2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Herkese merhaba, dün ayrıntılı ultrasonda perinotolog bebeğin beyninde bir parlama alanı gördü ve çapaya yönlendirdi. Sık gördüğümüz bir durum değil küçük bir alanda değil Çapadaki hekimler incelesin heyet incelensin fetal mr gerekebilir dedi. Ve bunu diyen hekim tanınmış bir perinatolog. Detay bilgi veremedi karşılaştığımız bir durum değil pek dedi ne sorarsam. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Kist değil bu arada bu bahsettiğim hiperjonik alan. 26 haftalık gebeyim. Şaşırıp beni çapaya yönlendirmesi beni baya telaşlandırdı. Arada bayram olduğu için hemen gidemiyorum da. Bilgisi olan var mı bunu yaşayan?????
Merhaba,kötü bir şey olmaz inşallah.
Siz bunu ayrıca konu olarak açın ve adminlerden birine yazın,herkese bildirim gitsin.

benimki böyle yese ben de memeyi bıraktırırdım söylediklerini bir haftada anca yiyordur 🥴
Seninki anne sütünü çok yiyor.Anne sütünün yerini ek gıdayla değiştirmelisin.Ben de ek gıda yerine meme versem emecek.Benim oğlum çok hareketli,yediklerini yakıyor.Dün akşam 5de kiraz verdim,akşam yemeğini yemeden uyudu.Böyle zamanlarımız da ola biliyor.Ama gece emzirmeyi kestiğimden beri iştahı daha iyi.

Kızlar dün biz kan verdik,oğlumda değer 10.2 çıktı,minimum 11,8 olmalıydı,ferritin de düşük.Hiç demir damlası vermedim,bizim burada öyle bir şey yok.Doktor kan ilacı yazacaktır muhtemelen. Doğal olarak ne vere bilirim?Deneyip faydasını gördüğünüz ne önere bilirsiniz?

Kızlar dün biz kan verdik,oğlumda değer 10.2 çıktı,minimum 11,8 olmalıydı,ferritin de düşük.Hiç demir damlası vermedim,bizim burada öyle bir şey yok.Doktor kan ilacı yazacaktır muhtemelen. Doğal olarak ne vere bilirim?Deneyip faydasını gördüğünüz ne önere bilirsiniz?
Nerde yasiyorsunuz bizde de yok maalesef türkiyeye gelince baktiracagiz allah nasip ederse

Ben tüm yemeklerini kırmızı et , et suyu, kıyma ile hazırlıyorum. Kızıma mayıs sonunda tahlil yaptırdık , d vit , demir, kan sayımı filan . Hepsi üst sınır da çıktı .
Pekmez filan vermiyorum aşırı şeker içeriyor diye

A-BH A-BH demirin yükselmesi için, en önemlisi kırmızı et,özellikle ciğer,bakliyat olarak yeşil mercimek. Haftada 3 ya da 4 gün kırmızı et,bir gün yeşil mercimek,diğer günler yeşil yapraklı sebzeler verebilirsiniz. Üzüm özü ve keçiboynuzu özü de fayda eder. Yine pancar da demir deposudur. Aşırı düşük değilmiş yine şükür,bizimki 6lardaydı. 4 aydır takviye ilaç kullanıyoruz. Ay sonu kontrolü var bakalım ne kadar yükseldi.

Seninki anne sütünü çok yiyor.Anne sütünün yerini ek gıdayla değiştirmelisin.Ben de ek gıda yerine meme versem emecek.Benim oğlum çok hareketli,yediklerini yakıyor.Dün akşam 5de kiraz verdim,akşam yemeğini yemeden uyudu.Böyle zamanlarımız da ola biliyor.Ama gece emzirmeyi kestiğimden beri iştahı daha iyi.
evett gece kesmekle alakalı olabilir
ama genel olarak bu kadar şeyi yemiyor gün içinde 4-5 defa bir şeyler vermeye çalışsam 1-2 yi ancak yiyor 🥴
hatta sofradayız o mama sandalyesinde hepimiz yemek yiyoruz benim yakama yapışıp süt istiyor😭

Meyveyi ara öğün ya da sabah kahvaltıdan önce verin,öğlen ve akşam normal yemek verin.Öğlen normal yemek yemediği için günlük kaloriyi az alıyor,bu yüzden de onu anne sütüyle tamamlıyor bence.
Yumurtanın beyazını neden vermiyorsunuz?Ben kahvaltıdan önce yarım muz,rendelenmiş yarım ya da tam elma veriyorum,o yerken pankek(1 yumurta,meyve,yulaf ya da tam buğday unu,ceviz,yoğurt-5-6 tane pankek oluyor) ya da meyveli cevizli muhallebi yapıyorum.Yanında da yoğurt veriyorum.Öğlen ve akşam kıymalı yemek veriyorum,yanında da buharda ya da yemeğin suyunda pişmiş sebzeler oluyor.
Diş olayları ve azi dişler geliyor o kadar huysuzki bu dönemler iştah zorla yediriyorum. Ağzını kitliyor ekrana baş vuruyorum. Yumurta sarışını yese öpse başıma koyar oldum 2 gün emzirmeye ara verdim 2 saat bugün sabah memede süt bezesi oluşmuş. Ağrım var bir de bununda uğraş 😒

Merhaba geçmiş olsun
Bizimde kan değerlerimiz öyleydi denir ferritirin düşük çıktı doktor şurup ve iğne yazdı
Sizin feritirin kaçtı?

