2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar benim bebeğim hala sırt üstünden yüz üstüne sadece tek sol tarafından dönüyor sağ tarafından hiç dönmedi ve yuzustunden sırt üstüne geri hiç dönmedi henüz yüz üstü karnının üstünde etrafında dönüyor kollarının üstünde kalkıyor o kadar neler yapmalıyım teşvik etmek için.kafaya takıyorum çok

Ben sabahları organik kayısı suyu veriyorum kahvaltıyla. Tuvaletinde yardımcı oluyor sanırım maşallah sorun yaşamıyoruz. Kahvaltıda neler veriyorsunuz ben bazen yapacak bişey bulamıyorum irmik ve pirinç unu var mesela onları nasıl kullanabilirim

Ben sabahları organik kayısı suyu veriyorum kahvaltıyla. Tuvaletinde yardımcı oluyor sanırım maşallah sorun yaşamıyoruz. Kahvaltıda neler veriyorsunuz ben bazen yapacak bişey bulamıyorum irmik ve pirinç unu var mesela onları nasıl kullanabilirim
Şu kahvaltı sana göre. Nefisyemektarifleri’nden

Biz kahvaltıyı geç yapıyoruz. Ben fix yumurta sarısını yoğurtla açıp veriyorum.

Pirinçli veya pirinçunlu sebze yapıyorum öğleden sonra. Onun için sabah tekrar o tarz vermiyorum.

Eklentiler

• IMG_3620.jpeg
    IMG_3620.jpeg
    79,9 KB · Görüntüleme: 27
Canım çok geçmiş olsun. Hemencecik iyileşirsin sen de inşallah. Covid hiç azalmadı sanki çok duyuyorum. Fitil zor oldu mu?

çok çok geçmiş olsun önceki doktor anlamadı mı 😞 hemencecik iyileşsin inşallah. İnsanlar direk temas ediyorlar sormadan etmeden komple kapalı

Canım çok geçmiş olsun. Hemencecik iyileşirsin sen de inşallah. Covid hiç azalmadı sanki çok duyuyorum. Fitil zor oldu mu?

çok çok geçmiş olsun önceki doktor anlamadı mı 😞 hemencecik iyileşsin inşallah. İnsanlar direk temas ediyorlar sormadan etmeden komple kapalı gezdirmek lazım.
Anlamadı malesef 😕 çok teşekkür ederim evet haklısın insanlarda müsaade alma diye bişey yok

Ben unları sadece meyvelerle ara öğün niyetine kullanıyorum kahvaltıda bu sabah çeyrek avakado 1 çay kaşığı lor bir yumurta sarısı kıvam açmak içinde biraz ıhlamur ekledim sevdi bazende patates tostu zeytin lor felan ayrı ayrı veriyorum

Şu kahvaltı sana göre. Nefisyemektarifleri’nden

Biz kahvaltıyı geç yapıyoruz. Ben fix yumurta sarısını yoğurtla açıp veriyorum.

Pirinçli veya pirinçunlu sebze yapıyorum öğleden sonra. Onun için sabah tekrar o tarz vermiyorum.
Teşekkür ederim canım. Sebze ile pirinç ununu nasıl yapıyorsun
Ben unları sadece meyvelerle ara öğün niyetine kullanıyorum kahvaltıda bu sabah çeyrek avakado 1 çay kaşığı lor bir yumurta sarısı kıvam açmak içinde biraz ıhlamur ekledim sevdi bazende patates tostu zeytin lor felan ayrı ayrı veriyorum
Teşekkür ederim ben de patates tostunu yapayım patatesi pek sevmiyor gibi bi de öyle deneyim. Meyvelerle nasıl hazırlıyorsun canım

Kızlar benim bebeğim hala sırt üstünden yüz üstüne sadece tek sol tarafından dönüyor sağ tarafından hiç dönmedi ve yuzustunden sırt üstüne geri hiç dönmedi henüz yüz üstü karnının üstünde etrafında dönüyor kollarının üstünde kalkıyor o kadar neler yapmalıyım teşvik etmek için.kafaya takıyorum çok
Kac aylık canım benimki de tek taraftan dönüyordu yüz üstünden sırta dönmüyordu aynı seninki gibi. Sonra oyuncaklarına ulaşmaya çalışırken öğrendi. Yapmayıp yapmayıp kendi kendilerine bir bakmışsın bir günde neler başarmışlar ya kafana takma sakın

Teşekkür ederim canım. Sebze ile pirinç ununu nasıl
Bir çay bardağı suya 2 tatlı kaşığı pirinç unlu muhallebi yapıyorum. Bir havuç bir kabak az suyla haşlıyorum. Kabakla havucu kendi suyuyla eziyorum. Pirinç unuyla karıştırıyorum. İki küçük bebek kavanozu çıkıyor. İstediğin sebzeyi katabilirsin. Havuç kabak yerine meyve rendeleyip de meyveli muhallebi yapabilirsin.

