2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızım da öyle, istemediği şekilde uyutmaya çalıştığımızda kıyametleri koparıyor. Ne zaman ki memeye geliyor uykuya geçiyor. Önceden güzel uyuyordu, hemen akşam olsa derdim. Şimdi gece sürekli, Allah'ım bir an önce sabah olsun diyorum.
Gece emmesinden kessek rahatlarız diye düşünüyorum ama ağlamalarına sabredemiyorum babayla birlikte idare ediyoruz geceleri 10 emiyorsa 7 ye falan indirdik şimdilik

Gece emmesinden kessek rahatlarız diye düşünüyorum ama ağlamalarına sabredemiyorum babayla birlikte idare ediyoruz geceleri 10 emiyorsa 7 ye falan indirdik şimdilik
Benimkinin normalde gece emmesi yoktu, bazı geceler maksimum 1-2'ydi. Sonra birden memeden ayrılmamaya başladı. Nasıl keseceğim bilmiyorum, başka türlü uyumaya inanılmaz derecede direniyor çünkü. Normalde uykuya da direniyor, bir de üstüne bu eklenince gerçekten hem kızım hem de ben çok yoruluyoruz.

Benimkinin normalde gece emmesi yoktu, bazı geceler maksimum 1-2'ydi. Sonra birden memeden ayrılmamaya başladı. Nasıl keseceğim bilmiyorum, başka türlü uyumaya inanılmaz derecede direniyor çünkü. Normalde uykuya da direniyor, bir de üstüne bu eklenince gerçekten hem kızım hem de ben çok yoruluyoruz.
Peki bu uykuya direnç ne zaman biter tecrübeli anneler

Kızlar bizim de deniz simitimizde tente yok. Ben şapka+gözlükle sokuyorum suya. Rahat ediyor öyle aklınızda olsun…

Bir de biz 7.ayla birlikte kuzu kıymaya, et sularına başladık. Kıymalarla birlikte çiğnemeye, taneliye alıştı minnoş. Doktor da alışsın diye tariflere pirinç, kıyma, bulgur gibi şeyler ekle dedi. Özellikle sebzelerin neredeyse hepsine ekliyorum. Biri taneli için sormuş. Fikir olsun diye söylüyorum

Kızlar hepinizi etiketliyemiycem ama ben 2 yaşına kadar sabahlara kadar emzirdim. Ne gece uyku vardı ne gündüz. Ben okuldayken asla uyumuyordu. Ek gıda da yemiyordu pek. 2 yaşında annemlere yakın taşındık. Evi temizliycez diye çocuğu bıraktığımızda makarna, pilav, kek, börek, patates kızartmasıyla tanıştı ve sabaha kadar uyumaya başladı.
11 aylıkken çocuk doktoru işe gidiyorsunuz, bu kadar uyutmuyorsa memeyi bırakın demişti ama yapamamıştım. Denemedim bile. Bırakamazdı bence. Çünkü laftan anlayınca bıraktım. Memeyi bırakınca bi daha öğle uykusu da uyumadı. Akşam uyutmak da 3 saat falan sürüyordu.
Hiç iç açıcı şeyler anlatmıyorum ama 🤷‍♀️

Kızlar bizim de deniz simitimizde tente yok. Ben şapka+gözlükle sokuyorum suya. Rahat ediyor öyle aklınızda olsun…

Bir de biz 7.ayla birlikte kuzu kıymaya, et sularına başladık. Kıymalarla birlikte çiğnemeye, taneliye alıştı minnoş. Doktor da alışsın diye tariflere pirinç, kıyma, bulgur gibi şeyler ekle dedi. Özellikle sebzelerin neredeyse hepsine ekliyorum. Biri taneli için sormuş. Fikir olsun diye söylüyorum
BUlgur pirinc yumusuyor ya cignenecek sertligi kalmiyor bogaz8na felan jacar mi ki sapka gozluk asla takmiyor taktirmiyor o yuzden denize goturemiyorum gunes gececek doye

Kıymayı hergün tüm sebze yemekleri içine koyuyormusunuz? ben haftanın dört günü veriyorum ağır gelir vs die

Yahu çıldırmama çok az kaldı sinirlerim çok gergin ikisinede aynı anda ne oldu gece hiç durmuyorlar kafayı yiycem artık üç kişi iki bebeği bakamıyoruz sürekli uyanıp ağlıyorlar yırtanırcasına memede vermiyorum zaten sütüm azalmıştı gece tamamen kestim memedende değil yani diş böylemi yapar gece uykuya dalmamızda olay oldu artık eğer dişse çıkınca eski düzene dönecekmiyiz

Kızlar hepinizi etiketliyemiycem ama ben 2 yaşına kadar sabahlara kadar emzirdim. Ne gece uyku vardı ne gündüz. Ben okuldayken asla uyumuyordu. Ek gıda da yemiyordu pek. 2 yaşında annemlere yakın taşındık. Evi temizliycez diye çocuğu bıraktığımızda makarna, pilav, kek, börek, patates kızartmasıyla tanıştı ve sabaha kadar uyumaya başladı.
11 aylıkken çocuk doktoru işe gidiyorsunuz, bu kadar uyutmuyorsa memeyi bırakın demişti ama yapamamıştım. Denemedim bile. Bırakamazdı bence. Çünkü laftan anlayınca bıraktım. Memeyi bırakınca bi daha öğle uykusu da uyumadı. Akşam uyutmak da 3 saat falan sürüyordu.
Başımı hangi dağlara vursam

Kızlar ilk defa irmik aldım. Bu normal toz irmik değil mi? Kullanimi nasıldı kaca kac, mantik olarak nasıl kullanılıyor?