Nerde yasiyorsunuz bizde de yok maalesef türkiyeye gelince baktiracagiz allah nasip ederse
Baküde
Ben tüm yemeklerini kırmızı et , et suyu, kıyma ile hazırlıyorum. Kızıma mayıs sonunda tahlil yaptırdık , d vit , demir, kan sayımı filan . Hepsi üst sınır da çıktı .
Pekmez filan vermiyorum aşırı şeker içeriyor diye
Ben de her gün et vermeye çalışıyorum, arada tavuk eti de veriyorum,et yemeklerinin yanında yoğurt vermiyorum,çorba gibi şeyleri son bir kaç aydır yemiyor diye yemeğin suyunu çektiriyorum.Et suyunu nasıl hazırlıyorsunuz?İlikli kemik suyumu?
D vitamini 36 çıktı,referans 30 ile 60 arası.Daha çok bekliyordum,çünki günlük 750 UI veriyorum.Siz hangisini ve ne kadar veriyorsunuz?Pekmezdeki doğal şeker ondan bir zarar olmaz bence.

A-BH A-BH gece emzirmesini nasıl kestiniz biraz
Önceleri 1,5-2 saatte uyandığında emziriyordum.Eğer yarım saatten,1 saatten uyandıysa,emzirmedim,kucağıma alıp odada geziyordum,sakinleşmezse,eşime veriyordum.Ne hikmetse,eşim sakinleştire biliyordu.Böylece emzirme sayı önce 3-den 2-ye ,sonra gece 1e düştü.Ama kötü tarafı bu sırada yanımızda uyumaya alıştı.Yanımızda daha uzun süre uyuduğunu gördüm,bu da etkili oldu.1 gün gece uyandığında eşim sakinleştirip yatırdı,sabaha kadar 4-5 saat kadar uyudu,o gece hiç emzirmedim.Böylece diğer gece de vermedim.Ama çok ağladı,uykuya geçmekte zorlandı,2 gün ağladı,sonraki geceler ağlaması azaldı.Şimdi geceler uyansa da,yanıma koyuyorum,uykuya geçiyor,ama sabah uyanınca çok emiyor,memede çok kalıyor.

A-BH A-BH demirin yükselmesi için, en önemlisi kırmızı et,özellikle ciğer,bakliyat olarak yeşil mercimek. Haftada 3 ya da 4 gün kırmızı et,bir gün yeşil mercimek,diğer günler yeşil yapraklı sebzeler verebilirsiniz. Üzüm özü ve keçiboynuzu özü de fayda eder. Yine pancar da demir deposudur. Aşırı düşük değilmiş yine şükür,bizimki 6lardaydı. 4 aydır takviye ilaç kullanıyoruz. Ay sonu kontrolü var bakalım ne kadar yükseldi.
yeşil yapraklı sebzelerden ne yemek yapa bilirim?İspanak köftesi biliyorum sadece.Pancarı biliyorum,geç pişiyor diye arada bir verdim.

Diş olayları ve azi dişler geliyor o kadar huysuzki bu dönemler iştah zorla yediriyorum. Ağzını kitliyor ekrana baş vuruyorum. Yumurta sarışını yese öpse başıma koyar oldum 2 gün emzirmeye ara verdim 2 saat bugün sabah memede süt bezesi oluşmuş. Ağrım var bir de bununda uğraş 😒
geçmiş olsun,dişe göreyse geçici bir durum,en kısa zamanda düzelir inşallah.Ben de memelerin sırasını karıştırınca süt biriken memede ağrı oluyor.Çok sık aralıklarla emdiği için vücut alışmış,o yüzden fazla süt üretmiş.

Baküde

Ben de her gün et vermeye çalışıyorum, arada tavuk eti de veriyorum,et yemeklerinin yanında yoğurt vermiyorum,çorba gibi şeyleri son bir kaç aydır yemiyor diye yemeğin suyunu çektiriyorum.Et suyunu nasıl hazırlıyorsunuz?İlikli kemik suyumu?
D vitamini 36 çıktı,referans 30 ile 60 arası.Daha çok bekliyordum,çünki günlük 750 UI veriyorum.Siz hangisini ve ne kadar veriyorsunuz?Pekmezdeki doğal şeker ondan bir zarar olmaz bence.
Evet ilikli kemik suyu, kendim düdüklüde bir kaç saat kaynatıyorum. En fazla 3-4 kullanımlık çıkıyor. Buzlukta saklıyorum.
Her zaman taze yapmaya çalışıyorum.

yeşil yapraklı sebzelerden ne yemek yapa bilirim?İspanak köftesi biliyorum sadece.Pancarı biliyorum,geç pişiyor diye arada bir verdim.
Ispanağı normal tencere yemeği olarak yapıp verebilirsiniz. Yine semizotu yemeği tencerede yapılabilir.
Pancar da düdüklüde çabuk pişiyor

Ispanağı normal tencere yemeği olarak yapıp verebilirsiniz. Yine semizotu yemeği tencerede yapılabilir.
Pancar da düdüklüde çabuk pişiyor
Semizotu pazarda oluyor,pazar da bize uzak.Düdüklü tencerem yok.Bir ara almak istemiştim zararlı diye okudum vazgeçtim.Pancarlı mücver,köfte filan yapa bilirim

X