2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Canım biliyorum bu eğitmeni ama istemiyorum artık eğitim vermek açıkçası kalbim dayanmıyor ağlamasına
Sizin uykular nasıl ?
Ağlatmadan veriyormuş ama bilmiyorum 🤷 tabi nasıl olur ..
yani ben ayağımda sallıyorum . İyi değil ama çok kötü de değil . Gündüz çok uyutmazsam geceleri uyuyor benim ki çözdüm . Gündüz uykusu 2,5 saati geçince geceleri sık uyanıyor . Akşam 9:30 gibi yatış dalana kadar sık uyanma . Sonra 1 kere emmeye kalkıyor sonra sabah bi daha . Eğer dişi yada bi yeri ağrımıyorsa yada gündüz çok uyumamışsa

Ağlatmadan veriyormuş ama bilmiyorum 🤷 tabi nasıl olur ..
yani ben ayağımda sallıyorum . İyi değil ama çok kötü de değil . Gündüz çok uyutmazsam geceleri uyuyor benim ki çözdüm . Gündüz uykusu 2,5 saati geçince geceleri sık uyanıyor . Akşam 9:30 gibi yatış dalana kadar sık uyanma . Sonra 1 kere emmeye kalkıyor sonra sabah bi daha . Eğer dişi yada bi yeri ağrımıyorsa yada gündüz çok uyumamışsa
Benim kızımın da gündüz uykuları iyi, 1.5 saat uyuyor iki kere
Ama gece için aynı şeyi diyemeyecegim. Yine eskiye nazaran iyi çok şükür ama ayının gerektirdiği şekilde az beslenmiyor.
24 saat meme versem hayır demez, gece de özlüyor sanırım 😅
Sizin iyimiş düzeniniz cozmussunuz en azından 🙏🏻

Merhaba hanımlar ben Ekim annelerindenim size de birsey sormak istiyorum bebeklerinize ek gıdayı mama yada emzirmeden önce mi veriyorsunuz sonra mı
Mesela sabah ilk kalktığında kahvaltı sonra mama yada emzirme şeklinde mi ilerliyorsunuz acaba

Merhaba hanımlar ben Ekim annelerindenim size de birsey sormak istiyorum bebeklerinize ek gıdayı mama yada emzirmeden önce mi veriyorsunuz sonra mı
Mesela sabah ilk kalktığında kahvaltı sonra mama yada emzirme şeklinde mi ilerliyorsunuz acaba
Merhaba rutinimizi paylasayim ama cok emmek isteyen bir bebegim yok ben vermedigimde istemiyor. 7. 8. Aydan sonra onceligin ogunleri olmasi gerektigini soylemisti doktorumuz. Bazen yemedigi ogunler oluyor hasta vb degilse ogunu emme ile telafi etmiyorum ki diger ogunde yesin ve rutini olussun yemek duzeni olsun diye.
sabah 08:00 emzirme
10:30-11:00 kahvalti
12:00-12:30 emzirme uyku
15:30-16:30 oglen yemegi
17:00-17:30 emzirme uyku
19:30-20:00 aksam yemegi
21:30 emzirme uyku
01:00 emzirme

Merhaba rutinimizi paylasayim ama cok emmek isteyen bir bebegim yok ben vermedigimde istemiyor. 7. 8. Aydan sonra onceligin ogunleri olmasi gerektigini soylemisti doktorumuz. Bazen yemedigi ogunler oluyor hasta vb degilse ogunu emme ile telafi etmiyorum ki diger ogunde yesin ve rutini olussun yemek duzeni olsun diye.
Bizimde hemen hemen böyle ben emziriyorum ama sütüm yok denecek kadar az emzirme yerine mamayı düşünebileiizu

Çok teşekkür ederim 🥰

Bu düzen nasıl oluştu ya 😬🧿
Bzimkide sabah 8 civarı uyanıyo en geç ama uyanır uyanmaz emiyo 1 saat sonra kahvaltı veriyorum yatmadan yine emiyo uyanıyor emiyo gece saat başı meme diye ağlayarak uyanıyo 😕
Yemek yiyo çok şükür ama gece sürekli emmek istiyo hala
Birkaç gün evel 2 gün yatınca akşm 1 e kadar uyudu dedim galiba büyüyo ve düzen geliyo sadece 2 günlükmüş yine sık uyanıyor 🤷‍♀️
Bizim doktorda her öğün1 çay bardağını geçmesin emmeye devam etsin diyo en son 9.ayda 3 öğüne çıkardı işte yaşında yine gidicez bakalım

Bende aynı durumdayım gündüz 2 kez yatırıyorum 1.5 saat kadar bazen kesntili bazen kesintisiz ama akşam sık uyanıyor her uyanmada meme diye ağlıyo vrrsem hep emcek anlamadım gitti
Ayına göre gece hiç emmesede oluyo yada 1 gibi emse yeter deniyoda yok ya imkansız
Ama gece için aynı şeyi diyemeyecegim. Yine eskiye nazaran iyi çok şükür ama ayının gerektirdiği şekilde az beslenmiyor.

