2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar herkese iyi bayramlar. Maales3f günlerdir bebemle tek başımayım. Giremiyorum foruma.😅😅😅Ne yemek veriyorsunuz bebelere. Çok zorlaniyorum
İyi bayramlar.Ben de son zamanlar zorlanıyorum.Bu gün öğlen kabak dolması verdim,bir az yedi,sonra benim bulqur pilavımdan yedi.Dün etli bulgur pilavı vermiştim,akşama da börülceyi pirinçle bişirdim(kendim uydurdum).

Kızlar herkese iyi bayramlar. Maales3f günlerdir bebemle tek başımayım. Giremiyorum foruma.😅😅😅Ne yemek veriyorsunuz bebelere. Çok zorlaniyorum
Şimdiye kadar yardımcın varsa çok şanslısın 😍,
Taze fasülye, kabak,makarna, yumurta, tatlı patates, domates biber salatalık, yoğurt, meyve, pirinç-bulgur pilavı.
Daha hiç patlıcan vermedim, sizler veriyor musunuz?

Semizotu pazarda oluyor,pazar da bize uzak.Düdüklü tencerem yok.Bir ara almak istemiştim zararlı diye okudum vazgeçtim.Pancarlı mücver,köfte filan yapa bilirim
Düdüklü tencere zararlı mıymış? Nedenini hatırlıyor musunuz? O benim elim kolum

Kızlar bir şey sorucam maalum yaz geldi bebişleri denize havuza sokucaz. Herhangi bir simit kolluk gibi bir şey alanınız var mı yoksa kucakta tutarak mı sokmayı düşünüyorsunuz? İşin içinden çıkamadım 1 yaş için pek uygun bir şey bulamadım da 🤔

Kızlar bir şey sorucam maalum yaz geldi bebişleri denize havuza sokucaz. Herhangi bir simit kolluk gibi bir şey alanınız var mı yoksa kucakta tutarak mı sokmayı düşünüyorsunuz? İşin içinden çıkamadım 1 yaş için pek uygun bir şey bulamadım da 🤔
Ben gölgelikli simit almayı düşünüyorum, daha araştırmadım, bir de uv korumalı mayo alacağım. Önümüzdeki hafta bakacağım. Tatilci tayfa gitsin sakinlesin buralar öyle götüreceğim

pahalı olan bir kolluk var onu almak istiyorum ama değer mi emin değilimm

Biz de yaptık tatil havuza hiç sokmadım denizdede kucağımızda soktuk ama şu tenteli simitler var onları tercih edebilirsin kolluk için erken bence ben ikisinide kullanmadım sorunda yaşamadım seneye kullanıcam

kızlar bebeğimin poposu pişti yine. 1 haftadan çok oluyor. beyaz kabarcık şeklinde sivilcelendi iyileşiyor sandım şimdi tekrar kızarmış. dönüşümlü bir şekilde doktorun yazdığı bir sürü krem kullandım geçirmedi. alternatif öneriniz var mı😭

kızlar bebeğimin poposu pişti yine. 1 haftadan çok oluyor. beyaz kabarcık şeklinde sivilcelendi iyileşiyor sandım şimdi tekrar kızarmış. dönüşümlü bir şekilde doktorun yazdığı bir sürü krem kullandım geçirmedi. alternatif öneriniz var mı😭
Mantardır belki, mantar kremi verdiler mi

İçinde parafin var diye zararlı diyorlar,ama sudocrem pişiğe iyi geliyor.Geçmiş olsun

kızlar neler kullandığımı yazayım
hamazinc, dermatop (bunlar antibiyotik içerikli pişik kremleri dr verdi)
sudocrem
hametan
ısıtıp soğuttuğum zeytinyağı
neler neler denedim hepsini üst üste de kullanmadım ama bir türlü geçmiyor
altını açık bırakayım hava alsın diyorum
kucağımda işetmeye çalışıyorum işemiyor yere bıraktığım an işiyor 🤣 ay hiç dert yokmuş gibii 😭

Benim oğlumun sabahdan beri ateşi var,ölçmeme de izin vermiyor,sabah 38.1i gördüm,daha da yükseliyordu,ölçemedim,fitil koydum,uyudu terledi,düştü.Öğlen yine ateşi yükseldi,başka ilaç(ibuprofen içerikli şurup) verdim,düşürmedi.Başka bir şeyi yok.Klimadan ola bilirmi?Yoksa dişmi?

Benim oğlumun sabahdan beri ateşi var,ölçmeme de izin vermiyor,sabah 38.1i gördüm,daha da yükseliyordu,ölçemedim,fitil koydum,uyudu terledi,düştü.Öğlen yine ateşi yükseldi,başka ilaç(ibuprofen içerikli şurup) verdim,düşürmedi.Başka bir şeyi yok.Klimadan ola bilirmi?Yoksa dişmi?
çok geçmiş olsun 😔 enfeksiyon ateş yapıyor diye biliyorum. üşütmekle ateş olacağını sanmıyorum. ya enfeksiyon kaptı ya da diş bence

bu arada 1 yaş kontrolüne götürmeyen var mı? kan alınırken çok zorlandınız mı? gözümde aşırı büyüyor ya götürmesem mi diyorum😔
Kan verdik,doktora bir kaç gün sonra gitmeyi düşünüyorum,bayram olduğu için gidemedik.Kan alırken ağladı,iyne çıktıktan sonra sustu.Eşimle gitmiştim,o kucağında tutdu.Tek başıma gitmeyi göze almadım.

Bizde günlerdir klima açık, tüm evi soğutuyor ama bebeğim de inatla klimanın karşısında oturuyor , ateş filan yapmadı.
Diş çıkardığı zaman ateşi oldu mu?
Enfeksiyon olabilir mi acaba?

çok geçmiş olsun 😔 enfeksiyon ateş yapıyor diye biliyorum. üşütmekle ateş olacağını sanmıyorum. ya enfeksiyon kaptı ya da diş bence
teşekkür ederim.Bence de klimadan olsaydı,burnu akardı.İnşallah enfeksiyon olmaz.Dışarı da çıkmadık, kaç gündür çok sıcak,hava almaya bile çıkaramıyorum.Bakalım ne oluyor.😔

X