2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Dişle kestiğinde ne yapıyordum hatırlamıyorum ama yenidoğan dönemindeki yaraları ne sürdüysem geçmeyince evde açık gezip hava aldırarak iyileştirmiştim ancak
Emzirirken hiç yara olmadım çok şükür, gümüş kapak kulak dim hep. Şimdi ne yapacağım hiç bilmiyorum 😢 bir de sürekli emmek istiyor nasıl olacak yarabbim 😔

Kendimi gördüm benim oğlum da asla ek gıda yemedi gece gün memede 28 ay emzirdim ve emmeyi sevgiyle uğurladık kademeli azaltıp kestim hiç bişey sürmedim o hemen alıştı ben onca uykusuz geceye rağmen emzirmeyi bırakırken ağladım annelik delilik.
Yaa demek kaç yaşında olursa olsun emzirmeyi bırakırken anneler ağlıyor
Ben küçük diye bu kadar duygusallaşıyorum sanıyordum

BUlgur pirinc yumusuyor ya cignenecek sertligi kalmiyor bogaz8na felan jacar mi ki sapka gozluk asla takmiyor taktirmiyor o yuzden denize goturemiyorum gunes gececek doye
Hiiç korkma çok güzel yumusuyor. Özellikle pirinç, bulgura göre daha güzel yumusuyor. Ben de hep pütürlü verenlerdendim. Alışık değilse seninki eğer, kahvaltısına biraz lor peynir ekle. Öyle başla korkuyorsan. O illa minik minik kalıyor ya. Benimki lor peynirle alışmıştı

Bir yaştan sonra anne sütü çok önemli mi acaba 🤔hiç araştırma yaptınız mı
Oytun erbaş ilk 6 ay önemli diyordu
Kimi doktorlar 2 yıl diyor
Ben 1-1,5 yaş arası bıraktırmayı düşünüyorum (ama cok zorlayacak gibi çünkü gece memede sürekli) 1 yaştan sonra beslenme anlamında değil ama anne sütünün koruyuculuğu anlamında kafamda soru işareti var sık hastalanır mı falan diye.

Ben 1-1,5 yaş arası bıraktırmayı düşünüyorum (ama cok zorlayacak gibi çünkü gece memede sürekli) 1 yaştan sonra beslenme anlamında değil ama anne sütünün koruyuculuğu anlamında kafamda soru işareti var sık hastalanır mı falan diye.
Yanlış olmasın galiba Osman Gönülal diyordu 6. aydan sonra anne sütünde su an adını hatırlayamadığım bir madde üretilmediği için bebekler bu aydan itibaren hastalıklara, enfeksiyonlara vs daha açık hale geliyor imiş.

Kızlar selam umarım herkes iyidir, az delirmiştir. Yetişmeye çalıştım yazdıklarınıza. Bizim başımıza gelenler 🥲Geçen Cumartesi tatil için yola çıktık. Bebem on numara 5 yıldızdı hiç üzmedi 12 saatlik yolda. Sonraki günlerde eşim rahatsızlandı ateşi vs çıktı, araba klimasındandır dedik. Bir kaç gün sonra bebemin ateş 38 oldu calpol vardı yanımızda sabah içirdik ama düşmüyor. Atladık arabaya, hastane 50 dakika 😢 yolda ateş 39 oldu ben sürekli soğuk bez kompresi yaptım. Hastaneye vardık, hemen dr gördü covid dedi. Yok artık dedik. Fitil yaptılar, damar yolu, kan alma vs helak oldu bebem ama ateş düştü çok şükür. Veee sonuç çıktı covid. 3 gün sürdü dirençli ateş. Calpol ve ibufeni dönüşümlü kullan 4saatte bir dedi. Calpol yerine fitili kullandık çünkü hiç bir şekilde ağızdan içmedi sürekli tükürdü, çıkardı vs. 3.Gün 4 saatte bire bile gerek kalmadı.38.4-38.5i görünce ateş düşürücü verdim geçti çok şükür. Böyle bir tatil anımdır 😅

Kızlar selam umarım herkes iyidir, az delirmiştir. Yetişmeye çalıştım yazdıklarınıza. Bizim başımıza gelenler 🥲Geçen Cumartesi tatil için yola çıktık. Bebem on numara 5 yıldızdı hiç üzmedi 12 saatlik yolda. Sonraki günlerde eşim rahatsızlandı ateşi vs çıktı, araba klimasındandır dedik. Bir kaç gün sonra bebemin ateş 38 oldu calpol vardı yanımızda sabah içirdik ama düşmüyor. Atladık arabaya, hastane 50 dakika 😢 yolda ateş 39 oldu ben sürekli soğuk bez kompresi yaptım. Hastaneye vardık, hemen dr gördü covid dedi. Yok artık dedik. Fitil yaptılar, damar yolu, kan alma vs helak oldu bebem ama ateş düştü çok şükür. Veee sonuç çıktı covid. 3 gün sürdü dirençli ateş. Calpol ve ibufeni dönüşümlü kullan 4saatte bir dedi. Calpol yerine fitili kullandık çünkü hiç bir şekilde ağızdan içmedi sürekli tükürdü, çıkardı vs. 3.Gün 4 saatte bire bile gerek kalmadı.38.4-38.5i görünce ateş düşürücü verdim geçti çok şükür. Böyle bir tatil anımdır 😅
Çok geçmiş olsun 😢

Yaa çok geçmiş olsun. Sende bir şey yok anladığım kadarıyla?

Yok ben de hasta oldum ateş, öksürük, boğaz ağrısı ama kızla koca arasında tam hastalanmama imkan verilmedi imkan verilseydi yatak döşek yatasım vardı.
Tatilden bişey anladınız mı?
Bi de covidde nasıl bi tedavi uyguladılar?
Ben hastanede yatarken covid olmuştum. Sadece parol vermişlerdi. Ateşim yoksa da vermiyorlardı. Öksürmekten ağlıyordum.

X