Acaba gündüzleri uyku fazla mı geliyor . Her bebek aynı değildir diye dedim . Ayına göre farklılık gösterebilir ondan dedim . Benim ki de memeci

Merhaba önce emzirme aradan 1 saat sonra kahvaltı veriyorum ben . Sonra uyku kalktığında öğle yemeği aradan 1 saat sonra ara öğün . Sonra beni emmek ister emer . Sonra akşam yemeği yatarken emme yatış

Bu arada balık veriyor musun kızlar, malum yaz mevsimi ne vereceğimi hiiççç bilmiyorum, yok dip balık yemesin yok şuranın somonunu yemesin dene dene ne vereceğimi şaşırdım, tavukta vermedim onda da gezen tavuk alamadığım için market tavuğu da vermek istemiyorum, Allahtan et kıyma yiyor haftada en az 2 gün

Bu arada balık veriyor musun kızlar, malum yaz mevsimi ne vereceğimi hiiççç bilmiyorum, yok dip balık yemesin yok şuranın somonunu yemesin dene dene ne vereceğimi şaşırdım, tavukta vermedim onda da gezen tavuk alamadığım için market tavuğu da vermek istemiyorum, Allahtan et kıyma yiyor haftada en az 2 gün
Dün somon verdim. Çok güzel yedi. Sebze çorbasına hep kıyma koyuyorum. Arada köfte yapıyorum 1 adet yiyor. Bir de pirzola yaptık onu kemirdi geçen gün.

Bu düzen nasıl oluştu ya 😬🧿
Bzimkide sabah 8 civarı uyanıyo en geç ama uyanır uyanmaz emiyo 1 saat sonra kahvaltı veriyorum yatmadan yine emiyo uyanıyor emiyo gece saat başı meme diye ağlayarak uyanıyo 😕
Yemek yiyo çok şükür ama gece sürekli emmek istiyo hala
Birkaç gün evel 2 gün yatınca akşm 1 e kadar uyudu dedim galiba büyüyo ve düzen geliyo sadece 2 günlükmüş yine sık uyanıyor 🤷‍♀️
Bizim doktorda her öğün1 çay bardağını geçmesin emmeye devam etsin diyo en son 9.ayda 3 öğüne çıkardı işte yaşında yine gidicez bakalım
Biz ozel durumlardan dolayi (reflu+ safra kesesi camuru) 5.ayda tadimlara 6.ayda 3 ogune gectik, zaten meme reddi de vardi o yuzden 3 ayda deneye yanila olusturduk bu rutini.
Yani her bebek farkli bize iyi gelen sizde ise yarar mi bilmiyorum ama soyle onerebilirim. Gece emmeye kalkmasinin sebebi aclik mi aliskanlik mi onu izleyin. Acliksa son ogunune daha fazla protein ekleyin. Aliskanlik ise biraz daha zor. Emerek uykuya daliyorsa yine onu istiyorlar.
Once emzirip uyumadan agzindan memeyi cekmek bir baslangic olabilir.

Dr umuz 1 yasina kadar vermeyelim dedi, kuzu kiyma kuzu eti yiyor. cok nadir pasa cifliginden tavuk aliyoruz. Bende hindiyi bir denemek istiyorum

Kızlar iyi geceler 😴. Maalesef oğlum influenza olmuş . 2 gün süren ateşten sonra eşimle bu sabah doktora götürdük (sabaha karş 39 görünce hemen gittik) . İlk gün diştir dedim (henüz çıkarmadık biz diş 10ay) öyle sandım . Uzayınca ateş hep 38lerde götürdük . Tahliller yapıldı influenza çıktı 😔 . Şimdi de nöbetteyim .
Doktorumuz diş ateşi 2 gün sürmez dedi . Eğer ateş sabit değilse diş değilmiş . Yani diş olsa hep 38 olurdu dedi . 38-39 oynuyorsa ve ishal kusma yok ise diş değildir dedi 😢 keşke diş olsaydı …

Ben veriyorum her şeyi somon kıyma tavuk . Babası tavuk şirketinde çalışıyor. 40 gün durumu var ama en azından fabrikası temiz güvenilir yediriyorum ben .. öyle kuzu kıyma da falan değil valla nasıl alışırsa öyle gider vücudu alışsın ..

X