2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    254
Cok sukur Davut pasam iyi teyzesi
10bucuk aydan 8 disle emekleme ayaga kalkma yurumeye calisma istegi ve merdivenden cikmayi cok seven bi bebek
Annem cok zor gunlerden gecti yani yazarken bile cok zorlaniyorum
tümoru almak icin ameliyata girdi ameliyat cok basarili gecti cok sevindik ama 2.gunu komaya girdi. Bilincini kaybetti 1 hafta o hastane kapisinda neler yasadim anlatamam. Sorun ne bulmak cok surdu seker komasina girmis ama bu tamamen hastanin uyanmasina bagliydi yani gozlerini hic acamayabilirdi... cok zordu inanki cok kotuydu ogunler
neyse cok sukur
canim dayimi aslinda severdim ama sonucta biz gurbetteyiz oyle coook bi hatiralarimiz yok sayilir bak ona ragmen ben dayimin vefatini cok agir atlattim iste oda lohusalikdan dolayi
cok sukur bugunumuze canim sagol seninde basin sagolsun Allah rahmet eylesin.

aminnn canim insallah
hayat iste ne olacagi belli olmuyo bigun gulerken bigun aglayabiliyosun bugunumuze sukur

Numarami burdan degil bi diyet grubundaydim ordan bi arkadasa vermistim o gruba cok nadir katiliyodum ama mutlaka beni arada sirada yokluyolardi kesin onlarda etiketlemislerdir biseler yapmislardir
Annem canim yukarda zor gunleri anlattim birazcik simdi hala kemoterapiye devam ediyo 2 metastazda (sicrayan kanser hucresi) kuculme varmis cok sukur yayilma olmamis simdilik boyle devam edecek.
Soyle soyleyim ben bu sezeryan depresyonuna girdigimi once idrak etmedim benim dogum doktorum beni psikologa psikiyatriste yonlendirdi hatta durumun ciddiyetini soyle anlatim. Ben suan ise donemem yani burada boyle bi kanun var. Donmekde istemiyorum zaten .

seni özlemişim iyiki geldin 💓
Bu kelimeye cok duygulandim yaaa inanki
Iyiki varsiniz iyiki tanimisim sizleri cok mutlu oldum bu soze
Seviliyorsunuz ❤️
Tam sana destek mesajı yazıcam sayfa durduk yere yenileyip siliniyor yazdıklarım çok geçmiş olsun uzun zamandır bende giremiyorum çoook uzun zaman oldu inşallah bebişte sende iyisindir

Benim oğlumda 8. Dişini çıkarmaya çalışıyor bu pramatüreler neden bukadar hızlı acaba oturtturamıyorım illaki ayağa kaldır beni diyor emeklemeye çalışıyor fizyoterapiste düzenli götürüyorum yaşıtlarını yakalaması için doktoru gayet iyi diyor asker gibi sürünüyor Burak selimim ❤️ dişlerini çok erken çıkardı ama yemesi çok yok anne sütü varsa yoksa daha yeni tatmaya çalışıyor çok uzun zamandır dışardan ek birşey yemeyi reddediyordu ufak ufak başladı azıcık yemesi bile beni mutlu ediyor artık blw deniyorum işe yaradı kaşık gördüğü gözünü ağzını kapıyor Bend eönğne veriyorum döksün saçsın başıma bir sürü iş çıkarıyor işim hiç bitmiyor maşallah 🤓😬

Geçmişi geride bırakıp guzel gunler yazma zamanı defterin sayfalarına 🤲🏼 Hersey guzel olsun inşallah 💓 Paşama maşallah teyzesi 🧿 benim kızımda yaşına 2 hafta geldi onun hazırlıklarına başladık 😍 1 ay kadardır yürüyor mınık pıtı pıtı işini görüyor 🧿 bizde de canımı sıkan olaylar var ama napalım hayat bazen böyle sınavlar verıyor başarıyla geçmemiz dileğimle 🥰
Insallah canim insallah
Yaaa masallah masallah 1 yaslar gelmisde yurumeler baslanmis
Guzel yaslari olsun cimcimenin😍
Canimm hosgeldin. Dayin icin basin sagolsun. Annenin iyi olmasina cok sevindim. İyi ki geldin ❤️
Cok tesekkur ederim canim
sen naptin nasil gidiyo bebisin nasil
Tam sana destek mesajı yazıcam sayfa durduk yere yenileyip siliniyor yazdıklarım çok geçmiş olsun uzun zamandır bende giremiyorum çoook uzun zaman oldu inşallah bebişte sende iyisindir
Cok sagol canim eksik olma❤️
Iyiyiz cok sukur
3 cocuklu olmak cok zormus
Is zaten bitmiyodu aslında bitmiyo sanarmisim meger asil simdi bitmiyo
Is bitse birinin ergen depresyonu digerinin yas sendromu bebek demiyorum bile 🫠🫠🫠🫠

