2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Biz ilk üç buçuk dört ay gece 4'e 5'e kadar çığlık çığlığa ayaktayık. Zamanla uyku düzenini kendi belirledi. Saatlerini peyderpey geri çekti. Uyuma süresi uzadı vs. Bir gece rahat ediyordum, gündüz beni çok yoruyor. Gece de aradan çıktı, ben perperisan oldum.
İnşallah değişir, tüm bebekler erkenden yatsın sabaha kadar deliksiz uyusun Sizinki de bu geceden başlasın senelerce misler gibi gece uykusu çeksin inşallah

Sen
aynen benim kızım da gündüz biberondan muzlu süt falan içiyordu ama gece asla biberon almıyordu.
2 yaşında pilav makarna patates kek börekle tanışınca sabaha kadar uyumaya başladı. 2 yaşını 3 ay geçince anlatmaya başladım, sen büyüyorsun artık sadece sabah, öğle ve ikindi ve akşam süt olacak dedim. Sonra yavaş yavaş birer öğün azalttım. 3 ay sürdü tabi bu süreç Laftan çok anlıyordu, üzüldü, için için ağladı ama hiç cazgırlık yapmadı. Daha erken bırakamazdım, bişey sürmek travmatikmiş. Laftan anlamasını bekledim.
Bezi de yakın zamanlı bıraktım. Onların sırası varmış, arkadaşım yanlış yapmışsın demişti ama ben sorun yaşamadım şükür.

Hic bilmiyorum ben bunları. Meme bıraktırma sürecinde ama herkesin bir şeyler sürerek bıraktırdıgini duyuyordum, demek yanlışmis.
Şu an bez bırakma falan yazınca ne kadar uzak geliyor, sanki o vakitlere erişmek yüzlerce yıl sürecek gibi

Bi kere eşim demişti ki, gece film izlerken, şimdi nil kalkıp gelse ne korkunç olur di mi demişti, böyle bebekti o zaman. Şimdi okula başlayacak, biz yaşlandık.
60 kilo olunca zayıflıycam diyordum, 80 kilo oldum
Bişey sürmeyi şöyle düşün, en sevdiğin şeye bi bakıyorsun, salça sürmüşler, bence çok korkunç. Sabır taşı falan diye bişeyler var. Onlara bakarsın zamanı gelince. Mecbur kalınsa yapılacak tabi ki.

Peki gündüz bebeğiniz tek başına oynuyormu benim kız kesinlikle yanlız oynamıyo sürekli yanında birini istiyor kucak istiyor buda yoruyor beni çok
Asla tek oynamıyor, asla. Hemen mızmızlaniyor, kucak istiyor, ağlıyor. Kucakta da öyle oturalım değil hep gezelim istiyor. Mahvoluyorum.

Allah hepimize yavrularımızın sağlıkla büyümelerini nasip etsin inşallah. Sen tecrübelisin, ben sudan çıkmış balığa döndüm kızımla. Allah'ım diyorum bir büyüsün yatılı kreşe vericem

Bizim grupta 20’li yaşlarda bir tek Acelya A var sanırım. O da ne zamandır yazmadı sanki.
Bizde evimize siirte döndük tekrar
Kayınvalidenin evine geçmiştim mersindeydik okadar misafirli ve telaşlıydıki
Sağolsun burayada yine benimle geldi
Ben de çok genç sayılmam aslında
Bıkmışlık bendede var maalesef
Bu köyde benim gibilerin boy boy çocukları var da pskolojimi etkiliyorlar

Bebişim çok şükür güzel büyüyor desteksiz oturabiliyoruz
Hertürlü gıdayı rahatlıkla yiyebiliyor
Hiç sıvı vermiyorum verdiğim herşey olduğu gibi katı
Amma gece çok şikayetçiyim ya sadece emerek uyumak istiyor
Gece emmesini kessem gündüz versem böyle birşey mümkün olabilirmi acaba ara ara vermediğimde çığlık atıyor gözü kapalı
Yoksa tamamen kesince mi rahatlayacağuz

Şu youtube de ikizleri olan anne var bende ona hayret ediyorum tek başına bakıyor çoğu zaman eşiyle dışarı çıkıyor ikisini bir alıp evide gayet iyi görünüyor

Şu youtube de ikizleri olan anne var bende ona hayret ediyorum tek başına bakıyor çoğu zaman eşiyle dışarı çıkıyor ikisini bir alıp evide gayet iyi görünüyor
Nasıl oluyor ya aklım almıyor, ben ev işini yemek yemeyi geçtim tuvalete bile gidemediğim çok afedersiniz ama altıma isedigim zaman oldu. Hiç öyle keyifli annelik geçirmedim

baya fazlaymış bi doktora gidin bulunduğunuz yerdede isterseniz benim kızda nokta şeklinde kabarttılar oluyordu

Kızlar benim kız ek gıdayı pek sevmedi ne verdiysem hep geri ittiriyordu parmak gıdaları da mıncırıp atıyor bugün ne yapsam diye düşünürken aklıma buzluktaki bahçeden tanecikken toplanmış pırasalar geldi incecik doğradım birazda havuç yine incecik biraz suda pişirdim yeterince pişince kıvam alması içinde 1 tatlı kaşığı kadar bebek irmigi kattım oda pişince altını kapattım azıcık çatalla ezdim zeytin yağı katıp karıştırdım ben artık baya pütürlü bırakıyorum tamamen püre baştan beri yapmadığım içinde alıştı ilk defa bişeyi sevdi yedi.ben kış bebesiyim anne bana bunlarla gel dedi diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…