Yahu çıldırmama çok az kaldı sinirlerim çok gergin ikisinede aynı anda ne oldu gece hiç durmuyorlar kafayı yiycem artık üç kişi iki bebeği bakamıyoruz sürekli uyanıp ağlıyorlar yırtanırcasına memede vermiyorum zaten sütüm azalmıştı gece tamamen kestim memedende değil yani diş böylemi yapar gece uykuya dalmamızda olay oldu artık eğer dişse çıkınca eski düzene dönecekmiyiz

Başımı hangi dağlara vursam
Gece yine kıyamet koptu ben memeye bağlıyorum çünkü memeye gelince susuyır bu çocuk beşten sekize kadar nöbetleşe sallıyoruz sabahta daha beter oluyor bazen uyandırıyorum kalk gözünü aç diye tekrar polyannacı olmaya devam ediyor gündğzleri bizi kandırıyor heralde bu

Bir yaştan sonra anne sütü çok önemli mi acaba 🤔hiç araştırma yaptınız mı
Oytun erbaş ilk 6 ay önemli diyordu
Kimi doktorlar 2 yıl diyor

Tarif için kitaba hiç gerek yok bence ya. Hatta çocuk yetiştirmede kitaba yer yok bana göre. Kızım 2 yaşındaydı, bütün çocuk yetiştirme kitaplarını götürdüm çöpün yanına koydum. Hiç bi işe yaramadılar.
Sadece Adem Güneş’in Cezasız Eğitim kitabını saklıyorum. O da çocuklar için değil, kendim için bişeyler buldum içinde.
Bendede gerek yok ama ilk çocuk hiç bişey yemeyince acaba kitap olsa daha mi iyi olur dedim ama gereksizmiş

Kendimi gördüm benim oğlum da asla ek gıda yemedi gece gün memede 28 ay emzirdim ve emmeyi sevgiyle uğurladık kademeli azaltıp kestim hiç bişey sürmedim o hemen alıştı ben onca uykusuz geceye rağmen emzirmeyi bırakırken ağladım annelik delilik.

BUlgur pirinc yumusuyor ya cignenecek sertligi kalmiyor bogaz8na felan jacar mi ki sapka gozluk asla takmiyor taktirmiyor o yuzden denize goturemiyorum gunes gececek doye
Ben hiç öyle pürüzsüz püreler yapmadım baştan beri şimdide çatalı söyle bi gezdiriyorum büyük doğramışsan sebzeleri o kadar mesela geçen taze fasulyenin iki yanlarını aldım minik minik doğradım soğanı da minik minik doğradım az zeytin yağında suyunu koyup pişirdim güzelce ve hiç ezmeden yedirdim iki eziyor damakta yutuyor belki baştan beri pürüzsüz püreler yemedi onun etkisidir bilemiyorum bu sabahta bir yumurta sarısına bir çay kaşığı yoğurt kattım azıcıkta havuç rendeledim rendenin ince tarafıyla sonra az zeytin yağında arkalı önlü pişirdim minik parçalar halinde yedirdim birazını da eline verdim kendi mıncıkladı biraz ağzına getirdi

Tecrübeli anneler, kızım iki dişle bile bıçak gibi kesti attı resmen bugün mememi. Ağladım acıdan. Derin bir kesik var meme ucumda. Anne sütü+gümüş kapağa geri döndüm ama başka ne iyi gelir, ne iyileştirir? Emzirmekten korkuyorum su an.

Kızlar ilk defa irmik aldım. Bu normal toz irmik değil mi? Kullanimi nasıldı kaca kac, mantik olarak nasıl kullanılıyor?
Yarım çay bardağına 1 tatlı kaşığı yapıyorum içine çeyrek meyve 1 bebe bisküvisi toz halinde koyuyorum bazende meyve yerine suda bekletip soyduğum hurmayı ezip katıyorum

Bir yaştan sonra anne sütü çok önemli mi acaba 🤔hiç araştırma yaptınız mı
Oytun erbaş ilk 6 ay önemli diyordu
Kimi doktorlar 2 yıl diyor
Tecrübeli anneler, kızım iki dişle bile bıçak gibi kesti attı resmen bugün mememi. Ağladım acıdan. Derin bir kesik var meme ucumda. Anne sütü+gümüş kapağa geri döndüm ama başka ne iyi gelir, ne iyileştirir? Emzirmekten korkuyorum su an.
Dişle kestiğinde ne yapıyordum hatırlamıyorum ama yenidoğan dönemindeki yaraları ne sürdüysem geçmeyince evde açık gezip hava aldırarak iyileştirmiştim ancak

X