Insallah canim insallah
Yaaa masallah masallah 1 yaslar gelmisde yurumeler baslanmis
Guzel yaslari olsun cimcimenin😍

Cok tesekkur ederim canim
sen naptin nasil gidiyo bebisin nasil

Iyiyiz cok sukur
Is bitse birinin ergen depresyonu digerinin yas sendromu bebek demiyorum bile 🫠🫠🫠🫠
Olsun iyi olsunlarda varsın dertleri bitmesin iyiki varlar ❤️🥰🤩🤩hepsini kaldırabilen savaşçı annelerin biz ❤️🤓

Benim oğlumda 8. Dişini çıkarmaya çalışıyor bu pramatüreler neden bukadar hızlı acaba oturtturamıyorım illaki ayağa kaldır beni diyor emeklemeye çalışıyor fizyoterapiste düzenli götürüyorum yaşıtlarını yakalaması için doktoru gayet iyi diyor asker gibi sürünüyor Burak selimim ❤️ dişlerini çok erken çıkardı ama yemesi çok yok anne sütü varsa yoksa daha yeni tatmaya çalışıyor çok uzun zamandır dışardan ek birşey yemeyi reddediyordu ufak ufak başladı azıcık yemesi bile beni mutlu ediyor artık blw deniyorum işe yaradı kaşık gördüğü gözünü ağzını kapıyor Bend eönğne veriyorum döksün saçsın başıma bir sürü iş çıkarıyor işim hiç bitmiyor maşallah 🤓😬
Canim ya hani diyolar ya sukadar olsun rahatlarsin sukadar olsun rahatlarin oyle bise yok mesai hic bitmiyo
Istah konusunda kilosu iyiyse hiiic takilma yeri gelir cok yer yeri gelir hic yemez ustune dusme
Of anam offff o blw bi tik beni rahatlatiyo isimi gormek icin ama sonrasinda 2 kat is cikariyo🫠

Prematüreler diş konusunda da hızlı gidiyor 🙈 Kuzey 9 ladı dişleri hatta tam bakamadım sanırım 10.da gelmiş. Üst azı çıkmıştı şimdi alt azı çıkmış gibi. Fizyoterapiste neden gidiyorsun canım ? Gecikti mi hareketlenmesi, hiç durmuyor da demişsin ama

Iyiyiz cok sukur
1 çocukla birşeylere yetişemezken sizlere hayranlıkla bakıyorum 🙈 🧿

Prematüreler diş konusunda da hızlı gidiyor 🙈 Kuzey 9 ladı dişleri hatta tam bakamadım sanırım 10.da gelmiş. Üst azı çıkmıştı şimdi alt azı çıkmış gibi. Fizyoterapiste neden gidiyorsun canım ? Gecikti mi hareketlenmesi, hiç durmuyor da demişsin ama
6. Aydan itibaren doktor önerisi ile gidiyoruz fizik kontrolü önerilmişti hastaneden çıkınca belirli aylarda kontrolleri var nöroloji falan herşeyini takip ediyorlar fizyoterapist te egzersiz veriyor geri kalmasın diye oturma emekle derken öyle ☺️

Çok aydınlanıyorsun benimde 2 😅🤣🤣üzerine ikitane üniversite okuyorum birini bitirdim şimdi formasyona sardım hayatımdan geri kalmayım tempoyu seviyorum 😬😬😬
Ay maşallah süpersin 🧿
6. Aydan itibaren doktor önerisi ile gidiyoruz fizik kontrolü önerilmişti hastaneden çıkınca belirli aylarda kontrolleri var nöroloji falan herşeyini takip ediyorlar fizyoterapist te egzersiz veriyor geri kalmasın diye oturma emekle derken öyle ☺️
Bize hiç önermediler ya. Güzel birşey aslında. Biz 1 yaş olduk emekliyor,tutunup ayağa kalkıyor ama daha adım atmıyor.

1 çocukla birşeylere yetişemezken sizlere hayranlıkla bakıyorum 🙈 🧿
Mesela ben bugun diyete basladim
Sabahtan beri hic aman hiç bitmedi isler 3 kez camasir yika as katla suan sepetteler kendileri henuz yerlestirmedim
Dedimki evde pilates yapicam hem bel kaslarim icin iyi olur
Ve baslamayla bitirme bir oldu
8. Dkda birakmak zorunda kaldim
Boyle durumlarda asiri geriliyorum
Bi ise basladimmi bitirmem gerek suan bitirmedim ya kendimle kavga ediyorum
Maratona hic ama hic bitmiyo bebegim :KK14:

