2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben de niyetlendim bakalım. şehriye çorbası, sarımsak, kuru nane deneyeceğim. İçinde kabak tarlası yetişti yavrumun aylardır

Nasıl yapacaksın yazar mısın?
Yaptım yedirdim az önce ama hasta ya çok iştahı yok gene de yedi biraz olsun şükür. Havucun zamanı değil ama kabak vere vere bana fenalık geldiği için havuçla yaptım. Yarım havucu rendenin küçük tarafıyla rendeledim zeytinyağında çevirdim biraz sonra su ekledim ve göz kararı tel şehriye attım pişirdim pişmeye yakın bir tatlı kaşığı kadar bebek irmiği koydum kıvam olsun diye bu şekilde verdim kalanı da kendim tuzlayıp yedim güzeldi tadı tuzsuz bir şeye benzemiyordu ama
Sehroyeleri blendrden gecitiyor musun pisince
Yok canım ben bayadır pirinçli falan çorba yapıyorum alıştı benim bebek şükürler olsun yutuyor sadece tabağa alınca azıcık çatalla ezdim o da şehriyeler ikiye 3 e bölündü.
Ben de niyetlendim bakalım. şehriye çorbası, sarımsak, kuru nane deneyeceğim. İçinde kabak tarlası yetişti yavrumun aylardır
Aynen öyle gerçekten her şeye kabak koya koya ben kusucam artık sarımsak halen deneyeceğim bende ama iyileşsin biraz iştahı gelsin sonra inşallah

Afiyet olsun. havuç bizim evde hiç eksik olmuyor ya. Tarsuslular meyve çıkarınca havuç da çıkarırlar mutlaka. Ben de patatesi yeyince havuç da verdim demin gece uykusuna yatmazsa akşam da muz yedireyim. Çok çok yemiyor ama olsun, 2-3 kaşık ağzını açıyor şükür.

Evet bende pek eksik etmiyorum seviyorum çünkü. Senin bebişe de afiyet olsun yesin yesin büyüsünler

Benim kız su icemiyor ya suluktan icemez diye alistirma bardagi aldim ondan da icemiyor.normal bardakla verince yaliyor akita akita.kasikla veriyorum bende.siz nasil veriyorsunuz suyu?
Bende kaşıkla veriyorum ama sanırım pipet öğreteceğim alıştırma bardağıyla hiç içmiyor oğluma pipet öğretmiştim hemen öğrenmişti sulukla çok güzel içiyordu

Bende kaşıkla veriyorum ama sanırım pipet öğreteceğim alıştırma bardağıyla hiç içmiyor oğluma pipet öğretmiştim hemen öğrenmişti sulukla çok güzel içiyordu
Hayir yani kizdıgım nokta munckinin pipetli sulugunu zaten almistim.bir influcer alistirma bardagini da paylasti özellikler sordum ayını belirterek gerek var mi bardaga suluk var diye.sulukla 9.aydan önce icemez,alistirma bardagi önce dedi,simdi düsunuyorum yine bosuna masraf etmisim ucuz ürünler de degil

Belli olmuyor ki canım. Aslında hiç bişey almasak annelerimiz gibi büyütsek en güzeli.

9 ay mı öyle güzel öğreniyorlar ki pipeti suya batır bi tarafını parmakla tut ağzına koyunca azar azar parmağını Çek bi iki defa yap bunu sonra 3. Seferde bi bakıyor ki kendi çekmeye başlıyor ben böyle öğretmiştim oğlumda hemde 6 aylıktı

Benim kızda sırt üstü ve yan yatıyor yastıkla destekliyorum ama yastığa çıkmaya çalışıyor (tatildeyiz diye yatağında da değil)

Benim kızda alerjik kakada kan gördük malum bi kaç sefer alerji doktoruna gitmedim ama bizim doktor bu ay ve 7. Ay da yoğurt yumurta verme dedi. Eve dönünce doktor kontrolünde ilerleriz

marmeladova uyku eğitimini çoğu kişi önermıyor canım o bebegin suan sana ihtiyacı var kendine kendine uyuması bir nevi öğrenilmiş çaresizlik oluyor güvenli bağlanmaya çok zarar verdiği söyleniyor seni çok iyi anlıyorum büyük oğlumun da uyku sorunu vardı insanı çok yoran birşey ama sadece sabretmek gerekiyor instgramda attachement parenting türkiye sayfasını takip etmeni öneririm bu konuyla ilgili paylaşım yapıyor

Kızlar su için nuk markasının alıştırma bardağını kullanıyorum ben ters çevirince falan akmıyor sadece oğlum cekince su gelıyor çok seviyor onunla içmeyi denemek isteyen olursa

Bu arada yumurtayı nasıl veriyorsunuz sadece sarısını mı vermek gerekıyor zeytinyagıyla tavada mı pişiriliyor

Bu arada yumurtayı nasıl veriyorsunuz sadece sarısını mı vermek gerekıyor zeytinyagıyla tavada mı pişiriliyor
Sadece sarısını veriyoruz. Haşlanmış yumurtanın içine kendi sütünden veya biraz mama katabilirsin. Su da katabilirsin, çok kıvamlı oluyor çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…