Bir çay bardağı suya 2 tatlı kaşığı pirinç unlu muhallebi yapıyorum. Bir havuç bir kabak az suyla haşlıyorum. Kabakla havucu kendi suyuyla eziyorum. Pirinç unuyla karıştırıyorum. İki küçük bebek kavanozu çıkıyor. İstediğin sebzeyi katabilirsin. Havuç kabak yerine meyve rendeleyip de meyveli muhallebi yapabilirsin.
Sağol canım 😚 şifa olsun bebişlere

Takma kafana canım, Osman hocanın bebeği 8 aylıkken ilk kez dönmüş ve bu bi gelişim basamağı diye geçmiyormuş, öyle dediğini hatırlıyorum 🌹

Lor peynirini siz mi yapıyorsunuz yoksa alıyo musunuz?

Merhaba sevgili anneler nasılsınız? Yazmayalı uzun zaman oldu 🙈 biz 8.ayımızı bu çarşamba dolduruyoruz inşallah. Ek gıda sürecinde artık ne yapabilirim diye düşünmekten kafam ağrıyo diyebilirim. Sıkılmasın diye de sürekli tarif değiştirmek istiyorum. Aranızda hiç karadut özü veren var mı? Veya bilinen yerden nasıl yapıldığından emin olduğunuz bi yerden pekmez vereniniz var mı? Karadut özü kahvaltısına katmak istiyorum ama hangi marka almalıyım bilemedim🫠🥲

Benim bebede dönemiyor tam iki haftadır çalışıyor desteklersek yada yumuşak yerde yapabiliyor ben saldım artıkın nekadar ne yaparsa şuan yürüme çalışması yaptrıyoruz dönme ve emeklemeden umudu kestik

Kızlar selam umarım herkes iyidir, az delirmiştir. Yetişmeye çalıştım yazdıklarınıza. Bizim başımıza gelenler 🥲Geçen Cumartesi tatil için yola çıktık. Bebem on numara 5 yıldızdı hiç üzmedi 12 saatlik yolda. Sonraki günlerde eşim rahatsızlandı ateşi vs çıktı, araba klimasındandır dedik. Bir kaç gün sonra bebemin ateş 38 oldu calpol vardı yanımızda sabah içirdik ama düşmüyor. Atladık arabaya, hastane 50 dakika 😢 yolda ateş 39 oldu ben sürekli soğuk bez kompresi yaptım. Hastaneye vardık, hemen dr gördü covid dedi. Yok artık dedik. Fitil yaptılar, damar yolu, kan alma vs helak oldu bebem ama ateş düştü çok şükür. Veee sonuç çıktı covid. 3 gün sürdü dirençli ateş. Calpol ve ibufeni dönüşümlü kullan 4saatte bir dedi. Calpol yerine fitili kullandık çünkü hiç bir şekilde ağızdan içmedi sürekli tükürdü, çıkardı vs. 3.Gün 4 saatte bire bile gerek kalmadı.38.4-38.5i görünce ateş düşürücü verdim geçti çok şükür. Böyle bir tatil anımdır 😅
Çok geçmiş olsun canım

Merhaba sevgili anneler nasılsınız? Yazmayalı uzun zaman oldu 🙈 biz 8.ayımızı bu çarşamba dolduruyoruz inşallah. Ek gıda sürecinde artık ne yapabilirim diye düşünmekten kafam ağrıyo diyebilirim. Sıkılmasın diye de sürekli tarif değiştirmek istiyorum. Aranızda hiç karadut özü veren var mı? Veya bilinen yerden nasıl yapıldığından emin olduğunuz bi yerden pekmez vereniniz var mı? Karadut özü kahvaltısına katmak istiyorum ama hangi marka almalıyım bilemedim🫠🥲
Kahvaltıda tahin pekmez in tadına baktırıyorum karadut özünü köyden aldık el yapımı onuda meyve suyu gibi veriyorum bazen çok sık olmamak kaydıyla şekerli ürünler olduğu için

Ben organik pekmez veriyorum dut verdim birkere birkere keçi boynuzu bir kaç kezde üzüm pekmezi denedim keçiboynuzunu herdaim vermiyorum ergenliği tetikliyor

Çok teşekkür ederim stabil devam ediyoruz calpol ve dolven verdi doktor dün eczane acık bulamadık evdeki calpolu kullanıyorum şimdilik bugun dolvenide cıkıp alıcam fitilden hiç bahsetmedi bugun de devam ederse tekrar acile götüreceğim fitili de sorarım doktora
Bize paranox s120 mg yazmış calpolden daha hızlı düşürdü

çok çok geçmiş olsun önceki doktor anlamadı mı 😞 hemencecik iyileşsin inşallah. İnsanlar direk temas ediyorlar sormadan etmeden komple kapalı gezdirmek lazım.
Fitil en kolayıydı, popitodan yapıyosun, sonra totosunu birleştirip 3-5 dk tutuyorsun totosunu ki çıkmasın dışarı. (Ha ilk yaptığımda kaka yaptı hemen, fitil de işe yaramadı) ağızdan ilaçta çok zorlanıyorum. Şırıngayla çıkartıyor, kaşıkla püskürtüyor, emziğin ucunu kestim içinden şırıngayla veriyorum çıkarıyor tıp çaresiz 😅. En son 0,50 ml’ler halinde şırıngaya çekip ağzına veriyorum hemen emzik veriyorum devamında öyle öyle yarım saatte 2.5 ml verdik

X