2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
İrmigin bi faydası var mi? Boş kalori mi bebeklere?
Bize doktor doğrudan önerdi canım. Pirinç unu/yulaf unu gibi unlar sadece karbonhidratken irmik aynı zamanda b12 kaynağıdır onu öneriyorum dedi. Benim kız pirinç ununu da çok sevdi onu da veriyorum o ayrı mesele

Her duş öncesi yapıyorum, hâlâ geçmedi. Sebamed kullanıyoruz acaba şampuan değiştirsek işe yarar mı?
Bizde de oldu. Hem de kaşlarına kadar. Ara ara tekrar da çıkar. Ben mustela klasik olanı kullanıyorum ve şampuanını değiştirmedim. Saçını bolca hindistan cevizi yağı sürüyorum. 5-6 saat bekletiyorum. Ara ara tarıyorum. Ama taraktan ziyade gazlı bez çok güzel konak temizliyor… bir de kafayı da arada yağlamak lazım yatkın ciltler için. Bizde de komple geçiyor. Yağlamayayım bir süre, hafiften tekrar çıkıyor. Duş sonrası da haftanın 1-2 günü yağla canım. Kuruluktan oluyor

Kızlar 6. Ay aşısından sonra banyo kısıtlaması var mı? Nette yok yazıyor ama hemşire bi şey demedi size diyen oldu mu
Bana o gün banyo yaptırma sıcak su aşı yerlerinde ödeme sebebiyet verebilir demişti ama bu havada da sıcak su kullanmıyoruz yani bende yaptırmadım ertesi gün yaptırdım.

Şuan aynı sekılde ıcıyor mamayı, tok tutacak kadar yemiyor, tadımlık..
Öğünlere gecınce o öğünun mamasını ıptal edıcem
1 ogun nedir konusunda kafam karisik
Yogurt sebze bence bir ogundur mideleri ne kadar ki zaten.Degil midir yoksa?

Cocugumu yeterince doyurabiliyor muyum cocugum ac mi perileri ek gidada da benimle

1 ogun nedir konusunda kafam karisik
Yogurt sebze bence bir ogundur mideleri ne kadar ki zaten.Degil midir yoksa?

Cocugumu yeterince doyurabiliyor muyum cocugum ac mi perileri ek gidada da benimle
Bir öğün, bir kavanoz kadar oluyormus..o kadar yiyorsa bir biberon ıptal. Ama suan tadım da kavanoz kadar yemiyor

Sikligi konusunda bir yorumda bulundu mu peki?
Yok kuzum o konuda bir şey demedi… sahsen ben her gün veriyorum illa birini kahvaltıda ama. Özellikle mamasını içmediyse o mamayı hemen prinç unu ya da yulaf unuyla kaşık mamaya döndürüyorum. İçine 1 tatlı kaşığı bebek loru, yarım yumurta sarısı fix koyuyorum. Bazen elma, bazen havuç vs ne varsa elimde meyve , sebze birini ekliyorum. Ya da kaka durumuna göre gidiyorum. Çok çıkıyorsa biraz muz ekliyorum. Çıkamıyorsa kuru kayısı ya da avokado gibi. Bebişe göre hazırlıyorum. Çoğunda bitiremiyor ama gene de bu şekilde hazırlıyorum her sabah ben. Seviyor da. Tavsiye ederim kızlar

Cumartesi günü rota aşısı olmuştuk cumartesi pazar biraz ateş yapmıştı. 1:30da emzirmek için aldığımda baktım sıcak 37.8 çıktı ateşi. Bu kadar süre yapar mı ateş, pazartesi kanlı kaka da vardı bu sefer zorluyor aşı bebemi

Yaptırdım ben ya inşallah bir şey olmaz. Su dediğin gibi soğuğa yakındı ama.
1 gün yaptırma dedi
Yorumları geç gördüm 8 de yaptırdık banyo inşallah bir şey olmaz

Aşıların etkisi 48 saat olarak diye biliyorum ben. Rota ağır bi aşı bizim kanlı kakadan dolayı 2. Yi yaptıramıyoruz. Doktor en az 20 gün kanlı kaka olmamalı rota yaptırmak için dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…