2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
biz iyi kötü ımekleme öncesi sürünme dönemine geçtik. Ayakkabı almak istiyorum yürüme konusunda hep parmak ucu duruyor diye. Bilgisi onerısı olan var mı

Bizde bir iki ay öncesinde de ara ara vardı sonra kesilmişti. Şimdi tekrar başladı. Dişe bahane bulasım geliyor ama emin de olamıyorum. İnşallah alışkanlık haline gelmez.

Yatakta beni bulamazsa yokum sanıp ağlıyor, ben burdayım dedigimde eliyle dokundugumda susup geri uykuya geciyor

Hep gece uykusunda yapıyor bunu. Az önce mesela 8'i geçerken uyudu, 9'u geçerken dediğim şekilde uyandı. Tekrar uyuttuk. Çok uzun zamandır yapmıyordu ama iki gündür tekrar başladı.
İşte öyle öyle 8’den 10’a kadar 300 ml içirtiyoruz. Dün gece 11 oldu artık biberonu da istemiyordu. Pervanenin karşısına yattım kolumda, uyudu.sıcaklamış galiba.

Kızım yine düstü kafayı yicem,anakucaagindan sehbaya pat diye kafa ustu.alni morardi,su an keyfi yerinde ama bsnim degil.gözlmeliyorum gitmicek miydik doktora her sey birbirine kari
Kizlar simdi uyandim klima calisiyor. Lavaboya gidip geldim oda yogun sigara kokuyor. Sigara icen yok evde.
Havalandirmalardan gelmistir

İşte öyle öyle 8’den 10’a kadar 300 ml içirtiyoruz. Dün gece 11 oldu artık biberonu da istemiyordu. Pervanenin karşısına yattım kolumda, uyudu.sıcaklamış galiba.
Ben de hep meme veriyorum uykuya dalıyor ama dün mesela bir uyanisinda dalamadi memede bile ağlıyor, ayağımda salladım uyuttum yerine koydum. Bir saat geçmeden tekrar ağladı, aldım memede uyudu daha da koymadım yerine yanımda yattı artık. Yanımda yatınca da bana dokundukça uyanıyor emmek istiyor. Millet ayağı falan açıkta yatar ben memem açıkta yatıyorum.

Bilmem mi, ondan korkuma bu bebecağızı doğru düzgün emzirmedim. Ben 2,5 sene arabada da iki memem açık gezdim birini emerken ötekini eliyle vik vik yapıyordu.
Bu arada kızım dün bile ‘annecim meme emmeyi çok istiyorum, çok özledim, ama utanıyorum, sana söyleyemiyorum’ diyordu. Googledan 6 yaşında kız çocuk emzirilir mi aramaları yaptım gece gece.

Bu emzirme konusunda benim sanki sütüm azaldı zaten azdı ama gündüzleri çok az duruyorlar kesecem gibi bişey gece de ben vermiyorum çok çünkü aşırı sık memede uyumak istiyorlar ne yapsam bilmiyorum

Kıyamam ya, nasıl memeden ayırdın peki ve ne zaman? Benim kızım da bu şekilde olacak gibi böyle giderse. Sütüm kesilse mamayı da içmiyor artık. Ek gıdaya geçmeden evvel en azından alerji mamasıni içiyordu, şimdi mümkün değil ağzına sürmüyor bir sürü şeyin tadını alınca hak veriyorum çocuğa, berbat bir tadı var. Hem gece sık emzirmek çok yoruyor hem de bir yanım emsin istiyor, sütüm azalır kesilirse ne yaparım endişem var.

Dişi çıkmış mıydı canım? Dişe benziyor ama oğlum diş çıkarmadan önce aynı böyleydi hala ara ara yapar ama adam akıllı bi düzen oturdu diyemem ama atak zamanlarında daha çok oluyor

Naptın peki? Hevesini alana kadar verseydin azcık

Dişi çıkmış mıydı canım? Dişe benziyor ama oğlum diş çıkarmadan önce aynı böyleydi hala ara ara yapar ama adam akıllı bi düzen oturdu diyemem ama atak zamanlarında daha çok oluyor
İki dişi çıkiyor altta, damağı yarıldı her şeye çıt çıt sesi geliyor. Ben de diş diye düşünüyorum ama emin de olamıyorum. Birkaç gün önceye kadar sabaha kadar deliksiz uyuyordu genelde.

İnsan böyle zamanlarda hep öyle olacak sanıyor hep o anda kalacak ama değişiyor bu bi süreçtir bir kaç güne düzenine döner inşallah bu arada sabaha kadar deliksiz uyuyan bebeklere çok imreniyorum ya maşallah nazar değmesin 7 aydır 1 kere yaşamadık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…