2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Cnm hadi hayırlısı olsun Allah kolaylık versin şimdiden en azından sonra rahat edersin öyle diyorlar yaşları yakın olanlar 😍🧿

Kızlar hepinize çok teşekkürler 😍 ben daha doğum psikolojisinden çıkamadan tekrar gebe kaldım 🥹

Vee kibrisss kibrisss biliyorsun bizim Alparslan tüp bebek ile oldu şimdi de kendiliğinden hamile kaldım en çok buna seviniyorum şükürler olsun. 🥹🙏
Ya sen ciddi misin tebrik ediyorum canım ❤️ sağlıkla kucağına al İnşaAllah 🤲

Cidden kelimelere dokemiyorum o anı
Hareketsiz aynada yansımasını gördüm eşimin kollarinda, gözümün önüne direk doğduğu an geldi, aklımı kaybetmek üzereydim. Yemek seçmiş, motor beceriler geride kalmış vs şuan umrumda bile değil 😔
Canım noldu geçmişi okuyamadım ama sanırım boğazına Bişey mi kaçtı Allah korusun bende aynı panik halindeyim çok korkuyorum geçen gün ekmek vermiştim yapışmış damağına ödüm koptu zamanla alışacaklar pütürlü veriyorum çatalla ezip blander kızımda çok kullandım onun farklı sıkıntıları vardı ama oğlumda öyle olsun istemiyorum İnşaAllah güzelce her şeyi yiyebilirler

Portakal vermiştim kuşbaşı büyüklüğünde boğazına kaçtı, tam tikanma yaşadı 30 saniyeden fazla hareketsiz bir şekilde kollarımızda kaldı. Kaybettik sandığımız noktada eşim son kez hamilich manevrası ile çıkarmaya çalıştı, portakal çıktı Eylül nefes almaya başladı. Saniye geç kalsaydık düşünmek bile istemiyorum.
Zor günler yaşadık, etkisinden kurtulamadim bir ara korkudan hep püre verdim, şimdi çatalla ezip veriyorum.
Portakalı blw ile değil kendim vermiştim suç bende. Blw daha güvenli ama blwde öğürme çok oluyor ve benim artık o ogurmelere bile kalbim sıkışıyor o sahne gözümün önüne geliyor, o yüzden blw yapmiyorum kendim veriyorum artık.
Çok geçmiş olsun cnm,ben eline bir şey veremiyorum korkuyorum kıymalı çorba yerken zor yutuyor küçük parçalara bile öğürmeye çalışıyor

Hareketsiz aynada yansımasını gördüm eşimin kollarinda, gözümün önüne direk doğduğu an geldi, aklımı kaybetmek üzereydim. Yemek seçmiş, motor beceriler geride kalmış vs şuan umrumda bile değil 😔
Çok geçmiş olsun 🙏 ek gıdaya geçince hepimizin korkulu rüyası bende kıyma balık vs verirken korkuyorum boğazına takılacak diye Allah hepimizin evlatlarını korusun

Kizlar süt sağma cihazı kullanıyor musunuz ben Haziran sonu ise baslayacagim bu süreci nasıl yonetecegim acaba manuel bir pompa alsam işimi görür mü
Şşe gidenler daha sogru cevaplar ama arada sırada sagıtorsan manuel olur da surekli kullanumda elektrikli daha iyi bence

Ooo grup ne güzel hareketlenmiş 😍

dikloron dikloron çok tebrik ederim sağ salim kucağınıza alın inşallah

septembrmom septembrmom çok geçmiş olsun Allah tüm yavrularımızı korusun
Çok teşekkür ederim canım, amin 🙏🏻
Canım noldu geçmişi okuyamadım ama sanırım boğazına Bişey mi kaçtı Allah korusun bende aynı panik halindeyim çok korkuyorum geçen gün ekmek vermiştim yapışmış damağına ödüm koptu zamanla alışacaklar pütürlü veriyorum çatalla ezip blander kızımda çok kullandım onun farklı sıkıntıları vardı ama oğlumda öyle olsun istemiyorum İnşaAllah güzelce her şeyi yiyebilirler
Boğazına portakal kaçtı canım, benim yüzümden. Kuşbasi büyüklüğünde doğradıgim portakalı kaşıkla verdim önce cirpindi sonra hareketsiz gözler kapalı yığıldı. Son bir hamleyle eşim kurtardi. Artık blw yapamıyorum ogurunce bile kan beynime sıçrıyor, çatalla ezerek veriyorum blender kullanmadım hiç. Zamanla asabilirsem blw ye geçeceğim yavaştan, ama zamanı var
Çok geçmiş olsun cnm,ben eline bir şey veremiyorum korkuyorum kıymalı çorba yerken zor yutuyor küçük parçalara bile öğürmeye çalışıyor
Aslında öğürme kurtarma refleksi, benim kız direk tıkandı ogurmedi bile. Ama o manzaradan sonra ogurmeye dahi tahammulum kalmadi, o olaydan sonra sadece bir kere pancake yaptım eline verdim yok dayanamadım.
Çok geçmiş olsun 🙏 ek gıdaya geçince hepimizin korkulu rüyası bende kıyma balık vs verirken korkuyorum boğazına takılacak diye Allah hepimizin evlatlarını korusun
Amin, gerçekten çok hassas dikkatli olmak lazım. Ne , ne şekilde verilir hepsini hesap etmek lazım .