Mesela ben bugun diyete basladim
Sabahtan beri hic aman hiç bitmedi isler 3 kez camasir yika as katla suan sepetteler kendileri henuz yerlestirmedim
Dedimki evde pilates yapicam hem bel kaslarim icin iyi olur
Ve baslamayla bitirme bir oldu
8. Dkda birakmak zorunda kaldim
Boyle durumlarda asiri geriliyorum
Bi ise basladimmi bitirmem gerek suan bitirmedim ya kendimle kavga ediyorum
Maratona hic ama hic bitmiyo bebegim :KK14:
Bende 4 aylıkken diyete başladım pilatesle birlikte o kadar uğraşıp kendıme bır saat ayırıyordum ki gitmek için ama boyle koştur koştur gıt gel üstünü bıle degıseme falan ıkıncı haftada evde belım tutuldu 😂 spor hayal oldu sonra uzun süre bişey yapamadım yürüyüş harıcı üstüne bır kez daha yaşadım spor yapmaya korkar oldun sonra yinede 15 kilo kadar verdim 😂 spor eylulden sonra eklemeyi dusunuyorum hayatıma ne kadar yapabılırsem artık okullar başlıyor malum

Bende 4 aylıkken diyete başladım pilatesle birlikte o kadar uğraşıp kendıme bır saat ayırıyordum ki gitmek için ama boyle koştur koştur gıt gel üstünü bıle degıseme falan ıkıncı haftada evde belım tutuldu 😂 spor hayal oldu sonra uzun süre bişey yapamadım yürüyüş harıcı üstüne bır kez daha yaşadım spor yapmaya korkar oldun sonra yinede 15 kilo kadar verdim 😂 spor eylulden sonra eklemeyi dusunuyorum hayatıma ne kadar yapabılırsem artık okullar başlıyor malum
Sen ne guzel erken baslamisin canim ya. Benim biturlu nasip olmadi
1 eylulde baslicam diye sartlandirdim kendimi. Evde yapma imkanin olursa evde yap sende. Cokda guzel kilo vermisin masallah masallah sana 🧿

Sen ne guzel erken baslamisin canim ya. Benim biturlu nasip olmadi
1 eylulde baslicam diye sartlandirdim kendimi. Evde yapma imkanin olursa evde yap sende. Cokda guzel kilo vermisin masallah masallah sana 🧿
Hoşgeldin canım mesajlarını yeni gördüm başın sağolsun çok zor şeyler atlatmışsın allah sana sabır ve güç versin🙏 şimdi iyisindir diye umuyorum. Daha sık görüşürüz artık buralarda çok az kişi kaldık ama olsun yine de burdayız☺️ ben ikinci doğumumu yapmak üzereyim 34 hafta bitiyor yakında da ben kaybolurum gerçi lohusalık iki bebiş falan derken😂

Hoşgeldin canım mesajlarını yeni gördüm başın sağolsun çok zor şeyler atlatmışsın allah sana sabır ve güç versin🙏 şimdi iyisindir diye umuyorum. Daha sık görüşürüz artık buralarda çok az kişi kaldık ama olsun yine de burdayız☺️ ben ikinci doğumumu yapmak üzereyim 34 hafta bitiyor yakında da ben kaybolurum gerçi lohusalık iki bebiş falan derken😂
Asıl senin işin zor ikitane üst üste Allah kolaylık versin ama ikiz gibi büyürler benim kız 5 yaşında okul olmasa kıskançlıktan deli ediyor beni beni sevmiyorsun sen hep kardeşime bakıyorsun amaninn 🙄☺️😅

Merhaba arkadaşlar 😍

Zaman ne kadar hızlı geçiyor değil mi... 😇
Bende bebeğinden bahsedeyim biraz.
Emekliyor, sıralıyor, sürekli ayağa dikilmek ve yürümek istiyor ancak bağımsız yürümesi yok. Bizim desteğimizle gitmek istiyor. Bağımsız yürümesi için daha zamanı var gibi görünüyor, normal görüyorum. Günde 2 uyku yapıyor ama saatleri değişiyor .Beslenmesi formül mama ve normal gıda olarak devam ediyor. Beslenmede seçici değil. Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği veriyorum. Onun dışında aralarda formül mama da içiyor.

Kendimden bahsedecek olursam, bebeğim uyanıkken tüm zamanım ona ait oluyor. Öğle uykusuna yattığı zaman yemek, ev işi vs yapmaya çalışıyorum ama tabii ki yetişmiyor. Dinlenmeye de ihtiyacım oluyor çünkü. Olduğu kadar diyorum artık. Akşam eşim gelince genelde dışarı çıkıyoruz. Hem bana hem bebeğime iyi geliyor. Tüm gün evde olmak bunaltıcı olabiliyor.
Bazen psikolojik olarak yorgun hissediyorum. Eskiden sadece akşam yemeği düşünürdüm, şimdi kahvaltısı, öğle yemeği, ara öğünleri vs hep düşünmek, durmadığı zamanlarda oyalamak, canın sıkkın olduğunda depresyona girememek 🙈, bir yere giderken kendine yeterli özeni gösteremeyip, bebeğin hazırlığını yapmak gibi sürekli bebek odaklı kalmak yorabiliyor zaman zaman. 😅 Ama genel olarak anne olduğum için mutluyum. Hatta yaşım daha da ilerlemeden anne olmuşum iyi ki diyorum.

Sizler nasılsınız? 🐤

X