2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
teşekkür ederim.Ferritin çok düşük,6,06.Referans aralığı 30-140.
Neden iğne yazdı?
Bizim feritirin 5 ti ayrıca diğer demir B12 ve kan değerleri çok düşük çıktı
Oyuzden iğne verdi bi ay sonrada kontrol dendi 4 gün sonra 1 ayım dolacak randevu aldım bakalım yukselmismi

Bizim feritirin 5 ti ayrıca diğer demir B12 ve kan değerleri çok düşük çıktı
Oyuzden iğne verdi bi ay sonrada kontrol dendi 4 gün sonra 1 ayım dolacak randevu aldım bakalım yukselmismi
Geçmiş olsun,inşallah yükselmiş olur
Biz 25 26 arasında kullanıyoruz çok şükür bı sıkıntı yok aksamlaida ara ara açıp kapatiyoruz
Bu gün 24de kullandım,termometre 26-27 gibi gösteriyor,sıcak yine de.

Benimki bu aralar elimden tutup sabahtan akşama kadar evde, dışarda yürümek istiyor başka kimseyi de istemiyor hiçbi şey yapamıyorum, neyseki iki gündür yalnız yürümeye başladı düşe kalkada olsa.
1 hafta önce benim oğlum da adımlar atmaya başladı,ne zaman yalnız yürümeye başlar?Şimdiden bensiz o biri odaya gidip çekmeceyi açıp dağıtıyor.Yürüyünce ne yapacağımı bilmiyorum.Ben de 2 gündür rahatsız diye hiç bir şey yapamadım,dün 1 öğün yemek yiye bilmişdim,bu gün iyiyiz şükür.

22de çalıştırsak da odada minimun 25° sıcaklık oluyor.
Bebek terlemiyor ise ideal sıcaklık bence.
Benim kızım çok terliyor, klimayı istediğimiz dereceye göre ayarlıyoruz, otomatik olarak ısıyı ayarlıyor. Tabii burda nem de çok yüksek şu saatte %70 🙁

bu arada 1 yaş kontrolüne götürmeyen var mı? kan alınırken çok zorlandınız mı? gözümde aşırı büyüyor ya götürmesem mi diyorum😔
Götürdük kan verirken ağladı tabii ki ama doktor saflık mı yaptı ne yaptı vitaminlere bakılmadı sadece tam kan bakılmış bi daha da aldırmam kan man sinir oldum ya bebek bu kaç kere kan verebilir ama götürmek lazım canım demir damlasına falan devam etmek için değere bakması lazım kansızlık vs düşükse ona da takviye verir

1 hafta önce benim oğlum da adımlar atmaya başladı,ne zaman yalnız yürümeye başlar?Şimdiden bensiz o biri odaya gidip çekmeceyi açıp dağıtıyor.Yürüyünce ne yapacağımı bilmiyorum.Ben de 2 gündür rahatsız diye hiç bir şey yapamadım,dün 1 öğün yemek yiye bilmişdim,bu gün iyiyiz şükür.
Geçmiş olsun, sürekli yalnız yürümüyor çoğu zaman yine elimden tutuyor, annemlerdeyken daha çok yürüyor mesela, 1 ayı bulur herhalde güzelce yürüyebilmesi, 1 haftada peşinde koşmaktan 3 kilo vermişim yemek bile yedirmiyordu bana.

Bebeğim mama sandalyesinden yiyecekleri yere attığında veya yapmaması gereken bir şey için yapma , hayır dediğimde hemen gözleri doluyor ve ağlıyor . Kesinlikle yüksek sesle, korkutarak söylemiyorum. Normal konuşma gibi söylüyorum.
Çok mu hassas, duygusal yoksa bir şeyi yanlış mı yapıyorum. Sizin bebekleriniz de böyle mi ?

Merhaba ben döndüm biraz kafami rahatlatmak istedim :)
Bebegim pazar günü bir yasina girdi basimiz 46cm boyumuz 76cm iki tanecik de disimiz var:)
Yürümüyoruz daha ama baybay alkis gel gel yapiyoruz anne baba dede annene ve bu ve buraya diyoruz kelime cikarmaya calisiyor olsak da tam cikaramiyoruz:) ne istedigimizi biliyoruz olmazsa kiziyoruz bagiriyoruz kendimizi arkaya atiyoruz disari cikmayi cokk seviyoruz

Bebeğim mama sandalyesinden yiyecekleri yere attığında veya yapmaması gereken bir şey için yapma , hayır dediğimde hemen gözleri doluyor ve ağlıyor . Kesinlikle yüksek sesle, korkutarak söylemiyorum. Normal konuşma gibi söylüyorum.
Çok mu hassas, duygusal yoksa bir şeyi yanlış mı yapıyorum. Sizin bebekleriniz de böyle mi ?
Birkaç ay önce benim oğlum da öyleydi yapma elleme orayı diyince dudaklarını büzüp ağlıyordu. Ama ben biraz yüksek sesle söylüyordum. Şimdi hiç umursamıyor yapmaya devam ediyor

Bir kaç kez beni darlayıp rahat huzur vermediğin de yere söylenerek koyduğum da ağlıyor. Tepkimi yansıtıyorum sanırım. 😒 Hayır vs dediğim de hiç oralı olmuyor elinden bir şey aldığım an kıyamet kopuyor. Sizinki çok hassas kıyamam 🥰

yaaa kaç derecede çalışıyor?
22-23 derecede açıyorum ben kendimde biraz üşüme hissedersem hemen kapatıyorum yani genelde 10 dkda bir kapatıp açıyorum gün içinde 4-5 defa da evi havalandırıyorum
eşim sık-sık açıp kapamanın klima için zararlı olduğunu söylüyor.Sabit bir derecede kullanmak daha doğruymuş
Kızlar günaydın bugün oğlumun doğum günü. Geçen sene 5.20de sancim başlamıştı. Oğlum bugün 5.20 de uyandı. Anılarını yad ediyor galiba 🤣🤣
Tebrik ederim,sağlıkla büyüsün
Afiyet bal olsun
. Keşke göklerden yemek inse😅
teşekkürler Ah keşke

Mutlu yaşları olsun bizim de yarın bir garip duygular içerisindeyim.🥰
Tebrikler.Sağlıkla büyüsün
Geçmiş olsun, sürekli yalnız yürümüyor çoğu zaman yine elimden tutuyor, annemlerdeyken daha çok yürüyor mesela, 1 ayı bulur herhalde güzelce yürüyebilmesi, 1 haftada peşinde koşmaktan 3 kilo vermişim yemek bile yedirmiyordu bana.
Ayy,ben zaten zayıfım,peşinden koşacak olursam yandım,bu 2 günde de moralim düştü,dün daha iyiydik şükür.Arada bir hafif ateşi oluyor,ölçmeye izin vermediği için kaç derece olduğunu bilmiyorum.Dün 4 defa kaka yaptı,bir az cıvıklığı vardı.Galiba dişi çıkacak.

X