Ya hakkaten neredeydiniz bir ara hep beraber başka gruba geçtiğinizi düşündüm birden sesiniz kesilince merak ettim gündüz oglandan pek giremesemde gece takipteyim bu kadar ara vermeyin özlüyoruz😍☺️
Benim bahanem var, uyku eğitimi başladım sonra başıma bu olay geldi 😏 Uzak kaldım, ama tekrar aktif olmaya çalışacağım 😍

Kizlar süt sağma cihazı kullanıyor musunuz ben Haziran sonu ise baslayacagim bu süreci nasıl yonetecegim acaba manuel bir pompa alsam işimi görür mü
Ben aylardır kullanmiyorum, ama iş yerindeki arkadaşım lansinohun çift taraflı elektrikli pompasını alıp çay ocağında 15 dakikada işini halledip dönüyordu.

Daha hiç sagmadim merak ettiğim ilk dogum zamani süt daha bol manuel rahat olur da 9 aylık emzikli kadının manuel olur mu
Bence manuel olmaz çünkü memeler çok yumuşadı baştaki duruma göre benim sağma makinesi ile zor geliyor ( hoş benim sütüm az) ama başta memeler dolgunken daha çok geliyordu, elektirikli almak daha mantıklı

Evet canım ben baby mom marka hands free göğüs pompasını kullanıyorum. E-bebekten almıştım. Şarjlı olduğu için priz derdim olmuyor memnunum. Başlangıçta bir göğsümü bununla sağarken diğerine de manuel pompayı koyuyordum gelen sütü ziyan etmemek için. Ama manuel hem yavaş hem uğraştırıcı bu böyle çok rahat oldu bana. Fiyatı da uygundu muadillerine göre.

Ay canım Allah kimseye yaşatmasın inşallah bir daha öyle bişey yaşamazsın 😢😢😢

Geçen bende tahin pekmez küçücük ekmekle veriyordum , baktım yemiyor üstünden su verirken bi baktım bi sürü damağına yapışmış , ödüm koptu, artık tahin pekmezi ekmekle vermiyorum

Ya hakkaten neredeydiniz bir ara hep beraber başka gruba geçtiğinizi düşündüm birden sesiniz kesilince merak ettim gündüz oglandan pek giremesemde gece takipteyim bu kadar ara vermeyin özlüyoruz😍☺️
Ay valla Alara çok mız mız sürekli onunla ilgileniyorum misafirim var , bitmek bilmiyor bu misafirler biri gidip diğeri geliyor uzun süre kalıyorlar , öyle işte , evde bile oturamıyorum sürekli dışardayım misafirlerden dolayı , artık Alara o kadar alıştı ki sürekli dışarıya çıkmak istiyor tabi arabada hala durmuyor

Çok teşekkür ederim canım, amin 🙏🏻

Boğazına portakal kaçtı canım, benim yüzümden. Kuşbasi büyüklüğünde doğradıgim portakalı kaşıkla verdim önce cirpindi sonra hareketsiz gözler kapalı yığıldı. Son bir hamleyle eşim kurtardi. Artık blw yapamıyorum ogurunce bile kan beynime sıçrıyor, çatalla ezerek veriyorum blender kullanmadım hiç. Zamanla asabilirsem blw ye geçeceğim yavaştan, ama zamanı var

Aslında öğürme kurtarma refleksi, benim kız direk tıkandı ogurmedi bile. Ama o manzaradan sonra ogurmeye dahi tahammulum kalmadi, o olaydan sonra sadece bir kere pancake yaptım eline verdim yok dayanamadım.

Amin, gerçekten çok hassas dikkatli olmak lazım. Ne , ne şekilde verilir hepsini hesap etmek lazım .
Rabbim bi daha yaşatmasın canım

X