2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Kızlar iyi geceler 😴. Maalesef oğlum influenza olmuş . 2 gün süren ateşten sonra eşimle bu sabah doktora götürdük (sabaha karş 39 görünce hemen gittik) . İlk gün diştir dedim (henüz çıkarmadık biz diş 10ay) öyle sandım . Uzayınca ateş hep 38lerde götürdük . Tahliller yapıldı influenza çıktı 😔 . Şimdi de nöbetteyim .
Doktorumuz diş ateşi 2 gün sürmez dedi . Eğer ateş sabit değilse diş değilmiş . Yani diş olsa hep 38 olurdu dedi . 38-39 oynuyorsa ve ishal kusma yok ise diş değildir dedi 😢 keşke diş olsaydı …
Canım geçmiş olsun biz de bugün 3.gun atesliyiz ve ateş hep çıkıyor düşüyorum yine çıkıyor ptesi sabaha karşı 38 i gördük öğlen acile gittik idrar istedi ama biz maalesef yapmayınca ve orda daha ağlayıp huzursuz olunca eve geldik doktor idrar yolu enfeksiyonu olabilir dedi nefes alışları göğsü sırtı normal ateşi de yok aslında dedi ama ateş oluyor Max 38.4 u gördük eğer ateş devam ederse suprax verin dedi ben zaten evde dolven verdim calpol ile hiç düşmedi sonra tekrar vücuduna su islatarak soğuk duş ıslak bezler vs düşürdük yine çıktı salı yine ateş oldu düştü dün gündüz hiç yoktu şimdi saat 23 gibi yine 38.2 yine soğuk pres ile düşürdüm yarın tekrar gidip tahlil de versek iyi olacak böyle olmaz ya

Ben veriyorum her şeyi somon kıyma tavuk . Babası tavuk şirketinde çalışıyor. 40 gün durumu var ama en azından fabrikası temiz güvenilir yediriyorum ben .. öyle kuzu kıyma da falan değil valla nasıl alışırsa öyle gider vücudu alışsın ..
Bizim sadece somon baliginda suyunu emip üst damakta topluyor nasıl pişirsem alistiramadim yutamiyor biriktiriyor

Canım geçmiş olsun biz de bugün 3.gun atesliyiz ve ateş hep çıkıyor düşüyorum yine çıkıyor ptesi sabaha karşı 38 i gördük öğlen acile gittik idrar istedi ama biz maalesef yapmayınca ve orda daha ağlayıp huzursuz olunca eve geldik doktor idrar yolu enfeksiyonu olabilir dedi nefes alışları göğsü sırtı normal ateşi de yok aslında dedi ama ateş oluyor Max 38.4 u gördük eğer ateş devam ederse suprax verin dedi ben zaten evde dolven verdim calpol ile hiç düşmedi sonra tekrar vücuduna su islatarak soğuk duş ıslak bezler vs düşürdük yine çıktı salı yine ateş oldu düştü dün gündüz hiç yoktu şimdi saat 23 gibi yine 38.2 yine soğuk pres ile düşürdüm yarın tekrar gidip tahlil de versek iyi olacak böyle olmaz ya
Tek zıbınla yatıyor be yaparsam yapayım fayda etmiyor . Duşlar soğuk bezler vs . Saat kaç oldu ateşten uyumuyor . Dolven verdim akşam 8 gibi şimdide Calpol verdim bakalım .. beni emiyor belki uyur diye . Yanımda yatacak bakalım

Tek zıbınla yatıyor be yaparsam yapayım fayda etmiyor . Duşlar soğuk bezler vs . Saat kaç oldu ateşten uyumuyor . Dolven verdim akşam 8 gibi şimdide Calpol verdim bakalım .. beni emiyor belki uyur diye . Yanımda yatacak bakalım
Şuan biz de sadece bez bağlı kıyafet hiç yok ateşi 36.6 ya düştü ama sonra yine çıkıyor tam seviniyorum yine çıkmış

Bu dönemde bol sıvı alırsa ateşi daha kolay düşer, çok geçmiş olsun

Bende aynı durumdayım gündüz 2 kez yatırıyorum 1.5 saat kadar bazen kesntili bazen kesintisiz ama akşam sık uyanıyor her uyanmada meme diye ağlıyo vrrsem hep emcek anlamadım gitti
Ayına göre gece hiç emmesede oluyo yada 1 gibi emse yeter deniyoda yok ya imkansız
Ben nadiren de olsa emzik verince de uyuyor ama nadiren :)
Emzirmeyi kesene kadar böyle olacak kabullendim, bazı bebekler gerçekten daha düşkün oluyor.

