2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bu hafta benim bebegim sabaha karsi yataga aldiktan sonra yataktan dustu Aman dikkat et canim
Evet hep aklımda o yüzden de uyuyamıyorum doğru düzgün. İlk daldığı fırsatta yatağına koymaya çalışıyorum çok da bizimle yatmaya alışmasın diye.
Kızlar evimi su bastı felaket durumdayım. Temiz su ama ugras dur bütün kemiklerim ağrıyor. Ev insaat evine döndü hemen
Ay geçmiş olsun canım. Temiz su bi tık hayata bağlamıştır

Bir çok şükür edeceğim nokta oldu. Maddi olarak ucuz atlattim.

Ben hep söylüyorum ya, iki yaşına bir iki ay kala anneanneye yakın taşınma sonucu makarna pilav patates kızartması kek börek poğaça yiyip sabaha kadar uyumaya başladı.
Doktor daha önce memeyi bıraktır demişti. Oğlum meme emmiyor ama o da gece zibilyon kere kalkıyor.

Bende geçen yulaf unlu muzlu pankek yaptım ama tadını ben bile beğenemedim ya bilmiyorum yapamadım belkide eline verdim ama ben yedirmeden pek yiyemedi minik parçalarla ben yedirdim
Ben çocuğu bıraktığım an kıyamet koparıyor helede odada tek kaldıysa
Önce krize girip kızaeıyor ellerini yumruklayıp sıkıyor sonra çığlık atıyor tek başına asla durmuyor kucak kucak kucak hiçbişey yapılmıyorki böyle
Oyuncak dikkat çekici şeyler önüne koyuyorum oynamıyor

Kızlar kızım ağzında hiçbir şey yokken sanki sakız varmış gibi çiğneme hareketi yapıyor. Benzer durumla karşılaşan oldu mu? Bir de dişsiz aynı yaşlı teyzeler gibi oluyor hahahaha

Kahvaltı, öğle yemeği, ikindi meyvesi ve akşam olarak gidiyoruz. Benim de böyle önce yemek sonra emzirme şeklinde. Her şey hemen hemen her gün taze yapıyorum ama kızımla çok zor oluyor. Bir kolumda o, tek elle yapmaya çalışıyorum. Uyurken de bir şey yapamıyorum en küçük sese uyanıyor. Senin buzluğa atman çok işine yarar ise başlayınca, araştır illaki bebekler için vardır birçok koyulacak şey.

Geçmiş olsun su nerden gelmiş
Klozetin su almasi takılmıştı. Sürekli su alıyordu bende yapamadim. Akar gider sandım. Deliği süs için kapatmıştik gitmemis dolayısıyla. Kızı da binanin önüne indirdim cocuklari izlesin diye 1 saatte her yer suydu.

Kızlar belki yasamayan bilmez, aklınızda olsun. Su basmasındaki en büyük problem elektiriktir. Hemen elektirik salterini kapatin.

Kızlar kızım ağzında hiçbir şey yokken sanki sakız varmış gibi çiğneme hareketi yapıyor. Benzer durumla karşılaşan oldu mu? Bir de dişsiz aynı yaşlı teyzeler gibi oluyor hahahaha
Bizimde yapiyordu damağını kasıyor diye düşünüyorum. Şuan üst dişler minicik, alt var onları birbirine sürtüyor.

Kızlar kurutma makinesinde perde ve tül yıkanmaz olarak geçiyor ama atıyor musunuz? Asmayacagim fazlalik perdeler vardı ıslanan. Onları yıkayıp kurutmaya atmak istiyorum

Emerek uyuyosa memeyi Bırakınca bi nebze rahatlıyosun, 2 yaşından sonra gecede 1-2 defa kalkıyor odasınıda ayırınca cillop 3 yaşta öğle uykusunu bırakıp bezide bırakınca artık rahatsın

Ben bu bebeği kendi kendine nasıl uyumasını sağlayabilirim saat 8 den beri ayakta uykusu var uyuyamıyor ağlamaktan helak oldu sonunda galip o geldi ayakta sallanıyor
Destekli uyumayan alışan bebeğin kendi kendine uyması çok zor maalesef uyku eğitimiyle falan öğrenir onu da ağlayarak galiba

Ben bu bebeği kendi kendine nasıl uyumasını sağlayabilirim saat 8 den beri ayakta uykusu var uyuyamıyor ağlamaktan helak oldu sonunda galip o geldi ayakta sallanıyor
Şöyle ki uyku eğitiminde önce saatleri düzenlemek işe yarıyor. Yani yine destekli uyutacaksınız ama ilk 1 hafta saatlerine çok dikkat edip düzenlemek gerekiyor. Mesela sabah 7 de mi kalktı 2 saat uyanık kalıyorsa mutlaka 2 saat sonra uyutmak gibi. Sonra da düzeni gün içinde ona göre düzenlemek. Çocuklar saatinin geldiğini anlıyor böylece. Sonrasında kendi kendine uyutmayı deneyebilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…