2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Domates 12. Ay diye biliyorum canım. Kapya biber salçası tarifi gördüm ama denemedim ben her gün tarhana veriyorum, onda da kapya biber var diye şimdilik salça ihtiyacı hissetmedim ama tarifi beğendim. Nefisyemektarifleri sitesinden.
Şu 3 tane tarif kitabı var ya bu çocuk aç acıkınca yer bırak kendi yesin diye o kitapları bi heves almıştım ilk çocuğum hiç yiyen bi bebek olmadı diye bu sefer elimin altında tarifler olur dedim ama hep bulamaç yada püreler çorbalar şöyle taneli yemek gibi tarifler yok bi blw kitabında var işte bişeyler. Şu yumurta diyet açmayı bi geçsek o kadar rahatlayacak ki tarifler bakalım şimdilik bariz bi tepki vermedi devam dedi doktor

Şu 3 tane tarif kitabı var ya bu çocuk aç acıkınca yer bırak kendi yesin diye o kitapları bi heves almıştım ilk çocuğum hiç yiyen bi bebek olmadı diye bu sefer elimin altında tarifler olur dedim ama hep bulamaç yada püreler çorbalar şöyle taneli yemek gibi tarifler yok bi blw kitabında var işte bişeyler. Şu yumurta diyet açmayı bi geçsek o kadar rahatlayacak ki tarifler bakalım şimdilik bariz bi tepki vermedi devam dedi doktor
Bende almistim cok kullanmiyorum

Kızlar benim oğlum 6 ay 2 haftalık ve her gece iki saatte bir emmeye uyanıyor ama ne emmek kana kana emiyor. Hava sıcak değil. Ne bu delirmek üzereyim ben artık. Zaten şişman bir bebek iyice coştu
Malesef benim kız sıcaktan böyle çünkü 1 aydır annemdeydim orda hiç böyle sık kalkmıyordu perişan haldeyim birde yatarak emzirmeyi deniyorum asla istemiyor hep kucakta emecek su gibi oluyor kucakta terden

Tarif için kitaba hiç gerek yok bence ya. Hatta çocuk yetiştirmede kitaba yer yok bana göre. Kızım 2 yaşındaydı, bütün çocuk yetiştirme kitaplarını götürdüm çöpün yanına koydum. Hiç bi işe yaramadılar.
Sadece Adem Güneş’in Cezasız Eğitim kitabını saklıyorum. O da çocuklar için değil, kendim için bişeyler buldum içinde.

O kitapları ben dr aldım ve baya kötü bence o kitaplar.

Bunu kaybettim. Kızıma gölge oluyordu bana bile oluyordu 🥺
Aa bundan da vardı aldığım yerde tam oturanıyor diye almadım bide tüm vücudu suya girsin istedim
Antalya denizi farkı tabi besberrakmış😊
Mersin taraflarında leş gibi denizlere giriyoruz
Bizimki yatarak emiyor da emmenin sonu gelmiyor dağıldım ya
O dert bizdede var gece boyu emmek istiyor ağzından çıkarsa vay halime

Kızlar benim oğlum 6 ay 2 haftalık ve her gece iki saatte bir emmeye uyanıyor ama ne emmek kana kana emiyor. Hava sıcak değil. Ne bu delirmek üzereyim ben artık. Zaten şişman bir bebek iyice coştu
Son zamanlarda biz de hep böyleyiz. Az evvel emdiği memeyi veriyorum uykuya dalsın diye, ağlıyor istediği gibi süt gelmeyince mecbur diğerini veriyorum. Tüm gece zırt pırt yatakta bir sağ bir sol emip duruyor. Uykuları iyice bölük pörçük oldu. Ben de çok yoruluyorum.

Aa bundan da vardı aldığım yerde tam oturanıyor diye almadım bide tüm vücudu suya girsin istedim
Antalya denizi farkı tabi besberrakmış😊
Mersin taraflarında leş gibi denizlere giriyoruz

O dert bizdede var gece boyu emmek istiyor ağzından çıkarsa vay halime
Çok tüketici bişey bunun sonu gelmeyecek mi ya of….

Son zamanlarda biz de hep böyleyiz. Az evvel emdiği memeyi veriyorum uykuya dalsın diye, ağlıyor istediği gibi süt gelmeyince mecbur diğerini veriyorum. Tüm gece zırt pırt yatakta bir sağ bir sol emip duruyor. Uykuları iyice bölük pörçük oldu. Ben de çok yoruluyorum.
Bir yerde hata yaptık diye düşünüyorum artık babası gece 3 mü neydi aldı kucağında gezdirip uyusun siye daha da çok ağladı kesinlikle meme istiyor

Bir yerde hata yaptık diye düşünüyorum artık babası gece 3 mü neydi aldı kucağında gezdirip uyusun siye daha da çok ağladı kesinlikle meme istiyor
Kızım da öyle, istemediği şekilde uyutmaya çalıştığımızda kıyametleri koparıyor. Ne zaman ki memeye geliyor uykuya geçiyor. Önceden güzel uyuyordu, hemen akşam olsa derdim. Şimdi gece sürekli, Allah'ım bir an önce sabah olsun diyorum.

X