Acaba gündüzleri uyku fazla mı geliyor . Her bebek aynı değildir diye dedim . Ayına göre farklılık gösterebilir ondan dedim . Benim ki de memeci
Hasbelkader az saat uyuduğu gündüzler de oldu, ona ragmen gece uyaniyor benim kuzu 😅 tabii ben şikayetçi değilim eskiden çoook çok daha sık uyanıyordu 🥹

Bu arada balık veriyor musun kızlar, malum yaz mevsimi ne vereceğimi hiiççç bilmiyorum, yok dip balık yemesin yok şuranın somonunu yemesin dene dene ne vereceğimi şaşırdım, tavukta vermedim onda da gezen tavuk alamadığım için market tavuğu da vermek istemiyorum, Allahtan et kıyma yiyor haftada en az 2 gün
Ben somon veruyorum yazın daha güvenilir oluyormuş
Kışın çipura uskumru sardalya hamsi mezgit verdim
Hemen hemen her gün tavuk et veya balık yedirmeye çalışıyorum
Somonu da fırında yapıyorum bize, Eylül de bir somonun yarısını yiyor hemen hemen

Gece uyanması alışkanlık bence ama bir çözümde bulamadım
Rüya öğünü denedim baya emsede yine uyanıyo yada ben devam ettiremedim
Gündüz 1.5 saat uyuyo 2 kez genel olarak bu fazlamı geliyo bide bunu denicem
Sizin gündüz uykular nasıl kaç saat yatıyo
Biz ozel durumlardan dolayi (reflu+ safra kesesi camuru) 5.ayda tadimlara 6.ayda 3 ogune gectik, zaten meme reddi de vardi o yuzden 3 ayda deneye yanila olusturduk bu rutini.
Yani her bebek farkli bize iyi gelen sizde ise yarar mi bilmiyorum ama soyle onerebilirim. Gece emmeye kalkmasinin sebebi aclik mi aliskanlik mi onu izleyin. Acliksa son ogunune daha fazla protein ekleyin. Aliskanlik ise biraz daha zor. Emerek uykuya daliyorsa yine onu istiyorlar.
Once emzirip uyumadan agzindan memeyi cekmek bir baslangic olabilir.

Bizimki emziği çok almıyo çok arada emiyo
Kimi bebekler böyle dedğin gibi arkadaşımında gece uyanmalar çok fazlaydı 2.5 yaş civarı uyanmalar bitti
Bir sürecin içindeyiz ama gece uyuyamamak aşırı yoruyo yoksa bnde alıştım artık günün geçtiğine bakıyorum 1 yıl daha zorlar bizi max
Ben nadiren de olsa emzik verince de uyuyor ama nadiren :)
Emzirmeyi kesene kadar böyle olacak kabullendim, bazı bebekler gerçekten daha düşkün oluyor.

Bizimki emziği çok almıyo çok arada emiyo
Kimi bebekler böyle dedğin gibi arkadaşımında gece uyanmalar çok fazlaydı 2.5 yaş civarı uyanmalar bitti
Bir sürecin içindeyiz ama gece uyuyamamak aşırı yoruyo yoksa bnde alıştım artık günün geçtiğine bakıyorum 1 yıl daha zorlar bizi max
Bir de şöyle bir durum var, biz bir ara güzel bir düzene sokmustuk uyku işini, gece 1-2 kez kalkıyordu sadece. Emziği verip yanına uzaninca hop uyuyordu:)
Ama Ankara'ya gittim geldim düzen uçtu 😅
Sonra yine toparladık, alt dişler çıktı düzen uçtu 😅
Sonra yine toparladık, Erzurum'a gittik bayramda yine gitti düzen, sonra eve geldik şimdi üst dişler çıkıyor yine düzen yok.
Demem o ki; ilk 2 yıl bebek vücudu öyle olaylara maruz kalıyor ki (diş, emekleme, yürüme, konuşma vs ) vücut bunlarla ilgilenirken uykuların bölünmesi, düzenin bozulması çok olası. O yüzden bunu kabullendim aslında. Her gün yeni şeyler öğreniyor kesfediyorlar gece de güvenli bir liman arıyorlar o da biziz. O yüzden canları sağolsun, zamanında çoook uyudum ona sayıyorum ben 😅

