oyun grubuna götüreceğim onu, çünkü havalar çok sıcak parka götüremiyorum.Akşam 6-6:30 gibi de uyuyor hava serinlediği saatte de uyuyor oluyor.Beğenirsek her hafta götürmeyi düşünüyorum.
Büyüyor gözümün önünde çok duygulanıyorum 🥹.
Sabah beraber pazara gittik, pazarcılar harçlık verdi, pazar alışverişi parasını çıkardı 😅😅😅. Böyle böyle bir sürü anı biriktiriyoruz 🥰

A-BH A-BH çok geçmiş olsun. Şaşırdım açıkcası aşıdan sonra olmasına benim oğlumun bacaklarında da kırmızı döküntüler var ben isilik sanıyordum,şimdi uyuyor geçmezse size yarın fotoğraf göndereyim bi bakar mısınız aynı döküntüler mi
Teşekkür ederim.Mesajınızı şimdi gördüm.Sizde durumlar nasıl?Benim oğlumda döküntüler ilk önce yüzünde ve kafasında oldu,kızamıkta öyle başlıyormuş,sobra da ayağına kadar yayıldı.
Bebeğim bugün yaşını doldurdu,aşıları acıtacak diye neredeyse aşı redci olucam 🥹.
Dün doğum günü yaptık yavrum kalabalığa alışık değil , gündüz uykusunu hiç uyumadı, Huysuzdu .Adam akıllı güzel bir fotoğraf çekemedik .
Bir ara tekrar fotoğraf çekmeyi düşünüyorum.
Bu fotoğrafı sabah denize giderken çektim, en güzeli bu oldu 😂😂😂😂
Eki Görüntüle 3443717
sağlıklı,huzurlu nice yaşlara
Kızamık aşısı canlı bir aşı, aşı yapıldığı zaman bağışıklık sistemi biraz zayıf ise yapılan aşıdaki canlı virüs vücudunda çoğalmıştır . Bu nedenle kızamık olmuştur. Burada aşıdan sonra kabakulak olan bir kaç bebek görmüştüm ben de. ( Türkiye de aşı, kızamık , kızamıkçık, kabakulak olarak 3 lü yapılıyor).
Çok geçmiş olsun.
Evet,ben de öyle biliyordum,ama aşıdan sonra kızamık olacağını hiç beklemezdim.Bizde de bence 3 aşı birlikte vuruluyor,doktorumuz da öyle söyledi.Ama sağlık ocağında aşıyı yapan hemşire sadece kızamık aşısı demişdi.
Teşekkür ederim.

çok geçmiş olsun canım. çok üzüldüm inşallah hemen atlatır kuzucuk💐
Çok teşekkür ederim🌹
Geçmiş olsun,çabuk iyileşir inşallah.1 yaş aşısını ne zaman olmuştunuz?Yüzü benim oğlumunki gibi olmuş.
Geçmiş olsun.Bizde aşıyı kolundan yaptılar.1 tane iyne yaptılar.3 gün huysuzdu,kucak istiyordu,her zamankinden daha çok bana yapışıyordu

Kızamık aşısı canlı bir aşı, aşı yapıldığı zaman bağışıklık sistemi biraz zayıf ise yapılan aşıdaki canlı virüs vücudunda çoğalmıştır . Bu nedenle kızamık olmuştur. Burada aşıdan sonra kabakulak olan bir kaç bebek görmüştüm ben de. ( Türkiye de aşı, kızamık , kızamıkçık, kabakulak olarak 3 lü yapılıyor).
Çok geçmiş olsun.
3ü 1 iynenin içindemi oluyor?

Merhaba buralarda yeniyim adminlere nasıl ulaşabilirim bildirim için
Mune Mune K Kazen

Herkese merhaba, dün ayrıntılı ultrasonda perinotolog bebeğin beyninde bir parlama alanı gördü ve çapaya yönlendirdi. Sık gördüğümüz bir durum değil küçük bir alanda değil Çapadaki hekimler incelesin heyet incelensin fetal mr gerekebilir dedi. Ve bunu diyen hekim tanınmış bir perinatolog. Detay bilgi veremedi karşılaştığımız bir durum değil pek dedi ne sorarsam. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Kist değil bu arada bu bahsettiğim hiperjonik alan. 26 haftalık gebeyim. Şaşırıp beni çapaya yönlendirmesi beni baya telaşlandırdı. Arada bayram olduğu için hemen gidemiyorum da. Bilgisi olan var mı bunu yaşayan?????

X