2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Cok sinirli benim kizim herkesin bebegi boyle mi acaba? Bir tutuyor elleriyle sıkıyor canımi yakiyor

Alerji doktorumuza sormuştum bunu, önermiyorum demişti vermiyorum o yüzden diş sancısını anlıyorum, doğduğundan beri uyku konusu böyle bir türlü olmuyor.

Kızlar günaydın dün oğlumun poposunda sivilceli pişik fark ettim. Zaten pişik vardı ama sivilceli olunca hemen buradaki çocuk doktoruna götürdüm. İlgilendi sağolsun mantar olmuş dedi. İki tane krem verdi karıştırıp sürecekmişim velhasıl dün karıştırıp sürdüm bir kere. Sabah bi uyandık oğlumun her yeri kırmızı kırmızı döküntü olmuş. En çok yüzünde var. Yani dün düşünüyorum yeni bir şey vermedim havuç her zaman verdiğim şey şehriye de daha önce verdim irmik keza öyle. Bi meyve yedirmedim dün. Yani tek bir şey kalıyor geriye o kremler. Birinin yan etkilerinde yaygın olarak döküntü yazıyor ama yüzde döküntü yapması şaşırttı beni. Yeniden doktora götüreyim mi bugün kremleri sürmeden bekleyeyim mi bilemedim? Sizce?

Günaydın,kızım dün uyumadi ne aksam,ne gece,mahvolmus durumdayim.kucagima aliyorum uyuyor bırakiyorum uyaniyor,böyle bir döngüdeydik bir de gozumü bir cizdi gozum cikti sandim hala cok aciyor
Tirnaklari hafif uzasin ayni yirtiyor valla. Sicaktan mi uyumadi acaba aklima baska bir sey gelmiyor bu bebekler her seyden etkileniyor ya hu bilemiyor ki insan

Kremlerin adı ne?
Geçmiş olsun. Uzak değilse doktora götürün veya mesaj atabiliyorsanız atın. Sağlık ocağına da gidebilirsiniz yakınsa. Bi sormakta fayda var.

2-3 gün boyunca altını açabildiğin kadar aç hava gelsin, kremleri kullan eğer düzelme olmazsa götür bence… bizim de ilk 2-3 haftalikken çok kötü pişik olmuştu, bunları yapınca düzelme olunca götürmedim doktora, daha kötüleşirse götür başka ilaçlı krem verir o zaman… geçmiş olsun bebise

Trosyd ve bactroban vermiş
Trosyd evet mantar ilacı, bence 2-3 gün bir dene çünkü faydasını görüp göremediğini anca anlarsın, eğer duzelme olmazsa tekrar dr a git… En önemlisi popoyu aç altına havlu üstüne alt açma bezi koy öylece kalsın gün içinde sık sık

Liana3 bactrobanı biz batık tırnağı için kullanıyoruz aylardır. Tabi her çocukta aynı etkiyi vermeyebilir. Hatta benimkinin pişiğine süreyim dedim şimdi. Arko krem büyük ölçüde azalttı.

Benim kızım doğalı hicbir mizmizligi aglamasi olmadı canım ama bu taşınma sürecinde odamızda kalamadik salonda kaldık yada yeni evdeydik uyku saatlerinde çığlık çığlığa kalıyor. Klima olmadığı halde eski odamizda yatıriyorum ağlamıyor. Yani bebekler gerçekten de düzeni cok seviyor. Kendi yatağımizda dönerken ederken tamam burası bizim oda güvendeyiz diyor bence.

Benim kız su icemiyor ya suluktan icemez diye alistirma bardagi aldim ondan da icemiyor.normal bardakla verince yaliyor akita akita.kasikla veriyorum bende.siz nasil veriyorsunuz suyu?

Bardakla ya da şişeden içmeyi cok seviyor akıtıyor baya
Alerjik bebegı olan çalısan anneler
Heyet gibi mi bu rapor bir kaç günlük mu acaba alintilamisim sabahta konunun devamini okuyamadan bunu yazıyorum.

Kızlar bi sorum olucak. Kızım gözünü aşırı kaşıyor. Daha önce de olmuştu kaşinda konak olduğunu farketmistim şimdi kaşında yok ama alt kirpik diplerinde cilt üstünde pütürlükler var. Ne olabilir yine konak gibi mi, alerji gibi midir, göz doktoruna da randevu aldim ama on gün var aşırı kaşıyor

Yani klima 25 derecede mi calisiyor ayrica odanin derecesini olctun mu
Canım genelde şöyle mantık, 25e alıyorsun oda 25 olana kadar soğutup sonra 25te sabit olacak şekilde çalışmaya devam ediyor. Termometremi bulunca ölçücem yine senin için kışın her dakka ölçüyodm ama unuttm

Canım cok geçmiş olsun, ben gün içinde epey açık bırakıyorum. Çiş kaçırdığı bu sebeple çok oluyor ama önemsemiyorum bitane pike var onu serip bırakıyorum üstüne. Yaz günü cok zor bebeklere.
Mantarın neden olduğunu söyledi mi doktor, pişiğin bir tık ustu mantar mı oluyor?

Yağı yakmiyoruz bebeklerin hicbir yemeginde zyag sonradan haslanmis yumurtaya koyabilirsin. Bazi tariflerde tereyagini eritip koyan var
Canım yağı yakmiyoruz ne demek istedin? Ben yağda yumurta pişirip veriyorum doktoruna da söyledim bir sorundan bahsetmedi

Heyet gıbı, 6 aylık refekat
Arkadasım aldı,bebegı dogar dogmaz kalp ameliyatı oldu, refakat ıznı aldı. Dogum ıznı bıter bitmez baslattı.

Alerjik bebek annelerıne verıldıgınınılk kez duydum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…