Ben somon veruyorum yazın daha güvenilir oluyormuş
Kışın çipura uskumru sardalya hamsi mezgit verdim
Hemen hemen her gün tavuk et veya balık yedirmeye çalışıyorum
Somonu da fırında yapıyorum bize, Eylül de bir somonun yarısını yiyor hemen hemen
Somonu nerden alıyorsunuz canım market somonları olur mu acaba ? Dondurulmuş olanlar

Somonu nerden alıyorsunuz canım market somonları olur mu acaba ? Dondurulmuş olanlar
Semt pazarından alıyorum ben o gün yapacaksam pişiriyorum fırında. Sonra yapacaksam buzluğa koyuyorum. Sanki dondurulmuş olanlar taze değil. Pazardakiler balık halinden alıp geliyor gibi geliyor. Gerçi onlarda dondurulmuş olabilir bilemedim.

Bende dediğin gibi az düzene soktum ramazan bayramı oldu
Sonra emekleme şimdi yeni şeyler öğreniyo ellerini baya kullanmaya başladı bide tutunmadan duruyo birkç saniye bunu deniyo sürekli bunlar uykuları bozuyo tabi
Bende yanıma alırsam raz daha uzun yatıyo
İlk 2 yıl düzen çok zor dediğin gibi bizde nide hiç diş çıkmadı daha hep kaşınıyo ama yok yani
Bir de şöyle bir durum var, biz bir ara güzel bir düzene sokmustuk uyku işini, gece 1-2 kez kalkıyordu sadece. Emziği verip yanına uzaninca hop uyuyordu:)
Ama Ankara'ya gittim geldim düzen uçtu 😅
Sonra yine toparladık, alt dişler çıktı düzen uçtu 😅
Sonra yine toparladık, Erzurum'a gittik bayramda yine gitti düzen, sonra eve geldik şimdi üst dişler çıkıyor yine düzen yok.
Demem o ki; ilk 2 yıl bebek vücudu öyle olaylara maruz kalıyor ki (diş, emekleme, yürüme, konuşma vs ) vücut bunlarla ilgilenirken uykuların bölünmesi, düzenin bozulması çok olası. O yüzden bunu kabullendim aslında. Her gün yeni şeyler öğreniyor kesfediyorlar gece de güvenli bir liman arıyorlar o da biziz. O yüzden canları sağolsun, zamanında çoook uyudum ona sayıyorum ben 😅

Teyzoşları bakın hele cinsiyeti ne olaki😂🫠🫣🫢

Eklentiler

• IMG_4189.jpeg
    IMG_4189.jpeg
    122,5 KB · Görüntüleme: 42
Gece uyanması alışkanlık bence ama bir çözümde bulamadım
Rüya öğünü denedim baya emsede yine uyanıyo yada ben devam ettiremedim
Gündüz 1.5 saat uyuyo 2 kez genel olarak bu fazlamı geliyo bide bunu denicem
Sizin gündüz uykular nasıl kaç saat yatıyo
Gunduz 2 defa bazen 1 defa uyuyor 50 dk ile 1,5 saat arasinda degisiyor. Bence ayina gore normal sizin gunduz uykulari.
Gece o uyaninca tabi sizde uyaniyorsunuz gerisi yorgunluk☹️
Birde ben gunduz de gece uyuturken klima acip panjurlari indiriyorum, ozellikle gece baya zifiri karanlikta uyuyoruz. Hatta bazen panjuru yarim indirdigimizde sabah erken uyaniyor.
Uyuturken de yataga oturuyorum kucagimda bana sarilarak uyuyor. Sallama falan yok. Uyuduktan sonra kendi yatagina yatirip dalmasini bekliyorum. Iste uyanir gibi olursa pispisliyorum.

X